79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
09 вересня 2010 р. № 2а-7670/10/1370
о 12 год., 42 хв. м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В.
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Львова
до Фізичної особи -підприємця ОСОБА_2
про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця
Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м.Львова звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач не звітується до органів ДПС з третього кварталу 2007 року, що підтверджується актом ДПІ у Шевченківському районі м. Львова №191 від 23.07.2010 року, чим систематично порушує п. 2 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування».
Згідно п. 2 ст. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців», підставами для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Ухвалою суду від 26.08.2010 року відкрито скорочене провадження в адміністративній справі та запропоновано відповідачу у десятиденний строк з дня одержання ухвали та копій документів подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову. Відповідач в зазначений в ухвалі строк заперечень на адміністративний позов не подав.
На адресу суду повернувся поштовий конверт з відміткою відділу зв'язку: «За зазначеною адресою адресат не проживає». Згідно ч. 11 ст.35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Крім цього, згадана ухвала направлялась відповідачу за адресою вказаною у Свідоцтві про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи.
Безпосередньо, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд встановив:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 перебуває у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, згідно довідки з Єдиного державного реєстру від 16.06.2010 року за НОМЕР_2.
Відповідач взятий 01.06.2004 року на облік платника податків за № 300-04, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків № 14325/17-122 від 17.06.2010 року.
Згідно довідки ДПІ у Шевченківському районі м. Львова, станом на 26.07.2010 року відповідач заборгованості по платежах, які обліковуються в органах ДПС, немає.
18.05.2004 року Управлінням промисловості та підприємництва Львівської міської ради проведено державну реєстрацію Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, що підтверджується копією Свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи.
Згідно акту ДПІ у Шевченківському районі м. Львова № 191 від 23.07.2010 року, відповідач не звітується до органів ДПС з третього кварталу 2007 року, чим систематично порушує п. 2 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування».
Листом Відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Львові № 2432/05 від 26.05.2010 року підтверджується, що відповідач у відділенні Фонду на обліку не перебуває.
Листом Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м .Львова № 3957/05-17 від 01.06.2010 року підтверджується, що у відповідача перед Фондом заборгованість по платежах відсутня.
Листом Шевченківської районної виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності № 210 від 26.05.2010 року підтверджується, що відповідач у відділенні Фонду на обліку не перебуває.
Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України «Про систему оподаткування»№ 1251-ХІІ від 25.06.1991 року із змінами і доповненнями, Законом України «Про державну податкову службу в Україні»№ 509-XII від 04.12.1990 року із змінами і доповненнями, Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців»№ 755-ІV від 15.05.2003 року із змінами і доповненнями, КАС України.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Згідно ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі); звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності
Згідно п. 2 ч. 6 ст. 11-1 цього ж Закону України, позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин - платником податків не подано в установлений строк податкову декларацію або розрахунки, якщо їх подання передбачено законом.
Згідно ч. 2 ч. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців», підставами для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Згідно ст. 49 цього ж Закону України, суд, який постановив рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, в день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи - підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Дата надходження судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця вноситься державним реєстратором до журналу обліку реєстраційних дій.
Порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності за судовим рішенням, що не пов'язано з банкрутством фізичної особи - підприємця, здійснюється за процедурами, встановленими частинами дев'ятою - вісімнадцятою ст. 47 цього ж Закону.
Таким чином, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги про припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця ОСОБА_2 підлягають задоволенню, оскільки вищевказаними доказами підтверджено, що відповідач протягом року не подавав органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону. Вказане також підтверджується копією останнього звіту відповідача як суб'єкта малого підприємництва - фізичної особи -підприємця -платника єдиного податку, поданого за другий квартал 2007 року від 05.07.2007 року.
Розподіл судових витрат згідно ст. 94 КАС України не застосовується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору згідно Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».
Керуючись ст.ст. 69, 70, 160-163 КАС України, суд -
1. Адміністративний позов задоволити повністю.
2. Припинити підприємницьку діяльність Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, АДРЕСА_1).
3. Зобов'язати Фізичну особу -підприємця ОСОБА_2 виконати постанову негайно.
4. Державному реєстратору, у відповідності до ст. 49 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», направити копію постанови суду.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду, у порядку та строки згідно ст. 186 КАС України.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.
Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду першої інстанції, набирає законної у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.
Постанова складена у повному обсязі 09.09.2010 року.
Суддя Гавдик З.В.