ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
м. Київ
23 липня 2010 року 14:48 № 2а-16252/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Шрамко Ю.Т. при секретарі судового засідання Четвертак Я. І. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Святошинському районі м.Києва
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Далмекс-Дніпро"
про стягнення заборгованості у розмірі 109271,58грн.
за участю представників сторін:
від позивача: Старощук С.В., довіреність № 2-10-021 від 11.01.2010 р.;
від відповідача: не прибув
Державна податкова інспекція у Святошинському районі міста Києва (надалі Позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Далмекс-Дніпро" (надалі Відповідач) про стягнення заборгованості у розмірі 109271, 58 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 22.12.2009 р. відкрито провадження в адміністративній справі № 2а16252/09/2670 та призначено попередній розгляд справи на 12.02.2010 р.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.02.2010 р. закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Далмекс-Дніпро" має консолідований податковий борг в сумі 109271, 58 грн., який складається із заборгованості по податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), заборгованості по податку на прибуток приватних підприємств, заборгованості по податку з доходів найманих працівників та заборгованості по комунальному податку, яий виник через несплату податкових зобов'язань, визначених податковими повідомленнями - рішеннями № 0001332310/0 від 09.06.2009 р., № 0000721710/33238993 від 01.06.2009 р., а також на підставі самостійно поданих Відповідачем декларацій з податку на додану вартість.
В судовому засіданні представник Позивача позовні вимоги підтримав повністю, надав пояснення аналогічні тим, що викладені у позовній заяві, просив суд задовольнити адміністративний позов у повному обсязі. Пояснюючи різницю податкового боргу, зазначеного в позовній заяві та у корінці другої податкової вимоги, представник Позивача зазначив, що чинним законодавством не передбачена можливість направлення Відповідачу третьої податкової вимоги, а розмір заборгованості підтверджується матеріалами справи.
Відповідач в судове засідання не з'явився, відзиву на позовну заяву не надав.
Відповідно до частини восьмої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. Позивачем надано витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, відповідно до якого Відповідач знаходиться за адресою, на яку судом надсилались ухвали про відкриття провадження у справі та призначення її до судового розгляду, а також повістки-виклики. Відповідач до суду не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про судовий розгляд справи, відповідно до вимог статей 35, 37 Кодексу адміністративного судочинства України. Заперечень проти позову до суду не надавав.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника Позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.
Відповідач, ТОВ "Далмекс-Дніпро", зареєстрований Святошинською районною у м. Києві державною адміністрацією 20.12.2004 р. та є платником податків і зборів, передбачених Законом України "Про систему оподаткування", перебуває на податковому обліку у Державній податковій інспекції у Святошинському районі міста Києва з 12.01.2005 р.
Як вбачається з матеріалів справи, Позивачем 27.05.2009 р. було проведено позапланову виїзну перевірку Відповідача з питань дотримання вимог податкового законодавства, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2006 р. по 31.03.2008 р., за результатами якої були встановлені наступні порушення:
- п. 5.3.9 п. 5.3 ст. 5 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств" , в результаті чого занижено податок на прибуток в періоді, що перевірявся, на загальну суму 20825,00 грн., зокрема, за III квартал 2008 року на суму 20825,00 грн.
- п.п. "з" п. 1.3, п. 1.9. ст. 1, п.п. 4.2.1. п. 4.2. ст. 4, п. 7.1 ст. 7, пп. 8.1.1 п. 8.1 ст. 8, п.п. 9.12.1 п. 9.12 ст. 9, п.п. «а»п.17.2 ст. 17, п.п. «а»п. 19.2 ст. 19, п. 20.2 ст. 20 Закону України від «Про податок з доходів фізичних осіб», в результаті чого встановлено порушення вимог податкового законодавства щодо правильності утримання та своєчасності перерахування податку з доходів фізичних осіб до бюджету в сумі: 9385,75 грн., в тому числі: 2006 р. - 5763, 95 грн., 2007 р. -1096, 75 грн., 2008 р. - 275, 05 грн., 2009 р. - 2250, 00 грн.
За результатами перевірки складено Акт про результати позапланової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Далмекс-Дніпро" з питань дотримання вимог податкового законодавства, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2006 р. по 31.03.2008 р. № 110/23-60/33238993 від 27.05.2009 р. Зазначений Акт Відповідач отримав 27.05.2010 р., про що свідчить підпис директора ТОВ "Далмекс-Дніпро" в Акті перевірки.
На підставі Акта перевірки № 110/23-60/33238993 від 27.05.2009 р. Позивачем прийнято податкові повідомлення-рішення від 01.06.2009 р. № 0000721710/33238993 за платежем: податок з доходів фізичних осіб на загальну суму 28200,40 грн. та від 09.06.2009 р. № 0001332310/0 за платежем: податок на прибуток на загальну суму 27072, 50 грн.
Зазначені податкові повідомлення-рішення Відповідач отримав 01.06.2009 р. та 09.06.2009 р. відповідно, що підтверджується підписом директора ТОВ "Далмекс-Дніпро" на корінцях зазначених податкових повідомлень-рішень.
Також Відповідач має податковий борг по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), який виник на підставі поданих відповідачем податкових декларацій з податку на додану вартість від 14.04.2009 р. № 58073 та від 27.05.2009 р. № 110468 на загальну суму 57092, 00 грн.
Також Відповідач має податковий борг по комунальному податку в розмірі 255, 00 грн., який виник на підставі поданих Відповідачем розрахунків комунального податку від 14.04.2009 р. № 58084 та від 15.07.2009 р. № 155914.
В судовому засіданні встановлено та вбачається з наявних в матеріалах справи копій зворотного боку облікової картки платника ТОВ "Далмекс-Дніпро", що Відповідач самостійно зменшив податковий борг у зв'язку із попередньою переплатою:
- з податку на додану вартість на 2597, 19 грн.
- з податку на прибуток приватних підприємств на 683, 13 грн.
- з комунального податку на 68, 00 грн.
Таким чином, консолідований податковий борг Відповідача складає 109271, 58 грн.
Відповідно до підпункту 5.2.1. статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується. Контролюючий орган зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом двадцяти календарних днів від дня отримання скарги платника податків на його адресу поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку. У разі коли контролюючий орган надсилає платнику податків рішення про повне або часткове незадоволення його скарги, такий платник податків має право звернутися протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання відповіді, з повторною скаргою до контролюючого органу вищого рівня, а при повторному повному або частковому незадоволенні скарги - до контролюючого органу вищого рівня із дотриманням зазначеного десятиденного строку для кожного випадку оскарження та зазначеного двадцятиденного строку для відповіді на нього.
Відповідно до підпункту 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу.
Відповідно до статті 3 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.
Згідно з підпунктом 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податкові вимоги.
Підпунктом 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання.; друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк, друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Державною податковою інспекцією у Святошинському районі направлялись Відповідачу податкові вимоги № 1/721 від 08.05.2009р., № 2/1049 від 10.07.2009 р., що підтверджується матеріалами справи. Проте, зазначені податкові вимоги повернулись на адресу Позивача із довідкою відділення поштового зв'язку про вибуття Відповідача із зазначеної адреси.
Відповідно до статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів), сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).
Згідно копій Актів № 18/24-140 від 09.06.2009 р. та № 32/24-140 від 25.08.2009 р. про неможливість врученя податкових вимог боржника, зазначені податкові вимоги були, на виконання вимог п.п. 6.2.4 п. 6.2 ст 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», передані для розміщення на дошці оголошень.
Враховуючи всі заходи податкового органу з належного повідомлення Відповідача про наявність податкового боргу, заборгованість відповідача є узгодженою.
Відповідно до статті 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.
У підпункті 2.3.1. пункту 2.3 статті 2 цього Закону передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.
Згідно з вимогами статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Наявність заборгованості також підтверджується наявними в матеріалах справи копіями зворотнього боку облікової картки платника ТОВ "Далмекс-Дніпро", довідкою № 4455/10/24-037 від 30.09.2009 р. про наявність заборгованості з податків і зборів (обов'язкових платежів), що контролються ДПІ у Святошинському районі м. Києва.
Доказів оскарження Відповідачем податкових повідомлень-рішень від 01.06.2009 р. № 0000721710/33238993 за платежем: податок з доходів фізичних осіб на загальну суму 28200,40 грн. та від 09.06.2009 р. № 0001332310/0 за платежем: податок на прибуток на загальну суму 27072, 50 грн. або сплати Відповідачем наявної у нього податкової заборгованості станом на день розгляду спору суду не надано.
Враховуючи всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись вимогами ст. ст. 69-71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
1. Позов Державної податкової інспекції у Святошинському районі м.Києва задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Далмекс-Дніпро" (пр-т. Перемоги, 67, м. Київ, ідентифікаційний код 33238993) податкову заборгованість загальною сумою 109 271(сто дев'ять тисяч двісті сімдесят одна) грн. 58 коп на такі розрахункові рахунки:
- податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у сумі 54 494 (п'ятдесят чотири тисячі чотириста дев'яносто чотири) грн. 81 коп. на р/р 3111029700009 в УДК у м. Києві, МФО 820019, КЕКД 14010100, одержувач ГУ ДКУ у м. Києві, ідентифікаційний код 26077945;
- податок на прибуток приватних підприємств у сумі 26 389 (двадцять шість тисяч триста вісімдесят дев'ять) грн. 37 коп. на р/р 31115002700009 в УДК у м. Києві, МФО 820019, КЕКД 11020100, одержувач УДКУ у Святошинському районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077945;
- податок з доходів найманих працівників у сумі 28 200 (двадцять вісім тисяч двісті) грн. 40 коп. на р/р 33218800700009 в УДК у м. Києві, МФО 820019, КЕКД 11010100, одержувач УДКУ у Святошинському районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077945;
- комунальний податок у сумі 187 (сто вісімдесят сім) грн. 00 коп. на р/р 31418828700009 в УДК у м. Києві, МФО 820019, КЕКД 16010200, одержувач УДКУ у Святошинському районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077945
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови складений та підписаний 28 липня 2010 р.
Суддя Ю.Т. Шрамко