Подільський районний суд міста Києва
Справа № 758/5901/17
28 липня 2023 року Подільський районний суд м. Ки єва у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_4 ,
обвинуваченого ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження №42017100000000048, внесеного до ЄРДР 19.01.2017 року, відносно
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , уродженця Луганської області, громадянина України, українця, маючого вищу освіту, одруженого, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
обвинуваченого за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190, ч.2 ст.190 КК України (в редакції Закону, яка діяла на момент вчинення кримінального правопорушення), -
Відповідно до наказу начальника Державної міграційної служби України № 667-к від 10 вересня 2014 року, ОСОБА_5 призначено на посаду начальника Подільського районного відділу Головного управління ДМС у м. Києві.
Згідно з п. 1 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.05.2014 № 152 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 16.11.2016 № 1001) - (надалі Порядок), паспорт громадянина України для виїзду за кордон є документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України особи, на ім'я якої він оформлений, і дає право такій особі на виїзд з України і в'їзд в Україну.
Пунктом 2 Порядку передбачено, що кожен громадянин України має право на отримання паспорта для виїзду за кордон.
Відповідно до п. 7 Порядку, оформлення та видача паспорта для виїзду за кордон здійснюються: особі, яка досягла 16-річного віку, - на підставі заяви- анкети, поданої нею особисто; особі, яка не досягла 16-річного віку - на підставі заяви-анкети одного з батьків.
При цьому, пунктом 8 Порядку визначено, що паспорт для виїзду за кордон видається: не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети для його отримання; не пізніше ніж через сім робочих днів з дня оформлення заяви-анкети для його термінового отримання.
Також, згідно п. 10 Порядку, оформлення паспорта для виїзду за кордон територіальними органами/територіальними підрозділами ДМС здійснюються через Головний обчислювальний центр Єдиного державного демографічного реєстру у взаємодії з Державним центром персоналізації документів державного підприємства "Поліграфічний комбінат "Україна" по виготовленню цінних паперів".
Відповідно до п. 19 Порядку, документи для оформлення паспорта для виїзду за кордон в Україні подаються до центрів надання адміністративних послуг, державного підприємства, що належить до сфери управління ДМС, і його відокремлених підрозділів, територіальних органів та територіальних підрозділів ДМС.
Пунктом 21 Порядку передбачено, що оформлення паспорта для виїзду за кордон особам, які проживають в Україні, здійснюються територіальними органами та територіальними підрозділами ДМС, а особам, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном, - закордонною дипломатичною установою.
Згідо із п. 23 Порядку, керівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС визначають працівників, які виконують функції з прийняття документів, оформлення заяв-анкет та видачі паспорта для виїзду за кордон, і працівників, які виконують функції з оформлення паспорта для виїзду за кордон (розгляд заяви-анкети, ідентифікація особи та прийняття рішення).
Відповідно до п.п. 24-32 Порядку, працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС, під час приймання документів від заявника перевіряє повноту поданих заявником документів, зазначених у пунктах 35 і 52 цього Порядку, відповідність їх оформлення вимогам законодавства. У разі відповідності поданих документів вимогам цього Порядку працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС, із використанням електронного цифрового підпису та із застосуванням засобів Реєстру формує заяву-анкету (у тому числі здійснює отримання біометричних даних, параметрів). Після формування заяви-анкети працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС, друкує її та надає заявнику для перевірки правильності внесених до заяви-анкети відомостей. Реєстрація заяви-анкети здійснюється із застосуванням засобів Реєстру під час її формування. У разі виявлення помилок у заяві-анкеті працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС, закордонної дипломатичної установи, уповноваженого суб'єкта вносить до неї відповідні виправлення. Після перевірки заявником правильності внесених до заяви-анкети відомостей про особу заява-анкета перевіряється та підписується (із зазначенням дати, прізвища та ініціалів) працівником територіального органу/територіального підрозділу ДМС, який прийняв документи та сформував заяву-анкету. Працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС сканує із застосуванням засобів Реєстру до заяви-анкети документи, які подаються заявником. Оригінали документів (крім паспорта, що підлягає обміну, документів, що підтверджують сплату адміністративного збору (консульського збору) повертаються заявнику після оформлення заяви-анкети. Прийняті уповноваженим суб'єктом заява-анкета та скановані документи (у тому числі отримані біометричні дані, параметри) із застосуванням засобів Реєстру автоматично розподіляються та надсилаються до територіального органу/територіального підрозділу ДМС, який обслуговує відповідний уповноважений суб'єкт, що прийняв документи від заявника. Керівник/заступник керівника територіального органу ДМС або керівник його структурного підрозділу, керівник/заступник керівника територіального підрозділу ДМС або особа, яка виконує його обов'язки щодня здійснюють розподіл прийнятих (у тому числі уповноваженими суб'єктами) заяв-анкет між працівниками, які виконують функції з оформлення паспорта для виїзду за кордон. Працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС не пізніше наступного дня після надходження до розгляду документів перевіряє повноту поданих заявником документів, зазначених у пунктах 35-39, 52-56 цього Порядку, відповідність їх оформлення вимогам законодавства.
Пунктом 43 Порядку визначено, що після прийняття до розгляду заяви- анкети та доданих до неї документів працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС здійснює заходи з ідентифікації особи, на ім'я якої оформляється паспорт для виїзду за кордон.
При цьому, п. 50 Порядку унормовано, що рішення щодо оформлення паспорта для виїзду за кордон приймається територіальним органом/територіальним підрозділом ДМС за результатами ідентифікації особи та перевірки факту належності до громадянства України.
Згідно із п.п. 66-69 Порядку, після прийняття рішення про оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін паспорта для виїзду за кордон зазначені в заяві-анкеті відомості (персональні дані) передаються до
Головного обчислювального центру Реєстру захищеними каналами зв'язку з обов'язковим дотриманням вимог до обробки персональних даних, визначених законом. Головний обчислювальний центр Реєстру проводить автоматизовану перевірку, накопичення та збереження даних, отриманих від відомчих інформаційних систем, установлює їх унікальність, формує набори даних для виготовлення паспорта та передає їх до Центру. Центр здійснює персоналізацію бланка паспорта для виїзду за кордон, вносить до безконтактного електронного носія інформацію, що міститься на сторінці даних паспорта, біометричні дані (пара'метри) особи. Персоналізовані Центром бланки паспортів для виїзду за кордон 'надсилаються територіальному органу/територіальному підрозділу ДМС або МЗС у порядку, встановленому законодавством.
Відповідно до п.п. 76-77 Порядку, паспорт для виїзду за кордон, оформлений на ім'я особи, яка не досягла 12-річного віку, може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку. Паспорт для виїзду за кордон, оформлений особі у віці від 12 до 16 років, може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку, за умови присутності особи, на ім'я якої оформлено паспорт для виїзду за кордон. Під час видачі паспорта проводиться процедура верифікації. Заявником проводиться візуальна перевірка персональних даних, внесених до паспорта.
Пунктом 82-83 Порядку передбачено, що територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС має право відмовити заявнику в оформленні або видачі паспорта для виїзду за кордон, якщо: особа не є громадянином України; стосовно видачі паспорта для виїзду за кордон звернулася особа, яка не досягла 16-річного віку, або її законні представники/уповноважена особа, які не мають документального підтвердження повноважень на отримання паспорта для виїзду за кордон; особа вже отримала два паспорти для виїзду за кордон, які є дійсними на день звернення; заявник подав не в повному обсязі документи та інформацію, необхідні для оформлення і видачі паспорта для виїзду за кордон; дані, отримані з відомчих інформаційних систем, баз даних Реєстру, картотек, не підтверджують інформацію, надану заявником. У рішенні про відмову в оформленні або видачі паспорта для виїзду за кордон, яке доводиться до відома заявника в порядку і строки, встановлені законодавством, зазначаються підстави відмови.
Згідно із п. 105 Порядку, працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС, відповідальний за прийняття документів, фотокарток, оформлення заяви-анкети та отримання біометричних даних, параметрів, забезпечує перевірку поданих документів, виявлення фактів їх недійсності, відповідності вимогам, встановленим законодавством, дотримання строків та порядку прийому документів, забезпечує перевірку внесених до заяви-анкети відомостей та сканованих документів, збереження отриманих від заявника документів та паспорта. Працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС, відповідальний за розгляд заяви- анкети для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта для виїзду за кордон, ідентифікацію особи та прийняття рішення про оформлення паспорта для виїзду за кордон, забезпечує перевірку поданих, документів, виявлення фактів їх недійсності, відповідності вимогам, встановленим законодавством, дотримання строків та порядку розгляду заяви- анкети, документів, дотримання вимог законодавства під час прийняття рішення про оформлення паспорта для виїзду за кордон. Працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС, відповідальний за видачу паспорта для виїзду за кордон, забезпечує дотримання порядку видачі паспорта для виїзду за кордон, строків зберігання та повернення заяви-анкети (крім закордонної дипломатичної установи) разом з долученими до неї документами (зокрема паспорта).
Досудовим розслідуванням встановлення, що ОСОБА_5 вчинив вищевказані умисні злочини за наступних обставин.
Так, 03.02.2017 приблизно о 16.00 год. ОСОБА_6 прибув до приміщення Подільського районного відділу Головного управління ДМС у м.Києві за адресою: м.Київ, вул.Межигірська, 30, до свого знайомого начальника Подільського районного відділу Головного управління ДМС у м.Києві ОСОБА_5 для отримання консультації щодо оформлення паспортів громадянам України для виїзду за кордон.
Під час спілкування ОСОБА_6 запитав у ОСОБА_7 , які документи необхідні для оформлення паспортів громадянам України для виїзду за кордон та який порядок їх отримання.
Після цього, у ОСОБА_5 виник злочинний умисел, спрямований на заволодіння чужим майном шляхом обману.
При цьому, ОСОБА_5 , усвідомлюючи, що він, в силу свого службового становища, не уповноважений приймати рішення щодо оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, діючи умисно, шляхом обману, з корисливих мотивів, створив видимість про те, що саме він може сприяти безперешкодному оформленню паспорту громадянина в України для виїзду за кордон, вказавши, які документи необхідно зібрати та подати для отримання паспорту.
У зв'язку з цим, 03.02.2017 приблизно о 16.00 год. ОСОБА_5 , продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, спрямованого на заволодіння чужим майном шляхом обману, повідомив ОСОБА_6 , що за безперешкодне оформлення паспортів громадянам України для виїзду за кордон, йому особисто необхідно надати по 1000 (одній тисячі гривень) за кожен паспорт. При цьому, він запевнив ОСОБА_6 в своїй спроможності сприяти швидкому та безперешкодному оформленні паспортів громадянинам України для виїзду за кордон. У свою чергу, ОСОБА_5 усвідомлював, що безпосередньо він рішення про оформлення паспорту громадянина України для виїзду за кордон не приймає.
Надалі, 09.02.2017 о 14.32 год. ОСОБА_6 разом із ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 прибув до приміщення Подільського районного відділу Головного управління ДМС у м. Києві за адресою: м.Київ, вул.Межигірська, 30, для подання документів з приводу оформлення значеним громадянам України паспортів для виїзду за кордон.
Перебуваючи у вказаному приміщенні ОСОБА_6 підійшов до ОСОБА_5 , представив йому вказаних вище громадян та показав документи, необхідні для оформлення паспортів громадянам України для виїзду за кордон.
Після цього, ОСОБА_5 , діючи умисно, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, спрямованого на заволодіння чужим майном шляхом обману, направив ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 до провідного спеціаліста сектору централізованого оформлення документів Подільського районного відділу Головного управління ДМС у м. Києві ОСОБА_11 , для подання документів необхідних для оформлення останнім паспортів громадян України для виїзду за кордон.
При цьому, ОСОБА_5 будь-яких інших дій, направлених на ,оформлення ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 паспортів громадян України для виїзду за кордон, не вчиняв, відповідних заходів не вживав та рішень не приймав.
У наступному, 09.02.2017 о 14.34 год., ОСОБА_5 , перебуваючи у своєму службовому кабінеті в приміщенні Подільського районного відділу Головного управління ДМС у м. Києві за адресою: м. Київ, вул.Межигірська, 30, діючи умисно, з корисливих мотивів, доводячи до кінця злочинний умисел, спрямований на заволодіння чужим майном шляхом обману, шляхом обману одержав від ОСОБА_6 грошові кошти в сумі 3000 (три тисячі гривень) за нібито вжиття заходів щодо безперешкодного оформлення ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 паспортів громадян України виїзду за кордон.
Крім того, 16.02.2017 о 14.36 год. ОСОБА_6 разом із ОСОБА_8 прибув до приміщення Подільського районного відділу Головного управління ДМС у м.Києві за адресою: м.Київ, вул.Межигірська, 30, для отримання ОСОБА_8 свого паспорту та паспорту своєї доньки ОСОБА_10 для виїзду за кордон.
Під час спілкування ОСОБА_6 повідомив ОСОБА_5 , що рідному брату ОСОБА_8 - ОСОБА_12 необхідно оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон.
Після цього, у ОСОБА_5 виник злочинний умисел, спрямований на повторне заволодіння чужим майном шляхом обману.
При цьому, ОСОБА_5 усвідомлюючи, що він, в силу свого службового становища, не уповноважений приймати рішення про оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, діючи умисно, шляхом обману, з корисливих мотивів, створив видимість про те, що саме він може сприяти безперешкодному оформленню паспорту громадянина України для виїзду за кордон.
У зв'язку з цим, 16.02.2017 приблизно о 14.41 год. ОСОБА_5 , перебуваючи поряд з приміщенням Подільського районного відділу Головного управління ДМС у м. Києві за адресою: м. Київ, вул.Межигірська, 30, діючи умисно, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, спрямованого на повторне заволодіння чужим майном шляхом обману, повідомив ОСОБА_6 , що за безперешкодне оформлення ОСОБА_8 паспорту для виїзду за кордон, йому особисто необхідно надати 500 (п'ятсот) гривень. При цьому, він запевнив ОСОБА_6 в своїй спроможності сприяти безперешкодному оформленню паспорту громадянини України для виїзду за кордон. У свою чергу, ОСОБА_5 усвідомлював, що безпосередньо він рішення про оформлення паспорту громадянина України для виїзду за кордон приймає.
Надалі, 23.02.2017 о 15.04 год. ОСОБА_6 разом із ОСОБА_12 прибув до приміщення Подільського районного відділу Головного управління ДМС у н Києві за адресою: м. Київ, вул. Межигірська, 30, для подання документів для оормлення останньому паспорту громадянина України для виїзду за кордон.
Перебуваючи у вказаному приміщенні, ОСОБА_6 підійшов до ОСОБА_5 та представив йому ОСОБА_12 як громадянина, якому необхідно оформити паспорт для виїзду за кордон.
Після цього, ОСОБА_5 , діючи умисно, реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на повторне заволодіння чужим майном шляхом обману, направив ОСОБА_12 до провідного спеціаліста сектору централізованого :оормлення документів Подільського районного відділу Головного управління ДМС у м. Києві ОСОБА_11 , для подання документів з приводу гоормлення останньому паспорту громадянина України для виїзду за кордон.
При цьому, ОСОБА_5 будь-яких інших дій, направлених на оформлення ОСОБА_12 паспорту громадянина України для виїзду за кордон, не вчиняв, відповідних заходів не вживав та рішень не приймав.
У наступному, 23.02.2017 о 15.07 год., ОСОБА_5 , перебуваючи у своєму службовому кабінеті в приміщенні Подільського районного відділу Головного управління ДМС у м. Києві за адресою: м. Київ, вул. Межигірська, ЗО, діючи умисно, з корисливих мотивів, доводячи до кінця свій злочинний умисел, спрямований на повторне заволодіння чужим майном шляхом обману, повторно шляхом обману одержав від ОСОБА_6 грошові кошти в сумі 500 (п'ятсот) гривень за нібито вжиття заходів щодо безперешкодного оформлення громадянину України ОСОБА_12 паспорту для виїзду за кордон.
Крім того, 17.03.2017 о 15.42 год. ОСОБА_6 разом із ОСОБА_12 прибув до приміщення Подільського районного відділу Головного управління ДМС у м. Києві за адресою: м. Київ, вул. Межигірська, 30, для отримання останнім свого паспорту громадянина України для виїзду за кордон.
Під час спілкування ОСОБА_6 повідомив ОСОБА_5 , що для семи громадян України необхідно оформити паспорти для виїзду за кордон.
Після цього, у ОСОБА_5 виник злочинний умисел, спрямований на повторне заволодіння чужим майном шляхом обману.
При цьому, ОСОБА_5 , усвідомлюючи, що він, в силу свого службового становища, не уповноважений приймати рішення щодо оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, діючи умисно, шляхом обману, з корисливих мотивів, створив видимість про те, що саме він може сприяти у швидкому та безперешкодному оформленні паспорту громадянина України для виїзду за кордон.
У зв'язку з цим, 17.03.2017 о 14.41 год. ОСОБА_5 , перебуваючи в приміщенні Подільського районного відділу Головного управління ДМС у м. Києві за адресою: м. Київ, вул. Межигірська, 30, діючи умисно, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, спрямованого на повторне заволодіння чужим майном шляхом обману, повідомив ОСОБА_6 , що за безперешкодне оформлення семи громадянам України паспортів громадян України для виїзду за кордон йому особисто необхідно надати по 800 (вісімсот) гривень за кожен паспорт, а загалом 5600 (п'ять тисяч шістсот) гривень. При цьому, він запевнив ОСОБА_6 в своїй спроможності сприяти швидкому та безперешкодному оформленню паспортів громадянам України для виїзду за кордон. У свою чергу, ОСОБА_5 усвідомлював, що безпосередньо він рішення про оформлення паспортів громадянам України для виїзду за кордон не приймає.
Надалі, 17.03.2017 о 16.50 год. ОСОБА_6 разом із ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 та ОСОБА_19 прибув до приміщення Подільського районного відділу Головного управління ДМС у м. Києві за адресою: м. Київ, вул. Межигірська, 30, для подання документів з приводу оформлення останнім паспортів громадян України для виїзду за кордон.
Перебуваючи у вказаному приміщенні, ОСОБА_6 підійшов до ОСОБА_5 та повідомив, що вказані вище громадяни прибули разом із необхідним пакетом документів для оформлення паспортів громадян України хтя виїзду за кордон.
Після цього, ОСОБА_5 , діючи умисно, реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на повторне заволодіння чужим майном шляхом обману, заправив ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 та ОСОБА_19 до своїх підлеглих - провідних спеціалістів сектору централізованого оформлення документів Подільського районного відділу Головного управління ДМС у м. Києві ОСОБА_11 та ОСОБА_20 , для подання документів, необхідних для оформлення останнім паспортів громадян України для виїзду за кордон.
У наступному, 17.03.2017 о 16.58 год., ОСОБА_5 , перебуваючи у поряд з приміщенням Подільського районного відділу Головного управління ДМС у м. Києві за адресою: м. Київ, вул. Межигірська, 30, обіймаючи посаду начальника Подільського районного відділу Головного управління ДМС у м. Києві, діючи умисно, з корисливих мотивів, доводячи до кінця свій злочинний умисел, спрямований на повторне заволодіння чужим майном шляхом обману, повторно шляхом обману одержав від ОСОБА_6 грошові кошти в сумі 5600 (п'ять тисяч шістсот) гривень за за нібито вжиття заходів щодо безперешкодного оформлення громадянам України ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 та ОСОБА_19 паспортів громадян України для виїзду за кордон.
Таким чином, своїми умисними діями, які виразились у заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайство), ОСОБА_5 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.190 КК України.
Крім того, своїми умисними діями, які виразились у заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчиненому повторно, ОСОБА_5 вчинив кримінальне правопорушення передбачене ч.2 ст.190 КК України.
У судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_5 заявив клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності за ч.1, 2 ст.190 КК України у зв'язку з закінченням строків давності та просив його задовольнити. Захисник підтримав клопотання обвинуваченого.
Прокурор не заперечив щодо задоволення клопотання обвинуваченого.
В ході розгляду кримінального провадження, встановлено, що з моменту вчинення ОСОБА_5 кримінального правопорушення за ч.1, 2 ст.190 КК України пройшло понад п'ять років.
Розглянувши клопотання обвинуваченого, заслухавши думку прокурора, захисника, суд приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, а кримінальне провадження закриттю, виходячи з наступного.
Згідно ч. 4 ст. 286 КПК України якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання.
Відповідно до ст. 288 КПК України, суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Стаття 49 КК України (в редакції Закону, яка діяла на момент вчинення кримінального правопорушення) передбачає, що особа, звільняється від кримінальної відповідальності, за строками давності якщо з дня вчинення нею злочину і до набрання вироком законної сили минуло три роки - у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачене покарання у виді обмеження або позбавлення волі та п'ять років - у разі вчинення злочину середньої тяжкості.
Згідно ч. 2 ст. 12 КК України (в редакції Закону № 4025-VI від 15.11.2011) - невеликої тяжкості є злочин, за який передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років, або інше, більш м'яке покарання за винятком основного покарання у виді штрафу в розмірі понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ч. 3 ст. 12 КК України (в редакції Закону № 4025-VI від 15.11.2011) - середньої тяжкості є злочин, за який передбачене покарання у виді штрафу в розмірі не більше десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк не більше п'яти років.
Кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.190 КК України віднесено до категорії злочинів невеликої тяжкості, при цьому санкція ч.1 ст.190 КК України (в редакції Закону, яка діяла на момент вчинення кримінального правопорушення) передбачає покарання у виді штрафу до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк до двохсот сорока годин, або виправних робіт на строк до двох років, або обмеження волі на строк до трьох років.
Кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.190 КК України віднесено до категорії злочинів середньої тяжкості, при цьому санкція ч.2 ст.190 КК України (в редакції Закону, яка діяла на момент вчинення кримінального правопорушення) передбачає покарання у виді штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправних робіт на строк від одного до двох років, або обмеження волі на строк до п'яти років, або позбавлення волі на строк до трьох років.
Таким чином, з 03.02.2017 року - моменту вчинення ОСОБА_5 кримінального правопорушення за ч.1, 2 ст.190 КК України, які віднесені кримінальним законодавством до категорії злочинів невеликої та середної тяжкості (в редакції Закону, яка діяла на момент вчинення кримінального правопорушення), минув строк понад п'ять років.
При цьому, ОСОБА_5 від слідства не ухилявся та до закінчення строків давності нових злочинів не вчиняв, тобто перебіг давності, відповідно до вимог ч.ч. 2, 3 ст. 49 КК України, не зупинявся та не переривався.
Пункт 1 ч. 2 ст. 284 КПК України передбачає, що кримінальне провадження закривається судом у зв'язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Згідно вимог ч. 7 ст. 284 КПК України закриття кримінального провадження з підстав передбачених пунктом 1 частини другої цієї статті не допускається, якщо підозрюваний, обвинувачений проти цього заперечує. В цьому разі кримінальне провадження продовжується в загальному порядку, передбаченому цим Кодексом.
ОСОБА_5 в судовому засіданні заявив, що його позиція є добровільною і істинною, йому зрозумілі суть і правові наслідки звільнення від кримінальної відповідальності з нереабілітуючих підстав, просив його звільнити від кримінальної відповідальності та закрити кримінальне провадження.
За таких обставин кримінальне провадження підлягає закриттю.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 49, 284, 285, 288 КПК України, суд, -
Клопотання обвинуваченого ОСОБА_5 про звільнення його від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності - задовольнити.
Звільнити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від кримінальної відповідальності за дії, передбачені ч.1, 2 ст.190 КК України у зв'язку із закінченням строків давності.
Кримінальне провадження відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за дії, передбачені ч.1, 2 ст.190 КК України, закрити.
Обраний запобіжний захід відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вигляді застави до набрання ухвалою законної сили - скасувати.
Заставу, сплачену ОСОБА_21 в розмірі 16 000 грн. (шістнадцять тисяч) грн., після набрання вироком законної сили - повернути заставодавцю.
Цивільний позов не заявлявся.
Судові витрати відсутні.
Речові докази, згідно постанови про визнання речовими доказами від 04.04.2017 року - залишити в матеріалах кримінального провадження; згідно постанови про визнання речовими доказами від 05.04.2017 року року - залишити в матеріалах кримінального провадження; речові докази, які передані на відповідальне зберігання, залишити ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_17 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 як законним власникам, грошові кошти в розмірі 5 600 грн. - залишити у потерпілого ОСОБА_6 як законного власника.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Подільський районний суд міста Києва протягом семи днів з моменту її проголошення.
СуддяОСОБА_1