Постанова від 30.06.2023 по справі 760/13602/23

Справа №760/13602/23 3/760/5120/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 червня 2023 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Кушнір С.І., за участю секретаря Федоренко Д.В., представника Київської митниці Державної митної служби України Юрківа В.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської митниці Державної митної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності відправника міжнародного поштового відправлення №CР069103818UA громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ознаками порушення митних правил, передбачених ст. 473 Митного кодексу України, -

ВСТАНОВИВ:

21 червня 2023 р. до Солом'янського районного суду м. Києва від Київської митниці ДМСУ надійшов адміністративний матеріал з протоколом про порушення митних правил №0417/10000/23 від 13.04.2023 року, складений відносно гр. України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ознаками порушення митних правил, передбачених ст. 473 Митного кодексу України.

Відповідно до протоколу №0417/10000/23 про порушення митних правил від 13.04.2023 року, вбачається, що 08.02.2023 в зоні митного контролю митного поста «УкрПошта» Київської митниці на території ДОПП АТ «Укрпошта» (м. Київ, вул. Г. Кірпи, 2) під час проведення митного огляду міжнародного поштового відправлення №СР069103818UA, яке пересилалося з України ( ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_2 , тел. НОМЕР_2 ) до США (Kostadin Stojanov, вул. 7900 Crawford ave, місто Skokie, 60076-3413, United States of Amerika, тел. НОМЕР_3 ) згідно з актом про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу від 08.02.2023 було виявлено: панелі лампові керамічні із стаканами «ПЛК-50МД 1-75 в комплекті з лампою ГУ-50» - 3 шт., панелі лампові керамічні із стаканами «ПЛК-50МД 2-75 в комплекті з лампою ГУ - 50» - 3 шт., панелі лампові керамічні із стаканами «ПЛК-50МД 3-75 в комплекті з лампою ГУ-50» - 3 шт., гарнітури телефонні (навушники) «ТА-56М 1600ОМ» - 4 шт., гарнітури телефонні (навушники) «ТА-56М 50ОМ» - 5 шт.

Відповідно до митної декларації CN23 №CР069103818UA від 04.02.2023, переміщувані товари були задекларовані як «Vintage Radio Tube with Socket», що в перекладі на українську мову відповідає як «старовинні радіолампи з розеткою», в графі категорія, зазначено як подарунок, вага - 1,8 кг, вартість - 25 дол. США, код ТНЗЕД- 854081 та «Headphones», що в перекладі на українську мову відповідає як «навушники», вага - 2,16 кг, вартість 25 дол. США, код ТНЗЕД - 851830.

Відповідно до висновку експерта СЛЕД Держмитслужби від 15.03.2023 №142000-3302-0090, надані на дослідження предмети ідентифіковано як панелі лампові керамічні із стаканами «ПЛК-50МД», що призначені для кріплення та підключення електровакуумних приладів, а саме радіоламп «ГУ-50», в комплекті з генераторними променевими пентодами «ГУ-50» та гарнітури телефонні (навушники) «ТА-56М» мають ознаки спеціально призначених компонентів для електронного обладнання, спеціально призначеного для військового використання, зазначеного в Списку товарів військового призначення, що є додатком до Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.11.2003 №1807 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення».

За запитом Київської митниці (вих. №7.8-6/20/7/5757 від 29.03.2023) Одеською митницею було відібрано пояснення, щодо обставин відправки міжнародного поштового відправлення №CP069103818UA громадянином ОСОБА_1 та встановлено, що пакування та відправлення міжнародного поштового відправлення №СР069103818UA здійснював особисто. Панелі лампові керамічні із стаканами «ПЛК-50МД», що призначені для кріплення та підключення електровакуумних приладів, а саме радіоламп «ГУ-50», в комплекті з генераторними променевими пентодами «ГУ-50» та гарнітури телефонні (навушники)» ТА-56М» відправляв товаришу радіоаматору в якості подарунка.

Таким чином, митний орган встановив в діях відправника міжнародного поштового відправлення №СР069103818UA - громадянина ОСОБА_1 ознаки порушення митних правил, передбаченого статтею 473 Митного кодексу України.

Безпосередні предмети правопорушення: панелі лампові керамічні - 9 шт., гарнітури телефонні (навушники) - 9 шт., в порядку ст. 511 МК України вилучені та зберігаються на складі Київської митниці за адресою: м. Київ, бульвар Вацлава Гавела, 8 А.

Вартість предметів правопорушення становить 8100,00 грн.

Представник Київської митниці ДМС України в судовому засіданні вважав обставини викладені в протоколі про порушення митних правил №0417/10000/23 від 13.04.2023 року доведеними та просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил за ст. 473 МК України, посилаючись на те, що матеріали адміністративної справи містять достатньо доказів на підтвердження порушення митних правил з боку останнього. Зазначив, що відправник міжнародного поштового відправлення №CР069103818UA гр. ОСОБА_1 пересилав у міжнародних поштових відправленнях товари, заборонені до такого пересилання.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судове засідання не з'явивсь, будучи повідомленим про дату та час судового засідання. Надіслав на адресу суду заперечення, у яких просив закрити провадження у справі про порушення митних правил, передбачене ст. 473 МК України за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

В обґрунтування своїх заперечень щодо протоколу про порушення митних правил зазначив наступне.

Заявлені для пересилання предмети, ідентифіковані як панелі лампові керамічні із стаканами «ПЛК-50МД», що призначені для кріплення та підключення електровакуумних приладів, а саме радіоламп «ГУ-50», в комплекті з генераторами променевими пентодами «ГУ-50» та гарнітури телефонні (навушники) «ТА-56М», відправляв товаришу радіоаматору в якості подарунка, оскільки і сам є радіоаматором, вказані речі знаходяться у вільному продажі, та виготовлені більше 30-40 років тому.

Порядком здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення визначено Список товарів військового призначення, міжнародні передачі яких підлягають державному контролю та, зокрема, відповідно до розділу ML11 до даного Списку входить електронне обладнання, що не підлягає контролю згідно з іншими позиціями цього Списку, і «спеціально призначені» для нього «компоненти».

Висновком СЛЕД Держмитслужби №142000-3302-0090 від 15.03.2023 року, не встановлено того факту, що надані для дослідження предмети, які ідентифіковані як панелі лампові керамічні із стаканами «ПЛК-50МД», що призначені для кріплення та підключення електровакуумних приладів, а саме радіоламп «ГУ-50», в комплекті з генераторами променевими пентодами «ГУ-50» та гарнітури телефонні (навушники) «ТА-56М», є саме спеціально призначеними компонентами для електронного обладнання спеціально призначеного для військового використання, зазначених в позиції ML11 Списку товарів військового призначення, що є додатком до порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення, затвердженого Постановою КМ України від 20.11.2003 №1807.

Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання» експертиза в галузі державного експортного контролю проводиться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного експортного контролю, для вирішення питання про можливість надання відповідних дозволів, висновків чи міжнародних імпортних сертифікатів, можливість проведення реєстрації суб'єктів господарювання, державних замовників у сфері оборони у центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного експортного контролю, як суб'єктів здійснення міжнародних передач товарів або надання таким суб'єктам, державним замовникам повноважень на право здійснення експорту, імпорту товарів військового призначення та товарів, які містять відомості, що становлять державну таємницю.

За змістом вказаної статті експертиза а галузі державного експортного контролю, завданням якої є, зокрема, визначення належності найменувань та описів товарів, поданих на експертизу, до найменувань чи описів товарів, внесених до відповідних списків товарів, що підлягають державному експортному контролю, може бути проведено виключно центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного експортного контролю.

СЛЕД Держмитслужби таких повноважень не має, а тому до її повноважень не входить проведення експертизи у розумінні та для цілей, описаних у ст. 11 Закону України «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання».

Таким чином, вважає, що суду не надано жодних належних та допустимих доказів на підтвердження вчинення ОСОБА_1 будь-яких умисних дій, спрямованих на пересилання через митний кордон України в міжнародних експрес-відправленнях товарів, заборонених до такого пересилання законодавством України, а також пересилання у міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до пересилання актами Всесвітнього поштового союзу, а тому в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 473 МК України.

Заслухавши пояснення представника митного органу, врахувавши письмові пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши та оцінивши зібрані матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність в її діях складу адміністративного правопорушення - сукупності юридичних ознак (об'єктивних і суб'єктивних), що визначаються вчинене протиправне діяння як конкретне адміністративне правопорушення.

За диспозицією ст. 473 Митного кодексу України, пересилання через митний кордон України в міжнародних експрес-відправленнях товарів, заборонених до такого пересилання законодавством України, а також пересилання у міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до пересилання законодавством України та актами Всесвітнього поштового союзу тягне за собою конфіскацію цих товарів.

Крім того, зазначені правовідносини врегульовано Всесвітньою поштовою конвенцією (Доха, 2012), яка в силу ст. 9 Конституції України є частиною національного законодавства України.

Відповідно до Актів Всесвітньої поштової конвенції (Доха, 2012) міжнародні поштові відправлення - упаковані та оформлені відповідно до вимог актів Всесвітнього поштового союзу та Правил надання послуг поштового зв'язку листи, поштові картки, бандеролі, спеціальні мішки з позначкою «М», дрібні пакети, відправлення з оголошеною цінністю, поштові посилки, згруповані поштові відправлення з позначкою «Консигнація», відправлення міжнародної прискореної пошти «EMS», які приймаються для пересилання за межі України, доставляються в Україну або переміщуються через територію України транзитом операторами поштового зв'язку.

Згідно ст. 495 МК України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

У відповідності до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Судом встановлено, що 08.02.2023 в зоні митного контролю митного поста «УкрПошта» Київської митниці на території ДОПП АТ «Укрпошта» (м. Київ, вул. Г. Кірпи, 2) під час проведення митного огляду міжнародного поштового відправлення №СР069103818UA, яке пересилалося з України ( ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_2 , тел. НОМЕР_2 ) до США (Kostadin Stojanov, вул. 7900 Crawford ave, місто Skokie, 60076-3413, United States of Amerika, тел. НОМЕР_3 ) згідно з актом про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу від 08.02.2023 було виявлено: панелі лампові керамічні із стаканами «ПЛК-50МД 1-75 в комплекті з лампою ГУ-50» - 3 шт., панелі лампові керамічні із стаканами «ПЛК-50МД 2-75 в комплекті з лампою ГУ - 50» - 3 шт., панелі лампові керамічні із стаканами «ПЛК-50МД 3-75 в комплекті з лампою ГУ-50» - 3 шт., гарнітури телефонні (навушники) «ТА-56М 1600ОМ» - 4 шт., гарнітури телефонні (навушники) «ТА-56М 50ОМ» - 5 шт.

Відповідно до митної декларації CN23 №CР069103818UA від 04.02.2023, переміщувані товари були задекларовані як «Vintage Radio Tube with Socket», що в перекладі на українську мову відповідає як «старовинні радіолампи з розеткою», в графі категорія, зазначено як подарунок, вага - 1,8 кг, вартість - 25 дол. США, код ТНЗЕД- 854081 та «Headphones», що в перекладі на українську мову відповідає як «навушники», вага - 2,16 кг, вартість 25 дол. США, код ТНЗЕД - 851830.

Відповідно до висновку експерта СЛЕД Держмитслужби від 15.03.2023 №142000-3302-0090, надані на дослідження предмети ідентифіковано як панелі лампові керамічні із стаканами «ПЛК-50МД», що призначені для кріплення та підключення електровакуумних приладів, а саме радіоламп «ГУ-50», в комплекті з генераторними променевими пентодами «ГУ-50» та гарнітури телефонні (навушники) «ТА-56М» мають ознаки спеціально призначених компонентів для електронного обладнання, спеціально призначеного для військового використання, зазначеного в Списку товарів військового призначення, що є додатком до Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.11.2003 №1807 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення».

За запитом Київської митниці (вих. №7.8-6/20/7/5757 від 29.03.2023) Одеською митницею було відібрано пояснення, щодо обставин відправки міжнародного поштового відправлення №CP069103818UA громадянином ОСОБА_1 та встановлено, що пакування та відправлення міжнародного поштового відправлення №СР069103818UA здійснював особисто. Панелі лампові керамічні із стаканами «ПЛК-50МД», що призначені для кріплення та підключення електровакуумних приладів, а саме радіоламп «ГУ-50», в комплекті з генераторними променевими пентодами «ГУ-50» та гарнітури телефонні (навушники)» ТА-56М» відправляв товаришу радіоаматору в якості подарунка.

Таким чином, митний орган встановив в діях відправника міжнародного поштового відправлення №СР069103818UA - громадянина ОСОБА_1 ознаки порушення митних правил, передбаченого статтею 473 Митного кодексу України

Разом з тим, з таким висновком митного органу суд не погоджується, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 196 МК України не можуть бути пропущені через митний кордон України:

1) товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено законом;

2) товари, на пропуск яких відповідно до закону потрібні дозволи інших державних органів, за відсутності цих дозволів (крім алкогольних напоїв і тютюнових виробів, а також харчових продуктів для власного споживання, що ввозяться громадянами в обсязі та в порядку, встановлених ст. 376 та ч. 2 ст. 378 цього Кодексу);

3) товари, що переміщуються через митний кордон України з порушенням вимог цього Кодексу та інших законів України, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Частиною 1 статті 235 МК України регламентується заборона щодо переміщення (пересилання) в міжнародних поштових та експрес-відправленнях товарів заборонених цим Кодексом та іншими законодавчими актами України відповідно до ввезення на митну територію України або вивезення з цієї території (п.1.1), відправлених з порушенням митних правил (п.1.2) та товарів, щодо яких відсутні відповідні дозвільні документи, у разі застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності (п.1.3).

Процедура здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення визначена Порядком здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення.

Пунктом 2 Порядку визначено, що у цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання».

Пунктом 3 Порядку передбачено, що міжнародна передача товарів може здійснюватися суб'єктом здійснення міжнародних передач товарів або іноземним суб'єктом господарської діяльності за наявності у нього відповідного дозволу чи висновку Держекспортконтролю.

Дозвіл чи висновок Держекспортконтролю на право здійснення відповідної міжнародної передачі будь-якого виробу військового призначення є підставою для передачі імпортеру (кінцевому споживачеві) комплекту технічної документації (технічних даних), необхідної для налагодження, експлуатації та використання такого виробу за цільовим призначенням в обсягах, визначених цим дозволом чи висновком.

Порядком здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення визначено Список товарів військового призначення, міжнародні передачі яких підлягають державному контролю та, зокрема, відповідно до розділу ML11 до даного Списку входить електронне обладнання, що не підлягає контролю згідно з іншими позиціями цього Списку, і «спеціально призначені» для нього «компоненти».

Відповідно до ст. 9 Закону Україну «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання», найменування та опис товарів, міжнародні передачі яких підлягають державному експортному контролю, вносяться до списків товарів, що підлягають державному експортному контролю (далі - списки).

Списки складаються за відповідними групами товарів центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного експортного контролю, із залученням заінтересованих центральних органів виконавчої влади. До складання списків можуть також залучатися представники підприємств, наукових установ, організацій, а також їх об'єднань.

Списки затверджуються Кабінетом Міністрів України.

У протоколі про порушення митних правил №0417/10000/23 від 13.04.2023 вказується, що громадянин України ОСОБА_1 здійснив пересилання з України до США в міжнародному поштовому відправленні №CР069103818UA товару - панелі лампові керамічні із стаканами «ПЛК-50МД», що призначені для кріплення та підключення електровакуумних приладів, а саме радіоламп «ГУ-50», в комплекті з генераторними променевими пентодами «ГУ-50» та гарнітури телефонні (навушники)» ТА-56М», які мають ознаки спеціально призначених компонентів для електронного обладнання спеціально призначеного для військового використання зазначених в позиції ML11 Списку товарів військового призначення, без відповідних дозвільних документів.

Означені доводи обґрунтовано висновком експерта СЛЕД Держмитслужби від 15.03.2023 №142000-3302-0090 відповідно до якого надані на дослідження радіоелектронні компоненти ПЛК-50МД (9 шт.) та гарнітури телефонні (навушники) «ТА-56М» (9 шт.), мають ознаки спеціально призначених компонентів для електронного обладнання спеціально призначеного для військового використання, зазначених в позиції ML11 Списку товарів військового призначення, що є додатком до порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20.11.2003 №1807.

Разом і тим, даним висновком не встановлено ту обставину, що надані на дослідження радіоелектронні компоненти ПЛК-50МД (9 шт.) та гарнітури телефонні (навушники) «ТА-56М» (9 шт.) є спеціально призначеними компонентами для електронного обладнання спеціально призначеного для військового використання, зазначених в позиції ML11 Списку товарів військового призначення, що є додатком до порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20.11.2003 №1807.

Таким чином, митним органом не доведено ту обставину, що панелі лампові керамічні із стаканами «ПЛК-50МД», що призначені для кріплення та підключення електровакуумних приладів, а саме радіоламп «ГУ-50», в комплекті з генераторними променевими пентодами «ГУ-50» та гарнітури телефонні (навушники)» ТА-56М» є компонентами для електронного обладнання спеціально призначеного для військового використання, зазначених в позиції ML11 Списку товарів військового призначення, що є додатком до порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20.11.2003 №1807, оскільки висновком експерта СЛЕД Держмитслужби від 15.03.2023 №142000-3302-0090 встановлено, що надані на дослідження радіоелектронні компоненти ПЛК-50МД (9 шт.) та гарнітури телефонні (навушники) «ТА-56М» (9 шт.) лише мають ознаки спеціально призначених компонентів для електронного обладнання спеціально призначеного для військового використання, зазначених в позиції ML11 Списку товарів військового призначення, що є додатком до порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20.11.2003 №1807.

Окрім цього, відповідно до ст. 11 Закону Україну «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання», експертиза в галузі державного експортного контролю проводиться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного експортного контролю, для вирішення питання про можливість надання відповідних дозволів, висновків чи міжнародних імпортних сертифікатів, можливість проведення реєстрації суб'єктів господарювання, державних замовників у сфері оборони у центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного експортного контролю, як суб'єктів здійснення міжнародних передач товарів або надання таким суб'єктам, державним замовникам повноважень на право здійснення експорту, імпорту товарів військового призначення та товарів, які містять відомості, що становлять державну таємницю.

Цією ж статтею також визначено, зокрема, що основними завданнями експертизи в галузі державного експортного контролю є визначення належності найменувань та описів товарів, поданих на експертизу, до найменувань та описів товарів, внесених до відповідних списків товарів, що підлягають державному експортному контролю.

Таким чином встановлено, що експертиза в галузі державного експортного контролю, завданням якої є визначення належності найменувань та описів товарів, поданих на експертизу, до найменувань та описів товарів, внесених до відповідних списків товарів, що підлягають державному експортному контролю, може буди проведено лише центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного експортного контролю.

Як вбачається із висновку експерта СЛЕД Держмитслужби від 15.03.2023 №142000-3302-0090, до компетенції та уповноважень СЛЕД Держмитслужби не входить проведення експертизи в розумінні та для цілей, описаних у ст. 11 Закону України «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання».

З урахуванням викладеного вище встановлено, що СЛЕД Держмитслужби немає повноважень на проведення експертизи в галузі державного експортного контролю, завданням якої є визначення належності найменувань та описів товарів, поданих на експертизу, до найменувань та описів товарів, внесених до відповідних списків товарів, що підлягають державному експортному контролю.

На підставі викладеного, суд вважає, що в матеріалах справи відсутні належні докази стосовно того, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 473 МК України.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Згідно ст. 495 МК України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

У відповідності до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Згідно ч. 3 ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Статтею 19 Конституції України визначено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ст. 489 МК України, посадова особа при розгляді справи про порушення митних правил зобов'язана з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ст. 491 МК України, підставами для порушення справи про порушення митних правил є: 1) безпосереднє виявлення посадовими особами органу доходів і зборів порушення митних правил; 2) офіційні письмові повідомлення про вчинення особою порушення митних правил, отримані від правоохоронних органів, а також органів, що здійснюють види контролю, зазначені у частині першій статті 319 цього Кодексу; 3) офіційні письмові повідомлення про вчинення порушення митних правил, отримані від митних та правоохоронних органів іноземних держав, а також від міжнародних організацій.

На підставі наведеного, встановлюючи у відповідності до ст. 251 КУпАП, наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, з огляду на відсутність достовірних і достатніх відомостей про вчинення гр. України ОСОБА_1 , адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 473 МК України, суд приходить до висновку, що провадження в справі підлягає закриттю в зв'язку з відсутністю в діях останнього складу правопорушення.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 9, 247, 280, 283, 284, 287-294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст. 196, 257, 265, 473, 487, 495 МК України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі про притягнення відправника міжнародного поштового відправлення №CР069103818UA громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, передбачених ст. 473 МК України - закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Предмети правопорушення у справі про порушення митних правил №0417/10000/23 від 13.04.2023 року, які вилучені та знаходяться на складі митниці за адресою: м. Київ, бул. Вацлава Гавела 8-а, повернути власнику.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її проголошення.

Суддя С.І. Кушнір