Справа № 2а-10112/09/1570
02 вересня 2010 року Одеський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Танцюри К.О.,
за участю секретаря Руденко І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Одеській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,-
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Одеській області (далі - регіональне управління Департаменту САТ ДПА в Одеській області) звернулось до Одеського окружного адміністративного суду з позовною заявою до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (з урахуванням уточнення позовних вимог від 13.05.2010) про стягнення фінансових санкцій в розмірі 18000,00 грн. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 12 лютого 2009 року на підставі Законів України «Про державну податкову службу в Україні», «Про державне регулювання виробництва обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», постанов Кабінету Міністрів України від 30.07.1996 №854 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями», від 07.08.2001 №940»Про заходи щодо посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та справляння акцизного збору» була здійснена перевірка господарської одиниці фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 У ході зазначеної перевірки був встановлений факт зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка, чим було порушено ст.11 Закону України „Про державне регулювання виробництва обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” від 19.12.1995 року №481/95-ВР, у зв'язку з чим були накладені фінансові санкції в розмірі 25966,05 грн. Відповідачем було частково сплачено зазначений штраф, а тому позивач просив стягнути з відповідача, з урахуванням часткової сплати, 18 000 грн.
02.09.2010 через канцелярію суду надійшло клопотання від представника Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Одеській про розгляд справи без участі представника позивача (а.с. 89).
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча був відповідно до ст. 39 КАС України належним чином повідомлений про час та місце слухання справи (Оголошення в газеті «Чорноморські новини»від 14.08.2010, №86-87(21127-21128), а тому, на підставі положень ст.ст.40, 128 КАС України справа слухалась за його відсутності за наявними у справі доказами (а.с. 88).
Дослідивши наявні у справі письмові докази суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Працівниками регіонального управління Департаменту САТ ДПА в Одеській області 12.02.2009 у присутності представника відповідача було здійснено перевірку господарської одиниці-павільйону суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Ак. Глушко, 14 з питань наявності ліцензій на виробництво спирту етилового, на право здійснення роздрібної та оптової торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами; цільового використання спирту етилового; виявлення порушень установлених правил торгівлі підакцизними товарами; наявності супровідних документів; дотримання стандартів; маркування підакцизних товарів, дотримання максимальних цін на тютюнові вироби, а також інших питань щодо дотримання чинного законодавства України в сфері виробництва та обігу підакцизних товарів.
За результатами перевірки складено акт №150351-010/32-0208 від 12.02.2009 (а.с.5-8), згідно з яким в ході проведення перевірки були виявлені порушення ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»№ 481/95-ВР від 19.12.1995, а саме, зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка. Вищезазначений акт був підписаний товарознавцем ОСОБА_2, яка була присутня при проведенні перевірки, зауважень до акту викладено не було.
Відповідно до ч.4 ст.11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.
Згідно ст. 1 Закону України „Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби” від 15.09.1995 року №329/95-ВР марка акцизного збору -спеціальний знак, яким маркуються алкогольні напої та тютюнові вироби. Її наявність на цих товарах підтверджує сплату акцизного збору, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів.
Відповідно до ч.2 ст.7 зазначеного Закону, наявність марки акцизного збору на пляшці (упаковці) алкогольних напоїв та пачці (упаковці) тютюнових виробів є однією з умов для ввезення на митну територію України і реалізації їх споживачам. Забороняється ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізації на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка.
У відповідності до абз. 13 ч.2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлено за зберігання, реалізацію алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка накладення фінансових (штрафних) санкцій у розмірі -100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 грн.
Рішення про стягнення штрафів приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України.
Відповідно до Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, затвердженого постановою КМУ від 02.06.2003 № 790, на підставі вищезазначеного акту перевірки, 24.02.2009 начальником РУ Департаменту САТ ДПА України в Одеській області було прийняте рішення №150441 про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 25966, 05 грн. (а.с.9).
Рішення №150441 від 24.02.2009 було надіслано фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1.
Відповідачем було частково сплачено зазначені фінансові санкції у сумі 7966,05грн. та залишилась несплаченою сума штрафу 18 000 грн.
Так, відповідно до положення ст. 17 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування штрафних санкцій, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що позовні вимоги Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації в Одеській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 18000,00 грн. підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.158-163, 167 КАС України, суд, -
Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Одеській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у розмірі 18 000 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 фінансові санкції в розмірі 18000,00 (вісімнадцять тисяч гривень) грн. на р/р 31114106700005,код бюджетної класифікації 21081100, одержувач ГУДКУ в Одеській області, код 23213460, МФО 828011.
Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Уразі застосування судом частини третьої ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний суддею 07.09.2010.
Суддя К.О. Танцюра
07 вересня 2010 року