Справа № 191/3212/23
Провадження № 1-в/191/250/23
іменем України
26 липня 2023 року м. Синельникове
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі: головуючого - судді ОСОБА_1
за участю секретаря - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Синельникове Дніпропетровської області подання Державної установи «Синельниківська виправна колонія (№94)» про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_3 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Зайцеве Синельниківського району Дніпропетровської області, громадянина України, засудженого 22.05.2022 Павлоградським міськрайонним судом Дніпропетровської області за ч.2 ст.289, ч.3 ст.185, ч.1 ст.70, ч.1 ст.71 КК України до 5 років позбавлення волі. Початок строку - 02.08.2018, кінець строку- 02.08.2023,-
В.о.начальника ДУ «Синельниківська ВК (№94)» ОСОБА_4 звернувся до суду з даним поданням, обґрунтовуючи його тим, що з установи СВК-94 звільняється ОСОБА_3 який за час відбування покарання в СВК-94 з 07.08.2018 характеризується негативно. Засуджений ОСОБА_3 за час відбування покарання зарекомендував себе як порушник установленого порядку відбування покарання, правил внутрішнього розпорядку і на шлях виправлення не став. За час відбування покарання в місцях позбавлення волі заохочень не має. Має 24 (двадцять чотири) стягнення: 22) 22.08.2022 - 3 діб ДІЗО; 23) 30.01.2022 - 5 діб ДІЗО; 24) 30.12.2022 - догана. Просить суд, керуючись п. б ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», встановити засудженому ОСОБА_3 адміністративний нагляд з такими обмеженнями: заборонити вихід з місця помешкання з 22.00 до 6.00 годин; заборонити відвідувати місця продажу спиртних напоїв на розлив; заборонити виїжджати за межі району без дозволу ВП; з'являтися до органу Національної поліції (відділу поліції) для реєстрації 4 рази на місяць.
Представник адміністрації СВК-94 та засуджений в судове засідання не з'явилися, надали заяви про розгляд справи у їх відсутності.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.
Статтею 2 Закону України від 01.12.1994 року «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. "б" ст. 3 Закону України від 01.12.1994 року «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства.
Частиною 1 п.1 ст.5 Закону передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пунктах "б" і "г" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцезнаходженням установи виконання покарань за поданням начальника установи виконання покарань.
Адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості ( ч.1 ст.6 Закону ).
Згідно ст. 133 КВК України злісним порушником установленого порядку відбування покарання є засуджений, який не виконує законних вимог адміністрації, необґрунтовано відмовляється від праці (не менш як три рази протягом року); вчинив протягом року більше трьох інших порушень режиму відбування покарання, за умови, якщо за кожне з цих порушень за постановою начальника колонії або особи, яка виконує його обов'язки, були накладені стягнення, що достроково не зняті або не погашені у встановленому законом порядку.
Отже, наявність негативної характеристики, двадцяти чотирьох стягнень за невиконання законних вимог адміністрації та порушення режиму відбування покарання у вигляді попередження, доган, суворих доган та ДІЗО, які не зняті та непогашені в установленому законом порядку, свідчать про те, що засуджений ОСОБА_3 є злісним порушником установленого порядку відбування покарання,який не бажає стати на шлях виправлення і залишається небезпечним для суспільства.
Таким чином, дане клопотання є обґрунтованим, законним, а тому підлягає задоволенню в повному обсязі та засудженому необхідно встановити адміністративний нагляд строком на 1 рік. На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 537, 539 КПК України, ст. ст.2, 3 п. «г», ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.1994 року, суд, -
Подання задовольнити.
Встановити адміністративний нагляд за засудженим ОСОБА_3 строком на 1 рік з наступними обмеженнями:
- заборонити вихід з місця помешкання з 22.00 до 6.00 годин;
- заборонити відвідувати місця продажу спиртних напоїв на розлив;
- заборонити виїжджати за межі району, в якому засуджений проживає, без дозволу органів Національної поліції;
- з'являтися до органу Національної поліціїдля реєстрації 4 рази на місяць.
Копію ухвали направити начальнику ДУ «Синельниківська виправна колонія (№94)» та засудженому ОСОБА_3 .
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом семи діб з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1