Постанова від 04.06.2010 по справі 2а-16260/09/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

04 червня 2010 року 14:34 № 2а-16260/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Шрамко Ю.Т. при секретарі судового засідання Кузьменко Ю.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м.Києва

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення заборгованості у розмірі 5191,92грн.

за участю представників сторін:

від позивача: Виндюк І.Г., довіреність № 39 від 17.02.2010 р.

від відповідача: не прибув

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Солом'янському районі міста Києва (надалі Позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (надалі Відповідач) про стягнення заборгованості у розмірі 5 191, 92 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 22.12.2009 р. відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-16260/09/2670 та призначено попередній розгляд справи на 12.02.2010 р.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.02.2010 р. закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що Відповідач має податковий борг в сумі 5 191, 92 грн., який складається з заборгованості по податку з доходів фізичних осіб-суб'єктів господарської діяльності в розмірі 4 750, 35 грн.; та заборгованості по податку з доходів найманих працівників в розмірі 441, 57 грн. грн., який виник через несплату податкових зобов'язань, визначених податковими повідомленнями - рішеннями №0004771704/0 від 04.12.2008 р., № 0004761704/0 від 04.12.2008 р.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та просив суд задовольнити адміністративний позов у повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з'явився, відзив на позовну заяву не надав.

Суд направляв на адресу Відповідача, зазначену в позовній заяві та у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 15.01.2010 р. повістки-виклики, копії ухвал та копію позовної заяви з додатками, проте листи повернулись з відміткою відділення поштового зв'язку про повернення через закінчення терміну зберігання. Таким чином, суд вважає відповідача належним чином повідомленим про день, час та місце розгляду справи.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника Позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.

Відповідач зареєстрований як фізична особа-підприємець Солом'янською районною у м. Києві державною адміністрацією 26.07.2001 р. Згідно довідки № 4139/2/28-105 від 31.07.2001 р. перебуває на податковому обліку у Державній податковій інспекції у Солом'янському районі міста Києва.

Як вбачається з матеріалів справи, Позивачем на підставі акту перевірки від 19.11.2008 р. № 12338/17-4-2271116934 про результати виїзної планової перевірки суб'єкта господарювання-фізичної особи ОСОБА_1 з питань дотримання вимог законодавства за період з 01.10.2007 р. по 30.09.2008 р. встановлено порушення пп. "а" п. 19.1 ст. 19 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", а саме: встановлено завищення витрат, які не пов'язані з отриманням доходу від підприємницької діяльності. Позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 04.12.2008 р. № 0004771704/0 на суму 5426, 57 грн, з яких основний платіж становить 5426, 57 грн, штрафні санкції - 0, 00 грн.

Відповідач був присутній під час проведення перевірки, проте від підпису акту та його отримання відмовився, про що свідчать, наявні в матеріалах справи копії Акта № 4967/17-4 від 02.12.2008 р. про неможливість вручення акта планової виїзної перевірки від 19.11.2008 р. № 12338/17-4-2271116934 та Акту № 4351/17-410 від 19.11.2008 р. про відмову Відповідача від підпису акту планової виїзної перевірки від 19.11.2008 р. № 12338/17-4-2271116934.

Як було встановлено в судовому засіданні та підтверджено представником Позивача, за рахунок переплати та часткової сплати суми заборгованості, заборгованість на день розгляду справи становить 4 750, 35 грн.

Крім того, Позивачем на підставі вищезазначеного акту перевірки встановлено порушення п. 7.1 ст. 7, пп. 8.1.1 п. 8 ст. 8, пп. "а" пп. "б" п. 19.2 ст. 19 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", а саме: перевіркою встановлено неправомірне застосування податкової соціальної пільги в липні 2008 р. Позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 04.12.2008 р. № 0004761704/0 на суму 441, 57 грн., з яких основний платіж становить 147, 19 грн, штрафні санкції, нараховані у подвійному розмірі від суми зобов'язання на підставі пп. 17.1.9 п. 17.1 ст 17 закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами"- 294, 38 грн.

Отже, загальна сума заборгованості Відповідача складає 5 191, 92 грн.

Відповідно до підпункту 5.2.1. статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується. Контролюючий орган зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом двадцяти календарних днів від дня отримання скарги платника податків на його адресу поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку. У разі коли контролюючий орган надсилає платнику податків рішення про повне або часткове незадоволення його скарги, такий платник податків має право звернутися протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання відповіді, з повторною скаргою до контролюючого органу вищого рівня, а при повторному повному або частковому незадоволенні скарги - до контролюючого органу вищого рівня із дотриманням зазначеного десятиденного строку для кожного випадку оскарження та зазначеного двадцятиденного строку для відповіді на нього.

Відповідно до підпункту 6.2.4 названого пункту передбачено, що у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу.

Згідно копії Актів № 5099/17-4 від 15.12.2008 та № 5098/17-4 від 15.12.2008 р. про невручення податкового повідомлення платнику податків-суб'єкту господарської діяльності ОСОБА_1 у зв'язку із закінченням терміну зберіганеня листа, якими були направлені повідомлення-рішення № 0004761704/0 від 04.12.2008 р. та № 0004771704/0 від 04.12.2008 р., зазначені повідомлення-рішеня Позивач на виконання вимог п.п. 6.2.4 п. 6.2 ст 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» розмістив на дошці оголошень.

Таким чином зазначені податкові повідомлення-рішення вважаються узгодженими та, як вбачається з матеріалів справи, відомості про їх оскарження в судовому або адміністративному порядку відсутні.

Відповідно до статті 3 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.

Згідно з підпунктом 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податкові вимоги.

Підпунктом 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання.; друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк, друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Державною податковою інспекцією у Солом'янському районі направлялись відповідачу податкові вимоги № 1174/24-30 від 06.02.2009 р., № 3021/24-30 від 20.05.2009 р., що підтверджується матеріалами справи. Однак після проведених позивачем заходів, податковий борг залишився несплаченим.

Відповідно до статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів), сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).

Згідно копій Актів № 1174/24-30 від 25.06.2009 р. та № 3021/24-30 від 14.07.2009 р. про неможливість врученя податкових вимог боржника зазначені податкові вимоги були на виконання вимог п.п. 6.2.4 п. 6.2 ст 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передані для розміщення на дошці оголошень.

Враховуючи всі заходи податкового органу з належного повідомлення Відповідача про наявність податкового боргу, заборгованість відповідача є узгодженою.

Відповідно до статті 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.

У підпункті 2.3.1. пункту 2.3 статті 2 цього Закону передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.

Згідно з вимогами статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Наявність у Відповідача заборгованості також підтверджується, наявними в матеріалах справи копіями актів звірки розрахунків платника ОСОБА_1 з бюджетом від 24.11.2009 р. та 31.12.2009 р., довідкою № 4141/19-060 від 24.11.2009 р. про суми податкового боргу платника податків ОСОБА_1.

Доказів сплати зазначеної суми станом на день розгляду спору суду не надано.

Враховуючи всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись вимогами ст. ст. 69-71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м.Києва задовольнити повністю.

2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) податкову заборгованість в розмірі 5191 (п'ять тисяч сто девяносто одну) грн. 92 коп. на користь держави:

- заборгованість у розмірі 4750 (чотири тисячі сімсот п'ятдесят) грн. 35 коп. на р/р 33217801700010, одержувач ВДК у Солом'янському районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077951, банк одержувача: УДК у м. Києві, МФО 820019, код платежу 11010200.

- заборгованість у розмірі 441 (чотирьохсот сорока однієї) грн. 57 коп. на р/р 33218800700010, одержувач ВДК у Солом'янському районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077951, банк одержувача: УДК у м. Києві, МФО 820019, код платежу 11010101.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови складений та підписаний 07 червня 2010 р.

Суддя Ю.Т. Шрамко