27 липня 2023 рокуСправа № 160/13168/23
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Верба І.О., розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -
І. ПРОЦЕДУРА
1. 13.06.2023 ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про:
- визнання протиправними дій Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо відмови у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , виходячи із розрахункової величини - прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», статті 9 Закону України від 20.12.1991 № 2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення: надбавки за особливості проходження служби 65 відсотків, надбавки за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці 10 відсотків, премії 105 відсотків для перерахунку з 01.02.2023 основного розміру пенсії ОСОБА_1 ;
- зобов'язання Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023, виходячи із розрахункової величини - прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», статті 9 Закону України від 20.12.1991 № 2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення: надбавки за особливості проходження служби 65 відсотків, надбавки за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці 10 відсотків, премії 105 відсотків для перерахунку з 01.02.2023 основного розміру пенсії ОСОБА_1 .
2. Ухвалою суду від 19.06.2023 прийнято позов до розгляду, відкрито провадження у справі, призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, встановлено строки подання заяв по суті спору, витребувано докази.
3. 25.07.2023 відповідач надав відзив.
ІІ. ДОВОДИ ПОЗИВАЧА
4. Позивач зазначає, що має право на отримання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виходячи із розрахункової величини - прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023, з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, а відмову у видачі такої довідки вважає протиправними діями.
ІІІ. ДОВОДИ ВІДПОВІДАЧА
5. Відповідач проти позову заперечив повністю, зазначивши про відсутність підстав для видачі довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023, оскільки від Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області в порядку, встановленому Порядком № 45 списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, не надходили.
6. Існуючий порядок не передбачає видачу довідки про розмір грошового забезпечення у зв'язку зі скасуванням пункту 6 Постанови від 21.02.2018 № 103. Видача нової довідки за заявою позивача не передбачена ані Порядком № 45, ані Законом № 2262-ХІІ. Постанова у справі № 826/6453/18 не створює підстав для здійснення перерахунку пенсії позивача, що підтверджено ухвалою Верховного Суду від 06.12.2021 у справі № 420/14337/20.
7. У 2023 році не відбувалося підвищення грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців. Грошове забезпечення, визначене станом на 01.10.2018, не підлягає перегляду, у зв'язку із скасуванням змін внесених до пункту 4 Постанови № 704, оскільки відсутня чинна редакція зазначеної норми.
8. Крім того, в редакції постанови № 481 від 12.05.2023, пункт 4 Постанови № 704 передбачає обчислення посадових окладів виходячи з 1762 грн, що відповідає прожитковому мінімуму для працездатних осіб, встановленому станом на 01.01.2018.
ІV. ОБСТАВИНИ СПРАВИ
9. ОСОБА_1 є пенсіонером по лінії Міноборони, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XII.
10. 22.05.2023 позивач звернувся до відповідача із заявою щодо оформлення та надання довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023, однак відповідач листом від 06.06.2023 надав відповідь, якою повідомив, що оновлена довідка на ім'я позивача не виготовлялась та до ГУ ПФУ в Дніпропетровській області не направлялась, органом ПФУ списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку не направлялись, а довідки про розмір грошового забезпечення, що враховуються для перерахунку пенсії, готуються виключно на підставі списків.
V. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН
11. Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували, зокрема, на військовій службі, визначає Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-XII від 09.04.1992 (далі - Закон № 2262-XII).
12. Згідно із частиною третьою статті 43 Закону № 2262-XII, пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
13. Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії (частина перша статті 51 Закону № 2262-XII).
14. Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону № 2262-XII, згідно з якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
15. Частиною четвертою статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» № 2011-XII передбачено, що грошове забезпечення військовослужбовцям виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.
VІ. ОЦІНКА СУДУ
16. Постановою Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 № 704 (далі - Постанова № 704) встановлено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу. Відповідно до пункту 2 Постанови № 704 грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
17. Додатком 1 до Постанови № 704 визначено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу.
18. Пунктом 4 Постанови № 704, в первинній редакції на дату прийняття, встановлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14. Також додатки 1, 12, 13, 14 до Постанови № 704 містять примітки, відповідно до яких, зокрема, посадові оклади за розрядами тарифної сітки та оклади за військовим (спеціальним) званням визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт.
19. Щодо розміру прожиткового мінімуму, суд зазначає, що законодавець щорічно встановлював розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб:
- 2018 рік: стаття 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 07.12.2017 № 2246-VIII: установлено у 2018 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць з 01.01.2018 у розмірі 1762 гривні для працездатних осіб;
- 2019 рік: пункт 8 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» від 23.11.2018 № 2629-VIII: установлено, що у 2019 році для визначення посадових окладів, заробітної плати, грошового забезпечення працівників державних органів як розрахункова величина застосовується прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений на 01.01.2018;
- 2020: статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 14.11.2019 № 294-IX установлено у 2020 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб: з 1 січня 2020 року у розмірі 2102 гривні;
- 2021: статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» від 15.12.2020 № 1082-IX установлено у 2021 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для:
-- працездатних осіб: з 1 січня у розмірі 2270 гривень;
-- працездатних осіб, який застосовується для визначення посадових окладів працівникам інших державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами: з 1 січня у розмірі 2102 грн.
- 2022 рік: статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» від 02.12.2021 № 1928-IX установлено у 2022 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для:
-- працездатних осіб: з 1 січня - 2481 грн;
-- працездатних осіб, який застосовується для визначення посадових окладів працівників інших державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами, а також працівників податкових і митних органів: з 1 січня - 2102 грн.
- 2023 рік: статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» від 03.11.2022 № 2710-IX установлено з 1 січня 2023 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для:
-- працездатних осіб - 2684 гривні;
-- працездатних осіб, який застосовується для визначення посадових окладів працівників інших державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами, а також працівників податкових і митних органів - 2102 гривні.
20. Верховний Суд неодноразово давав оцінку застосуванню пункту 4 Постанови № 704, зокрема з 01.01.2021, з 01.01.2022 із урахуванням щорічної зміни прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
21. Наприклад, застосування саме прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня відповідного календарного року для обчислення окладів, підтверджено у постановах Верховного Суду від 31.08.2022 у справі № 120/8603/21-а, від 12.09.2022 у справі № 500/1813/21, від 22.09.2022 у справі № 500/3840/21, від 16.11.2022 у справі № 120/648/22-а, від 22.03.2023 у справі № 340/10333/21, від 29.03.2023 у справі № 640/8668/21, від 09.05.2023 у справі № 380/5158/22, від 05.04.2023 у справі № 340/3604/22, від 04.04.2023 у справі № 120/5264/22, від 06.02.2023 у справі № 160/2775/22.
22. У пункті 62 постанови від 12.09.2022 у справі № 500/1813/21 щодо аналогічних правовідносин та видачі довідки станом на 01.01.2021, Верховний Суд прийшов до наступних висновків:
(1) з 01.01.2020 положення пункту 4 Постанови № 704 в частині визначення розрахунковою величиною для визначення посадових окладів, розрахованих згідно з Постановою № 704 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2018, не відповідає правовим актам вищої юридичної сили, згідно із якими прожитковий мінімум як базовий державний стандарт був змінений на відповідний рік у тому числі як розрахункова велична для визначення посадових окладів, заробітної плати, грошового забезпечення працівників державних органів;
(2) через зростання прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, у осіб з числа військовослужбовців виникло право на отримання довідки про розміри грошового забезпечення для перерахунку пенсії за формою, що передбачена додатком 2 до Порядку № 45, з урахуванням оновлених даних про розмір посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням, які визначаються шляхом застосування пункту 4 Постанови № 704 із використанням для їх визначення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (через його збільшення на відповідний рік).
23. Верховний Суд у постанові від 27.03.2023 у справі № 280/11480/21 не погодився з судами першої та апеляційної інстанції щодо відсутності підстав для видачі нових довідок, та з посиланням на постанову суду касаційної інстанції від 02.08.2022 у справі № 440/6017/21 зазначив, що через зростання прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, у осіб з числа військовослужбовців виникло право на отримання довідки про розміри грошового забезпечення для перерахунку пенсії за формою, що передбачена додатком 2 до Порядку № 45, з урахуванням оновлених відомостей про розмір посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням, які визначаються шляхом застосування пункту 4 Постанови № 704 із використанням для їх визначення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (через його збільшення на відповідний рік).
24. Таким чином, заява позивача про видачу нової довідки про розмір грошового забезпечення обумовлена законодавчим підвищенням розміру грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців через зростання прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023.
25. Пункт 4 Постанови № 704 станом на 01.01.2013 встановлював залежність розміру окладів від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
26. Отже, з урахуванням того, що розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2023 є відмінним (більшим) від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб за попередній рік та від встановленого станом на 01.01.2018, оскільки розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня календарного року є основною складовою для визначення розміру окладів, суд дійшов висновку, що у позивача є право на перерахунок пенсії, відтак на отримання довідки встановленого зразка для подальшого здійснення такого перерахунку пенсійним органом.
27. Заявлений спір не стосується правовідносин у яких застосовується прожитковий мінімум для працездатних осіб для визначення посадових окладів працівників інших державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами - оскільки прирівняна (аналогічна) посада, з якої звільнився військовослужбовець, не є посадою працівника іншого державного органу. Зворотного відповідач не підтвердив.
28. Таким чином, доводи відповідача про те, що у 2023 році не відбувалося підвищення грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, а грошове забезпечення, визначене станом на 01.10.2018, у зв'язку із скасуванням змін внесених до пункту 4 Постанови № 704, не підлягає перегляду так як відсутня чинна редакція зазначеної норми - суд вважає помилковими, оскільки у спірних правовідносинах належить застосовувати з 29.01.2020 (дати набрання чинності постановою суду апеляційної інстанції від 29.01.2020 у справі № 826/6453/18) положення пункту 4 Постанови № 704 в редакції до 24.02.2018, тобто в редакції, яка була чинна до набрання законної сили Постановою № 103, що у своє чергу підтверджено у пункті 24 постанови Верховного Суду від 19.10.2022 у справі № 400/6214/21.
29. Крім того, доводи відповідача про не збільшення розміру окладів військовослужбовців з 01.01.2018, як підстави для відмови у позові, суд вважає помилковими також через те, що діючим військовослужбовцям грошове забезпечення також виплачується з порушенням пункту 4 Постанови № 704, що підтверджено, зокрема у постановах Верховного Суду від 19.10.2022 № 400/6214/21, від 28.02.2023 у справі № 380/18850/21, від 15.03.2023 у справі № 420/6572/22.
30. Отже, відповідач не може доводити правомірність своїх дій, ґрунтуючи їх на правовідносинах, у яких також системно допускаються порушення.
31. Доводи відповідача про зміну пункту 4 Постанови № 704, зокрема Постановою № 481 від 12.05.2023, з урахуванням яких пункт 4 передбачає обчислення посадових окладів виходячи з 1762 грн, що відповідає прожитковому мінімуму для працездатних осіб, встановленому станом на 01.01.2018, як підстави відмови у задоволенні позову - суд вважає необґрунтованими, оскільки норми права належить застосовувати у редакції, які виникли на час виникнення спірних правовідносин, у заявленому спорі - станом на 01.01.2023.
32. Підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ.
33. Разом з цим, до моменту отримання належної довідки у пенсійного органу не виникає обов'язку з перерахунку пенсії позивача.
34. Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону № 2262-ХІІ.
35. З огляду на викладене, відмовляючи позивачу в оформленні довідки про розмір грошового забезпечення відповідач діяв неправомірно, що є підставою для задоволення позову.
36. Висновок Верховного Суду, наведений в ухвалах від 06.12.2021 у справі № 420/14337/20, від 19.08.2021 у справі № 400/1414/21, на які посилається відповідач, не може бути застосований, оскільки врахуванню підлягають правові висновки, викладені у постановах Верховного Суду. Крім того, після 2021 року у постановах Верховного Суду сформована протилежна правова позиція.
37. Суд зазначає, що заявлений спір стосується не виготовлення відповідачем довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023, у розглянутому випадку відсоткове значення додаткових видів грошового забезпечення не є спірним, такі позовні вимоги є передчасними та стосуються ймовірного, на думку позивача, порушення його прав у майбутньому, у зв'язку із чим суд відмовляє у задоволенні позову в цій частині.
VІІ. ВИСНОВКИ СУДУ
38. З аналізу матеріалів справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позову, у зв'язку із чим покладає на відповідача витрати на сплату судового збору, понесені позивачем, як за звернення до суду з позовом немайнового характеру.
39. Керуючись статтями 241-246 КАС України, суд, -
40. Адміністративний позов ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; рнокпп НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) до Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (код 08353525; вул. Степана Бандери, буд. 16, м. Дніпро, 49006) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
41. Визнати протиправними дії Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо відмови у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , виходячи із розрахункової величини - прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», статті 9 Закону України від 20.12.1991 № 2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, для перерахунку з 01.02.2023 основного розміру пенсії ОСОБА_1 .
42. Зобов'язати Дніпропетровський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023, виходячи із розрахункової величини - прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», статті 9 Закону України від 20.12.1991 № 2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, для перерахунку з 01.02.2023 основного розміру пенсії ОСОБА_1 .
43. В іншій частині позовних вимог відмовити.
44. Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки витрати на сплату судового збору у розмірі 1073,60 грн.
45. Рішення суду набирає законної сили відповідно до статті 255 КАС України та може бути оскаржено в порядку та у строки, встановлені статтями 295, 297 КАС України.
Суддя І.О. Верба