г Інгулецький районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області
Справа № 213/2812/23
Номер провадження 3/213/1241/23
10 липня 2023 року м. Кривий Ріг
Суддя Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Попов В.В., розглянувши матеріали про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.164-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
10.07.2022 до суду надійшов Протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ №929501, складений 07 липня 2023 року, за змістом якого 07.07.2023 о 10:30 ОСОБА_1 , перебуваючи на автошляху Р-74 м. Кривого Рогу, перевозив в авто "Mersedes Benz" Sprinter 313CDI днз НОМЕР_1 20 (двадцять) пляшок горілки об'ємом 0,5 літра та 35 (тридцять п'ять) пачок сигарет "Compliment Amber" без марок акцизного збору, чим порушив ЗУ 481/95 ВР від 19.12.1995 року.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, клопотання про відкладення розгляду справи до суду не надав, про причину неявки суд не повідомив. Враховуючи своєчасність його повідомлення про час та місце розгляду справи, прийнято рішення про розгляд справи за його відсутності в порядку ст. 268 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи у їх сукупності приходжу до висновку, що провадження по справі підлягає закриттю за наступними підставами.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст.251 КупАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 КУпАП та не може бути перекладено на суд.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Диспозиція ч.1 ст.164-5 КУпАП, за якою ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності, передбачає відповідальність виключно за зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку посадовими особами підприємств - виробників, імпортерів і продавців таких товарів.
Зважаючи на викладене, адміністративна відповідальність за ч.1 ст.164-5 КУпАП настає для посадових осіб підприємств - виробників, імпортерів і продавців таких товарів, а не для будь-якої особи.
Разом з тим, матеріали справи не містять відомостей про те, що ОСОБА_1 є посадовою особою підприємств - виробників, імпортерів або продавцем таких товарів, що виключає його притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.164-5 КУпАП.
Склад правопорушення це наявність об'єктивних та суб'єктивних ознак, за наявності яких діяння вважається адміністративним правопорушенням. Відсутність хоча б однієї з ознак означає відсутність складу загалом.
Оцінивши наявні в матеріалах справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164-5 КУпАП України, в зв'язку з чим вважаю за можливе до цих правовідносин застосувати ст. 247 КУпАП та закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 247, 284 КУпАП України, суддя,-
Провадження по справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ч.1 ст.164-5 КУпАП закрити, у зв'язку з відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення.
Вилучені речі, які згідно квитанції №71 від 07.07.2023 зберігаються у ВП №7 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області - повернути ОСОБА_1 .
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Інгулецький районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя В.В.Попов.