Справа № 676/5100/23
Провадження № 3/676/1607/23
21 липня 2023 року м. Кам'янець-Подільський
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Драч І.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , директора ТОВ «Будівельна компанія «Поділля-трансбуд»,
за ч.1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
У вину ОСОБА_1 ставиться те, що будучи директором ТОВ «Будівельна компанія «Поділля-трансбуд» м. Кам'янець-Подільський, вул. Князів Коріатовичів, 37А, Хмельницької області, в період часу з вересня 2022 року по червень 2023 року не виплачувалася заробітна плата працівникам ТОВ «Будівельна компанія «Поділля-трансбуд», що є порушенням вимог ч. 1 ст. 10 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» де вказано, що заробітна плата виплачується працівникам на умовах, визначених трудовим договором, тобто ОСОБА_1 інкриміновано вчинення правопорушення передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП.
Згідно ст.278 КУпАП, суд перевіряє чи правильно складено протоколи, а тому вправі з стадії підготовки справи до розгляду повернути їх на доопрацювання.
Відповідно до положень виписаних у ст.ст. 251, 254, 255, 256 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення - це документ, встановленої форми і з чітко визначеним змістом оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення, складається в двох екземплярах і вручається під розписку особі, яку притягують до відповідальності. У межах зазначених у протоколі обставин інкримінованого особі правопорушення суд проводить судовий розгляд, перевіряє обставини визначені ст.280 КУпАП. З цього слідує, що протокол про адміністративне правопорушення є не тільки джерелом доказів у справі, але й документом у якому викладено формулювання обвинувачення у вчиненні конкретного адміністративного правопорушення. В силу припису, викладеного у п.«а» ч.2 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожний обвинувачений у вчиненні кримінального правопорушення має право бути негайно і детально поінформованим про характер і причини обвинувачення, висунутого проти нього.
Ініціатор протоколу направив на адресу суду ксерокопію протоколу щодо ОСОБА_1 . Таким чином встановлено, що матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 41 КУпАП оформленні з порушенням вимог чинного законодавства, у зв'язку з чим матеріали підлягають поверненню до Управління інспекційної діяльності у Хмельницькій області Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 268, 278-280, 283-285 КУпАП, суд -
Повернути матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до Управління інспекційної діяльності у Хмельницькій області Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці для належного оформлення.
Постанову можна оскаржити в Хмельницький апеляційний суд протягом 10 днів з дня її винесення через Кам'янець-Подільський міськрайонний суд.
Суддя
Кам'янець-Подільський міськрайонного суду І.В.Драч