Постанова від 14.09.2010 по справі 2а-6453/10/13/0170

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

14 вересня 2010 р.Справа №2а-6453/10/13/0170

Окружний адміністративний суд АР Крим у складі суддіОльшанській Т.С. , при секретарі Барабановій А.І. розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Феодосійської міжрайонної державної податкової інспекції АР Крим.

до Грецького товариства "Аттіка"

про припинення юридичної особи

Обставини справи: Державна податкова інспекція в м. Феодосії АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовною заявою до Грецького товариства "Аттіка" про припинення юридичної особи.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем не подаються більше року податкові декларації.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 20.07.2010 суд допустив заміну Державної податкової інспекції в м. Феодосії АР Крим її правонаступником - Феодосійською міжрайонною державною податковою інспекцією АР Крим.

Позивач у судове засідання не з'явився, однак від нього до Окружного адміністративного суду АР Крим надійшло клопотання про розгляд справи за відсутністю його представника.

Відповідач у судове засідання не з'явився, заперечення на позов суду не надав, був сповіщені належним чином - через засоби масової інформації.

Суд зазначає, що відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З урахуванням вищевикладеного суд зазначає, що оскільки судова повістка разом із копією адміністративного позову та доданими до нього документами надіслані на адресу відповідача, зазначену у Єдиному держаному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, відповідач вважається таким, який повідомлений належним чином.

Відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України суд вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів.

Відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України суд вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд,

ВСТАНОВИВ:

В судовому засіданні встановлено, що Грецьке товариство "Аттіка" зареєстроване 14.02.1997 Виконавчим комітетом Фодосійської міської ради АР Крим як юридична особа за організаційно - правовою формою господарювання - громадська організація, номер запису про включення відомостей про юридичну особу до ЄДР 11451200000001749, що підтверджується Витягом з ЄДР.

Відповідно до довідки позивача відповідач перебуває на обліку платників податків в ДПІ в м. Феодосії АР Крим з 16.01.1996 за № 149.

З 2003 року відповідач не надає у податкову інспекцію податкові декларації, документи фінансової звітності, що підтверджується Довідкою позивача.

Відповідно до частини 2 та 3 статті 1 Закону України “Про об'єднання громадян”, об'єднанням громадян, незалежно від назви (рух, конгрес, асоціація, фонд, спілка тощо) відповідно до цього Закону визнається політична партія або громадська організація.

Громадською організацією є об'єднання громадян для задоволення та захисту своїх законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів.

Суть позову полягає у вимогах про припинення відповідача-юридичної особи у зв'язку із неподанням податкової звітності на підставі статті 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”.

Згідно із ч. 1 ст. 3 зазначеного Закону, дія цього Закону поширюється на державну реєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, а також фізичних осіб - підприємців.

У той же час ч. 2 ст. 3 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” встановлено, що законом можуть бути встановлені особливості державної реєстрації об'єднань громадян (у тому числі професійних спілок), благодійних організацій, політичних партій, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, банків, торгово-промислових палат, фінансових установ (у тому числі кредитних спілок), бірж, а також інших установ та організацій

Згідно ч.4 ст. 14 Закону України “Про об'єднання громадян” реєстрація як один із способів легалізації (офіційного визнання) об'єднань громадян здійснюється Міністерством юстиції України, місцевими органами виконавчої влади, виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад.

Відповідно пп.7 п. б ч.1 ст.38 Закону України “Про місцеве самоврядування” виконавчим органам сільських селищних, міських рад були надані повноваження щодо реєстрації у встановленому порядку місцевих об'єднань громадян.

Закон України “Про об'єднання громадян” є спеціальним законом, який регулює порядок створення діяльності, припинення діяльності об'єднань громадян, їх права та обов'язки, відповідальність за порушення встановлених для цих об'єднань норм та правил.

Згідно із ст. 19 Закону України “Про об'єднання громадян”, припинення діяльності об'єднання громадян може бути проведено шляхом його реорганізації або ліквідації (саморозпуску, примусового розпуску).

Ліквідація об'єднання громадян здійснюється на підставі статуту або рішення суду.

Згідно із ст.24 Закону України “Про об'єднання громадян”, об'єднання громадян, створені ними установи та організації зобов'язані вести оперативний та бухгалтерський облік, статистичну звітність, зареєструватись в органах державної податкової інспекції та вносити до бюджету платежі у порядку і розмірах, передбачених законодавством.

Статтею 26 зазначеного закону передбачений порядок здійснення фінансового контролю. Так, об'єднання громадян у встановленому порядку подають фінансовим органам декларації про свої доходи та витрати.

Згідно із ст. 27 Закону України “Про об'єднання громадян”, посадові особи легалізуючих органів об'єднань громадян та громадяни за порушення законодавства про об'єднання громадян несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність. Об'єднання громадян несуть відповідальність, передбачену цим Законом та іншими законодавчими актами України.

Статтею 28 вищевказаного закону визначено вичерпний перелік стягнень, які можуть бути застосовані до об'єднання громадян за порушення законодавства, а саме: попередження; штраф; тимчасова заборона (зупинення) окремих видів діяльності; тимчасова заборона (зупинення) діяльності; примусовий розпуск (ліквідація).

Статтею 32 Закону України “Про об'єднання громадян” визначено порядок примусового розпуску (ліквідації) об'єднання громадян, вичерпний перелік випадків, коли до об'єднання громадян застосовується даний вид стягнення, а також органи, яким надано право ініціювати примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян.

Так, згідно із ст.32 вищевказаного закону, за поданням легалізуючого органу або прокурора рішенням суду об'єднання громадян примусово розпускається (ліквідується) у випадках: вчинення дій, передбачених статтею 4 цього Закону; систематичного або грубого порушення вимог статті 22 цього Закону; продовження протиправної діяльності після накладення стягнень, передбачених цим Законом; зменшення кількості членів політичної партії до числа, коли вона не визнається як така.

Таким чином суд зазначає, що спеціальним Законом передбачено припинення діяльності об'єднання громадян шляхом його примусового розпуску (ліквідації) як спеціальна санкція за порушення норм Закону України “Про об'єднання громадян”, яка, до того ж, має застосовуватися судом за поданням чітко визначеного кола осіб - легалізуючого органу або прокурора.

При поданні позову позивачем не враховано особливостей щодо підстав та порядку припинення юридичної особи - об'єднання громадян, яким є відповідач.

Позивачем залишено поза увагою, що в силу приписів ст.32 Закону України “Про об'єднання громадян” ініціатором ліквідації юридичної особи - об'єднання громадян може бути лише легалізуючий орган або прокурор.

Як було зазначено вище, органом легалізації Грецького товариства "Аттіка" є Виконавчий комітет Фодосійської міської ради АР Крим.

Таким чином, п.17 статі 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, яким органам державної податкової служби в установленому законом порядку надано право звертатись до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності, не можна розповсюдити на громадську організацію.

За таких обставин суд відмовляє у задоволенні позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 160-163,167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити у задоволенні позовних вимог.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Ольшанська Т.С.