Справа № 309/3404/23
Провадження № 3/309/1094/23
03 серпня 2023 року м. Хуст
Суддя Хустського районного суду Закарпатської області Сідей Я.Я., розглянувши матеріали, які надійшли з Хустського РУП ГУНП України у Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою АДРЕСА_1 , пенсіонер, раніше до адміністративної відповідальності за ознаками даної статті не притягувався,
за ч. 3 ст. 156 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення, -
11.07.2023 року близько 18 год. 20 хв., гр. ОСОБА_1 знаходячись за адресою с. Крива по вул. Задорожнього, здійснював роздрібну торгівлю алкогольними напоями, а саме (горілка) без марок акцизного збору, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.156 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 з'явився, вину у даному правопорушенні визнає повністю.
Вина у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 156 КУпАП підтверджується також протоколом серії ВАВ №825932 від 11.07.2023 року, актом виявлення та вилучення від 11.07.2023 року.
З огляду на встановлене, суд констатує, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 156 КУпАП - торгівля алкогольними напоями горілка без марок акцизного збору що заборонено законом.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь вини ОСОБА_1 з метою недопущення вчинення аналогічних правопорушень та виховання особи в дусі додержання законів України, вважаю, що відносно порушника слід обрати адміністративне стягнення у вигляді штрафу з конфіскацією алкогольних напоїв (горілки).
Керуючись ст.ст. 283-285 КУпАП суддя,-
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.156 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 400 (чотирьохсот) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що еквівалентно 6800 (шість вісімсот) гривень з конфіскацією вилученого, згідно акту виявлення та вилучення від 11.07.2023 року, горілки об'ємом 2 літри в кількості 5 пляшок.
Стягнути зі ОСОБА_1 на користь держави 536 (п'ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок судового збору.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Закарпатського апеляційного суду.
Суддя Хустського
районного суду: Сідей Я.Я.