26.07.2023
Справа № 497/1673/23
Провадження № 3/497/853/23
26.07.2023 року суддя Болградського районного суду Одеської області Кравцова Алла Валентинівна, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Болград матеріали про адміністративне правопорушення, що надійшли до суду 25.07.2023 року відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с.Бузовеця Кельменецького району Чернівецької області, військовослужбовець ДПСУ - інспектор прикордонної служби 2-ї категорії, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , військовий квиток серії НОМЕР_1 ,
- про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.172-18 ч.2 КУпАП,
18.04.2023 року начальником відділу адміністративно-юрисдикційної діяльності штабу складено протокол про адміністративне правопорушення серії ПдРУ№155026, згідно якого за результатами службового розслідування встановлено, що інспектором прикордонної служби " ІНФОРМАЦІЯ_2 " (тип Б) солдатом ОСОБА_1 не виявлено порушення державного кордону України, чим порушено правила несення прикордонної служби, за що передбачена відповідальність ст.172-18 ч.2 КУпАП.
Вивчивши матеріали даної справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов висновку, що суд має припинити подальший розгляд справи, виходячи з наступного.
Так, відповідно до ч.1ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 245 КУпАП визначено, що завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
За змістом ч.1ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше, ніж на підставах і у порядку, встановлених законом. А, у відповідності до вимог ст.278 КУпАП, орган (посадова особа), при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як вбачається з матеріалів даної справи про адміністративне правопорушення, громадянин ОСОБА_1 притягується до відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.2ст.172-18 КУпАП.
Однак, зазначене адміністративне правопорушення мало місце 28.03.2023р., протокол складено 18.04.2023р., проте, відповідно до вимог ч.1ст.38 КУпАП, адміністративне стягнення може бути накладене не пізніше, як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - три місяці з дня його виявлення в разі, якщо справа розглядається судом. А, відповідно до п.7ст.247 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате - підлягає закриттю, в разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 цього Кодексу. Будь-якого продовження перебігу строків накладення адміністративних стягнень законом не передбачено, тому в разі їх закінчення провадження у справі закривається. Приписи статті 247 КУпАП є імперативними, і чітко вказують, що суд має лише закрити провадження не вирішуючи при цьому жодних інших питань. Отже, зазначеними положеннями КУпАП передбачено, що закінчення строків накладення адміністративних стягнень є підставою, що виключає провадження у справі на будь-якій стадії, що унеможливлює здійснення будь-яких заходів, спрямованих на притягнення особи до адміністративної відповідальності.
У зв'язку з тим, що строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності сплинув, адміністративне провадження підлягає закриттю у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП України - відповідно до вимог п.7ст.247 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст. 38, п.7ст. 247 КУпАП України,
Закрити провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,за вчинення правопорушення, передбаченого ч.2ст.172-18 КУпАП - на підставіп.7ч.1ст.247 КУпАП - у зв'язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Болградський районний суд Одеської області протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Суддя А.В. Кравцова