Рішення від 26.07.2023 по справі 160/7740/23

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 липня 2023 року Справа № 160/7740/23

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Калугіної Н.Є., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області (ідентифікаційний код ВП 44118658) щодо не виключення з інтегрованої картки платника, на якій обліковується розрахунки ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) суми заборгованості, що виникла на підставі вимоги №Ф-1147-52/04-63/У від 09.02.2021 у загальній сумі 20612 грн 02 коп;

- зобов'язати Головне управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області (ідентифікаційний код ВГІ 44118658) зробити корегування в інтегрованій картці платника, на якій обліковується розрахунки ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) шляхом виключення з неї суми заборгованості, що виникла на підставі вимоги №Ф-1147-52/04-63/У від 09.02.2021 у загальній сумі 20612 грн 02 коп.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що на підставі рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09.04.2021 по справі №160/875/21 скасовано вимогу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про сплату боргу (недоїмки) з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за №Ф-1147-52/04-63/У від 17.02.2020 на суму 2754,18 грн та на підставі рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 19.05.2021 по справі № 160/3677/21 скасовано вимогу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області № Ф-1147-52/04-63/У від 09.11.2020 у сумі 17312,02 грн. про сплату ОСОБА_1 боргу з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Отже, ГУ ДПС у Дніпропетровській області безпідставно в інформаційній системі органу ДПС обліковується нарахування боргу (недоїмки) зі сплати єдиного соціального внеску за ОСОБА_1 по вищезазначеним податковим вимогам.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 02.05.2023 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за правилами ст. 257 КАС України.

Роз'яснено відповідачу про необхідність подати до суду відзив на позов, а також всі письмові та електронні докази - у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання зазначеної ухвали, дотримуючись, вимог ст. 162 КАС України.

Відповідачем 06.06.2023 подано відзив на позовну заяву, згідно змісту якого ГУ ДПС у Дніпропетровській області заперечує проти позовних вимог ОСОБА_1 та вважає, що підстави для задоволення позову відсутні. За даними відповідача в ІКП позивача обліковується податковий борг у розмірі 20612,02 грн, нарахований за період з 01.01.2019 по 31.12.2020.Враховуючи закріплений в Конституції України обов'язок щодо сплати податків, відповідач вважає, підстави для задоволення позову відсутні.

Позивач правом на надання відповідь на відзив не скористався.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Дослідивши письмові докази наявні у матеріалах справи, суд встановив наступне.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09.04.2021 по справі №160/875/21 позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправною та скасування вимоги задоволено повністю, визнано протиправною та скасувано вимогу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про сплату боргу (недоїмки) з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за №Ф-1147-52/04-63/У від 17.02.2020.

Вказане рішення набрало чинності 11.05.2021.

У цій справі судом встановлено, що 17.02.2020 Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області сформовано вимогу про сплату боргу (недоїмки) за №Ф-1147-52/04-63, згідно з якою позивачу нараховано борг по сплаті ЄСВ на загальну суму 2754,18 грн, означену суму боргу позивачу нараховано у зв'язку з несплатою ЄСВ за 4 квартал 2019 року.

До того ж, судом у справі №160/875/21 встановлено, що у період з 01.01.2019 по 31.12.2020 позивач був найманим працівником та у цей період саме роботодавець позивача сплачував за позивача єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірах, визначених законодавством.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 19.05.2021 по справі № 160/3677/21 позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та скасування вимоги - задоволено повністю, визнати протиправною та скасовано вимогу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області № Ф-1147-52/04-63/У від 09.11.2020 у сумі 17 312,02 грн про сплату ОСОБА_1 боргу з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

14.02.2023 позивач звернувся до відповідача з листом щодо приведення інтегрованої картки платника у відповідність згідно рішень Дніпропетровського окружного адміністративного суду.

13.03.2023 відповідачем надано листом № 16049/6/04-36-24-12 відповідь, згідно якої за даними інформаційної системи податкового органу, в ІКП ФО ОСОБА_1 , відбулись автоматичні нарахування єдиного внеску за 2019 - 2020 роки на загальну суму 20612,02 грн., а саме:

- за перший квартал 2019 року - 2754,18 гри. по строку сплати 19.04.2015 року;

- за другий квартал 2019 року - 2754,18 гри. по строку сплати 19.07.2015 року;

- за третій квартал 2019 року - 2754,18 грн. по строку сплати 21.10.2015 року;

- за четвертий квартал 2019 року -2754,18 грн по строку сплати 21.04.2020 року;

- за перший квартал 2020 року - 2078,12 грн по строку сплати 20.07.2020 року;

- за другий квартал 2020 року - 1039,06 грн по строку сплати 20.07.2020 року;

- за третій квартал 2020 року - 3178,12 грн. по строку сплати 19.10.2020 року за;

- за четвертий квартал 2020 року - 3300,00 грн. по строку сплати 19.01.2021 року.

ГУ ДПС сформована вимога про сплату боргу (недоїмки) від № Ф-1147-52/04-63 у сумі 20612,02 грн та надіслана на адресу платника рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Платник отримав вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 09.02.2021 № Ф-1147-52/04-6 особисто 17.05.2021.

Після процедури узгодження для примусового стягнення боргу до Соборного відділу державної виконавчої служби Південно-Східної міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) була заявлена узгоджена вимога від 09.02.2021 № Ф-1147-52/04-63/У у сумі 17857,84 грн (борг 20612,02 грн - 2754,18 грн (борг заявлений до Соборного ВДВС по вимозі від 17.02.2020 № Ф-1147-52/04-63/У) 17857,84 грн). Узгоджена вимога від 17.02.2020 № Ф-1147-52/04-63/У у сумі 2754, 18 грн Соборним ВДВС повернута ГУ ДПС.

Рішеннями Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09.04.2021 у справі № 160/875/21 визнано протиправною та скасовано вимогу від 17.02.2020 № Ф-1147-52/04-63У у сумі 2754,18 грн., від 19.05.2021 у справі №160/3677/21 визнано протиправною та скасовано вимогу від 09.11.2020 № Ф-1147-52/04-63 у сумі 17312,02 грн.

Виконавчі провадження про скасування вищевказаних вимог по узгодженим вимогам були закінчені Соборним ВДВС у зв'язку з рішеннями Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09.04.2021 по справі № 160/875/21 та від 19.05.2021 по справі № 160/3677/21.

Станом на 13.03.2023 за даними ІС “Податковий блок” в ІКП ФО ОСОБА_1 по коду бюджетної класифікації 71040000 обліковується заборгованість зі сплати єдиного внеску у сумі 20612,02 гривень.

Зазначені обставини стали підставою для звернення до суду з даним позовом.

Вирішуючи даний спір, суд виходить з таких підстав.

Згідно з ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії): безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 67 Конституції України встановлений обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Суд зазначає, що правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку регулюються Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі Закон №2464).

Відповідно до п.2 ч.1 ст.1 Закону №2464, єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

До вказаного Закону №2464-VI Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" №1774-VIII, який набрав чинності з 01 січня 2017 року були внесені зміни, які запровадили, серед іншого, сплату єдиного внеску для ФОП (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування) та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, у сумі, що не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску, незалежно від отримання доходу (прибутку) у місяці нарахування єдиного внеску.

Згідно п.2 ч.1 ст. 1 Закону №2464-VI єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Пунктом 4 ч.1 ст. 4 Закону №2464-VI платниками єдиного внеску, є ФОП, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.

Єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у п.п.4 (крім ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування), 5 та 5-1 ч.1 ст. 4 цього Закону, - на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць. У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов'язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (п.2 ч.1 ст. 7 Закону).

Пунктом 3 ч.1 ст. 7 Закону України №2464-VI встановлено, що для платників, зазначених у п.4 ч.1 ст. 4 цього Закону, які обрали спрощену систему оподаткування, єдиний внесок нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Процедуру нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) страхувальниками, визначеними Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", нарахування і сплати фінансових санкцій, стягнення заборгованості зі сплати страхових коштів органами доходів і зборів визначає Інструкція про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затверджена наказом Міністерства фінансів України 20 квітня 2015 року №449 (у редакції Наказу Міністерства фінансів України від 04 травня 2018 року №469) та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 07 травня 2015 року за №508/26953 (далі - Інструкція №449).

Абзацом 2 п.2 розділу VI Інструкції №449 встановлено, що у разі виявлення органом доходів і зборів своєчасно не нарахованих та/або не сплачених платником сум єдиного внеску такий орган доходів і зборів обчислює суми єдиного внеску, що зазначаються у вимозі про сплату боргу (недоїмки), та застосовує до такого платника штрафні санкції у порядку і розмірах, визначених розділом VII цієї Інструкції.

Тобто, вимога про сплату боргу (недоїмки) формується на підставі даних інформаційної системи фіскального органу платника у випадку, зокрема, якщо такий платник має на кінець календарного місяця недоїмку зі сплати єдиного внеску. Недоїмкою ж є сума єдиного внеску, своєчасно не сплачена у строки, встановлені Законом №2464-VI.

Під час вирішення даної справи судом встановлено, що на підставі рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09.04.2021 по справі №160/875/21 скасовано вимогу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про сплату боргу (недоїмки) з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за №Ф-1147-52/04-63/У від 17.02.2020 на суму 2754,18 грн та на підставі рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 19.05.2021 по справі № 160/3677/21 скасовано вимогу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області № Ф-1147-52/04-63/У від 09.11.2020 у сумі 17312,02 грн. про сплату ОСОБА_1 боргу з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Однак, відповідач сформував іншу вимогу по сплату ЄСВ - від 09.02.2021№ Ф-1147-52/04-63/У на суму 20612,02 грн.

Корінець цієї вимоги разом з доказами направлення та отримання позивачем додані до відзиву на позов.

Наказом Міністерства фінансів України від 12.01.2021 №5 затверджено Порядок ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування далі - Порядок №5).

Пунктом 1 розділу II Порядку №5 передбачено, що з метою обліку нарахованих і сплачених, повернутих та відшкодованих сум платежів територіальними органами ДПС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які мають сплачуватися такими платниками на рахунки, відкриті в розрізі адміністративно-територіальних одиниць.

ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та фондами загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування за відповідним видом платежу та відповідною адміністративно-територіальною одиницею.

Облік платежів ведеться в ІКП окремими обліковими операціями в хронологічному порядку. При цьому кожна операція фіксується в окремому рядку із зазначенням виду операції та дати її проведення.

Інформаційна система після відображення облікової операції забезпечує автоматичне проведення в ІКП розрахункових операцій.

Згідно п.п. 4, 5 розділу І Порядку №5 відображення/занесення первинних показників у підсистемах інформаційної системи здійснюється працівниками структурних підрозділів територіальних органів ДПС за напрямами роботи.

Моніторинг повноти та своєчасності внесення первинних показників у підсистеми інформаційної системи забезпечується керівниками структурних підрозділів територіального органу ДПС за напрямами роботи.

Загальний контроль за достовірністю відображення в ІКП облікових показників забезпечується підрозділом, що здійснює облік платежів.

Дії працівників територіальних органів ДПС під час відображення в інформаційній системі первинних показників фіксуються із зазначенням ідентифікатора користувача, дати та часу дії.

Згідно з пп. 1, 2 п. 4 розділу V Порядку №5 працівники підрозділів адміністративного/судового оскарження податкового органу, до компетенції яких належать розгляд скарг під час проведення процедури адміністративного оскарження або супроводження справ у судах, під час проведення процедури судового оскарження прийнятих податкових повідомлень-рішень / рішень / вимог та/або рішень щодо єдиного внеску, в установленому порядку відповідно до вимог регламентів використання відповідних інформаційних систем вносять дані до інформаційних систем, які забезпечують відображення результатів адміністративного та/або судового оскарження, у день отримання чи складання відповідних документів або отримання інформації з подальшим збереженням даних та встановленням зв'язків записів зазначених інформаційних систем із записами підсистеми, що відображає результати контрольно-перевірочної роботи.

Відображенню в інформаційній системі підлягають матеріали, які зареєстровані в інформаційних системах, що забезпечують відображення результатів адміністративного та/або судового оскарження, та мають безпосередній зв'язок з матеріалами, внесеними до підсистеми, що забезпечує відображення результатів контрольно-перевірочної роботи в ході виконання її функцій.

Такими матеріалами є: скарга (заява) платника податків; рішення про результати розгляду скарги (заяви); ухвала суду про відкриття провадження; рішення суду, прийняте по суті.

Залежно від інформації, яка завантажена в інформаційну систему з інформаційних систем, які забезпечують відображення результатів адміністративного та/або судового оскарження, в підсистемі, що забезпечує відображення результатів контрольно-перевірочної роботи, одночасно змінюється статус податкових повідомлень-рішень/рішень/вимог та/або рішень щодо єдиного внеску та в ІКП відображається така інформація щодо оскарження донарахованих сум та прийнятих рішень відповідними органами: інформація з рішення суду, прийнятого по суті.

Статус податкових повідомлень-рішень/рішень/вимог та/або рішень щодо єдиного внеску змінюється відповідно до суті рішення (постанови) ("Скасовується в судовому порядку"/"Вручено, судовий розгляд").

У підсистемі, що забезпечує відображення результатів контрольно - перевірочної роботи, статус податкових повідомлень - рішень/рішень/вимог та рішень щодо єдиного внеску змінюється на "Скасовується в судовому порядку "/"Вручено, судовий розгляд".

У разі якщо за результатами судового оскарження донарахована/зменшена сума з урахуванням її складових (платіж, санкція, пеня) у повному обсязі скасовується (статус податкових повідомлень - рішень/рішень/вимог та/або рішень щодо єдиного внеску в підсистемі, що забезпечує відображення результатів контрольно-перевірочної роботи, змінюється на "Скасовується в судовому порядку"), то в ІКП відображення облікових показників (операцій) щодо донарахування/зменшення суми не проводиться.

Аналогічні положення містились в Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 №422, який діяв до 05.04.2021.

У пункті 61.1 статті 61 цього Податкового кодексу України, визначено, що податковий контроль - це система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Способом здійснення такого контролю є, зокрема, інформаційно - аналітичне забезпечення діяльності контролюючих органів (підпункт 62.1.2 пункту 62.1 статті 62 ПК).

Відповідно до статті 71 ПК інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності контролюючих органів - це комплекс заходів щодо збору, опрацювання та використання інформації, необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій.

Згідно з приписами підпункту 72.1.1 пункту 72.1 статті 72 ПК для інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючого органу використовується інформація, що надійшла, зокрема: від платників податків та податкових агентів, що міститься в податкових деклараціях, розрахунках, інших звітних документах; що міститься у наданих великими платниками податків в електронній формі копіях документів з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинних документах, які ведуться в електронній формі, регістрах бухгалтерського обліку, фінансовій звітності, інших документах, пов'язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів; про фінансово-господарські операції платників податків.

Отже, скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки) є підставою для внесення змін до інтегрованої картки платника податків (позивача) шляхом виключення даних про наявність недоїмки з єдиного внеску, нарахованої відповідно до вимоги про сплату боргу (недоїмки).

Разом з тим, як встановлено судом, відповідачем сформована вимога про сплату ЄСВ від 09.02.2011 № Ф-1147-52/04-63/У на суму 20612,02 грн, яка в судовому порядку не скасована, тому наразі відсутні підстави для виключення відповідачем даних із інтегрованої картки платника податків (позивача) щодо заборгованості по сплаті ЄСВ на суму 20612,02 грн.

Відповідно до статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи вищевикладене, з'ясувавши та перевіривши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення, враховуючи основні засади адміністративного судочинства, вимоги законодавства України, суд не вбачає підстав для задоволення позову, та відмовляє у його задоволенні.

З урахуванням прийнятого судом рішення, розподіл судового збору не здійснюється.

Керуючись ст. 2, 5, 14, 241-246, 255, 263, 295 КАС України суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ) до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 44118658, адреса місцезнаходження: 49005, м. Дніпро, вул. Сімферопольська, 17-А) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст рішення суду складено 26.07.2023 року.

Суддя Н.Є. Калугіна