Провадження № 3/734/2025/23 Справа № 734/3183/23
іменем України
21 липня 2023 року сел.Козелець
Суддя Козелецького районного суду Чернігівської області Бараненко С.М., ознайомившись зі справою про адміністративне правопорушення , відносно:
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого АДРЕСА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП, -
До суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення за ч. 5 ст. 126 КУпАП, відносно ОСОБА_1 .
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 160855 від 12.07.2023 року встановлено, що 12.07.2023 року о 18 годині 13 хвилин в Чернігівській обл., Чернігівського р-ну, с. Карпилівка, вул. Центральна,3 водій ОСОБА_1 керував мопедом Honda Dio д.н.з. б/н, при цьому був позбавлений права керування транспортними засобами строком на п'ять років від 25.04.2023 року Обухівським райсудом Київської області, чим вчинив правопорушення повторно на протязі року, а саме за ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Суддя ознайомившись з матеріалами справи, приходить до наступного.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
У відповідності до ст. 278 КУпАП суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно ст. 251 КУпАП - доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
У протоколі про адміністративне правопорушення серії ААД № 160855 від 12.07.2023 року зазначено, що ОСОБА_1 позбавлений права керування на час складання протоколу та повторно керував транспортним засобом, та як доказ зазначено посилання на постанову від 25.04.2023 року Обухівського районного суду Київської області, але в матеріалах справи, як доказ дана постанова суду відсутня.
Вказані обставини унеможливлюють всебічний, повний і об'єктивний розгляд справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до п. 12 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» від 17.10.2014 № 11, норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог статті 256 цього Кодексу, вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Отже, виходячи з вищевикладеного, протокол про адміністративне правопорушення за ч. 5 ст. 126 КУпАП, стосовно ОСОБА_2 суперечить вимогам ст. 256 КУпАП та підлягає поверненню для належного оформлення.
На підставі наведеного, керуючись ст. 256, 278, 283 КУпАП, суддя, -
Протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 160855 від 12.07.2023року про притягнення до кримінальної відповідальності за ч. 5 ст. 126 КУпАП ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , з додатками до нього та з даною постановою, направити для належного оформлення органу, що його виніс.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Козелецького районного суду
Чернігівської області С.М. Бараненко