Справа № 560/6678/22
Головуючий у 1-й інстанції: Шевчук О.П.
Суддя-доповідач: Полотнянко Ю.П.
28 липня 2023 року м. Вінниця
Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Полотнянка Ю.П.
суддів: Драчук Т. О. Смілянця Е. С.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_1 на додаткове рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 28 грудня 2022 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,
Позивач звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії.
Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 08 вересня 2022 року по справі №560/6678/22 позов задоволено. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо зменшення розміру пенсії ОСОБА_1 з 80% до 70% грошового забезпечення при проведенні перерахунку пенсії з 01.04.2019. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 квітня 2019 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 (від 15.12.2021 №ХС37668), виданої Хмельницьким обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки у розмірі 80% суми грошового забезпечення, з урахуванням виплачених сум. Стягнуто на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 992,40 грн., (дев'ятсот дев'яносто дві гривні сорок копійок), за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.
Позивач звернувся до суду з заявою, в якій просив ухвалити додаткове судове рішення у справі №560/6678/22 про визнання протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області в частині нарахування та виплати щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2000,00 гривень згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 з 01 липня 2021 року.
Додатковим рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 28.12.2022 в задоволенні заяви про ухвалення додаткового судового рішення по справі №560/6678/22 в частині зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області нарахувати та виплати ОСОБА_1 щомісячну доплату до пенсії у розмірі 2000,00 гривень згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 з 01 липня 2021 року - відмовлено.
Не погоджуючись із прийнятим судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, у якій просив скасувати додаткове рішення суду першої інстанції та постановити нове, в якому:
- визнати протиправною бездіяльність відповідача у нарахування ДончевськомуВ.В. доплати до пенсії згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 в розмірі 2000 грн;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області зробити нарахування та виплачувати щомісячну доплату до пенсії у розмірі 2000 грн згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 з 01 липня 2021 року та з урахуванням раніше виплачених сум.
Апеляційний розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження, у відповідності до вимог п. 3 ч. 1 ст. 311 КАС України.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами та висновкам суду першої інстанції, колегія суддів враховує наступне.
Статтею 252 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено ухвалення додаткового судового рішення.
Частиною 1 статті 252 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою учасника справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо: щодо однієї із позовних вимог, з приводу якої досліджувалися докази, чи одного з клопотань не ухвалено рішення; суд, вирішивши питання про право, не визначив способу виконання судового рішення; судом не вирішено питання про судові витрати.
Отже, положеннями Кодексу адміністративного судочинства України передбачені випадки коли суд може ухвалити додаткове судове рішення та вони є вичерпними.
Частиною 3 статті 252 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому порядку, що й судове рішення. У разі необхідності суд може розглянути питання ухвалення додаткового судового рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
У пункті 17 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 20 травня 2013 року № 7 «Про судове рішення в адміністративній справі» зазначено, що додатковими судовими рішеннями є додаткова постанова чи додаткова ухвала, якими вирішуються окремі правові вимоги, котрі не вирішені основним рішенням, та за умови, якщо з приводу позовних вимог досліджувались докази (для постанов) або вирішені не всі клопотання (для ухвал).
Отже, Кодексом адміністративного судочинства України передбачено процесуальний інститут додаткового судового рішення, яким вирішуються окремі правові вимоги, котрі не вирішені основним рішенням, та за умови, якщо з приводу позовних вимог досліджувались докази (для постанов) або вирішені не всі клопотання (для ухвал). Додаткове судове рішення може прийматися, якщо судом при ухваленні основного судового рішення не визначено способу його виконання або не вирішено питання про судові витрати.
Додаткове судове рішення є засобом усунення недоліків основного рішення, яким вирішено спір по суті позовних вимог за результатами судового розгляду справи, а не прийняття додаткових судових рішень.
Таким чином, додаткове судове рішення є невід'ємною складовою основного судового рішення.
Відтак однією із підстав для ухвалення додаткового судового рішення є невирішення судом питання щодо однієї з позовних вимог, з приводу якої досліджувалися докази.
Як слідує із матеріалів справи, у позовній заяві позивач просив:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо не перерахунку ОСОБА_1 пенсії з 01 квітня 2019 року на виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 31.03.2022 у справі №560/3443/22 із розрахунку 80% суми грошового забезпечення на підставі довідки Хмельницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки №ХС37668 від 15.12.2021 та відмови у нарахуванні доплати до пенсії згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 у розмірі 2000 грн;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити з 01 квітня 2019 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії на виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 31.03.2022 у справі №560/3443/22 із розрахунку 80% суми грошового забезпечення на підставі довідки Хмельницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки №ХС37668 від 15.12.2021 та зробити нарахування та виплачувати щомісячну доплату до пенсії у розмірі 2000 грн згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 з 01 липня 2021 року та з урахуванням виплачених сум.
Водночас, рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 08 вересня 2022 року по справі №560/6678/22 позов задоволено. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо зменшення розміру пенсії ОСОБА_1 з 80% до 70% грошового забезпечення при проведенні перерахунку пенсії з 01.04.2019. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 квітня 2019 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 (від 15.12.2021 №ХС37668), виданої Хмельницьким обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки у розмірі 80% суми грошового забезпечення, з урахуванням виплачених сум.
При цьому, із резолютивної частини рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 08 вересня 2022 року слідує, що судом не вирішено вимогу позивача щодо нарахування та виплати щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2000 грн згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 з 01 липня 2021 року з урахуванням раніше виплачених сум.
Отже, беручи до уваги вищевикладене, а також те, що рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 08.09.2022 у справі №560/6678/22 питання щодо однієї з позовних вимог не вирішено, з приводу якої досліджувалися докази, то суд дійшов висновку щодо наявності законодавчо обґрунтованих підстав для задоволення заяви позивача щодо ухвалення додаткового рішення у справі.
Разом з тим, відмовляючи позивачу в задоволенні заяви про ухвалення додаткового судового рішення, суд першої інстанції виходив з того, що згідно пп.1 Постанови №713 Установлено з 1 липня 2021 р. особам, яким призначено пенсію до 1 березня 2018 р. відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) (крім військовослужбовців строкової служби), до розмірів їх пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону станом на 1 березня 2018 р., щомісячну доплату в сумі 2000 гривень, яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону. У разі, коли пенсія особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, переглядалася (перераховувалася) після 1 березня 2018 р., щомісячна доплата, встановлена абзацами першим і другим цього пункту, не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000 гривень. Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягала 2000 гривень, щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту, встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.
Суд першої інстанції зазначив, що основний розмір пенсії збільшено з 7182,00 грн до 13852,30 грн, різниця склала 6670,30 грн та є більшою ніж 2000 грн, тому відповідно до норми Постанови №713 підстав для виплати щомісячних доплат в розмірі 2000 грн немає.
Колегія суддів не погоджується із вказаним висновком суду першої інстанції, виходячи з наступного.
Апеляційний суд не погоджується з висновком суду першої інстанції з урахуванням правового висновку, викладеного Верховним Судом у рішеннях, прийнятих за наслідками розгляду судових спорів в аналогічних спірних правовідносинах, зокрема, у постановах від 08.11.2022 по справі №420/2473/22, від 02.03.2023 у справі №600/870/22, від 18.04.2023 у справі №560/6528/22, та від 26.04.2023 у справах № 140/10795/21, № 380/14122/22, № 380/4510/22 та №160/14146/22.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ (далі - Закон №2262-ХІІ).
Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону №2262-XII, згідно із якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
На реалізацію частини 4 статті 63 Закону №2262-ХІІ постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Відповідно до пункту 1 цього Порядку пенсії, призначені відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
14 липня 2021 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" (надалі Постанова № 713).
У преамбулі Постанови №713 зазначено, що ця постанова прийнята з метою поетапного зменшення диспропорцій в розмірах пенсій, призначених військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), поліцейським та деяким іншим особам, та до прийняття Верховною Радою України законодавчих актів щодо пенсійного забезпечення військовослужбовців і деяких інших осіб.
Пунктом 1 Постанови № 713 установлено з 1 липня 2021 року особам, яким призначено пенсію до 1 березня 2018 р. відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (крім військовослужбовців строкової служби), до розмірів їх пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону станом на 1 березня 2018 р., щомісячну доплату в сумі 2000 гривень, яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону.
Особам, яким призначено (поновлено) пенсію після 1 березня 2018 р., розмір якої обчислено відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону (крім військовослужбовців строкової служби) з грошового забезпечення, визначеного станом на 1 березня 2018 р. або до цієї дати, встановлюється щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту.
У разі коли пенсія особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, переглядалася (перераховувалася) після 1 березня 2018 р., щомісячна доплата, встановлена абзацами першим і другим цього пункту, не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000 гривень. Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягала 2000 гривень, щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту, встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.
Щомісячна доплата, передбачена цим пунктом, встановлюється у межах максимального розміру пенсії, визначеного Законом, починаючи з 1 липня 2021 року.
З наведених приписів слідує, що Постановою № 713 для осіб, яким призначено пенсію до 1 березня 2018 р., встановлено щомісячну доплату в сумі 2000 гривень, яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій.
Водночас, абзацом 3 пункту 1 Постанови № 713 обумовлено, що вказана доплата не виплачується у разі коли пенсія переглядалася (перераховувалася) після 1 березня 2018 р., крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000 гривень. У такому випадку щомісячна доплата встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.
Ключовим питанням для правильного вирішення цієї справи є з'ясування того чи застосовні положення абзацу 3 пункту 1 Постанови № 713 під час перерахунку пенсії, здійсненого на виконання судового рішення.
Так, встановлюючи з 01 липня 2021 року щомісячну доплату в сумі 2000 гривень тим особам, пенсію яким призначено до 01 березня 2018 року відповідно до Закону № 2262-ХІІ, Кабмін у пункті 1 Постанови № 713 передбачив, що така щомісячна доплата повинна враховуватись під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону № 2262-ХІІ.
При цьому, положення Закону № 2262-ХІІ та Порядку № 45 пов'язують перерахунок пенсій із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або введення для нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення.
Отже, у розумінні абзацу 3 пункту 1 Постанови № 713 під переглядом (перерахунком) пенсій мається на увазі перегляд або перерахунок пенсій, що здійснений органом Пенсійного фонду саме на виконання вимог Закону № 2262-ХІІ (у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або введення для нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення).
Крім того, здійснення перерахунку пенсії на виконання судового рішення свідчить про відновлення прав заявника у зв'язку із порушенням таких в даному випадку пенсійним органом, а тому безпідставно стверджувати, що правила абзацу 3 пункту 1 Постанови № 713 застосовні і в тому випадку, якщо перегляд (перерахунок) пенсії відбувся на виконання судового рішення.
Таким чином, перерахунок пенсії позивача проводився на виконання рішення суду, яким відповідача було зобов'язано привести пенсію позивача до встановленого чинним законодавством розміру (здійснити перерахунок на підставі оновленої довідки), і нового перерахунку пенсії позивача з підстав, визначених Законом № 2262-ХІІ, відповідач не проводив.
Тобто, в даному випадку мало місце поновлення прав позивача на отримання належного розміру пенсії, а не проведення перерахунку пенсії у розумінні абзацу 3 пункту 1 Постанови №713, який, на переконання суду, полягає у перерахунку, проведеному не з метою усунення порушення права особи на належний розмір пенсії, а в перерахунку у зв'язку із зміною будь-яких складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії.
Таким чином, зважаючи на те, що перерахунок пенсії позивача з 01.04.2019, проведений на виконання судових рішень з метою усунення порушеного права на належний розмір пенсії, то останній не є перерахунком пенсії у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії, а тому позивач має право на щомісячну доплату до пенсії в розмірі 2000,00 грн. відповідно до Постанови № 713, яка має виплачуватись для досягнення мети прийняття Постанови № 713 - поетапного зменшення диспропорцій у розмірах пенсій, призначених до 01.03.2018.
З огляду на викладене, судом першої інстанції безпідставно відмовлено у задоволенні заяви позивача про ухвалення додаткового судового рішення про визнання протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області в частині нарахування та виплати щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2000,00 гривень згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713.
Разом з тим колегія суддів вказує, що в даному випадку дослідженню підлягає порушення строку звернення до суду позивачем за захистом своїх прав та обов'язків відповідно до наступного.
Відповідно до ч.1 ст.5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Положеннями статті 122 КАС України визначено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно з абз.1 ч.2 ст.122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Право звернення до суду є невід'ємним особистим правом, яке реалізовується особою в порядку, встановленому КАС України. Способом реалізації цього права є звернення зацікавленої особи з позовом до суду.
Таким чином, строк звернення до адміністративного суду - це проміжок часу після виникнення спору у публічно-правових відносинах, протягом якого особа має право звернутися до адміністративного суду із заявою за вирішенням цього спору і захистом своїх прав, свобод чи інтересів. При цьому перебіг такого строку починається з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Судом встановлено, що спірні правовідносини, з приводу яких позивач звернувся до суду, виникли з липня 2021 року, а саме з дати виникнення права на отримання доплати, передбаченої Постановою №713.
Однак, позивач з цим позовом до суду звернувся лише 24.06.2022, тобто з пропуском строку, визначеного статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України.
Як зазначено в матеріалах справи, основний розмір пенсійної виплати позивача після проведеного перерахунку на виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 31.03.2023 збільшився на 6670,30 грн. у порівнянні до основного розміру пенсії станом на 01.03.2018.
Враховуючи дату звернення позивача до суду з адміністративним позовом (24.06.2022), відсутність доказів, які б свідчили про поважність причин пропуску строку звернення до суду, а також положення ст. 122 КАС України, колегія суддів дійшлва висновку про наявність підстав для залишення адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії за період з 01.07.2021 по 23.12.2021 без розгляду.
Отже, у відповідності до вищезазначеного, суд апеляційної інстанції доходить висновку про необхідність залишення без розгляду позовних вимог у наведеній вище частині, які стосуються періоду поза межами 6-ти місячного строку звернення до адміністративного суду.
Тому, з метою захисту порушених прав, враховуючи право позивача на отримання щомісячної доплати, передбаченої Постановою №713, в межах шестимісячного строку звернення до суду, колегія суддів дійшла висновку щодо задоволення позовних вимог ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання відповідача провести нарахування та виплату пенсії із включенням щомісячної доплати у розмірі 2000,00 грн. згідно з постановою Кабінету Міністрів України №713 від 14.07.2021 “Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб” з 24.12.2021 з урахуванням виплачених сум.
Відповідно до ч.2 ст.315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити нове судове рішення у відповідній частині або змінити судове рішення.
Згідно із ч.1 ст.317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є: неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.
Підсумовуючи викладене, колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції при вирішенні даного публічно-правового спору не в повному обсязі встановив фактичні обставини справи, допустив порушення норм матеріального та процесуального права, у зв'язку із чим додаткове рішення суду першої інстанції необхідно скасувати з прийняттям нової постанови про задоволення заяви позивача про ухвалення додаткового судового рішення.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 317, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд
апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.
Додаткове рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 28 грудня 2022 року скасувати.
Прийняти постанову, якою заяву ОСОБА_1 про ухвалення додаткового судового рішення задовольнити частково.
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області в частині визнання протиправною бехдіяльність та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області нарахувати та виплати ОСОБА_1 щомісячну доплату до пенсії у розмірі 2000,00 гривень згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 за період з 01 липня 2021 року по 23 грудня 2021 року залишити без розгляду.
Визнати протиправною бездіяльність відповідача у нарахування ОСОБА_1 доплати до пенсії згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 в розмірі 2000 грн.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій областіздійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 щомісячну доплату до пенсії у розмірі 2000 грн згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 з 24 грудня 2021 року та з урахуванням раніше виплачених сум.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст. 325 КАС України та оскарженню не підлягає, крім випадків передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.
Головуючий Полотнянко Ю.П.
Судді Драчук Т. О. Смілянець Е. С.