79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
07 вересня 2010 р. № 2а-7639/10/1370
о 11 год., 30 хв. м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В.
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова
доТовариства з обмеженою відповідальністю «Оскар Інвест Груп»
простягнення податкового боргу в сумі 43318,52 грн.
Державна податкова інспекція у Личаківському районі м. Львова звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Оскар Інвест Груп» про стягнення податкового боргу в сумі 43318,52 грн.
Позивач свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що заборгованість перед бюджетом у відповідача виникла внаслідок порушення ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Заборгованість підтверджується корінцями податкових повідомлень-рішень та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, рішенням про стягнення коштів та продаж інших видів активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Ухвалою суду від 26.08.2010 року відкрито скорочене провадження в адміністративній справі та запропоновано відповідачу у десятиденний строк з дня одержання ухвали та копій документів подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову. Відповідач в зазначений в ухвалі строк заперечень на адміністративний позов не подав.
Відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення № 6359451.
Безпосередньо, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд встановив наступні обставини:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Оскар Інвест Груп»перебуває у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців, згідно копії Витягу від 22.06.2010 року за № 6224111.
17.05.2008 року відповідач узятий на облік в органах державної податкової служби за № 10986, згідно довідки № 361 від 29.07.2010 року.
30.03.2010 року позивачем проведено позапланову виїзну перевірку відповідча з питань дотримання вимог податкового законодавства, валютного та іншого законодавства за період з 17.05.2008 року по 31.12.2009 року. За результатами проведеної перевірки складено акт № 167/23-2/35942742.
Проведеною перевіркою, крім іншого, встановлено порушення вимог п. 2.3, п. 2.8, п. 3.5 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні підприємство зберігало у своїй касі готівку понад встановлений ліміт каси на суму 22373,33 грн.
21.04.2010 року ДПІ у Личаківському районі Львівської області, на підставі акту перевірки № 167/23-2/35942742 від 30.03.2010 року, прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С»№ 0001472380/9066, згідно якого загальна сума штрафних (фінансових) санкцій, за платежем -штрафні санкції за порушення законодавства про патентування норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів, складає 44746,66 грн.
21.04.2010 року ДПІ у Личаківському районі Львівської області, на підставі акту перевірки № 167/23-2/35942742 від 30.03.2010 року, прийнято податкове повідомлення -рішення форми «Р»№ 0000752320/0/9204, згідно якого сума податкового зобов'язання, за платежем податок на прибуток підприємств, складає 242457 грн. (у тому числі за основним платежем 161638 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 80819 грн.).
21.04.2010 року ДПІ у Личаківському районі Львівської області, на підставі акту перевірки № 167/23-2/35942742 від 30.03.2010 року, прийнято податкове повідомлення -рішення форми «Р»№ 0000951720/0/9071, згідно якого сума податкового зобов'язання, за платежем податок з доходів найманих працівників, складає 271475,76 грн. (у тому числі за основним платежем 90491,92 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 180983,84 грн.).
Вказані податкові повідомлення -рішення та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкції відповідачем отримано 28.04.2010 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення № 2146817.
Докази, що згадані податкові повідомлення рішення відповідачем оскаржувались, в справі відсутні, відповідно визначені по них зобов'язання є узгодженими.
26.07.2010 року ДПІ у Личаківському районі м. Львова прийнято рішення № 17269/10/24-0 про стягнення коштів та продаж інших видів активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Згідно відповіді Обласного комунального підприємства «Бюро технічного технічної інвентаризації та експертної оцінки»№ 5277 від 24.06.2010 року наданої на підставі запиту Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова, за відповідачем нерухоме майно не зареєстровано.
Згідно відповіді Головного управління держкомзему у Львівській області № 01-16/3-2927 від 05.07.2010 року, наданої на підставі запиту Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова, інформація щодо наявності земельних закріплених на праві власності за підприємством відсутня.
Згідно відповіді Львівського відділу реєстраційно-екзаменаційної роботи ГУ УМВС України у Львівській області вих. № 9/7315зп від 06.07.2010 року, наданої на підставі запиту Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова, транспортних засобів за товариством відповідача не зареєстровано.
Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-ІІІ від 21.12.2000 року із змінами і доповненнями, Законом України «Про систему оподаткування»від 25.06.1991 року за № 1251-XII із змінами і доповненнями, Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» 06.07.1995 року за № 265/95-ВР із змінами і доповненнями, Постановою Правління Національного Банку України «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні»від 15 грудня 2004 року за № 637 із змінами і доповненнями, Постановою Правління Національного Банку України «Про встановлення граничної суми готівкового розрахунку»від 09.02.2005 року за № 32, Указом Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки»12 червня 1995 року за № 436/95 із змінами і доповненнями, Порядком оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженим наказом Державної податкової адміністрації України від 10.08.2005 року за № 327, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25.08.2005 року за N 925/11205, КАС України.
Пунктом 1 Постанови Правління Національного Банку України «Про встановлення граничної суми готівкового розрахунку»встановлено граничну суму готівкового розрахунку одного підприємства (підприємця) з іншим підприємством (підприємцем) протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами відповідно у розмірі 10000 (десять тисяч) гривень.
Згідно п. 2.8 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, підприємства можуть тримати в позаробочий час у своїх касах готівкову виручку (готівку) в межах, що не перевищують установлений ліміт каси. Готівкова виручка (готівка), що перевищує встановлений ліміт каси, обов'язково здається до банків для її зарахування на банківські рахунки.
Згідно п. 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки», установити, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах - у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день.
Згідно ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суми фінансових санкцій, які визначені цим Законом, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Згідно п. 1.1 Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, цей Порядок розроблено для застосування посадовими особами органів державної податкової служби при оформленні матеріалів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, суб'єктами господарювання - юридичними особами, їх філіями, відділеннями та іншими відокремленими підрозділами.
Згідно п. 1.3 цього ж Порядку, за результатами проведення невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок фінансово-господарської діяльності суб'єктів господарювання оформляється акт.
Акт -службовий документ, який стверджує факт проведення невиїзної документальної або виїзної планової чи позапланової перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єктами господарювання.
Згідно п. 1.5. цього ж Порядку, акт невиїзної документальної, виїзної планової чи позапланової перевірок повинен містити систематизований виклад виявлених у ході перевірки фактів порушень норм податкового, валютного та іншого законодавства.
Згідно п. 1.7. цього ж Порядку, факти виявлених порушень податкового, валютного та іншого законодавства викладаються в акті невиїзної документальної, виїзної планової чи позапланової перевірок чітко, об'єктивно та в повній мірі, із посиланням на первинні або інші документи, які зафіксовані в бухгалтерському та податковому обліку, що підтверджують наявність зазначених фактів.
Обставини встановлені актом перевірки № 167/23-2/35942742 від 30.03.2010 року узгоджуються із зазначеними вимогами законодавства.
Згідно п. 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податковим боргом (недоїмкою), вважається, податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно пп. 3.1.1. п. 3.1. ст. 3 цього ж Закону, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Згідно п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 цього ж Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією ж статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в України», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції - подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно ч. 1 ст. 20 Закону України «Про систему оподаткування», контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.
Стаття 70 КАС України встановлює правила належності доказів, які визначають об'єктивну можливість доказу підтверджувати обставину, що має значення для вирішення справи, а також правила допустимості доказів, що визначають легітимну можливість конкретного доказу підтверджувати певну обставину у справі. Предметом доказування, згідно з ч. 1 ст. 138 КАС України, є обставини (факти), якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку стягнення коштів та продажу інших активів платника податків, які перебувають у податковій заставі», стягнення коштів та продаж інших активів здійснюються на підставі рішення податкового органу, підписаного його керівником (заступником керівника) і скріпленого гербовою печаткою податкового органу.
Сторонами не надано суду належних та допустимих доказів щодо оскарження рішення про стягнення коштів та продаж інших видів активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу від 26.07.2010 року в порядку та строки визначені п.п. 5.2.2. п. 5.2. ст. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та ч. 5 ст. 99 КАС України.
Заборгованість відповідача, станом на дату розгляду справи, становить 43318,52 грн., що підтверджується вищевказаними доказами.
Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Згідно ст. 49, 70 КАС України, сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, а відтак зобов'язані обґрунтовувати належність та допустимість доказів для підтвердження своїх вимог або заперечень.
Таким чином, позовні вимоги Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова, підлягають задоволенню повністю.
Розподіл судових витрат згідно ст. 94 КАС України не застосовується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п. 15 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».
Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 159-163, 167 КАС України, суд -
1. Адміністративний позов задоволити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Оскар Інвест Груп»(ЄДРПОУ 35942742, м. Львів, вул. Б. Хмельницького, 176, офіс 326) до бюджету заборгованість в сумі 43318,52 грн.
3. Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Оскар Інвест Груп»виконати постанову негайно.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду, у порядку та строки згідно ст. 186 КАС України.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.
Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду першої інстанції, набирає законної у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.
Постанова складена у повному обсязі 07.09.2010 року.
Суддя Гавдик З.В.