Справа № 516/496/23
Провадження № 2-а/516/9/23
26 липня 2023 рокум.Теплодар
Теплодарський міський суд Одеської області в складі головуючого судді Под'ячевої І.Д., при секретарі Прущак С.В., розглянувши в м. Теплодар, адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпеки) про визнання протиправною та скасування постанови, -
ОСОБА_1 через представника Гудкова С.О. звернувся до суду з адміністративним позовом до Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпеки), про визнання протиправною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України, серії АА № 00009500 від 09 червня 2023 року, винесену головним спеціалістом відділу впровадження систем автоматичної фіксації порушень Департаменту реалізації державної політики та нагляду (контролю) за безпекою на наземному транспорті Василенко І.В., про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 132-1 КУпАП та накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 8500 грн..
В обґрунтування позову зазначається, що оскаржувана постанова суперечить чинному законодавству, є безпідставною, винесеною без з'ясування всіх обставин справи. Так, представник позивача зазначає про порушення відповідачем законодавства щодо не зазначення в постанові обов'язкових технічних параметрів щодо транспортного засобу, в тому числі, державного номерного знаку причепу, габаритних/вагових параметрів транспортного засобу; доказів на підтвердження перевищення встановленої законодавством вагової норми не надано. Представник позивача вказує, що фактична загальна вага завантаженого транспортного засобу з державним номером НОМЕР_1 (тягач) та НОМЕР_2 (напівпричіп) на момент фіксації становить 44210кг, тобто максимальна вага зафіксованого транспортного засобу становить 44210кг (27980 кг маса вантажу + 8630 кг маса тягача + 5550кг маса напівпричепа без навантаження + 2000 кг. маса порожнього контейнеру). Різниця між фактичною масою завантаженого зафіксованого транспортного засобу та масою, яка була зазначена у оскаржуваній постанові складає: 47637кг - 44000кг = 3637кг; з урахуванням похибки у 2% за всіма наданими стороною позивача документами, фактичного перевантаження, яке встановлено відповідачем, не існує. Згідно наданих свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів, автопоїзд є контейнеровозом, тобто згідно п. 22.5 ПДР України гранична загальна вага транспортного засобу є 44т, а не 40т, отже, фактично порушення з боку позивача немає. Також представник позивача зазначила, що з 26.04.2022р. ТОВ «АТП 2020» зареєстрований як належний користувач транспортного засобу DAF XF 105.460, державний номер НОМЕР_1 , оскільки вказане товариство на підставі договірних відносин з транспортного перевезення вантажів та відповідної реєстрації, як належний користувач транспортних засобів, використовувало зазначений у постанові транспортний засіб. Інформація про зареєстрованого належного користувача міститься в офіційних відомостях - у Єдиному реєстрі транспортних засобів МВС, тому відома відповідачу та повинна була бути перевіреною ним під час розгляду метаданих та прийнятті постанови. Однак, факт того, що оскаржувана постанова прийнята відносно позивача ОСОБА_1 , свідчить про необ'єктивність та неповноту дослідження матеріалів справи та, як наслідок, прийняття незаконної постанови, в зв'язку з чим просить її скасувати.
Представник позивача Олексієнко М.С. в судовому засіданні в режимі відеоконференції вимоги за адміністративним позовом, а також аргументи, зазначені у відповіді на відзив, підтвердила та просила їх задовольнити.
Позивач в судове засідання не з'явився, який був повідомлений належним чином про місце і дату розгляду справи.
Представники відповідача Ковальчук В.М. в судовому засіданні проти позову заперечували повністю, надавши відзив на позов та додаткові пояснення, які підтримали в судовому засіданні в режимі відеоконференції. Так, щодо аргументів сторони позивача зазначили, що механізм фіксації адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі визначено Порядком фіксації адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі, затвердженим постановою Кабміну України від 27.12.2019р. №1174, за п. 2 якого, система фіксації адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі, - це взаємопов'язана сукупність автоматичних пунктів та інформаційно-телекомунікаційної системи. За цим Порядком здійснення державного нагляду (контролю) за безпекою, зокрема, на автомобільному транспорті здійснюється за допомогою встановлених на автомобільних дорогах автоматичних пунктів - комплексів технічних засобів, що здатні в автоматичному режимі вимірювати загальну масу транспортного засобу; визначати кількості осей транспортного засобу; вимірювати навантаження, що припадають на кожну вісь транспортного засобу тощо. Зазначають, що на момент виникнення спірних правовідносин, форма постанови оновлена та викладена з зазначенням всіх необхідних реквізитів відповідно до наказу Міністерства інфраструктури України №324 від 14.05.2022р. «Про внесення змін до Інструкції з оформлення уповноваженими посадовими особами Державної служби України з безпеки на транспорті матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані в автоматичному режимі». Щодо допустимої маси транспортного засобу зазначили, що відсутнє підтвердження того, що зафіксований транспортний засіб є контейнеровозом, а тому позивач здійснював вантажні перевезення транспортними засобами в момент фіксації зазначеного адміністративного правопорушення, не як контейнеровоз, а тому ваговий параметр не повинен був перевищувати 40т, а не 44т, як зазначає позивач. Крім того, щодо аргументів позивача про належного користувача ТОВ «АТП 2020» зазначають, що ряд відомостей, які враховуються під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, зафіксоване в автоматичному режимі, надаються з Єдиного державного реєстру транспортних засобів, ведення якого здійснюється уповноваженими посадовими особами Головного сервісного центру МВС. Матеріали справи не містять відомостей з Єдиного державного реєстру транспортних засобів про іншого належного користувача, окрім позивачки, належних їй транспортних засобів у відповідності до Порядку внесення відомостей про належного користувача транспортного засобу, затверджених постановами Кабміну України від 14.11.2018р. №1197(попередня редакція) та від 08.10.2022р. №1145 (нова редакція). Одночасно, не підтверджується дотримання умов звільнення позивача від адмінвідповідальності, як власника вказаних транспортних засобів, які прямо передбачені ст.ст. 14-3, 279-7 КУпАП. Невнесення відомостей до Єдиного державного реєстру транспортних засобів щодо належного користувача транспортного засобу, незалежно від підстав такого невнесення, веде до автоматичного визначення відповідальною особою за вчинення адміністративного правопорушення саме ту особу, за якою зареєстрований транспортний засіб, або керівника юридичної особи, за якою він зареєстрований. Наявність виданих свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів, наданих до суду стороною позивача, містять відмітку про те, що вони видані для участі у міжнародному русі, однак за відсутності внесення відомостей про належного користувача до Єдиного реєстру, відмінного від власника транспортного засобу, не позбавляє адміністративної відповідальності за порушення Правил дорожнього руху зареєстрованого власника такого транспортного засобу. За вказаних обставин вважають, що дії посадових осіб відповідача під час винесення оскаржуваної постанови є законними, а тому в задоволенні позову просять відмовити.
Дослідивши письмові матеріали даної справи, заслухавши позиції сторін, суд дійшов наступного висновку.
Згідно постанови по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України, серії АА № 00009500 від 09.06.2023р., винесеної головним спеціалістом відділу впровадження систем автоматичної фіксації порушень Департаменту реалізації державної політики та нагляду (контролю) за безпекою на наземному транспорті Василенко І.В., який, розглянувши відомості з матеріалів інформаційного файлу, створеного системою за допомогою технічних засобів WIM 23, встановив, що 05.05.2023р. о 21 годині 50 хвилин за адресою М-30, км 440+527, Вінницька область, зафіксовано транспортний засіб засобу DAF XF 105.460, державний номер НОМЕР_1 , відповідальна особа допустила рух транспортного засобу із перевищенням нормативних параметрів, зазначених п. 22.5 ПДР України: перевищення загальної маси транспортного засобу на 7,183% (2,873 тон), при дозволеному максимальному навантажені 40 тон, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 132-1 КУпАП. Постановлено притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 8500 грн. Також в постанові зазначена інформація про технічний засіб, яким в автоматичному режимі зафіксовано правопорушення: назва технічного засобу, код, тип обладнання, серійний номер - WIM55, серія, номер свідоцтва про повірку технічного засобу та строк його дії - до 28.12.2022р.; результати автоматичної фіксації транспортного засобу в момент вчинення адміністративного правопорушення: - виміряні з урахуванням похибки вагові або габаритні параметри транспортного засобу загальна маса - 47637кг; - фактичні зафіксовані параметри транспортного засобу: кількість вісей - 5 шт., спарені колеса - 2 вісь, відстань між вісями 1-2: 4080мм, 2-3: 6330мм, 3-4: 1430мм, 4-5: 1320мм, навантаження на вісь 1 - 8744кг, 2 - 13747кг, 3 - 8145кг, 4 - 8151кг, 5- 8850кг;загальна маса з урахуванням похибки 42873, 3 кг., також зазначено посилання в Інтернеті на веб-сайт, на якому особа може ознайомитися із зображенням чи відеозаписом (за наявності) транспортного засобу в момент вчинення правопорушення та постановою в електронній формі, ідентифікатор доступу та QR-код.
За свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 , дата реєстрації 26.10.2018р., автомобіль марки DAF XF 105.460, державний номер НОМЕР_1 , особливі відмітки - спеціалізований вантажний сідловий тягач для участі у міжнародному русі, повна маса становить 23400, маса без навантаження - 8630, рік випуску 2011, колір білий, щодо власності зазначено, що не є власником ТОВ «АТП 2020», м. Одеса, Приморський район, вул. Приморська, 49, дійсне до 26.04.2024р.
За свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 , дата реєстрації 18.07.2019р., KRONE SDС 27, державний номер НОМЕР_2 , особливі відмітки - спеціалізований напівпричіп н/пр-контейнеровоз-Е, повна маса становить 41000, маса без навантаження - 5550, рік випуску 2007, колір сірий, щодо власності зазначено, що не є власником ТОВ «АТП 2020», м. Одеса, Приморський район, вул. Приморська, 49, дійсне до 20.05.2025р.
Як вбачається з товарно-транспортної накладної №255 від 03.05.2023р. на перевезення ТОВ «АТП 2020», водій ОСОБА_2 , насипом пшениця, маса брутто 44210, тара - 16230, нетто - 27980, зазначена продукція перевозилася автомобілем DAF XF 105.460, державний номер НОМЕР_1 , напівпричіп - державний номер НОМЕР_2 ; пункт навантаження - м. Боратин Рівненська обл., пункт розвантаження - Одеська область, м. Кілія.
За трьома Сертифікатами відповідності, вбачається що вимірювальна техніка відповідає вимогам ДСТУ OIML R 134-1:2010, а саме: прилади автоматичні для зважування дорожніх транспортних засобів у русі типу та вимірювання навантажень на вісь. Загальні технічні вимоги та методи випробувань.
З відповіді Головного сервісного центру МВС на адресу в.о. директора департаменту Державної служби України з безпеки на транспорті за вих №9032/3,6/14-23 від 11 липня 2023р., про надання інформації, вбачається, що щодо автомобіля DAF XF 105.460, державний номер НОМЕР_1 , вантажний сідловий тягач, 2011 року випуску інформація про належного користувача зазначеного транспортного засобу в Порядку внесення відомостей про належного користувача транспортного засобу, затвердженому постановою Кабміну України від 14.11.2018р. №1197 до Єдиного державного реєстру транспортних засобів не вносилася.
Станом на 05.05.2023 в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів відсутні відомості про належного користувача зазначеного транспортного засобу, а також відомості про видачу тимчасового реєстраційного талону на право користування транспортним засобом чи свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу для поїздки за кордон (термін дії виданого 26.04.2022 на зазначений автомобіль Товариству з обмеженою відповідальністю «АТП 2020», код ЄДРПОУ 42398604 свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу для поїздки за кордон НОМЕР_3 закінчився 14.04.2023)..
Відповідно до п. 1 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 року № 103, Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті.
До основних завдань Укртрансбезпеки віднесено, зокрема здійснення державного нагляду (контролю) за безпекою на автомобільному, міському електричному, залізничному транспорті.
Відповідно до п.5 Положення Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань, зокрема: здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням вимог законодавства на автомобільному, міському електричному, залізничному транспорті; здійснює габаритно-ваговий контроль транспортних засобів у зонах габаритно-вагового контролю; у випадках, передбачених законом, складає протоколи про адміністративні правопорушення, розглядає справи про адміністративні правопорушення і накладає адміністративні стягнення.
Згідно п.7 Положення Укртрансбезпека для виконання покладених на неї завдань має право, зокрема: використовувати у своїй діяльності транспортні засоби, зокрема спеціалізовані, та засоби вимірювальної техніки; у разі виявлення порушень законодавства щодо габаритно-вагового контролю під час проведення рейдової перевірки (перевірки на дорозі) копіювати, сканувати документи, які пред'являють водії транспортних засобів під час проведення такої перевірки, та використовувати їх як доказ під час розгляду справ про порушення законодавства; використовувати засоби фото- і відеофіксації процесу перевірки, зокрема в автоматичному режимі.
Таким чином Укртрансбезпека з метою забезпечення виконання покладених на неї законодавством завдань, зокрема в частині здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів, має право: проводити рейдові перевірки (перевірки на дорозі); використовувати засоби фото- і відеофіксації процесу перевірки, зокрема в автоматичному режимі.
Тобто законодавством чітко передбачено можливість Укртрансбезпеки здійснювати державний нагляд (контролю) за безпекою на автомобільному, міському електричному, залізничному транспорті, зокрема в частині здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів, що включає: здійснення рейдових перевірок (перевірок на дорозі) додержання автомобільними перевізниками вимог законодавства про автомобільний транспорт (Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2006 р. № 1567); фіксацію адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі (Порядок фіксації адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2019 р. № 1174 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 16 червня 2021 р. № 623).
Згідно із ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно п. 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабміну України №1306 від 10.10.2001р., за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м (для сільськогосподарської техніки, яка рухається за межами населених пунктів, дорогами сіл, селищ, міст районного значення - 3,75м), за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів, що здійснюють перевезення одного або більше контейнерів, на маршрутах, встановлених Агентством відновлення, Укртрансбезпекою, Національною поліцією- 4,35 м), довжина вантажного автомобілю - 12м, автопоїзда - 22м, автомобіля (тягача) з напівпричепом - 18,75м, маршрутного транспортного засобу - 18,75м, виступ вантажу за задній габарит транспортного засобу - 2м; фактичної маси: - вантажні автомобілі на дорогах державного значення: двовісний автомобіль - 18т, трьохвісний автомобіль - 25(26)т, чотирьохвісний автомобіль - 32т, чотирьохвісний автомобіль з двома рульовими вісями та ведучими вісями, оснащеними спареними колесами - 38т; комбіновані траснпортні засоби: двовісний автомобіль (тягач) з двовісним напівпричепом - 36т, двовісний автомобіль (тягач) з трьохвісним напівпричепом - 40т, трьохвісний автомобіль (тягач) з двовісним або трьохвісним напівпричепом - 40т, двовісний автомобіль (тягач) з трьохвісним напівпричепом (контейнеровоз), що здійснює перевезення одного або більше контейнерів або змінних кузовів загальною максимальною довжиною 13,716м - 42т, трьохвісний автомобіль (тягач) з двовісним або трьохвісним напівпричепом (контейнеровоз), що здійснює перевезення одного або більше контейнерів або змінних кузовів загальною максимальною довжиною 13,716м - 44т; - автопоїзди: двовісний або трьохвісний автомобіль з двовісним або трьохвісним причепом - 40т; - навантаження на вісь (максимальне значення для автомобільних доріг державного значення): на одинарну вісь - 11,5т, на здвоєні осі, якщо відстань між осями: менш як 1м - 11,5т, від 1 до 1,3м - 16т, від 1,3 до 1,8м при неспарених колесах - 18т, від 1,3 до 1,8м при спарених колесах, за умови, що навантаження на кожну вісь не перевищує 9,5т - 19т, від 1,3 до 1,8м чотирьохвісних автомобілів, ведучі вісі яких оснащені спареними колесами, за умови, що навантаження на кожну ведучу вісь не перевищує 11,5т - 23т, від 1,8 до 2,5м для причепів та напівпричепів - 20т, на строєні осі, в тому числі транспортних засобів спеціалізованого призначення (контейнеровозів), що здійснюють перевезення одного або більше контейнерів, якщо відстань між осями: 1,3м або менше - 21т, понад 1,3 до 1,4м - 24т. Рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоча б один з їх габаритних та/або вагових параметрів перевищує нормативи, визначені цим пунктом, здійснюється відповідно до Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 р. № 30 "Про проїзд великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами".
За ст. 14-3 КУпАП передбачена відповідальність за адміністративні правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті. Так, за частинами 1, 3 даної статті, адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, передбачені частиною другою статті 122-2, частинами другою і третьою статті 132-1 цього Кодексу, зафіксовані за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі в автоматичному режимі (за допомогою комплексу технічних засобів автоматичного визначення вагових, габаритних та інших параметрів транспортного засобу з функціями фотозйомки та/або відеозапису, що функціонують згідно із законодавством про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах), несе відповідальна особа - фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, а в разі якщо до Єдиного державного реєстру транспортних засобів внесено відомості про належного користувача відповідного транспортного засобу - належний користувач транспортного засобу, а якщо в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань на момент запиту відсутні відомості про керівника юридичної особи, за якою зареєстрований транспортний засіб, - особа, яка виконує повноваження керівника такої юридичної особи. Відповідальна особа, зазначена у частині першій цієї статті, або особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України, звільняється від відповідальності за адміністративні правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі в автоматичному режимі, у випадках, передбачених статтею 279-7 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 279-7 КУпАП відповідальна особа, зазначена у частині першій статті 14-3 цього Кодексу, або особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України, звільняється від адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі в автоматичному режимі, якщо протягом 20 календарних днів з дня вчинення відповідного правопорушення або з дня набрання постановою про накладення адміністративного стягнення законної сили: - така особа надала документ, який підтверджує, що до моменту вчинення правопорушення транспортний засіб вибув з її володіння внаслідок протиправних дій інших осіб, або щодо протиправного використання іншими особами номерних знаків, що належать її транспортному засобу; - особа, яка користувалася транспортним засобом на момент вчинення зазначеного правопорушення, звернулася особисто до органу (посадової особи), уповноваженого розглядати справи про адміністративні правопорушення, із заявою про визнання зазначеного факту адміністративного правопорушення та надання згоди на притягнення до адміністративної відповідальності, а також надала документ (квитанцію) про сплату відповідного штрафу. У разі звільнення відповідальної особи, зазначеної у частині першій статті 14-3 цього Кодексу, або особи, яка ввезла транспортний засіб на територію України, від адміністративної відповідальності на підставі: абзацу другого частини першої цієї статті - винесена стосовно відповідальної особи, зазначеної у частині першій статті 14-3 цього Кодексу, або особи, яка ввезла транспортний засіб на територію України, постанова про притягнення до адміністративної відповідальності скасовується тим органом (посадовою особою), який її виніс; абзацу третього частини першої цієї статті - до винесеної постанови стосовно відповідальної особи, зазначеної у частині першій статті 14-3 цього Кодексу, або особи, яка ввезла транспортний засіб на територію України, вносяться зміни щодо визначення суб'єктом правопорушення особи, яка фактично користувалася транспортним засобом у момент вчинення правопорушення, зафіксованого в автоматичному режимі.
За частиною 2 ст. 132-1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм під час руху великогабаритними і великоваговими транспортними засобами автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами, що тягне за собою накладення штрафу в розмірі: п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 5% до 10% включно; однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 10%, але не більше 20%; двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 20%, але не більше 30%; трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 30%.
Підставою для звільнення від відповідальності, передбаченої частинами першою і другою цієї статті, є наявність дозволу на проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні.
Згідно з положеннями ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Статтею 280 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе за умови наявності в її діянні складу адміністративного правопорушення. Під складом адміністративного правопорушення розуміється встановлена в адміністративно правових нормах відповідною статтею Особливої частини КУпАП сукупність ознак, які визначають громадську небезпечність, винність, протиправність вчинку, що призводить до застосування адміністративно-правових санкцій.
До складу правопорушення входять: об'єкт правопорушення; об'єктивна сторона правопорушення; суб'єкт правопорушення; суб'єктивна сторона правопорушення. Відсутність хоча б одного з елементів складу виключає правову відповідальність.
Так за ч.1 ст.14-3 КУпАП адміністративну відповідальність за вчинення правопорушення, передбаченого ч.2 ст.132-1 КУпАП, несе відповідальна особа (особа за якою зареєстровано транспортний засіб) або належний користувач транспортного засобу, який внесений до Єдиного державного реєстру транспортних засобів.
Відповідно до статті 279-5 КУпАП, у разі якщо адміністративні правопорушення, у сфері безпеки на автомобільному транспорті, передбачені частиною другою статті 122-2, частинами другою, третьою статті 132-1 цього Кодексу, зафіксовані за допомогою засобів фото і кінозйомки, відеозапису, у тому числі в автоматичному режимі, або в разі вчинення адміністративних правопорушень, передбачених статтею 132-2 цього Кодексу, уповноважені на те посадові особи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, за даними Єдиного державного реєстру транспортних засобів, а в разі необхідності державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань встановлюють відповідальну особу, зазначену у частині першій статті 14-3 цього Кодексу, або вантажовідправника.
Ведення Єдиного державного реєстру транспортних засобів здійснюються уповноваженими посадовими особами Головного сервісного центру МВС.
Зокрема, згідно пункту 3 Розділу II Порядку ведення Єдиного державного реєстру транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.11.2020 № 779 (надалі - Порядок 779), до ЄДРТЗ вноситься інформація про транспортні засоби, що використовуються на вулично-дорожній мережі загального користування і підлягають державній або відомчій реєстрації, відомості про їх власників (співвласників), належних користувачів, закріплені номерні знаки та реестраційні документи на такі транспортні засоби (далі - об'єкти обліку).
У відповідності до пункту 4 Розділу II Порядку 779, внесення до ЄДРТЗ інформації про об'єкти обліку здійснюється в разі, зокрема, державної реєстрації транспортного засобу; перереєстрації транспортного засобу; зняття з обліку транспортного засобу; внесення відомостей про належного користувача транспортного засобу; передачі права користування та/або розпорядження транспортним засобом іншій особі з видачою тимчасового реєстраційного талона.
Процедура внесення до Єдиного державного реєстру транспортних засобів відомостей про належного користувача транспортного засобу регулюється Порядком внесення відомостей про належного користувача транспортного засобу до Єдиного державного реєстру транспортних засобів, затвердженого постановою Кабміну України №1145 від 08.10.2022р., цей Порядок визначає процедуру внесення до Єдиного державного реєстру транспортних засобів (далі - Реєстр) відомостей про належного користувача транспортного засобу (далі - належний користувач) для автоматизованого обліку. Належний користувач - це фізична особа, яка на законних підставах користується транспортним засобом, що їй не належить, а також керівник юридичної особи (особа, яка виконує повноваження керівника юридичної особи) або працівник, визначений керівником юридичної особи, яка є власником транспортного засобу, які в разі внесення щодо них відомостей до Реєстру несуть відповідно до статті 14-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення відповідальність за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису) (п.п.4 п.2 Порядку). Підставою для внесення до Реєстру відомостей про належного користувача є електронна заява або заява, сформована та подана заявниками, якою визначено належного користувача безпосередньо власником транспортного засобу у зв'язку з передачею фізичній або юридичній особі транспортного засобу в користування (п. 3 Порядку). Строк, на який вносяться відомості про належного користувача, зазначається в електронній заяві або заяві та відповідає строку, зазначеному заявниками (п. 12 Порядку). За згодою заявників внесення відомостей до Реєстру про належного користувача може здійснюватися без зазначення строку (п. 13 Порядку). Внесення до Реєстру відомостей про належного користувача, якого визначив безпосередньо власник транспортного засобу, здійснюється в сервісному центрі МВС у присутності власника транспортного засобу (його представника за довіреністю або за дорученням, якщо власником транспортного засобу є юридична особа) та належного користувача (п. 14 Порядку).
Стаття 14-3 КУпАП містить два взаємовиключні суб'єкти відповідальності. Сам по собі факт передачі транспортного засобу в оренду, без внесення відомостей про це до Єдиного державного реєстру транспортних засобів, не звільняє власника від відповідальності незалежно від того, з чиєї вини невнесення відповідних відомостей до Реєстру мало місце.
Відповідь Головного сервісного центру МВС за вих №№9032/3,6/14-23 від 11 липня 2023р., в якій зазначено, що інформація щодо автомобіля DAF XF 105.460, державний номер НОМЕР_1 , вантажний сідловий тягач, 2011 року випуску про належного користувача зазначеного транспортного засобу до Єдиного державного реєстру транспортних засобів не вносилася, спростовує доводи позивача про те, що він не є відповідальним суб'єктом, якого може бути притягнуто до відповідальності у разі автоматичної фіксації порушення вимог ст. 132-1 КУпАП, належним йому транспортним засобом.
Доводи позивача щодо помилкового вимірювання навантаження також не є обґрунтованими.
Частиною 2 ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно п.4 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 року №103 (далі Положення №103), основними завданнями Укртрансбезпеки є, серед іншого, здійснення державного нагляду (контролю) за безпекою на автомобільному, міському, електричному, залізничному, морському та річковому транспорті.
Згідно пп.15, 27, 29 п.5 Положення №103 Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань здійснює габаритно-ваговий контроль транспортних засобів у зонах габаритно-вагового контролю; здійснює стягнення, у тому числі в судовому порядку, плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування з транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні; у випадках, передбачених законом, складає протоколи про адміністративні правопорушення, розглядає справи про адміністративні правопорушення і накладає адміністративні стягнення.
Відповідно Постанови Кабінету Міністрів України від 27 червня 2007 року №879 "Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування" до великовагових та великогабаритних транспортних засобів відносяться транспортні засоби вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні навантаження на вісь (осі) та загальна маса або габарити яких перевищують один з параметрів, що зазначені у пункті 22.5 ПДР.
Положеннями п.4 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 року №30, встановлено, що рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, виданим перевізникові уповноваженим підрозділом Національної поліції, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів. Допускається перевищення вагових параметрів порівняно з визначеними у пункті 22.5 ПДР України на 2% (величина похибки) без оформлення відповідного дозволу та внесення плати за проїзд.
Відповідно ч.12 ст. 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 05 квітня 20 01 року №2344-III (далі Закон №2344-ІІІ) державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів і вантажів на території України.
Частиною 2 ст. 29 Закону №2344-ІІІ передбачено, що з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів. Порядок видачі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, та розмір плати за його отримання встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Згідно п.22.1 ПДР маса вантажу, що перевозиться, і розподіл навантаження на осі не повинні перевищувати величин, визначених технічною характеристикою даного транспортного засобу.
Відповідно п.22.5 ПДР рух транспортних засобів та їх составів на автомобільних дорогах державного значення допускається у разі, коли їх параметри не перевищують, зокрема, фактичної маси:
-вантажні автомобілі: двовісний автомобіль 18 т., трьохвісний автомобіль 25 (26) тон, чотирьохвісний автомобіль 32 т., чотирьохвісний автомобіль з двома рульовими вісями та ведучими вісями, оснащеними спареними колесами 38 т.;
-комбіновані транспортні засоби: двовісний автомобіль (тягач) з двовісним напівпричепом 36 т.; двовісний автомобіль (тягач) з трьохвісним напівпричепом 40 т.; трьохвісний автомобіль (тягач) з двовісним або трьохвісним напівпричепом 40 т.; двовісний автомобіль (тягач) з трьохвісним напівпричепом (контейнеровоз), що здійснює перевезення одного або більше контейнерів або змінних кузовів загальною максимальною довжиною 13,716 метра 42 т.; трьохвісний автомобіль (тягач) з двовісним або трьохвісним напівпричепом (контейнеровоз), що здійснює перевезення одного або більше контейнерів або змінних кузовів загальною максимальною довжиною 13,716 метра 44 т.
Таким чином, ПДР встановлено заборону перевезення вантажів транспортними засобами та їх составами, що перевищують хоча б один нормативно-ваговий параметр фактичної маси та/або навантаження на вісь. А відтак, перевізник, зважаючи на особливості та характер вантажу, зобов'язаний обрати вагу, яка водночас не перевищуватиме як повну масу транспортного засобу, так і навантаження на осі.
Частиною 2 ст. 132-1 КУпАП передбачено, що перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм під час руху великогабаритними і великоваговими транспортними засобами автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами тягне за собою накладення штрафу в розмірі: п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 5% до 10% включно; однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 10%, але не більше 20%; двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 20%, але не більше 30%; трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 30%.
Судом встановлено наявність інформаційної картки габаритно-вагового контролю, якою підтверджено фіксацію фактичної загальної маси транспортного засобу, який належав позивачу на момент фіксації порушення, яка склала: 42873,3 т., тобто більше за максимально дозволену порівняно з 40 т. на 2,873 тон. (7,183%).
Позивач стверджує, що у день автоматичної фіксації адміністративного правопорушення перевезення вантажу здійснювалося автомобілем DAF XF 105.460, з напівпричепом - причепом Krone SDC 27, який є контейнеровозом, а тому максимальне значення загальної маси транспортного засобу для автомобільних доріг державного значення становило 44 т., а не 40 т., як про це стверджує відповідач.
Суд вважає необґрунтованими такі посилання позивача, виходячи з наступного.
Наказом Міністерства транспорту України від 14 січня 1997 року №363 "Про затвердження Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні" (далі Правила №363) дано визначення н/причеп-контейнеровоз транспортний засіб спеціалізованого призначення, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення вантажів певних категорій контейнерів.
Згідно з положеннями п.17.2-17.5 Правил №363 забороняється перевозити в універсальних контейнерах вантажі, які швидко псуються, сипучі вантажі без тари, вибухові, займисті, їдкі та отруйні речовини, смердючі вантажі та ті, які забруднюють стіни і підлогу контейнера, а також вантажі, які не можуть бути завантажені в контейнер або вивантажені з нього без застосування вантажно-розвантажувальних механізмів. Універсальні автомобільні контейнери, що належать Перевізникам, повинні мати єдину нумерацію, а також нанесене фарбою, що контрастно виділяється від кольору контейнера, таке маркування: розпізнавальний знак; номер контейнера; найменування власника контейнера; вантажність і маса тари контейнера, кг; внутрішній об'єм контейнера, куб.м, місце, місяць і рік виготовлення контейнера; час останнього капітального ремонту і наступного ремонту контейнера. Номер контейнера наноситься на всіх бокових стінках, даху і всередині контейнера. Універсальні автомобільні та спеціальні контейнери, які належать власникам вантажу, повинні мати маркування, яке запроваджене власником майна. При цьому обов'язково наноситься вантажність і маса тари контейнера, а також внутрішній об'єм контейнера (куб.м).
Згідно товарно-транспортної накладної № №255 від 03.05.2023р. підтверджується, що автомобілем DAF XF 105.460, державний номер НОМЕР_1 з напівпричепом - KRONE, перевозилась пшениця, тип перевезення насипом.
Однак, позивачем не надано доказів того, що на розміщеному напівпричепі знаходився саме контейнер із відповідним маркуванням. Зазначене підтверджується і фотознімками, зробленими під час фіксації факту порушення.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позивач здійснював вантажні перевезення транспортним засобом, який є контейнеровозом в розумінні вищезазначених норм, але він не використовувався в момент зафіксованого порушення як контейнеровоз, тому фактична маса транспортного засобу повинна бути не більше 40 т.
Висновки суду узгоджуються з правовою позицією Верховного Суду, викладеною у постанові від 29 січня 2020 року по справі №814/1460/16.
З огляду на викладене, суд вважає доведеним факт перевищення позивачем нормативних параметрів транспортних засобів, визначених п.22.5 ПДР.
Також, суд вважає необґрунтованим довід позивача про те, що оскаржувана постанова не містить всіх необхідних реквізитів та не підтверджена відповідними доказами, з огляду на таке.
Механізм фіксації адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі визначено Порядком фіксації адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2019 року №1174 (далі Порядок №1174).
Відповідно п.7 Порядку №1174 фіксація правопорушень в автоматичному режимі здійснюється на автоматичних пунктах, які облаштовані відповідно до вимог, визначених у додатку.
Пунктами 11-17 Порядку №1174 визначено, що автоматичними пунктами фіксуються правопорушення, передбачені Кодексом України про адміністративні правопорушення.
Автоматичний пункт може забезпечувати: вимірювання навантажень, що припадають на кожну вісь транспортного засобу; вимірювання загальної маси транспортного засобу; визначення кількості осей транспортного засобу та віднесення транспортного засобу до однієї із відповідних категорій; вимірювання міжосьових відстаней транспортного засобу; визначення кількості коліс (скатності) на осях транспортного засобу; вимірювання габаритів транспортного засобу; фіксацію та розпізнавання державних номерних знаків транспортного засобу, причепу, напівпричепу та інших причіпних пристроїв (у разі використання такого та/або заднього державного номерного знака транспортного засобу); фіксацію фронтального зображення транспортного засобу; фіксацію загального вигляду транспортного засобу (вигляд збоку) в момент проїзду через автоматичний пункт (оглядова фотографія транспортного засобу, на якій відображені його контури та кількість осей); первинне оброблення зібраних даних та передачу інформації до інформаційно-телекомунікаційної системи за допомогою засобів захищених каналів зв'язку із використанням наскрізного шифрування; автентифікацію автоматичного пункту, контроль цілісності, авторства, доступності, а також неспростовності дій щодо інформації, що передається від автоматичного пункту до інформаційно-телекомунікаційної системи.
Під час вимірювання габаритно-вагових параметрів транспортних засобів застосовуються засоби вимірювальної техніки, які відповідають вимогам законодавства про метрологію та метрологічну діяльність.
Інформація від автоматичних пунктів передається до інформаційно-телекомунікаційної системи у вигляді метаданих.
Посадові особи Укртрансбезпеки, уповноважені розглядати справи про правопорушення, зафіксовані в автоматичному режимі, під час їх розгляду використовують інформаційні файли.
Рішення посадової особи Укртрансбезпеки, прийняті під час розгляду справ про правопорушення, зафіксовані в автоматичному режимі, підтверджуються шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису та створення кваліфікованої електронної печатки із використанням засобів кваліфікованого електронного підпису, що мають вбудовані апаратно-програмні засоби, що забезпечують захист записаних на них даних від несанкціонованого доступу, від безпосереднього ознайомлення із значенням параметрів особистих ключів та їх копіювання.
Процедуру оформлення уповноваженими посадовими особами Державної служби України з безпеки на транспорті відповідно до покладених на них повноважень матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані в автоматичному режимі, визначено Інструкцією з оформлення уповноваженими посадовими особами Державної служби України з безпеки на транспорті матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані в автоматичному режимі, затвердженою наказом Міністерства інфраструктури України від 27 вересня 2021р. №512.
Пунктом 1 Розділу ІІ Інструкції №512 передбачено, що уповноважена посадова особа розглядає справи про адміністративні правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані в автоматичному режимі, які передбачені ч.2 ст. 122-2, ч.ч.2, 3 ст. 132-1 КУпАП. Справи про адміністративні правопорушення розглядаються за місцем оброблення таких правопорушень в Державній службі України з безпеки на транспорті.
Згідно п.2 Розділу ІІ Інструкції №512 уповноважена посадова особа здійснює розгляд справи про адміністративне правопорушення шляхом опрацювання інформаційного файлу системою фіксації адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі, необхідного для об'єктивного розгляду справи та винесення постанови по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі.
Пунктом 3 Розділу ІІ Інструкції №512 передбачено, що під час опрацювання матеріалів інформаційного файлу та встановлення факту вчинення адміністративного правопорушення, розгляд якого віднесено до компетенції Державної служби України з безпеки на транспорті, уповноважена посадова особа виносить сформовану системою в автоматичому режимі постанову без складання протоколу про адміністративне правопорушення.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України, оформлюється відповідно до додатка 1 до цієї Інструкції.
Таким чином, враховуючи, що постанова сформована системою в автоматичному режимі, що передбачено пунктом 3 Розділу ІІ Інструкції №512, а також враховуючи, що ні Порядком №1174, а ні Інструкцією №512 не передбачено внесення змін до постанови, можливість перевірити правомірність притягнення особи до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 132-1 КУпАП виникає у уповноваженої на те особи, в тому числі суду, на підставі дослідження інформації від автоматичних пунктів, яка передається до інформаційно-телекомунікаційної системи у вигляді метаданих.
Дослідивши наявну в матеріалах справи інформаційну картку габаритно-вагового контролю стосовно зафіксованої події адміністративного правопорушення, а також безпосередньо зміст спірної постанови суд доходить висновку, що з них являється за можливе встановити метадані, перелік яких визначено п.15 Порядку №1174.
Порушення, за яке позивача спірною постановою притягнуто до адміністративної відповідальності, зафіксоване в автоматичному режимі за допомогою комплексних технічних засобів, які пройшли повірку у встановленому законодавством порядку.
Процес системи фіксації адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі, що включає формування структурованих даних, інформаційних файлів тощо, як наслідок автоматизоване формування системою проекту постанови про адміністративні правопорушення, доступ до чого є абсолютно обмеженим, та вносити/ коригувати або змінювати зміст такої постанови - є неможливим.
В постанові по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі серії АА № 00009500 від 09 червня 2023 року наявні відомості про найменування органу та посадової особи, який виніс постанову, дату розгляду справи, відомості про особу, стосовно якої розглядається справа, опис обставин, установлених під час розгляду справи, зазначення нормативного акта, що передбачає відповідальність за таке адміністративне правопорушення, прийняте у справі рішення, транспортний засіб, який зафіксовано в момент вчинення правопорушення (марка, модель, номерний знак), технічний засіб, яким здійснено фото або відеозапис, розмір штрафу та порядок його сплати, правові наслідки невиконання адміністративного стягнення та порядок його оскарження, відривну квитанцію із зазначенням реквізитів та можливих способів оплати адміністративного стягнення у вигляді штрафу, адресу веб-сайту в мережі Інтернет, на якому особа може ознайомитися із зображенням транспортного засобу в момент вчинення адміністративного правопорушення, ідентифікатор для доступу до зазначеної інформації та порядок звільнення від адміністративної відповідальності, а також дату та час фіксації здійснення вимірювання, повну масу транспортного засобу, навантаження на осі.
Таким чином, суд доходить висновку, що зміст оскаржуваної постанови відображає усі істотні ознаки складу адміністративного правопорушення, а тому необґрунтованими є доводи апелянта про те, що в оскаржуваній постанові відсутній необхідний обсяг інформації, оскільки вимоги до змісту постанови про накладення адміністративного стягнення за правопорушення, зафіксоване в автоматичному режимі, визначені ст. 283 КУпАП та Інструкцією №512.
Підсумовуючи викладене, суд вважає, що Укртрансбезпека, як суб'єкт владних повноважень, на якого ч.2 ст. 77 КАС України покладено обов'язок доказування в адміністративному суді правомірність прийнятих ним рішень, доведено факт руху транспортного засобу позивача із перевищенням нормативних параметрів, визначених п.22.5 ПДР України, за що спірною постановою ОСОБА_1 правомірно, з дотриманням вимог чинного законодавства було притягнено до адміністративної відповідальності.
За таких даних суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 щодо скасування постанови серії АА № 00009500 від 09 червня 2023 року про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 8500 грн..
Керуючись ст. ст. 19, 20, 262, 286 КАС України, суд, -
Відмовити у задоволенні позову ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпеки) про скасування постанови про адміністративне правопорушення серії АА № 00009500 від 09 червня 2023 року.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з моменту оголошення до П'ятого апеляційного адміністративного суду.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після апеляційного розгляду.
Суддя І.Д. Под'ячева