ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
м. Київ
05 травня 2010 року < Час проголошення > № 2а-791/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Донця В.А. за участю секретаря судового засідання Венгер А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Дарницькому районі м.Києва
до Приватного підприємства "КИЇВ ПМК-2"
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Дарницька районна у місті Києві державна адміністрація
проприпинення юридичної особи,
Державна податкова інспекція у Дарницькому районі міста Києва (далі - Позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Приватного підприємства "КИЇВ ПМК-2" (далі - Відповідач) про припинення юридичної особи.
Позовні вимоги мотивовані тим, що Відповідач більше року не подає в органи державної податкової служби податкові декларації та документи податкової звітності, що свідчить про невиконання ним обов'язків, передбачених пунктом 2 частини першої статті 9 Закону України "Про систему оподаткування". У судовому засіданні 05.05.2010 р. представник Позивача позов підтримав і просив його задовольнити в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не прибув, жодних клопотань до суду не надіслав, був повідомлений про дату, час та місце судового засідання належним чином.
Судова повістка надсилалась на адресу, яка зазначена у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 19.03.2010 р.
Відповідно до статті 18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" від 15.05.2003 року №755-IV (з наступними змінами та доповненнями) відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Виходячи з цього, юридична адреса особи, зазначена в реєстрі, вважається достовірними відомостями, оскільки підлягає обов'язковому внесенню в реєстр, в тому числі і в разі її зміни. Так як судом надіслано повістку за належною адресою, яка вважається достовірною відповідно до статті 18 вказаного Закону, враховуючи положення частини восьмої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, повістка Відповідачу вважається врученою, тому судом вирішено розглядати справу за наявними в ній матеріалами.
Третя особа надіслала клопотання про розгляд справи за відсутності її представника.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника Позивача, судом встановлено наступне.
Приватне підприємство "КИЇВ ПМК-2" зареєстровано Дарницькою районною у місті Києві державною адміністрацією 11.01.2005 р. та включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ідентифікаційний код 33296809, місцезнаходження: 02121, м. Київ, вул. Автопаркова, 7).
Відповідача як платника податків взято на облік 11.01.2005 р. за №69, про що зазначено у довідці від 29.12.2006 р. № 3465-06.
Як вбачається з матеріалів справи, Відповідач з 06.02.2008 року не подає документів податкової звітності до органів Державної податкової інспекції в Дарницькому районі міста Києва. Це підтверджується останньою поданою декларацією з податку на прибуток підприємства за звітний 2007 рік, заповненою 06.02.2008 р. Заборгованість Відповідача по сплаті податків відсутня (довідка станом на 12.04.2010 р.).
Вирішуючи спір, суд виходить з такого.
Відповідно до частини першої статті 9 Закону України "Про систему оподаткування" від 25 червня 1991 року №1251-XII (з наступними змінами та доповненнями) платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані: вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами; подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Частиною першою статті 238 Господарського кодексу України (далі - ГК України) передбачається, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції. До них належить, зокрема, і скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання, що встановлено абзацом 12 частини першої статті 239 ГК України. Згідно з частиною другою статті 247 ГК України скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання провадиться за рішенням суду.
Право звернення до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності надано органам державної податкової служби пунктом 17 частини першої статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 року №509-XII (з наступними змінами та доповненнями).
Відповідно до статті 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" однією з підстав для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, є, зокрема, неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону (абзац п'ятий частини другої).
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та наявність підстав для їх задоволення в повному обсязі.
Оскільки рішення прийнято на користь Позивача - суб'єкта владних повноважень, то з урахуванням положень частини другої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судовий збір з Відповідача не стягується.
Керуючись статтями 9, 69-71, 94, 97, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Припинити юридичну особу Приватне підприємство "КИЇВ-ПМК-2" (ідентифікаційний код 33296809, місцезнаходження: 02121, м. Київ, вул. Автопаркова, 7), що не пов'язано з банкрутством.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.А. Донець
Постанова виготовлена в повному обсязі 06.05.2010 р.