ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
м. Київ
23 липня 2010 року 14:18 № 2а-16253/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Шрамко Ю.Т. при секретарі судового засідання Четвертак Я. І. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Святошинському районі м.Києва
до Приватного підприємства "Слайдер"
про стягнення заборгованості у розмірі 527351,42грн.
за участю представників сторін:
від позивача: Старощук С.В., довіреність № 2-10-021 від 11.01.2010 р.
від відповідача: не прибув
Державна податкова інспекція у Святошинському районі міста Києва (надалі Позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Приватного підприємтсва "Слайдер" (надалі Відповідач) про стягнення заборгованості у розмірі 527351, 42 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 22.12.2009 р. відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-16253/09/2670 та призначено попередній розгляд справи на 12.02.2010 р.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.02.2010 р. закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
В судовому засіданні 23.07.2010 р. представник Позивача пояснив, що позовні вимоги обґрунтовано тим, що Приватне підприємство "Слайдер" має консолідований податковий борг станом на 11.12.2009 р. в сумі 527351, 42 грн., який виник у Відповідача на підставі проведених Позивачем перевірок, за результатами яких винесені податкові повідомлення-рішення. Просив позов задовольнити повністю.
Належним чином повідомлений про день, час та місце розгляду справи Відповідач в судове засідання не з'явився, відзив на позовну заяву не надав, заява про розгляд справи за відсутності Відповідача до суду не надходила.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника Позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.
Відповідач, - Приватне підприємство "Слайдер", - зареєстрований Святошинською районною у м. Києві державною адміністрацією 14.03.2001 р. та є платником податків і зборів, передбачених Законом України "Про систему оподаткування", перебуває на податковому обліку у Державній податковій інспекції у Святошинському районі міста Києва з 22.03.2001 р.
Як вбачається з матеріалів справи, Позивачем 19.06.2009 р. було проведено планову виїзну перевірку Відповідача з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2006 р. по 31.12.2008 р., валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2006 р. по 31.12.2008 р., за результатами якої були встановлені наступні порушення:
- п.п. 4.1.6 п. 4.1 ст. 4, п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5, п.п. 12.1.5, п. 12.1 ст. 12 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" в результаті чого занижено податок на прибуток на суму 400257,00 грн., у тому числі за 1 квартал 2008 р. в сумі 1493,00 грн., 4 квартал 2008р.- в сумі 398764,00 грн.
- п.п. 7.4.4 та 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість": - занижено податок на додану вартість за листопад 2008 р. на суму 6955, 00 грн.,
- завищення сум податкового кредиту, який відображений у рядку 22.2 декларації з податку на додану вартість в розмірі 71797,00 грн., зокрема, по періодах: березень 2008 р. - 26785,00грн., жовтень 2008 р. - 15004,00 грн., листопад 2008 р.-15004,00 грн., грудень 2008 р.-15004,00грн.
- п.6., п.10 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг": встановлено незабезпечення зберігання книги обліку розрахункових операцій (КОРО) протягом встановленого терміну та контрольних стрічок протягом встановленого терміну.
- ст. 1 Закону України "Про збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства", в результаті чого занижено збір на розвиток виноградарства , садівництва та хмелярства на суму 3390,00 грн., зокрема, за квітень 2008 р.- 33,00 грн., травень 2008 р.- 146, 00грн., червень 2008 р.-35,00грн., липень 2008 р.- 402,00грн., серпень 2008 р.- 663,00, вересень 2008 р. - 524, 00 грн., жовтень, 2008 р. - 559,00 грн., листопад 2008 р.- 388,00 грн., грудень 2008 р. - 324,00грн.
- п.п.6.5.2 «в», п.п.6.5 п.6 ст. 6, п.7.1 ст. 7, п.п.17.1 «а» п.17.1 ст.17, п.п.19.2. «а» п.19.2 ст.19 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", в результаті чого встановлено порушення вимог податкового законодавства щодо правильності утримання та своєчасності перерахування податку з доходів фізичних осіб до бюджету в сумі 5993,62 грн., в тому числі по періодах: за 2006 р. в сумі 802,25 грн., за 2007 р. в сумі 2310, 00 грн., за 2008 р. в сумі 2881, 37 грн.
За результатами перевірки складено Акт про результати планової виїзної перевірки Приватного підприємства "Слайдер" з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2006 р. по 31.12.2008 р., валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2006 р. по 31.12.2008 р. № 127/23-50/31403386 від 19.09.2009 р. Зазначений Акт Відповідач отримав 23.06.2010 р., про що свідчить наявна в матеріалах справи копія повідомлення про вручення поштового відправлення.
На підставі Акта перевірки № 127/23-50/31403386 від 19.09.2009 р. Позивачем прийнято податкові повідомлення-рішення від 06.07.2009 р. № 00881710 на загальну суму 17980, 86 грн. за платежем: податок з доходів найманих працівників, № 0001472310/0 на загальну суму 520782, 00 грн. за платежем: податок на прибуток приватних підприємств, № 0001482310/0 на загальну суму 10432, 50 грн. за платежем: податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), № 0001492310/0 на загальну суму 6615, 00 грн. за платежем: збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства, а всього на загальну суму податкового зобов'язання у розмірі 555810, 36 грн.
Зазначені податкові повідомлення-рішення Відповідач отримав 07.07.2009 р., про що свідчать наявні в матеріалах справи копії повідомлень про вручення поштових відправлень.
Крім того, Відповідач має залишок несплаченої пені по податку на прибуток приватних підприємств у сумі 295, 58 грн.
В судовому засіданні встановлено та вбачається з наявних в матеріалах справи копій зворотного боку облікової картки платника ПП "Слайдер", що Відповідач самостійно зменшив податковий борг з податку на прибуток на суму 27085, 00 грн., а також у зв'язку з переплатою Відповідачем зменшено податковий борг з податку на додану вартість на суму 1669, 52 грн.
Таким чином розмір консолідованого податкового боргу Відповідача становить 527351, 42 грн.
Відповідно до підпункту 5.2.1. статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується. Контролюючий орган зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом двадцяти календарних днів від дня отримання скарги платника податків на його адресу поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку. У разі коли контролюючий орган надсилає платнику податків рішення про повне або часткове незадоволення його скарги, такий платник податків має право звернутися протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання відповіді, з повторною скаргою до контролюючого органу вищого рівня, а при повторному повному або частковому незадоволенні скарги - до контролюючого органу вищого рівня із дотриманням зазначеного десятиденного строку для кожного випадку оскарження та зазначеного двадцятиденного строку для відповіді на нього.
Відповідно до підпункту 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»передбачено, що у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу.
Відповідно до статті 3 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.
Згідно з підпунктом 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податкові вимоги.
Підпунктом 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання.; друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк, друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Державною податковою інспекцією у Святошинському районі направлялись Відповідачу податкові вимоги № 1/1079 від 23.07.2009 р., № 2/1228 від 28.08.2009 р., які Відповідач отримав 29.07.2009 р. та 04.09.2009 р. відповідно, що підтверджується матеріалами справи. Однак після проведених Позивачем заходів податковий борг залишився несплаченим.
Відповідно до статті 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів), сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).
Враховуючи всі заходи податкового органу з належного повідомлення Відповідача про наявність податкового боргу, заборгованість Відповідача є узгодженою. Як вбачається з матеріалів справи та підтверджується поясненнями представника Позивача,, відомості про їх оскарження в судовому або адміністративному порядку відсутні.
Відповідно до статті 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.
У підпункті 2.3.1. пункту 2.3 статті 2 цього Закону передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.
Згідно з вимогами статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Наявність податкової заборгованості Відповідача також підтверджується, наявними в матеріалах справи копіями облікової картки платника ПП "Слайдер", довідкою № 5478/10/24-037 від 02.12.2009 р. про наявність заборгованості з податків і зборів (обов'язкових платежів), що контролються ДПІ у Святошинському районі м. Києва.
Доказів сплати зазначеної суми станом на день розгляду спору суду не надано.
Враховуючи всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись вимогами ст. ст. 69-71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Позов Державної податкової інспекції у Святошинському районі м.Києва задовольнити повністю.
2. Стягнути з Приватного підприємства "Слайдер" (вул. Гната Юри, 9, кімн. 414, м. Київ, ідентифікаційний номер 31403386) податкову заборгованість у сумі 527 351 (п'ятсот двадцять сім тисяч триста п'ятдесят одна) грн. 42 коп на такі розрахункові рахунки:
- по податку з доходів найманих працівників у сумі 17 980 (сімнадцять тисяч дев'ятсот вісімдесят) грн. 86 коп. на р/р 33218800700009 в ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, КЕКД 11010100, одержувач УДК у Святошинському районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077945;
- по податку на прибуток приватних підприємств у сумі 493 992 (чотириста дев'яносто три тисячі дев'ятсот дев'яносто дві) грн. 58 коп. на р/р 31118009700009 в ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, КЕКД 11021000, одержувач УДК у Святошинському районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077945;
- по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у сумі 8 762 (вісім тисяч сімсот шістдесят дві) грн. 98 коп. на р/р 31110029700009 в УДК у м. Києві, МФО 820019, КЕКД 14010100, одержувач ВДК у Святошинському районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077945;
- по збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства у сумі 6 615 (шість тисяч шістсот п'ятнадцять) грн. 00 коп. на р/р 31218233700009 в УДК у м. Києві, МФО 820019, КЕКД 16060100, одержувач ВДК у Святошинському районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077945.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови складений та підписаний 28 липня 2010 р.
Суддя Ю.Т. Шрамко