вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
Іменем України
14.09.10Справа №2а-8278/10/2/0170
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В.
при секретарі Дрягіні В.П.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом ДПІ у м. Сімферополі
до Приватного підприємства «Перегін»
про стягнення заборгованості в сумі 1586,80 грн.
за участю представників:
від позивача - не з'явився;
від відповідача - не з'явився.
Суть спору Державна податкова інспекція у м. Сімферополі, АР Крим (далі позивач) звернулася до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Приватного підприємства «Перегін» (далі відповідач) заборгованості в сумі 1586,80 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем несплачена сума узгодженого податкового зобов'язання по штрафним санкціям обчисленим в ході перевірок.
Позивач у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце його проведення повідомлений належним чином, 14.09.2010 року від нього надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутністю.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце його проведення повідомлений належним чином, клопотання про розгляд справи за його відсутності до суду не надав, про причини неявки суд не повідомив.
Суд, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
Відповідач 29.12.2000 року зареєстрований Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим як юридична особа, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію серії А00 № 436259, та відповідно є платником податків та зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування».
07.07.2009 р. співробітниками позивача проведено перевірку за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності патентів і ліцензій господарської одиниці - маршрутного таксі, що належить відповідачу.
В ході перевірки виявлено порушення п. 2,5,13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 2 грн., не видача розрахункового документу, не використання книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки, не відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, сума невідповідності склала 123 грн.
За результатами перевірки було складено акт № 001880/0951/01/09/23 від 07.07.2009 року, на підставі якого ДПІ в м. Сімферополь, АРК прийнято рішення № 00015892303 від 21.07.2009р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 955 грн.
Зазначене рішення було направлено відповідачеві поштою та отримане ним 27.07.2009 року, про що свідчить підпис на повідомленні про вручення поштового відправлення № 9108918.
Згідно розрахунку суми позову, штрафні санкції обчислені позивачем у рішенні про застосування штрафних санкцій № 00015892303 від 21.07.2009р. були частково сплачені відповідачем, у сумі 300 грн. Тобто заборгованість відповідача зі сплати штрафних санкцій згідно рішення № 00015892303 складає 655грн, а отже, в цієї частині позовних вимог, позов підлягає задоволенню.
Правові, економічні та соціальні основи організації охорони навколишнього природного середовища в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь визначені Законом України “Про охорону навколишнього природного середовища” від 25.06.1991 року № 1264-XII.
Ст. 24 зазначеного Закону передбачено, що об'єкти, які шкідливо впливають або можуть вплинути на стан навколишнього природного середовища, види та кількість шкідливих речовин, що потрапляють у навколишнє природне середовище, види й розміри шкідливих фізичних та біологічних впливів на нього підлягають державному обліку.
Підприємства, установи та організації проводять первинний облік у галузі охорони навколишнього природного середовища і безоплатно подають відповідну інформацію органам, що ведуть державний облік у цій галузі.
Єдині на території України правила встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища, а також його стягнення передбачені Постановою Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору” від 01.03.1999 року № 303, в пункті 2 якої зазначено, що збір за забруднення навколишнього природного середовища справляється за: викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними та пересувними джерелами забруднення;скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти; розміщення відходів.
Територіальні органи Мінприроди подають до органів державної податкової служби перелік підприємств, установ, організацій, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності, яким в установленому порядку видано дозволи на викиди, спеціальне водокористування та розміщення відходів.
Невключення підприємств, установ, організацій, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності до зазначеного переліку не звільняє їх від сплати збору.
Безпосередньо порядок обчислення і сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища (далі - збір), а також відповідальність платників за достовірність даних про обсяги викидів в атмосферне повітря забруднюючих речовин, скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти, розміщені відходи та за правильність обчислення, повноту і своєчасність сплати збору передбачено Інструкцією про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, затвердженою Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Державною податковою адміністрацією України від 19 липня 1999 року № 162/379.
Згідно з п. 2.1. Інструкції платниками збору є суб'єкти господарювання, незалежно від форм власності, включаючи їх об'єднання, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої територіальної громади; бюджетні, громадські та інші підприємства, установи і організації; постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи в Україні; громадяни, які здійснюють на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони викиди і скиди забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище та розміщення відходів.
Відповідно до п 7.1. Інструкції платники збору складають податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища і подають його до органу державної податкової служби за місцем податкової реєстрації (місцеперебуванням на податковому обліку в органах державної податкової служби).
Пунктом 7.2. Інструкції встановлено, що базовий податковий (звітний) період збору за забруднення навколишнього природного середовища дорівнює календарному кварталу.
Податкові розрахунки збору подаються платниками органам державної податкової служби протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, за місцем податкової реєстрації платника (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби).
Збір сплачується платниками за місцем податкової реєстрації (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби) протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку подання податкового розрахунку збору, тобто протягом 50 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.
Згідно з п 8.2. Інструкції контроль за правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища до бюджету, а також своєчасністю подання податкових розрахунків цього збору здійснюється органами державної податкової служби.
Крім того, в п. 9.2. Інструкції зазначено, що платники несуть відповідальність за правильність обчислення, повноту та своєчасність сплати, а також за правильність складання і своєчасність подання розрахунків органам державної податкової служби та органам Мінприроди України згідно з законодавством.
Судом встановлено, що 09.02.2010 року відповідачем до податкових органів було надано податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища, в якому визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 161,16 грн.
Згідно розрахунку суми позову, який був наданий суду позивачем, заборгованість зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища була частково сплачена відповідачем у сумі 0,47 грн. Заборгованість відповідача зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища складає 160,69 грн. В цієї частині позовних вимог позов також підлягає задоволенню.
Відносно стягнення з відповідача заборгованості зі сплати штрафних санкцій за несвоєчасну сплату податку на прибуток підприємств, суд вважає за необхідне вказати наступне.
Порядок, підстави та строки сплати податку на прибуток, надання податкової звітності встановлений Законом України “Про оподаткування прибутку підприємств” від 28.12.1994 року N 333/94, п.п. 11.1 якого передбачені такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.
Таким чином, відповідач зобов'язаний щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового кварталу, подавати до ДПІ в м. Сімферополі декларації з податку на прибуток.
02.03.2010 року позивачем було проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питань своєчасності сплати податку на прибуток, якою встановлено порушення п.п. 5.3.1. п. 5.3. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, що виявилося у несвоєчасній сплаті податку у розмірі 8750,70 грн.
Результати проведеної перевірки зафіксовані в акті № 2678/15-1/31263902 від 02.03.2010 року. На підставі зазначеного акту перевірки ДПІ в м. Сімферополі 10.03.2010 року було прийнято податкове повідомлення -рішення № 0004841501, в якому визначено суму штрафу, що підлягає сплаті у десятиденний строк з моменту отримання цього податкового повідомлення - рішення.
Вказане повідомлення - рішення було направлено на адресу відповідача замовною кореспонденцією, однак не було отримане останнім у зв'язку з відсутністю підприємства за юридичною адресою.
Згідно з підпунктом 6.2.4. пункту 6.2. статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III встановлено, що у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги або повідомлення вважається днем її вручення.
Після повернення поштою податкового повідомлення-рішення позивачем було складено акт № 2852/15-1 від 20.04.2010 року про неможливість вручення податкового повідомлення - рішення № 0004841501, проте з вказаного акту не убачається, що податкове повідомлення-рішення було розміщено на дошці податкових оголошень у відповідності до ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», тобто відсутні належні докази узгодження податкового зобов'язання.
Згідно ч. 1, 4, 6 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язку суд витребовує названі документи та матеріали. Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
Тобто в даному випадку суд вважає, що позивачем не надано належних доказів узгодження податкового зобов'язання визначеного у повідомленні-рішенні № 0004841501, тому у задоволенні цієї частині позову повинно бути відмовлено.
Таким чином станом на день розгляду справи, сума узгоджених податкових зобов'язань, яка підлягає стягненню складає 815,69 грн.
Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 160-163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1.Позов задовольнити частково.
2.Стягнути з Приватного підприємства «Перегін» ( м. Сімферополь, вул. Залеська, 82; ідент. номер 31263902, р/р № 2600504004746, №2600403004746, № 2600302004746, МФО 324913 Кримська регіональна філія ВАТ «Кредобанк», м. Сімферополь; р/р № 26054326416001, № 26009326416001, №26008326416002, МФО 384436 Кримське РУПАТ «Приватбанк», м. Сімферополь; р/р №26000315161, МФО 384748 Кримська регіональна філія ВАТ «МТБ») заборгованість зі сплати штрафних санкцій за порушення Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», (код платежу21080900 на р/р 31114104700002 до державного бюджету м. Сімферополь ГУДКУ в АРК, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026) у сумі 655 грн.
3. Стягнути з Приватного підприємства «Перегін» ( м. Сімферополь, вул. Залеська, 82; ідент. номер 31263902, р/р № 2600504004746, №2600403004746, № 2600302004746, МФО 324913 Кримська регіональна філія ВАТ «Кредобанк», м. Сімферополь; р/р № 26054326416001, № 26009326416001, №26008326416002, МФО 384436 Кримське РУПАТ «Приватбанк», м. Сімферополь; р/р №26000315161, МФО 384748 Кримська регіональна філія ВАТ «МТБ») заборгованість зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, (код платежу 50080200, р/р№ 33113329700002 в Держ. Бюджет м. Сімферополя, ГУ ДКУ в АРК, ЕДРПОУ 34740405, МФО 824026) у сумi 160,69 грн.
4. В іншої частині позовних вимог - в позові відмовити.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Яковлєв С.В.