31 липня 2023 року Справа № 160/11020/23
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Сліпець Н.Є.
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) у місті Дніпро адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
22.05.2023 року ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (далі - відповідач), в якому просив:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо зменшення щомісячної доплати до пенсії у сумі 2 000грн. та ухиляння від перерахування та виплати такої суми доплати до пенсії, встановленої постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року №713 «Про додатковий соціальних захист окремих категорій осіб», та у проведенні індексації пенсії згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 р №118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році»;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок та виплату, з урахуванням раніше виплачених сум, з 01.07.2021 року щомісячної доплати в сумі 2000грн. до основного розміру пенсії ОСОБА_1 відповідно до пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», з 01.03.2022 р. забезпечити підвищення пенсії на коефіцієнт збільшення 1,14 передбаченого пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 р №118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» з урахуванням щомісячної доплати пенсії передбаченої Постановою №713, згідно з абз.2 п.2 Постанови №118 та п. 10 Постанови від 24.02.2023 р. №168 щодо збільшення розміру пенсії на 1 500грн.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25.05.2023 року відкрито провадження та призначено розгляд в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами з 12.06.2023 року, відповідно до ч. 2 ст. 257 Кодексу адміністративного судочинства України.
Цією ж ухвалою відповідачу було надано строк для подання письмового відзиву на позовну заяву - протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Ухвалою суду від 24.07.2023 року у ГУ ПФУ в Дніпропетровській області витребувана належним чино завірена копія матеріалів пенсійної справи.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідно до абз. 1 п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» він має право на отримання доплати в сумі 2000грн. Разом з цим, відповідач здійснює нарахування лише в розмірі 461грн.45коп. Звернувшись до відповідача із заявою про виконання постанови Кабінету Міністрів України, позивач отримав відповідь, що щомісячна доплата до 2000 відповідно до ПКМУ № 713 від 14.07.2021 року становить ( від суми ОСНП 8 284грн. 50коп. на 01.03.2018 року) 8 284грн. 50коп.+ 2000грн. - 9823грн. 05 коп. = 461грн. 45коп. Крім того, відповідачем проводиться не в повному обсязі індексація пенсії позивача та щомісяця недонараховано 1 818грн.50коп. Вважаючи такі дії відповідача протиправними, позивач звернувся до суду за захистом своїх порушених прав та законних інтересів.
13.07.2023 року до суду надійшов відзив, в якому представник відповідача просив відмовити в задоволенні позову, посилаючись на те, що розмір пенсії позивача на виконання рішення суду обчислений з грошового забезпечення, визначеного станом на листопад 2019 року, а не на 01.03.2018 року, як зазначено у Постанові № 713, а тому підстави для встановлення до розміру пенсії щомісячної надбавки в сумі 2 000грн. відсутні. Щодо індексації пенсії позивача, то представник зазначив, що відповідно до Постанови КМУ № 118 від 16.02.2022р. «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022р., пенсія позивача підвищується на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,14.
17.07.2023 року до суду надійшла відповідь на відзив, в якій позивач зазначив, що відзив не відповідає змісту позову, відповідач маніпулює та перекручує факти, не навів доказів, в обґрунтування своїй заперечень. Оскільки основна пенсія позивачу була призначена до 01.03.2018р., він має прави на встановлену Урядом доплату 2 000грн. Наголосив, що перерахунок пенсії, проведений на виконання рішення суду з метою усунення порушеного права на належний розмір пенсії, право на отримання якої виникло до 01.03.2018 року, не є перерахунком пенсії у зв'язку зі зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії. Просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідно до положень ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглянув справу у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у ній матеріалами.
Згідно із ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи, або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази у сукупності з нормами чинного законодавства України, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні ПФУ в Дніпропетровській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
06.04.2023 року позивач звернувся із заявою про отримання інформації щодо розрахунку основного розміру пенсії за вислугу років у 83%, яка сплачувалася з 01.03.2018 року по 30.06.2021 року, з 01.07.2021 року по 28.02.2022 року, з 01.03.2022 року по 28.02.2023 року та з 01.03.2023 року.
Листом від 13.04.2023 року № 0400-010311-8/48831 ГУ ПФУ в Дніпропетровській області повідомило позивача про порядок застосування постанови КМУ від 14.07.2021 року № 713 та про порядок застосування постанов КМУ від 16.02.2022 року № 118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» та від 24.02.2023 року № 168.
18.04.2023 року позивач звернувся до відповідача із заявою про здійснення з 01.07.2021 року відповідних перерахунків з нарахуванням та виплатою заборгованості з огляду на постанови КМУ № 713 від 14.07.2021 року, № 118 від 16.02.2022 року та № 168 від 24.02.2023 року.
Листом від 08.05.2023 року № 21030-16616/Л-01/8-0400/23 позивачу повідомлено, що станом на 01.07.2021 року перерахунок його пенсії становить 83% від грошового забезпечення в розмірі 9 823грн.05коп, щомісячна доплата до 2 000грн. здійснена в сумі 461грн. 65коп., індексація за 2022 рік нарахована в сумі 1 375грн.23коп та застосований коефіцієнт 0,14, а в 2023році в сумі 1 500грн. та застосований коефіцієнт 0,197. Також до основного розміру пенсії нараховане підвищення «Діти війни» в розмірі 66грн.43коп.
Отже, спір між сторонами виник з підстав неправомірних дій відповідача щодо не проведення в повному обсязі нарахувань, встановлених постановами КМУ
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Згідно ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Згідно із положеннями частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Відповідно до ч. 3 ст. 43 Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262-ХІІ) пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ч. 18 ст. 43 Закону №2262-ХІІ у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Відповідно до ч. 3 ст. 51 Закону №2262-XII перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону №2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 (далі - Порядок № 45).
Відповідно до п. 1-4 Порядку № 45 пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон), у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
14.07.2021 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» в преамбулі якої зазначено, що вона прийнята з метою поетапного зменшення диспропорцій в розмірах пенсій, призначених військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), поліцейським та деяким іншим особам, та до прийняття Верховною Радою України законодавчих актів щодо пенсійного забезпечення військовослужбовців і деяких інших осіб.
Пунктом 1 Постанови № 713 установлено з 01.07.2021 року особам, яким призначено пенсію до 1 березня 2018 року відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі Закон) (крім військовослужбовців строкової служби), до розмірів їх пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону станом на 01.03.2018 року, щомісячну доплату в сумі 2 000 гривень, яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону.
Особам, яким призначено (поновлено) пенсію після 01.03.2018 року, розмір якої обчислено відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону (крім військовослужбовців строкової служби) з грошового забезпечення, визначеного станом на 01.03.2018 року або до цієї дати, встановлюється щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту.
Особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, пенсії яких переглядалися (перераховувалися) після 01.03.2018 року (крім перерахунку пенсій на виконання Закону України від 24 березня 2022 р. № 2146-IX «Про внесення змін до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» щодо пенсій в разі втрати годувальника»), щомісячна доплата, встановлена абзацами першим і другим цього пункту, не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000 гривень. Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягала 2000 гривень, щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту, встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.
Прийняття даної постанови зумовлено тим, що в червні 2021 року в осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), яким пенсію призначено відповідно до Закону № 2262-ХІІ, завершується період виплати частини коштів компенсації підвищеного розміру пенсії за 2016-2017 роки і підвищення розмірів пенсій з 2016 року для цієї категорії пенсіонерів не відбувалося. Сумарна виплата пенсії з цією доплатою з 01.07.2021 року зменшилася до місячного розміру пенсії та середній розмір цієї виплати складає біля 2000грн. Крім того, після перерахунку пенсій колишнім військовослужбовцям Збройних Сил України у 2018 році, їхні пенсії не індексувалися через відсутність відповідного механізму, а диспропорція у розмірах пенсій в залежності від часу їх призначення складає більше 70 відсотків. Мінімальні пенсійні виплати для військовослужбовців, зокрема складають близько 2 000 -2 700грн.
Оскільки перерахунок пенсії позивача, проведений ГУ ПФУ на виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду з 01.01.2018 року (справа № 804/201/5097/18) та з 05.03.2019 року з урахуванням суми підвищення, визначеної станом на 01.03.2018 року (справа № 160/4697/20), то це не є перерахунком пенсії у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії, а отже, позивач має право на щомісячну доплату до пенсії в розмірі 2 000грн. відповідно до постанови № 713 і дії відповідача щодо відмови нарахувати та виплачувати ці кошти в повному обсязі є неправомірними.
Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 26.04.2023 року у справах №160/14146/22, № 380/14122/22, № 380/4510/22, № 140/10795/21 та у постанові Верховного Суду від 17.05.2023 року у справі № 620/5518/22.
Відповідно до положень ст. 2 Закону України «Про індексацію доходів населення» та п. 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року № 1078 індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, в тому числі й пенсія.
Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 16.02.2022 року за №118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році», відповідно до якої з 01.03.2022 року розміри пенсій, призначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (без урахування надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації пенсії, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, щомісячної доплати до пенсії, адресної допомоги до пенсійної виплати та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) підвищуються на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,14.
Пунктами 2-3 постанови Кабінету Міністрів України №168 від 24.02.2022 року «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» передбачено порядок індексації з 01.03.2023 року пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням коефіцієнта 1,197 з урахуванням положень, передбачених пунктом 10 цієї постанови, у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом.
В п. 10 постанови зазначено, що розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії, передбаченого пунктами 1-7 цієї постанови, не може перевищувати 1500 гривень.
Підвищення пенсії, передбачене абзацом першим цього пункту, встановлюється додатково до щомісячної доплати до пенсії, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 р. № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб».
З наведеного позивачем в позовній заяві та не спростованого відповідачем розрахунку вбачається, що з 01.03.2022 року позивачу не було в повному обсязі проведено індексацію пенсії з огляду на те, що щомісячна доплата згідно постанови КМУ № 713 від 14.07.2023 року не була сплачена в повному обсязі, а тому суд вважає обґрунтованими вимоги позивача щодо бездіяльності відповідача в частині проведення індексації пенсії позивача.
Підводячи підсумок викладеному, суд вважає необхідним задовольнити позовні вимоги, визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо зменшення щомісячної доплати до пенсії у сумі 2 000грн. та ухиляння від перерахування та виплати такої суми доплати до пенсії, встановленої постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року №713 «Про додатковий соціальних захист окремих категорій осіб», та у проведенні індексації пенсії згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 р №118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок та виплату, з урахуванням раніше виплачених сум, з 01.07.2021 року щомісячної доплати в сумі 2 000грн. до основного розміру пенсії ОСОБА_1 відповідно до пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», з 01.03.2022 р. забезпечити підвищення пенсії на коефіцієнт збільшення 1,14 передбаченого пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 р №118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» з урахуванням щомісячної доплати пенсії передбаченої Постановою №713, згідно з абз.2 п.2 Постанови №118 та п. 10 Постанови від 24.02.2023 р. №168 щодо збільшення розміру пенсії на 1 500грн.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
В силу вимог ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 73 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Згідно ч. 2 ст. 73 Кодексу адміністративного судочинства України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Частиною 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Оцінуючи усі докази, які були досліджені судом у їх сукупності, а також обставини, встановлені у ході судового розгляду справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими, а вимоги такими, що підлягають задоволенню.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат відповідно до ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, суд виходить із того, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем при зверненні до суду понесені судові витрати, пов'язані зі сплатою судового збору за подання позову до суду в розмірі 1 073грн. 60коп., що документально підтверджується квитанцією про сплату № 4 від 22.05.2023 року.
Отже, сплачений судовий збір за подачу позову до суду в сумі 1 073 грн. 60коп. підлягає стягненню на користь позивача.
Відповідно до ч. 4 ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Згідно із ч. 5 ст. 250 Кодексу адміністративного судочинства України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Керуючись ст.ст. 2-10, 11, 12, 47, 72-77, 94, 122, 132, 139, 193, 241-246, 250, 251, 257-263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовну заяву області ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, буд. 26, код ЄДРПОУ 21910427) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо зменшення щомісячної доплати до пенсії у сумі 2 000грн. та ухиляння від перерахування та виплати такої суми доплати до пенсії, встановленої постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року №713 «Про додатковий соціальних захист окремих категорій осіб», та у проведенні індексації пенсії згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 р №118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році».
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок та виплату, з урахуванням раніше виплачених сум, з 01.07.2021 року щомісячної доплати в сумі 2 000грн. до основного розміру пенсії ОСОБА_1 відповідно до пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», з 01.03.2022 р. забезпечити підвищення пенсії на коефіцієнт збільшення 1,14 передбаченого пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 р №118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» з урахуванням щомісячної доплати пенсії передбаченої Постановою №713, згідно з абз.2 п.2 Постанови №118 та п. 10 Постанови від 24.02.2023 р. №168 щодо збільшення розміру пенсії на 1 500грн.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.Є. Сліпець