Справа №938/399/23
Провадження № 3/938/256/23
28 липня 2023 року селище Верховина
Суддя Верховинського районного суду Івано-Франківської області Чекан Н.М., з участю секретаря судового засідання Івасюк Г.Ю., особи, яка притягається до адміністартвиної відповідальності, ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від Карпатського національного природного парку Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України про притягнення до адміністративної відповідальності (відповідно до протоколу)
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (паспорт серії НОМЕР_1 виданий 08.02.2001 року Верховинським РВ УМВС України), громадянки України, жительки присілок АДРЕСА_1 , за ст. 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
якій роз'яснено зміст ст.63 Конституції України та права, передбачені ст. 268 КУпАП,-
На розгляд Верховинського районного суду Івано-Франківської області надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 91 КУпАП.
У ході розгляду даної справи встановлено, що постановою Верховинського районного суду від 15.06.2023 року адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 91 КУпАП, повернуто до Карпатського національного природного парку Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів Українидля доопрацювання та належного оформлення з тих підставі, що у протоколі серії ІФ №0000048 /№11 від 30.05.2023 року зазначено, що місцем вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.91 КУпАП, є квартал 7 виділ 34 Чорногірського ПОНДВ, однак у матеріалах справи відсутні відомості з приводу того, що цей квартал 7 виділу 34 Чорногірського ПОНДВ належить до територіально адміністративної одиниці Верховиинського району Івано-Франківської області.
Однак, вищевказані порушення законодавства працівниками Карпатського національного природного парку Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України не усунуто та направлено до суду той самий протоколсерії ІФ №0000048 /№11 від 30.05.2023 року з унесенням додаткових записів щодо місця вчинення правопорушення.
Відповідно до п.5 розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення уповноваженими посадовими особами Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України затвердженої наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України 02 березня 2021 року № 159 у протоколі не допускаються закреслення чи виправлення, а також унесення додаткових записів після його підписання.
Згідно зі ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень, у спосіб, що передбачений Конституцією та Законами України.
Таким чином, особа (орган), уповноважена на складання протоколу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ст.91 КУпАП, повинна була скласти новий протокол та повторно виконати вимоги ст.ст. 254, 256 КУпАП, а не вносити додаткові записи до протоколу серії ІФ №0000048 /№11 від 30.05.2023 року після його підписання.
За змістом закону підставою для розгляду справи про адміністративне правопорушення та вирішення питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності є протокол про адміністративне правопорушення.
Як вбачається зі ст. 251 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення є джерелом доказів у справі.
Зокрема, за змістом рішення Європейського суду по справі «Ґалстян проти Вірменії», протокол про адміністративне правопорушення, який містить обвинувачення та є головним доказом по справі, повинен мати відомості про точний час, коли цей документ був пред'явлений особі, яка притягається до відповідальності та чи мала вона достатній час на ознайомлення з ним. Протокол про адміністративне правопорушення є документом, що офіційно засвідчує факти неправомірних дій і розцінюється як основне джерело доказів.
Враховуючи викладене, провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.91 КУпАП слід закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення, оскільки в ст. 7 КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
На підставі вищенаведеного, керуючись п. 1 ст. 247, ст.ст. 251, 252, 256, 266, 280, 283, 284- 285, 294 КУпАП, -
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 91 КУпАП закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку із відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Івано-Франківського апеляційного суду через Верховинський районний суд.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Суддя Наталія ЧЕКАН