Постанова від 25.07.2023 по справі 734/2752/23

Провадження № 3/734/1744/23 Справа № 734/2752/23

ПОСТАНОВА

іменем України

25 липня 2023 року смт. Козелець

Суддя Козелецького районного суду Чернігівської області Іванюк Т.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду матеріали, що надійшли від Заступника начальника Головного управління ДПС у Чернігівській області ДПС України про притягнення:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , проживаючої за адресою : АДРЕСА_1 , місце роботи: посадова особа відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Остерської міської ради, Чернігівського району, Чернігівської області,

до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

відповідно до протоколу № 1490/Ж-12/25-01-24-10 про адміністративне правопорушення від 22 червня 2023 року складеного головним державним інспектором Чернігівського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління оподаткування фізичних осіб Головного управління ДПС у Чернігівській області ОСОБА_2 за результатами камеральної перевірки відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Остерської міської ради, Чернігівського району, Чернігівської області, м. Остер, вул. Незалежності 21.

Під час перевірки встановлено порушення згідно акта перевірки від 05 червня 2023 року № 5567 /ж5/25-01-24- 10/44970581, а саме посадова особа відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Остерської міської ради, Чернігівського району, Чернігівської області, ОСОБА_1 несвоєчасно подала Податкового розрахунку сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за І квартал 2023 року, чим порушено вимоги п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст.49, п. 51.1 глави 2 розділу II, абз. «б» п.176.2 ст 176 розділу ІV Кодексу та вимог п.1 розд. II Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (затвердженого Міністерством фінансів України від 15.12.2020 № 773).

Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою визнала, з порушенням згодна.

Заслухавши особу яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.

Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом.

Стаття 9 КУпАП передбачає, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Частиною 1 ст. 163-4 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за декілька складів адміністративних правопорушень, а саме: неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.

При вирішенні питання про притягнення до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП щодо порушення строків подання звітності суд враховує об'єктивні ознаки складу даного адміністративного правопорушення, зокрема його об'єктивну сторону, яка має активну форму прояву та полягає у несвоєчасному поданні органам ДПС за встановленою формою відомостей про доходи громадян.

Судом встановлено, що під час перевірки встановлено порушення згідно акта перевірки від 05 червня 2023 року № 5567 /ж5/25-01-24- 10/44970581, а саме посадова особа відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Остерської міської ради, Чернігівського району, Чернігівської області, ОСОБА_1 несвоєчасно подала Податкового розрахунку сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за І квартал 2023 року, чим порушено вимоги п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст.49, п. 51.1 глави 2 розділу II, абз. «б» п.176.2 ст 176 розділу ІV Кодексу та вимог п.1 розд. II Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (затвердженого Міністерством фінансів України від 15.12.2020 № 773).

Відповідно до вимог ст. 176 Податкового кодексу України особи, які відповідно до цього Кодексу, мають статус податкових агентів, та платники єдиного внеску зобов'язані, зокрема, подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (з розбивкою по місяцях звітного кварталу), до контролюючого органу за основним місцем обліку.

З матеріалів справи вбачається, що податкову звітність було подано несвоєчасно 11 травня 2023 року.

Факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП підтверджується дослідженими під час розгляду справи, саме:

- протоколом про адміністративне правопорушення № 1490/Ж-12/25-01-24-10 від 22.06.2023 року;

- актом про результати камеральної перевірки Податкового розрахунку сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь платників податків фізичних осіб і сум утриманого з них податку, а також нарахованого єдиного внеску № 5567 /ж5/25-01-24- 10/44970581від 05.06.2023 року;

- повідомленням № 1369/Ж-12/25-01-24-10 від 06 червня 2023 року про запрошення ОСОБА_1 до ГУ ДПС у Чернігівській області з питань складання протоколу про адміністративне правопорушення.

Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Обставини, які відповідно до ст. 34 КУпАП пом'якшують відповідальність є визнання вини.

Обставин, які відповідно до ст. 35 КУпАП обтяжують відповідальність судом не встановлено.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, та для запобігання вчинення нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами.

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, наявність обставини, що пом'якшує відповідальність і вважає за необхідне накласти на особу, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 стягнення у межах санкції ч. 1 ст. 163-4 КУпАП у виді попередження, яке буде справедливим, необхідним і достатнім для запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так й іншими особами.

Згідно зі ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про притягнення особи до адміністративної відповідальності сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, а тому з ОСОБА_1 належить стягнути на користь держави судовий збір у розмірі 536 грн. 80 коп.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, 33, 40-1, ч. 1 ст. 163-4, 251, 268, 283, 284 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді попередження.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави грошові кошти в розмірі 536 грн. 80 коп. судового збору.

Постанова суду може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Козелецький районний суд Чернігівської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: