Ухвала від 21.07.2023 по справі 755/9736/23

Справа №:755/9736/23

Провадження №: 1-в/755/357/23

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"21" липня 2023 р.Дніпровський районний суд міста Києва у складі:

головуючої судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі судових засідань Дніпровського районного суду міста Києва подання начальника управління Дніпровського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 про встановлення додаткових обмежень адміністративного нагляду ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю м. Луцьк Волинської області, зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючому за адресою: АДРЕСА_2 ,

за участю:

прокурора ОСОБА_5 ,

дільничного офіцера поліції ОСОБА_6 ,

засудженого ОСОБА_7 ,

ВСТАНОВИВ:

До Дніпровського районного суду м. Києва надійшло подання начальника Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 про встановлення додаткових обмежень адміністративного нагляду ОСОБА_4 .

У поданні начальника Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 ставиться питання про встановлення додаткових обмежень адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 на підставі ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у зв'язку з тим, що 15.03.2023 року Орджонікідзевським районним судом міста Харкова під час відбування покарання громадянину ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , було встановлено адміністративний нагляд строком до погашення судимості. При цьому, застосовано обмеження проходити реєстрацію в територіальному органі Національної поліції 1(один) раз на місяць. Однак, враховуючи те, що ОСОБА_4 був засуджений за вчинення кримінального правопорушення проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи, та рецидив подібного діяння з боку звільненого з місць позбавлення волі ОСОБА_4 становить особливу небезпеку для суспільства. У зв'язку із чим потребує більш ефективного контролю з боку органів Національної поліції України, тому доцільно встановлення ОСОБА_4 додаткові обмежень адміністративного нагляду, а саме: 1.з'являтися на реєстрацію по нагляду до Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві 1-й четвер, щомісяця у період з 09 години 00 хвилин до 18 год 00 хв.; 2. заборонити виїзд за межі міста в особистих та службових справах без дозволу керівництва територіальних органів Національної поліції України; 3. заборонити відвідувати кафе, бари, ресторани та інші розважальні заклади, де реалізуються спиртні напої на розлив; 4. заборонити залишати своє місце проживання з 22 години 00 хвилин до 06 години 00 хвилин наступного дня.

У судовому засіданні дільничний інспектор Дніпровського управління поліції ГУНП у м. Києві, підтримав та обґрунтував подання.

Прокурор підтримала подання та просила його задовольнити.

ОСОБА_4 , заперечував щодо задоволення подання, зазначивши, що немає підстав для встановлення йому додаткових обмежень адміністративного нагляду.

Вивчивши подання та надані суду матеріали, вислухавши прокурора, дільничного інспектора Дніпровського управління поліції ГУНП у м. Києві, ОСОБА_4 , суд приходить до висновку, що дане подання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до вимог ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.

Відповідно до вимог абз. 2 ст. 10 вказаного Закону, під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.

Підстави встановлення адміністративного нагляду, регламентовані ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», на даному етапі не відпали.

Запропоновані зміни та додаткове обмеження органу внутрішніх справ у поданні за своєю суттю не суперечать абз. 1 ст. 10 Закону, в частині видів обмежень щодо осіб, відносно яких встановлено адміністративний нагляд та правилам, визначеним ст. 9 Закону.

Термін дії адміністративного нагляду, визначений ст. 6 Закону, на момент розгляду подання в суді, не закінчився.

Наведені у поданні обставини, що містяться у матеріалах про встановлення додаткових обмежень адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 , свідчать про те, що визначені в ухвалі Орджонікідзевського районного суду міста Харкова від 15 березня 2023 року, обмеження не дають можливості ефективно контролювати поведінку ОСОБА_4 з метою запобігання вчинення ним нових кримінальних правопорушень і здійснення виховного впливу.

Таким чином, суд приходить до висновку про обґрунтованість подання та необхідності його задоволення.

Враховуючи викладене, керуючись вимогами ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.1994 року, ст.ст. 1-3, 7, 9, 369 - 372, 376, 539 КПК України, ст.ст. 8, 129 Конституції України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Подання начальника Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 про встановлення додаткових обмежень адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - задовольнити частково.

Встановити додаткове обмеження адміністративного нагляду, визначеного засудженому ОСОБА_4 ухвалою Орджонікідзевського районного суду міста Харкова від 15 березня 2023 року, та встановити ОСОБА_4 до закінчення строку адміністративного нагляду наступні додаткові обмеження:

1.З'являтися на реєстрацію по нагляду до Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві 1-й четвер, щомісяця у період з 09 години 00 хвилин до 18 години 00 хвилин.

2.Заборонити виїзд за межі міста Києва та Київської області в особистих та службових справах без дозволу керівництва територіальних органів Національної поліції України.

3.Заборонити відвідувати кафе, бари, ресторани та інші розважальні заклади, де реалізуються спиртні напої на розлив.

4.Заборонити залишати своє місце проживання з 23 години 00 хвилин до 06 години 00 хвилин наступного дня.

Копію ухвали судді вручити присутнім учасникам процесу та надіслати для виконання начальнику органу Національної поліції за місцем проживання особи, щодо якої встановлено адміністративний нагляд.

Ухвала суду може бути оскаржена протягом семи днів з дня її проголошення до Київського апеляційного суду через Дніпровський районний суд міста Києва.

Суддя : ОСОБА_1