308/10843/23
18.07.2023 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Іванов А.П., розглянувши матеріали, що надійшли з Ужгородського районного управління поліції ГУНП в Закарпатській області щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП,
встановив:
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №966064 від 26.05.2023 з'ясовано, що 26.05.2023 о 10 год. 12 хв. ОСОБА_1 погрожував фізичною розправою своїй тещі - потерпілій ОСОБА_2 , 1973 р.н., чим вчинив домашнє насильство психологічного характеру. Вказані дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
У судове засідання особа, яка притягається до відповідальності ОСОБА_1 не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, зокрема шляхом розміщення повідомлення про виклик на вебпорталі Судова влада України.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Згідно зі ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Зі змісту розглядуваного протоколу з'ясовано, що ОСОБА_1 інкримінують вчинення домашнього насильства щодо тещі - потерпілої ОСОБА_2 , 1973 р.н., однак у підтвердження фактичних обставин справи додано лише повідомлення на службу 102 заявником ОСОБА_3 та рапортом працівника поліції, що не може бути належним доказом факту вчинення адміністративного правопорушення, оскільки він не підтверджуються іншими доказами.
Рапорт є внутрішнім документом та не може слугувати доказом по справі, оскільки механізм складання рапорту не врегульований законодавцем, складається у вільній формі, тому не відображає всіх необхідних відомостей для судового провадження, та в ньому відсутні джерела отримання інформації, у зв'язку із чим, не може бути доказом у розумінні ст. 251 КУпАП.
Враховуючи вищевказане, суд приходить до висновку, що в справі відсутні докази на підтвердження вчинення ОСОБА_1 домашнього насильства щодо потерпілої ОСОБА_2 . Відтак, за правилами п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 173-2 ч.1, 247 КУпАП, суд
постановив:
Провадження про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду А.П. Іванов