СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
ун. № 759/10334/23
пр. № 3/759/4690/23
19 липня 2023 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Петренко Н.О. , розглянувши матеріали, що надійшли з Управління патрульної поліції в м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого водієм таксі, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податку - НОМЕР_1
- за ч.3 ст. 126 КпАП України,
До Святошинського районного суду міста Києва надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за вчинення правопорушення, передбаченогоч. 3 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 376836, 02 червня 2023 року о 10 год. 38 хв. в м. Київ вул Ак.Туполєва,19 водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом, будучи тимчасово обмеженим у праві керування на підставі постанови державного виконавця від 13..04.2023 року, виконавче провадження № НОМЕР_2, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.3 ст.126 КУпАП.
ОСОБА_1 вину не визнав, просив закрити провадження стосовно нього за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Стаття 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнає протиправну, винну (умисну або необережну) дію чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Склад адміністративного правопорушення містить: об'єкт правопорушення, об'єктивну сторону, суб'єкт і суб'єктивну сторону складу. Всі перераховані ознаки визначають у сукупності склад адміністративного правопорушення. Відсутність хоча б однієї з вище перелічених ознак виключає склад будь-якого адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 251 КпАП України, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь які фактичні дані, на основі яких орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновків експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото і кінозйомки, відеозапису чи записів фото і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Частиною 3 ст. 126 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
Відповідно до постанови державного виконавця Чугуївського ВДВС у Харківській області від 13.04. 2023 року встановлено тимчасове обмеження ОСОБА_1 у праві керування транспортним засобами у зв'язку із заборгованістю зі сплати аліментів у розмірі 28 231,19 грн.
До матеріалів справи ОСОБА_1 долучено квитанцію від 19.07.2023 року про сплату заборгованості по аліментам за виконавчим провадженням №7068772.
Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Вказане положення знайшло своє відображення й у КУпАП, за змістом ст. 7 якого ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
До протоколу про адміністративне правопорушення, особою, яка їх склала, не додано будь-яких інших доказів вини ОСОБА_1 , які можна оцінити в сукупності з самим протоколом про адміністративне правопорушення, а протокол про адміністративне правопорушення сам по собі, без підтвердження іншими доказами, не є достатнім, доказом на доведення провини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 126 КУпАП.
Згідно п.1ч.1ст.247КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення. Враховуючи, що матеріали справи не містять належних доказів порушення ОСОБА_1 ПДР України та враховуючи, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, які суду надано не було, тому справу необхідно закрити за відсутності подій і складу адміністративного правопорушення.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 7, 9, 126, 247,251 КУпАП, суддя -
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 126 Кодексу України про адмiнiстpативнi пpавопоpушення.
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня винесення постанови до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд м. Києва.
Суддя Н.О. Петренко