Ухвала від 01.08.2023 по справі 642/4287/23

01.08.2023

Справа № 642/4287/23

1-кс/642/2207/23

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 серпня 2023 року слідчий суддя Ленінського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові клопотання слідчого Другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Харкові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтаві, ОСОБА_3 , про продовження строків досудового розслідування у кримінальному провадженні за №№ 42022221750000253 від 06.08.2022 за ч. 3 ст. 413 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

До Ленінського районного суду м. Харкова звернувся слідчий другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Харкові) ТУ ДБР у м. Полтаві ОСОБА_3 із клопотанням про продовження строку досудового розслідування.

В провадженні Другого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтаві, перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022221750000253 від 06.08.2022 за ч. 3 ст. 413 КК України відомості про яке внесені на підставі матеріалів службового розслідування військової частини НОМЕР_1 за фактом порушення порядку користування та зберігання військового майна військовослужбовцями, що призвело до відсутності їх особистої зброї та набоїв до неї, вчиненого в умовах воєнного стану.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 24.02.2022 військовослужбовці військової частини НОМЕР_1 старший солдат ОСОБА_4 , солдат ОСОБА_5 , солдат ОСОБА_6 , сержант ОСОБА_7 , солдат ОСОБА_8 , солдат ОСОБА_9 , старший солдат ОСОБА_10 , солдат ОСОБА_11 , старший солдат ОСОБА_12 , солдат ОСОБА_13 , солдат ОСОБА_14 , солдат ОСОБА_15 , старший солдат ОСОБА_16 , старший солдат ОСОБА_17 , втратили на території Харківської області, ввірену для службового користування зброю та боєприпаси до неї, а саме автомати типу АК-74 та 120 набоїв до них та РПК-74 та 360 набоїв до нього.

Строк досудового розслідування вказаного кримінального провадження закінчується 06.08.2023, проте досудове розслідування у ньому не може бути завершено, виходячи з наступного.

В ході досудового розслідування направлено запит до військової частини НОМЕР_1 щодо надання документів закріплення зброї за військовослужбовцями та інших документів, на який частково надано відповідь, допитано в якості свідків начальника контрольно-пропускного пункту роти охорони та оборони сержант ОСОБА_7 , начальника служби пожежної безпеки військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_18 , діловода відділення персоналу та стройової військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_4 , командира роти охорони та оборони військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_19 .

На теперішній час необхідно витребувати відповідь на повторний запит з військової частини НОМЕР_1 , за результатом якого вирішити питання щодо проведення допитів військовослужбовців військової частини НОМЕР_1 .

Після проведення необхідних вище зазначених слідчих дій у кримінальному провадженні буде вирішене питання щодо прийняття рішення у кримінальному провадженні.

Отже, вказані слідчі та процесуальні дії не можливо виконати у передбачений КПК строк для проведення досудового розслідування, у зв'язку із чим у сторони обвинувачення виникла необхідність у продовженні строку досудового розслідування.

В судове засідання слідчий не з'явився, подав заяву про розгляд клопотання в його відсутність у зв'язку із зайнятістю в невідкладних слідчих діях.

Суд, дослідивши матеріали клопотання, приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст.219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру, який становить дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості.

Згідно до ст.294 КПК України якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в статті 219 КПК України, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 КПК України.

Продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

Відповідно до ч. 2 ст. 295-1 КПК України у клопотанні про продовження строку досудового розслідування слідчий, прокурор зобов'язані зазначити найкоротший строк, достатній для потреб досудового розслідування.

Зокрема ч.4 ст.294 КПК України передбачено, що строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до трьох місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження, до дванадцяти місяців - внаслідок виняткової складності провадження.

На цей час жодній особі в рамках кримінального провадження № 42022221750000253 від 06.08.2022 не повідомлено про підозру.

Незважаючи на те, що на даний час у кримінальному провадженні виконано певний обсяг слідчих дій, однак, для закінчення досудового розслідування ще необхідно провести ряд слідчо-розшукових дій про які йдеться у клопотанні, та які не могли бути виконані раніше з об'єктивних причин, на які в клопотанні посилається слідчий.

Результати проведення вказаних слідчих дій мають суттєве значення для встановлення істини у кримінальному провадженні, однак їх отримання потребує додаткового часу, строком не менш ніж до 6 місяців.

Так, слідчим доведено те, що вказані в клопотанні дії не могли бути виконані в строк, передбачений ст. 219 КПК України, тому слідчий суддя вважає за доцільне клопотання задовольнити та продовжити строк досудового розслідування по кримінальному провадженню до шести місяців, тобто до 06.02.2024 року.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 219, 294, 295-1, 309, 372 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого Другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Харкові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтаві, ОСОБА_3 ,про продовження строків досудового розслідування - задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42022221750000253 від 06.08.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого за ч. 3 ст. 413 КК України, на 6 місяців, тобто до 06.02.2024 до шести місяців, тобто до 06.02.2024 включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
112538948
Наступний документ
112538950
Інформація про рішення:
№ рішення: 112538949
№ справи: 642/4287/23
Дата рішення: 01.08.2023
Дата публікації: 02.08.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Холодногірський районний суд міста Харкова
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення проти встановленого порядку несення військової служби (військові кримінальні правопорушення); Втрата військового майна
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (01.08.2023)
Результат розгляду: клопотання (заяву) задоволено, у тому числі частково
Дата надходження: 31.07.2023
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
ПРОЦЕНКО ЛЕОНІД ГРИГОРОВИЧ
суддя-доповідач:
ПРОЦЕНКО ЛЕОНІД ГРИГОРОВИЧ