Справа № 202/13636/23
Провадження № 3/202/8644/2023
Іменем України
28 липня 2023 року м. Дніпро
Суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська Кухтін Г.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст.126, ч. 1 ст.130 КУпАП,-
ОСОБА_1 30 червня 2023 року о 22 годині 31 хвилин у м. Краматорську по вул. Ювілейній, біля буд. 56, керував транспортним засобом FORD FOCUS д.н. НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, порушення координації рухів. Від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння у встановленому законом порядку відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху України. Велася відеофіксація подій викладених у протоколі, диск долучений до матеріалів справи.
Крім того, ОСОБА_1 30 червня 2023 року о 22 годині 31 хвилин у м. Краматорську по вул. Ювілейній, біля буд. 56, керував транспортним засобом FORD FOCUS д.н. НОМЕР_1 будучи обмеженим в праві керування транспортним засобом постановою Шевченківського відділу державної виконавчої служби у м. Харкові №640/14160/18, виконавче провадження №66140709, чим порушив ст. 15 ЗУ України «Про дорожній рух», за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 3 ст. 126 КУпАП.
Також, згідно протоколів про адміністративні правопорушення, ОСОБА_1 є військовослужбовцем військової частини НОМЕР_2 , однак підтвердження цьому в матеріалах справи відсутні.
Матеріали про зазначені адміністративні правопорушення надійшли до Індустріального районного суду міста Дніпропетровська одночасно, та постановою від 28 липня 2023 року на підставі ст. 36 КУпАП об'єднані в одне провадження з присвоєним номером 202/13636/23.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду адміністративного матеріалу повідомлений належним чином.
Суд, виходячи з практики Європейського суду з прав людини, відповідно до якої сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки, вважає за можливе провести розгляд справи у відсутність ОСОБА_1 .
Дослідивши матеріали справи, доходжу наступного висновку.
Диспозицією ч.1 ст.130 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
При цьому, відповідальність за ст.130 КУпАП наступає в наслідок порушення вимог Правил дорожнього руху.
Згідно із п.2.5 Правил дорожньогоруху України водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Таким чином, саме відмова водія транспортного засобу на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану сп'яніння, утворює склад адміністративного правопорушення, передбаченогост.130 КУпАП.
Частина 3 Статті 126 КУпАП передбачає відповідальність за керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
Відповідно до статті 14 Закону України «Про дорожній рух» учасники дорожнього руху зобов'язані знати і неухильно дотримувати вимог цього Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху, створювати безпечні умови для дорожнього руху, не завдавати своїми діями або бездіяльністю шкоди підприємствам, установам, організаціям і громадянам, виконувати розпорядження органів державного нагляду та контролю щодо дотримання законодавства про дорожній рух.
Згідно з вимогами ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
А відповідно до положень ст.252 КУпАП - орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Провина ОСОБА_1 повністю підтверджується: протоколами про адміністративні правопорушення серії ААД №203747 від 30 червня 2023 року та серії ААД№203713 від 30 червня 2023 року, рапортом співробітника поліції, копією постанови про встановлення тимчасового обмеження у праві керування транспортними засобами від 03.11.2021 року, відеозаписом щодо обставин складання протоколу про адміністративне правопорушення.
Встановлені судом обставини дають підстави дійти висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч. 3 ст.126, ч. 1 ст.130 КУпАП.
Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності вважаю що ОСОБА_1 слід визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 3 ст.126, ч. 1 ст.130 КУпАП.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, по справам, які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
При визначенні виду і розміру стягнення, враховуючи характер скоєного правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, вважаю за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами.
Враховуючи, що у матеріалах справи відсутні будь-які підтвердження, того що ОСОБА_1 дійсно є військовослужбовцем, вважаю за необхідне відповідно до ст.40-1 КпАП України стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 536, 80 грн. у дохід держави.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 126, 130, 283-284 КУпАП,-
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненні адміністративних правопорушеннь передбачених ч. 3 ст.126, ч. 1 ст.130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у дохід держави у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортним засобом строком на один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 536,8 гривень.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська протягом десяти днів з дня винесення.
Суддя Г.О. Кухтін