Ухвала від 12.08.2010 по справі 2а-9600/10/18/0170

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

УХВАЛА

Іменем України

про закриття провадження по справі в частині позовних вимог

12.08.10Справа № 2а-9600/10/18/0170

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Лавренчук О.В., при секретарі ДехтяренкоА.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за позовом Прокурора м. Ялта в інтересах держави в особі Республіканського комітету по земельних ресурсах АРК, Міністерства аграрної політики України

до Фороської селищної ради

треті особи: Південний філіал "Кримського агротехнічного університету" Національного аграрного університету, ОСОБА_1

про визнання рішення №03 та державного акту недійсними

за участю представників:

від прокуратури м.Ялти - Афанасенко К.В.,

посвідчення №10040 дійсне до 01.02.2015 р.,

від позивачів - не з"явились;

від відповідача - не з"явились;

від третіх осіб - не з"явились,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор м. Ялтив інтересах держави в особіРеспубліканського комітету по земельних ресурсах АРК, Міністерства аграрної політики України звернувся в Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим з позовом до Фороської селищної ради, треті особи: Південний філіал "Кримського агротехнічного університету" Національного аграрного університету, ОСОБА_1 про визнання рішення № 03 від 16.10.2009р. та визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку, кадастровий номер 0111949700:01:002:0050 площею 0,0402 га, розташовану за адресою: АДРЕСА_1, виданий ОСОБА_1 та зареєстрований в книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 011000700013.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 29.07.2010р. відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.

У судове засідання 12.08.2010р. з"явився представник прокуратури м. Ялти, інші учасники судового процесу не з"явились, про дату, час та місце судового розгляду повідомлялись належним чином, причини неявки суду не повідомили.

Представник відповідача направив на адресу суду телеграму про відкладення розгляду справи.

Пунктом 4 ч. 1 ст. 3 КАС України передбачено, що адміністративне судочинство це діяльність адміністративних судів щодо розгляду і вирішення адміністративних справ у порядку, встановленому цим Кодексом.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно з ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на:

1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;

2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;

3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;

4) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом;

5) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Акт на право власності, що є предметом оскарження, не є нормативно-правовим актом чи правовим актом індивідуальної дії з наступних підстав.

Акт державного чи іншого органу (нормативно-правовий акт чи правовий акт індивідуально дії) - це юридична форма рішень цих органів, тобто офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов'язків характер для суб'єктів цих відносин. В свою чергу акт індивідуальної дії породжує права та обов'язки тільки у одного суб'єкта, якому він адресований та застосовується одноразово.

Із зазначеного поняття випливає, що не може бути предметом оскарження акт, який не породжує ніяких правових наслідків, тобто не створює прав та обов'язків для громадян та юридичних осіб.

Таким чином, акт на право власності на земельну ділянку є документом, який фіксує лише факт знаходження земельної ділянки у власності ОСОБА_1 та не може вважатися рішенням суб'єкта владних повноважень в розумінні КАС України.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На підставі викладеного, враховуючи, що даний спір не підлягає розгляду порядку адміністративного судочинства, керуючись пунктом 1 частини 1 статті 157, ст.ст. 136, 157, 160, 165 Кодексу, суд

УХВАЛИВ:

Провадження у адміністративній справі №2а-9600/10/18/0170 за позовом прокурора м. Ялти в інтересах держави в особі Республіканського комітету по земельних ресурсах АРК, Міністерства аграрної політики України до Фороської селищної ради, треті особи: Південний філіал "Кримського агротехнічного університету" Національного аграрного університету, ОСОБА_1, в частині позовних вимог відносно визнання недійсним державного акту, виданого на ім'я ОСОБА_1, на право власності на земельну ділянку, площею 0,0402 га, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 - закрити.

Ухвала набирає законної сили протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо справу розглянуто у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня її отримання.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Лавренчук О.В.