ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/10122/23
провадження № 3/753/4427/23
"11" липня 2023 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Каліушко Ф.А., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від Дарницького управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, що зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 187 КУпАП
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 , 02 червня 2023 року близько 21 год. 58 хв. за адресою: АДРЕСА_1 , при перевірці обмежень адміністративного нагляду був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду, тобто скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі по тексту - КУпАП).
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку відповідно до ст. 268 КУпАП, у зв'язку з чим суддя дійшов висновку розглядати справу за його відсутністю на підставі наявних у ній доказів.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Склад адміністративного правопорушення - це встановлена адміністративним законодавством сукупність об'єктивних і суб'єктивних ознак, за наявності яких діяння вважається адміністративним правопорушенням. Цими ознаками є об'єкт, об'єктивна сторона, суб'єкт та суб'єктивна сторона.
Частиною 1 ст. 187 КУпАП України встановлена адміністративна відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); нереєстрація в органі Національної поліції.
Водночас статтею 395 Кримінального кодексу України (далі по тексту - КК України) передбачена відповідальність за самовільне залишення особою місця проживання з метою ухилення від адміністративного нагляду, а також неприбуття без поважних причин у визначений строк до обраного місця проживання особи, щодо якої встановлено адміністративний нагляд у разі звільнення з місць позбавлення волі.
Під самовільним залишенням особою місця проживання з метою ухилення від адміністративного нагляду розуміються зміна піднаглядним без поважних причин і повідомлення працівників поліції, що здійснюють нагляд, як місця проживання у межах одного населеного пункту, так і виїзд без дозволу органів Національної поліції до іншого населеного пункту.
В матеріалах даної справи міститься постанова Дарницького районного суду м. Києва від 04.01.2023, якою ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік та застосовано обмеження, зокрема: заборонено вихід за межі квартири за місцем проживання з 21 год. 00 хв. до 05 год. 00 хв. ранку наступного дня; заборонено виїзд за межі міста Києва в особистих справах без дозволу на це начальника Дарницького УП ГУ НП у м. Києві; заборонено відвідування кафе, ресторанів, барів, відділів магазинів, які торгують спиртними напоями з метою придбання та розпиття алкогольних напоїв; зобов'язано з'являтися до Дарницького УП ГУ НП у м. Києві кожен 1-й та 2-й четвер місяця з 14-00 до 18-00 год. для реєстрації та розпису в реєстраційному листі.
Також, суддя з метою об'єктивного, повного та всебічного розгляду справи здійснив перевірку у Єдиному державному реєстрі судових рішень щодо винесених постанов про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та встановив, що за останні півроку неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, при цьому для участі у розгляді справ він жодного разу не з'являвся, що в свою чергу дає дійти висновку про те, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на шлях виправлення не став.
Враховуючи вище викладене, суд дійшов висновку про те, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого статтею 395 КК України, що відповідно до положень стст. 253, 284 КУпАП України є підставою для закриття справи та передачі матеріалів прокурору або органу досудового розслідування.
На підставі викладеного, керуючись стст. 253, 283, 284 КУпАП, суддя
Провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 КУпАП - закрити, а матеріали передати прокурору Дарницької окружної прокуратури міста Києва для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Постанова оскарженню не підлягає.
СУДДЯ: КАЛІУШКО Ф.А.