28 липня 2023 року Справа № 280/3300/23 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Максименко Л.Я., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 158Б, код ЄДРПОУ 20490012),
про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі - відповідач), в якій позивач просить суд:
визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо неврахування довідок № б/н ВАТ “Південкольорметгазоочистка” від 31.03.2015, №15/4 ТОВ "Апогей, ЛТД" від 06.05.1999 та нездійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 протиправними;
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області врахувати довідку про заробітну плату від 31.03.2015 № б/н ВАТ “Південкольорметгазоочистка” для перерахунку пенсії ОСОБА_1 ;
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області врахувати довідку про заробітну плату від 06.05.1999 №15/4 ТОВ "Апогей, ЛТД" для перерахунку пенсії ОСОБА_1 ;
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області зарахувати довідку № 32 від 31.03.2015 ВАТ “Південкольорметгазоочистка” для перерахунку пенсії ОСОБА_1 ;
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області зарахувати пільговий стаж ОСОБА_1 за період роботи з 11.1986 р. по 08.1989 р. по списку 1 на ВАТ «Південкольорметгазоочистка» на основі довідки від 31.03.2015 р. № 32.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач посилається на те, що йому було призначено пенсію за віком, але розмір призначеної пенсії виявився занадто малим і не відповідав його розрахункам. В зв'язку з чим, позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області з проханням перерахувати йому пенсію з урахуванням всього його трудового стажу згідно законодавства України та зарахувати пільговий стаж за період роботи з 11.1986 по 08.1989 по списку 1 на ВАТ «Південкольорметгазоочистка», на що він отримав листа № 3029-2629/Б-02/8-0800/23 від 06.03.2023 де відповідач зазначив, що пенсія призначена і виплачується згідно з чинним законодавством. Вказує, що з даними діями позивач не згоден, вважає їх такими, що порушують його гарантоване Конституцією та Законами України право. На підставі чого, просить позовні вимоги задовольнити.
Відповідач позовну заяву не визнав, у відзиві від 16.06.2023 вх. № 25129 посилається на те, що Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області не вчиняло жодних протиправних дій чи бездіяльності стосовно не зарахування при розрахунку пенсії довідок про заробітну плату для обчислення пенсії від 06.05.1999 №15/4 та 31.03.2015 № б/н та ніяким чином не порушувало його права на пенсійне забезпечення. З огляду на підстави, предмет та учасників спірних правовідносин з приводу не зарахування до стажу певних періодів роботи позивача при призначенні йому пенсії, вирішення такого спору потребує залучення до справи відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.. Вважає, що строк звернення до суду за захистом своїх прав з даними позовними вимогами позивачем був пропущений. Наголошує, що при зверненні за призначенням пенсії разом із заявою до органів Пенсійного фонду позивачем ним не було надано довіку №32 від 31.03.2015, видану ВАТ «Південкольорметгазоочистка», на підставі якої позивач просить суд зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області зарахувати її для перерахунку пенсії ОСОБА_1 та зарахувати його пільговий стаж за період роботи з 11.1986 по 08.1989. Вказує, що довідки про заробітну плату для обчислення пенсії від 06.05.1999 № 15/4 та 31.03.2015 № б/н не можуть бути застосовані для обчислення заробітної плати, оскільки не підтвердженні первинними документами відповідно до ст. 40 Закону № 1058. Вважає, що відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а також з використанням повноважень з метою, з якою ці повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, безсторонньо, добросовісно та розсудливо. Просить відмовити у позові.
Ухвалою суду від 29.05.2023 відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі №280/3300/23. Призначено розгляд справи без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Згідно з п. 10 ч.1 ст. 4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 4 ст. 243 КАС України, судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 призначено пенсію за віком, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-VI.
ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області з проханням перерахувати йому пенсію з урахуванням довідок про заробітну плату та зарахувати пільговий стаж за період роботи з 11.1986 по 08.1989 по списку 1 на ВАТ «Південкольорметгазоочистка».
Листом № 3029-2629/Б-02/8-0800/23 від 06.03.2023 Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області повідомило, що довідки про заробітну плату для обчислення пенсії від 06.05.1999 № 15/4 та 31.03.2015 № б/н не можуть бути застосовані для обчислення заробітної плати, оскільки не підтвердженні первинними документами відповідно до ст. 40 Закону № 1058. Також повідомило, що згідно з Порядком застосування Списків №1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію на пільгових умовах, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005р. № 383, під час визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовують Списки, що були чинними на період роботи особи. При цьому до пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями не залежно від дати внесення цієї посади чи професії до Списків. Вказало, що пенсія призначена і виплачується згідно з чинним законодавством.
Позивач не погодившись з діями відповідача щодо неврахування довідок, з вимогою вчинити певні дії, звернувся з даним адміністративним позовом до суду.
Вирішуючи спір по суті, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Спеціальним законом, що визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду є Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-ІV (далі - Закон №1058-ІV), яким визначено, що пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її інвалідом, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом.
Згідно з ч. 4 ст. 24 Закону № 1058-ІV, періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.
Відповідно до ст. 40 Закону №1058-ІV для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
Відповідно до ч. 2 статті 27 Закону №1058-ІV заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини. Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
Відповідно до п. 2.10 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1, (зі змінами внесеними постановою правління Пенсійного фонду України № 13-1 від 07.07.2014 року) довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами. У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.
Аналіз наведених норм права дає підстави вважати, що єдиною і обов'язковою умовою для обчислення особі пенсії за віком з урахуванням заробітної плати за період роботи до 1 липня 2000 року, є підтвердження нарахування такої заробітної плати первинними документами, зокрема, виписками з особових рахунків, платіжними відомостями та іншими документами про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працювала особа, яка звертається за призначенням пенсії. Тобто, роботодавець має право видати довідку про розмір заробітної плати та її складові за даними, що містяться у розрахунковому листі особи за відповідний період.
Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом, зокрема, у постановах від 13 лютого 2018 року у справі № 358/1179/17, від 24 квітня 2018 року у справі № 686/6278/17, від 27 лютого 2020 року у справі № 2а-6873/11.
В даному спорі, спірним питанням є правомірність дій відповідача про відмову у перерахунку пенсії позивача в частині врахування довідок про заробітну плату для обчислення пенсії від 06.05.1999 № 15/4 та 31.03.2015 № б/н, з посиланням на відсутність підтвердження довідок первинними документами.
Суд водночас зазначає, що перевірка достовірності виданих документів покладається на пенсійний орган, а сумніви останнього щодо обґрунтованості їх видачі, самі по собі не можуть бути підставою для відмови у неврахуванні заробітної плати при перерахунку пенсії позивачки.
Аналогічні висновки містяться у Постанові Верховного Суду від 21.02.2020 року у справі № 291/99/17.
Тому, доводи відповідача про те, що інформація наведена в спірних довідках не підтверджена первинними документами, суд вважає необґрунтованими. Слід також врахувати, що позивачем надано відповідачу трудову книжку, зі змісту якої, чітко підтверджується, що позивач дійсно працював у відповідних організаціях, що вказані в трудовій книжці та довідках про заробітну плату.
Щодо вимог зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області зарахувати пільговий стаж ОСОБА_1 за період роботи з 11.1986 по 08.1989 по списку 1 на ВАТ «Південкольорметгазоочистка» на основі довідки від 31.03.2015 р. № 32, суд зазначає наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 24 Закону №1058-IV, страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом (абзац перший частини другої статті 24 Закону № 1058-ІV).
Абзацом другим частини четвертої статті 26 Закону №1058-ІV передбачено, що наявність страхового стажу, передбаченого частинами першою - третьою цієї статті, який дає право на призначення пенсії за віком, визначається на дату досягнення особою відповідного віку і не залежить від наявності страхового стажу на дату звернення за призначенням пенсії.
Слід зазначити, що до 01.01.2004 порядок підтвердження стажу роботи був визначений статтею 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Згідно з приписами ст. 62 Закону № 1788-ХІІ (які кореспондуються зі змістом ст. 48 Кодексу законів про працю України) основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Саме такий Порядок був затверджений постановою Кабінету Міністрів України №637 від 12.08.1993.
Відповідно до п. 1 Порядку № 637, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Згідно з вимогами п. 3 Порядку № 637 за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Відповідно до п.4.7 розділу IV Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» право особи на одержання пенсії встановлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.
Аналіз наведених правових положень свідчить про те, що основним документом, який підтверджує стаж роботи є трудова книжка.
Суд оглянув копію трудової книжки позивача і встановив, що в ній містяться записи про періоди його роботи слюсарем 4-го розряду з 06.11.1986 року по 31.08.1989 у в ВАТ «Південкольорметгазоочистка». Вказані записи завірені відбитком печатки вказаної організації із зазначенням наказі про прийняття її на роботу та звільнення відповідно. Крім того, довідкою № 32 від 31.03.2015 підтверджеється робота позивача у спірний період за професією , яка дає йому право на призначення пенсії на пільгових умовах за Списком №1.
Крім того, відповідачем не обгрунтовано ані в листі, ані в відзиві на позовну заяву підстави для незарахування вказаного періоду до стажу роботи по Списку 1. Зазначено лише те, що при зверненні за призначенням пенсії разом із заявою до органів Пенсійного фонду позивачем не було надано довіку №32 від 31.03.2015, видану ВАТ «Південкольорметгазоочистка». Однак, дана довідка надана відповідачу при зверненні із заявою про перерахунок пенсії, що ним не спростовується.
При цьому зауважує, що позивач не оскаржує дії чи рішення відповідача щодо незарахування спірного періоду.
З огляду на викладене, виходячи з меж позовних вимог, суд вважає, що позовні вимоги зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 , який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах за Списком №1 період його роботи слюсарем 4-го розряду з 06.11.1986 року по 31.08.1989 у ВАТ «Південкольорметгазоочистка» підляють задоволенню.
Щодо доводів відповідача про те, що Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області не вчиняло жодних протиправних дій чи бездіяльності стосовно не зарахування при розрахунку пенсії довідок про заробітну плату для обчислення пенсії, суд зазначає наступне.
Так, позивачу дійсно було призначено пенсію з 27.11.2021, що він підтверджує у позовній заяві. Однак, у мотивувальній частині позову позивач вказує, що оскільки розмір його пенсії не відповідав його розрахункам, він звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області з вже із заявою про перерахунок пенсії з урахуванням спірних довідок. І саме Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області листом від 06.03.2023 повідомило про відсутність підстав для такого перерахунку, що і зумовило звернення до суду із даним позовом.
Тобто, в даному спорі позивач не оскаржує рішення про призначення пенсії чи дії, вчинені суб'єктом владних повноважень під час її призначення. Суд звертає увагу також на те, що у прохальній частині позову позивач не ставить вимоги про здійснення перерахунку пенсії з моменту її призначення.
Предметом даного спору є саме оскарження дій відповідача щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії за зверненням позивача згідно наданих довідок.
Щодо доводів відповідача про порушення позивачем строку звернення до суду, суд зауважує наступне.
Відповідно до частин першої та другої статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно із частиною третьою статті 122 КАС України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Суд погоджується з доводами, що пенсія є щомісячним періодичним платежем, а тому в будь-якому разі її розмір відомий особі, яка її отримує. Така особа має реальну, об'єктивну можливість виявити належну зацікавленість та вчинити активні дії з метою отримання інформації про рішення, на підставі якого було здійснено призначення пенсії чи був здійснений її перерахунок, з яких складових вона складається, як обрахована та на підставі яких нормативно-правових актів був здійснений саме такий її розрахунок чи розрахунок її складових.
Отже, з дня отримання пенсійної виплати особою, якій призначена пенсія вона вважається такою, що повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи законних інтересів. Винятком з цього правила є випадок, коли така особа без зайвих зволікань, в розумний строк після отримання пенсійної виплати, демонструючи свою необізнаність щодо видів та розміру складових призначеної (перерахованої) їй пенсії звернулась до пенсійного органу із заявою про надання їй відповідної інформації. В такому випадку особа вважається такою, що дізналась про порушення її прав при отриманні від пенсійного органу відповіді на подану нею заяву.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 31 березня 2021 року у справі № 240/12017/19, та від 20.07.2022 у справі № 460/567/21.
Як вже було зазначено судом, предметом позову є оскарження дій Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії позивача, про що зазначено у листі відповідача від 06.03.2023.
Тож, позовну заяву до суду подано у межах строку, встановленого ст. 122 КАС України.
Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ст. 90 КАС України).
Згідно вимог статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України, Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, що з наведених у позовній заяві мотивів і підстав, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Згідно з частиною першою статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
У зв'язку із викладеним, судові витрати у розмірі 858,88 грн. на оплату судового збору підлягають стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області.
Керуючись ст.ст. 2, 5, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 КАС України, суд, -
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 158Б, код ЄДРПОУ 20490012) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити повністю.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням довідок про заробітну плату ВАТ «Південкольорметгазоочистка» № б/н від 31.03.2015 та ТОВ "Апогей, ЛТД" №15/4 від 06.05.1999.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 із зарахуванням до страхового стажу, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах за Списком №1 період його роботи слюсарем 4-го розряду з 06.11.1986 року по 31.08.1989 у ВАТ «Південкольорметгазоочистка» та з урахуванням довідок про заробітну плату № б/н від 31.03.2015 та ТОВ "Апогей, ЛТД" №15/4 від 06.05.1999, з урахуванням виплачених сум.
Стягнути на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 1073 (одна тисяча сімдесят три) грн. 60 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 30-денний строк з дня його проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення у повному обсязі складено та підписано 28.07.2023.
Суддя Л.Я. Максименко