Рішення від 01.08.2023 по справі 398/2026/23

Справа №: 398/2026/23

Провадження №: 2-а/398/57/23

РІШЕННЯ

Іменем України

"01" серпня 2023 р. м. Олександрія

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі:

головуючої судді Подоляк Я.М.,

при секретарі судового засідання Буличової Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Олександрійського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про поновлення строків оскарження та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

20.04.2023 позивач ОСОБА_1 звернувся в Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області з позовом до відповідача Олександрійського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, в якому просив суд скасувати постанову № 62 про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 210 КУпАП України, винесену начальником Олександрійського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Балабухою О.С., відносно ОСОБА_1 та закрити провадження у вказаній адміністративній справі.

Позовну заяву мотивував тим, що постановою № 62, яка винесена 15.03.2023 року начальником Олександрійського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки ОСОБА_2 , його визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 210 КУпАП та призначено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн. В даній постанові зазначено, що 26.12.2022 року ОСОБА_1 , в особливий період порушив правила військового обліку, передбачені ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу», Постанову КМУ від 30.12.2022 року №1487 «Про затвердження порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів», тим що будучи оповіщеним 25.12.2022 року про явку до Олександрійського РТЦК та СП, за викликом не з'явився без поважних причин.

Зазначає, що ці данні не відповідають дійсності. З вересня 2022 року він вступив до Приватного акціонерного товариства «Вищій навчальний заклад «Міжрегіональна академія управління персоналом» (місто Києв) і з того часу навчається на 1 курсі денного відділення. Відповідно до Довідки №383 від 07.04.2023 року строк закінчення закладу освіти 11.03.2024 року. Окрім того з 2010 року постійно проживає в місті Києві, в місті Олександрія в останнє був у вересні 2022 року коли відвідував батьків.

Також просить поновити строк звернення до суду, оскілки оскаржувану постанову отримав лише 10.04.2023 року, після особистого звернення до державного виконавця для з'ясування підстав арешту його коштів, так як його банківська картка була заблокована. До цієї дати про наявність відносно нього постанови про накладення адміністративного стягнення йому не було відомо.

Посилаючись на вказані обставини, позивач звернувся в суд з даним позовом.

Ухвалою Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області від 24.04.2023 року відкрито провадження у вказаній справі та визначено проводити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін. Копію ухвали надіслано сторонам по справі. Одночасно встановлено відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.

10.05.2023 через канцелярію суду надійшов відзив від Олександрійського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки на позовну заяву, в якому відповідач не визнав зазначений адміністративний позов в повному обсязі зазначивши наступні обставини.

Позивач 14.01.2009 року відповідно до ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу» від 23.12.2015 р., №2232-XXII та «Порядок організвції та ведення військового обліку призовників військовозобов'язаних та резервістів» затвердженою постановою КМУ від 30.12.2022 року №1487 пройшов приписку до призовної дільниці ІНФОРМАЦІЯ_1 за місцем реєстрації: АДРЕСА_1 .

Після закінчення кафедри військової підготовки офіцерів запасу в Національному університеті оборони України Міжрегіональної академії управління персоналом в 2015 році, позивач отримавши звання молодшого лейтенанту запасу на військовий облік офіцерів запасу в порушення Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 23.12.2015 р., №2232-XXII та «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» затвердженого Постановою КМУ від 30.12.2022 року №1487 до ІНФОРМАЦІЯ_1 не став, про своє фактичне місце проживання не повідомив, військово-обліковий документ не отримав, медичний огляд на ступінь придатності до військової служби, який передбачений «Положенням про військово-лікарську експертизу в Збрийних Силах України» затверджений наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 року №402 не пройшов, чим порушив правила військового обліку

Починаючи з 2015 року відносно позивача посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 проводились розшукові заходи, з метою постановки його на військовий облік військовозобов'язаних як офіцера запасу, як за місцем реєстрації, так і через його батьків, зокрема матір ОСОБА_3 , яка обіцяла явку сина до територіального центру в 2017 році, однак розшукові заходи не принесли результату.

З початку військової агресії Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №64 Указу Президента України від 24.02.2022 №69 «Про загальну мобілізацію» в Україні введено воєнний стан та оголошено загальну мобілізацію.

Молодший лейтенант запасу ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 підлягає на військову службу під час загальної мобілізації. Однак з метою ухилення від призову на військову службу за неодноразовими викликами до ІНФОРМАЦІЯ_1 не з'являється, своє місце проживання та місце навчання приховує. В позовній заяві позивач зазначає, що постійно з 2010 року проживає та навчається в м. Києві, та з 2022 року начається у Приватному акціонерному товаристві «Вищій навчальний заклад «Міжрегіональна академія управління персоналом» (місто Києв). Однак знову ж в порушення правил військового обліку передбачених Законом та Положенням, під час перебування в м. Олександрія на військовий облік війьсовозобов'язаних офіцерів запасу до ІНФОРМАЦІЯ_1 , де перебуває його особова справа офіцера запасу не став, довідку про навчання не надав. 27.02.2023 року за вих.№3/1548 до Олександрійського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області був направлений запит щодо розшуку та доставки до Олександрійського РТЦК та СП осіб офіцерів запасу в діях яких вбачаються ознаки правопорушення передбачені ст.210, 210-1 КУпАП, серед яких під порядковим №176 за адресою АДРЕСА_1 рахується ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . На запит Олександрійського РТЦК та СП від 22.03.2023 вих.№3/2427 до Управління дозвільно-погоджувальних процедур та адміністративних послуг Олександрійської міської ради надійшла відповідь проте, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 . Виклик до Олександрійського РТЦК та СП та постанова про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 були направлені за адресою реєстрації останнього, так як іншими данними про місце ОСОБА_4 . Олександрійський РТЦК та СП не володіє.

У відзиві представник відповідача зазначив, що не з'явлення офіцера запасу молодшого лейтенанта - ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 та ненадана у встановлені законом строки інформації про місце фактичного проживання/перебування, місця роботи/навчання суттєво впливає на ведення військового обліку з метою визначення наявних людських мобілізаційних ресурсів та їх накопичення для забезпечення повного та якісного укомплектування Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення (далі - інші військові формування) особовим складом у воєнний час.

В судове засідання позивач та його представник не з'явилися. Від представника позивача адвоката Швеця С.В. надійшла заява про розгляд справи у відсутності позивача та представника, позовні вимоги підтримують та просять їх задовольнити.

Представник відповідача за довіреністю також надав суду заяву про розгляд справи у відсутності представника, підтримав вимоги, викладені у відзиві на позовну заяву, у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 просив відмовити.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив такі факти і відповідні їм правовідносини та дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що 15 березня 2023року начальником Олександрійського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Балабухою О.С., були розглянуті матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно громадянина ОСОБА_1 , за результатами чого прийнята постанова № 62 за справою про адміністративне правопорушення та постановлено визнати винним ОСОБА_1 у порушенні правил військового обліку за ч. 2 ст. 210 КУпАП і накладено на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700,00 грн.

Згідно з вказаною постановою за результатами розгляду було встановлено, що військовозобов'язаний ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , в особливий період порушив правила військового обліку, передбачені ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу», Постановою КМУ від 30.12.2022 року №1487 «Про затвердження порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів», тим що будучи оповіщеним 25.12.2022 року про явку до Олександрійського РТЦК та СП, за викликом не з'явився без поважних причин.

Відповідно до постанови вказане є порушенням вимог Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», вимог Постанови КМУ № 1487 від 30.12.2022 року.

Відповідно до ч.ч.1-3 ст.1 ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу» захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.

Військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями.

Військовий обов'язок включає:

підготовку громадян до військової служби;

приписку до призовних дільниць;

прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу;

проходження військової служби;

виконання військового обов'язку в запасі;

проходження служби у військовому резерві;

дотримання правил військового обліку.

Відповідно до ч.7 ст.1 ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу» виконання військового обов'язку громадянами України забезпечують державні органи, органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до законів України військові формування, підприємства, установи та організації незалежно від підпорядкування і форм власності в межах їх повноважень, передбачених законом, та районні (об'єднані районні), міські (районні у містах, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя (далі - територіальні центри комплектування та соціальної підтримки).

Відповідно до ч.9 ст.1 ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу» щодо військового обов'язку громадяни України поділяються на такі категорії:

допризовники - особи, які підлягають приписці до призовних дільниць;

призовники - особи, приписані до призовних дільниць;

військовослужбовці - особи, які проходять військову службу;

військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави;

резервісти - особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період.

Згідно атестаційного листа на присвоєння первинного військового звання "молодший лейтенант запасу (резерву)" ОСОБА_1 присвоєно військове звання "молодший лейтенант запасу" наказом Міністра оборони України (по особовому складу) від 12.09.2016 р. №843. Військову присягу на вірність Українському народові склав 25.07.2015. Згідно атестаційного висновку може бути використаний на посаді офіцера-політолога, ВОС-340004.

Тобто, відповідно до ч.9 ст.1 ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу» щодо військового обов'язку, ОСОБА_1 є військовозобов'язаним.

Відповідно до ч.10 ст.1 ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу» громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані:

прибувати за викликом районного (об'єднаного районного), міського (районного у місті, об'єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі - відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки України для оформлення військово-облікових документів (посвідчень про приписку до призовних дільниць, військових квитків, тимчасових посвідчень військовозобов'язаних),приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів;

проходити медичний огляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, закладів охорони здоров'я Служби безпеки України, а у Службі зовнішньої розвідки України - за рішенням керівників відповідних підрозділів або військово-лікарської комісії Служби зовнішньої розвідки України;

проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов'язок у запасі;

виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.

У ч. 2 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» передбачено, що взяттю на військовий облік військовозобов'язаних у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України підлягають громадяни України, які, зокрема, відповідно до статті 18 цього Закону звільнені від призову на строкову військову службу.

Відповідно до ч.1 ст.18Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від призову на строкову військову службу в мирний час звільняються громадяни України: яким після закінчення закладів вищої освіти присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу.

Відповідно до ч.5 ст.33 ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу» військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно з "Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних і резервістів", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від N1487 від 30.12.2022 року (далі Порядок), військовий облік є складовою змісту мобілізаційної підготовки держави. Він полягає у цілеспрямованій діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій щодо:

фіксації, накопичення та аналізу наявних людських мобілізаційних ресурсів за військово-обліковими ознаками;

здійснення заходів із забезпечення виконання встановлених правил військового обліку призовниками, військовозобов'язаними та резервістами;

подання відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів до органів ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Військовий облік ведеться з метою визначення наявних людських мобілізаційних ресурсів та їх накопичення для забезпечення повного та якісного укомплектування Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення (далі - інші військові формування) особовим складом у мирний час та в особливий період.

Для забезпечення військового обліку громадян України використовується Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів, який призначений для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Завданнями військового обліку є:

утворення військового резерву людських ресурсів, накопичення військово-навчених людських ресурсів, необхідних для укомплектування Збройних Сил, інших військових формувань у мирний час та в особливий період;

проведення аналізу кількісного складу та якісного стану призовників, військовозобов'язаних та резервістів для їх ефективного використання в інтересах оборони та національної безпеки держави;

своєчасне оформлення військово-облікових документів призовників, військовозобов'язаних та резервістів;

організація своєчасного бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час;

забезпечення контролю за станом військового обліку в державних органах, на підприємствах, в установах та організаціях;

забезпечення контролю за дотриманням призовниками, військовозобов'язаними та резервістами правил військового обліку;

забезпечення громадян України інформацією щодо виконання ними військового обов'язку.

З метою ведення військового обліку в державі створюється система військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - система військового обліку).

Системою військового обліку є сукупність узгоджених за завданнями державних органів, підприємств, установ та організацій, які ведуть військовий облік та забезпечують її функціонування із застосуванням засобів автоматизації процесів та використанням необхідних баз даних (реєстрів), визначених законодавством.

Головною вимогою до системи військового обліку є забезпечення повноти та достовірності даних, що визначають кількісний склад та якісний стан призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Пунктом 23 Порядку призовники, військовозобов'язані та резервісти в разі зміни адреси їх місця проживання або інших персональних даних зобов'язані особисто в семиденний строк повідомити про такі зміни відповідним органам, де вони перебувають на військовому обліку, зокрема у випадках, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2022 р.№ 265 “Деякі питання декларування і реєстрації місця проживання та ведення реєстрів територіальних громад”, через центри надання адміністративних послуг та інформаційно-комунікаційні системи.

Призовники, військовозобов'язані та резервісти, які не актуалізували інформацію про себе в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, особисто у семиденний строк з дня внесення змін до персональних даних прибувають із паспортом громадянина України та військово-обліковими документами до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки, який організовує та веде військовий облік на території адміністративно-територіальної одиниці, для взяття їх на військовий облік, зняття з військового обліку або внесення змін до їх облікових даних.

Згідно Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які є Додатком 2 до Порядку призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні:

1) перебувати на військовому обліку:

за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання - у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язані СБУ - у Центральному управлінні або регіональних органах СБУ (далі - органи СБУ), військовозобов'язані Служби зовнішньої розвідки - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки). Крім того, призовники, військовозобов'язані та резервісти, які проживають в селах та селищах, а також у містах, де відсутні відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, повинні перебувати на персонально-первинному військовому обліку у відповідних виконавчих органах сільських, селищних, міських рад;

за місцем роботи (навчання) - в центральних і місцевих органах виконавчої влади, в інших державних органах, в органах місцевого самоврядування, в органах військового управління (органах управління), військових частинах (підрозділах) Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органах спеціального призначення, на підприємствах, в установах, організаціях, закладах освіти, закладах охорони здоров'я незалежно від підпорядкування і форми власності;

у разі вибуття за межі України на строк більше трьох місяців - за місцем консульського обліку в закордонних дипломатичних установах України;

2) прибувати за викликом районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки на збірні пункти, призовні дільниці, до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов'язаних та резервістів;

3) не змінювати місце проживання з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час без дозволу керівника відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів СБУ, Служби зовнішньої розвідки - без дозволу відповідного керівника);

4) проходити медичний огляд та лікування в закладах охорони здоров'я згідно з рішеннями комісій з питань приписки, призовних комісій або військово-лікарських комісій районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, закладів охорони здоров'я СБУ, а у Службі зовнішньої розвідки - за рішенням керівників відповідних підрозділів або військово-лікарської комісії Служби зовнішньої розвідки;

5) проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов'язок у запасі, проходити службу у військовому резерві;

6) особисто прибувати до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки з паспортом громадянина України і військово-обліковими документами для зняття з військового обліку в разі вибуття в іншу місцевість до нового місця проживання, за межі України на постійне місце проживання або на строк більше трьох місяців, у разі зміни місця проживання в межах міста з переїздом на територію іншого адміністративного району;

7) особисто в семиденний строк з дня прибуття до нового місця проживання прибувати із паспортом громадянина України і військово-обліковими документами до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки, закордонної дипломатичної установи України), який організовує та веде військовий облік на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, для взяття на військовий облік;

8) особисто повідомляти в семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну персональних даних, зазначених устатті 7 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів”, а також надавати зазначеним органам документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”;

9) негайно повідомляти районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, органам СБУ, підрозділам Служби зовнішньої розвідки за місцем військового обліку про втрату військово-облікового документа;

10) звіряти не рідше одного разу на п'ять років власні персональні дані з обліковими даними районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки;

11) подавати щороку до 1 жовтня до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки документи, що підтверджують право громадян на відстрочку від призову на строкову військову службу.

Якщо за будь-яких обставин повістка районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки не надійшла, громадяни призовного віку прибувають до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову на строкову військову службу, визначеного указом Президента України.

Відповідно до наявної в матеріалах справи копії паспорта громадянина України на ім'я ОСОБА_1 , місце проживання ОСОБА_1 зареєстровано з 05.10.2008 року за адресою: АДРЕСА_1 .

Призовники, військовозобов'язані та резервісти за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, зіпсуття або недбале зберігання військово-облікових документів, яке спричинило їх втрату, притягуються до адміністративної відповідальності згідно із Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Диспозицією статті 210 КУпАП передбачено відповідальність за порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку.

Зокрема частиною 2 вказаної статті передбачено відповідальність за порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, в особливий період.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про оборону України» особливий період це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Згідно з Указом Президента України № 303/2014 від 17.03.2014 «Про часткову мобілізацію» було прийнято рішення про оголошення та проведення часткової мобілізації, а отже з цього періоду в Україні діє особливий період.

Відповідно Указу Президента України від 24.02.2022 року №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24.02.2022 року №2102-ІХ в Україні введено воєнний стан. З цієї дати воєнний стан Указами Президента, які затверджуються Законами продовжено і діє по теперішній час.

З встановлених судом обставин та наданих документі вбачається, що позивач після закінчення кафедри військової підготовки офіцерів запасу в Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського у 2016 році, отримавши звання молодшого лейтенанту запасу (резерву) будучи військовозобов'язаним на військовий облік в порушення Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 23.12.2015 р., №2232-XXII та «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» затвердженого Постановою КМУ від 30.12.2022 року №1487, за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання до ІНФОРМАЦІЯ_1 не став, про своє фактичне місце проживання, роботи та/або навчання не повідомив, військово-обліковий документ не отримав, документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу не надав.

Таким чином, громадянин ОСОБА_1 вчинив триваюче правопорушення у вигляді порушення правил військового обліку в особливий період відповідальність за що передбачена ч. 2 ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ч. 3 ст. 286 Кодексу адміністративного судочинства Україниза наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право: 1) залишити рішення суб'єкта владних повноважень без змін, а позовну заяву без задоволення; 2) скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і надіслати справу на новий розгляд до компетентного органу (посадової особи); 3) скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення; 4) змінити захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено.

Отже, судом не встановлено підстав для скасування постанови від 15 березня 2023 року №62, тому позовну заяву слід залишити без задоволення, а рішення суб'єкта владних повноважень - без змін.

Керуючись ст.ст. 2, 9, 10, 21, 73-77, 139, 194, 205, 229, 241-246, 286,292-293, 295, 297 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Олександрійського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення- відмовити.

Рішення може бути оскаржено безпосередньо до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частиною другою статті 299 КАС України.

Суддя Я.М.Подоляк