Провадження № 3/734/1417/23 Справа № 734/2173/23
іменем України
21 липня 2023 року смт. Козелець
Суддя Козелецького районного суду Чернігівської області Іванюк Т.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Відділення поліції № 1 Чернігівського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , пенсіонер,
за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, -
24 травня 2023 року о 14 годині 02 хвилин гр. ОСОБА_1 перебуваючи в АДРЕСА_1 , вчинив домашнє насильство психологічного характеру відносно своєї невістки, гр. ОСОБА_2 а саме: умисно погрожував нанесенням тілесних ушкоджень та фізичною розправою, внаслідок чого могла бути завдана шкода психологічному здоров'ю потерпілої.
Своїми діямиОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився. Про час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений. Заяв та клопотань на час розгляду справи від ОСОБА_1 не надходило.
Згідно із ч. 2 ст. 268 КУпАП суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність оскільки його явка у судове засідання не є обов'язковою.
У ході розгляду справи судом досліджено наступні докази, а саме: протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 862081 від 24 травня 2023 року; письмові пояснення потерпілої ОСОБА_2 , форма розцінки ризиків вчинення домашнього насильства.
Обставин, що пом'якшують відповідальність за вчинене правопорушення судом не було встановлено.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, дані про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суд визнає ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, та вважає можливим застосувати відносно нього адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому еквіваленті становить 170 (сто сімдесят) гривень.
Керуючись ст. 40-1 КУпАП, відповідно до якої судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави.
Керуючись ст. 40-1, ч. 1 ст. 173-2, ст. 283-285 КУпАП, суд, -
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому еквіваленті становить 170 (сто сімдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави грошові кошти в розмірі 536 грн. 80 коп. судового збору.
Постанова суду може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Козелецький районний суд Чернігівської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: