Справа № 397/382/23
н/п : 3/397/229/23
20.07.2023 смт. Олександрівка
Суддя Олександрівського районного суду Кіровоградської області Максимович І.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС у Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , голови ліквідаційної комісії КП "Комсервіс" Олександрівської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області, РНОКПП - НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 163-1 та ч.1 ст.163-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу №750 про адміністративне правопорушення від 05.04.2023, ОСОБА_1 , як голова ліквідаційної комісії КП "Комсервіс" Олександрівської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області, 05.04.2023 о 12:00 год. в АДРЕСА_2 вчинив невиконання законних вимог посадових осіб контролюючого органу (акт від 05.04.2023 №2305/11-28-07-07/32789103), а саме: порушено п.44.1, п.44.3, п.44.5, п.44.6 ст.44, п.86.7 ст.86, пп.134.1.1 п.134.1 ст.134 Податкового кодексу України, п.5, п.6, п.8, п.9 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 9 "Запаси", пунктів 5-7, 10-15, 18-20, 29 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 "Витрати", в результаті чого занижено податок на прибуток всього у сумі 1382239 грн., у тому числі: за 2017 рік в сумі 174092 грн., за 2018 рік в сумі 235402 грн., за 2019 рік в сумі 259199 грн., за 2020 рік в сумі 368155 грн., за 2021 року в сумі 277614 грн., за 2022 року в сумі 67777 грн.; п.46.1, п.46.2 ст.46, п.п.49.18.2, п.п. 49.18.3 п.49.18, п.49.19 ст.49 Податкового кодексу України, п.15 рішення 13 сесії 7 скликання Олександрівської селищної ради "Про селищний бюджет на 2017 рік" від 23.12.2016 року №272, п.18 рішення 24 сесії 7 скликання Олександрівської селишної ради "Про селищний бюджет на 2018 рік" від 22.12.2017 року №540, п.13 рішення 33 сесії 7 скликання Олександрівської селищної ради "Про селищний бюджет на 2019 рік" від 21.12.2018 року №764, п.13 рішення 45 сесії 7 скликання Олександрівської селищної ради "Про селищний бюджет на 2020 рік" від 20.12.2019 року №1056, п.15 рішення 5 сесії 8 скликання Олександрівської селищної ради "Про бюджет Олександрівської селищної територіальної громади на 2021 рік" від 24.12.2020 року №84, п.15 рішення 22 сесії 8 скликання Олександрівської селищної ради "Про бюджет Олександрівської селищної територіальної громади на 2022 рік" від 17.12.2021 року №3138, КП "Комсервіс" не подано у встановлені терміни до контролюючого органу розрахунки частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку за 2020 рік та занижено частину чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку, на загальну суму 62968 грн., в тому числі: за 2017 в сумі 7931 грн., за 2018 в сумі 10724 грн., за 2019 в сумі 11808 грн., за 2020 в сумі 16771 грн., за 2021 в сумі 12647 грн., за 2022 в сумі 3087 грн.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані головним державним інспектором Олександрійського відділу перевірок платників управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Кіровоградській області Чередій А.О. за ч.1 ст. 163-1 та ч.1 ст.163-3 КУпАП.
ОСОБА_1 просив закрити провадження у справі у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з п.7 ч.1 ст. 247 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Відповідно до вимог ч.2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - п'ятій цієї статті.
Встановлення законодавцем строку давності притягнення до відповідальності є важливою гарантією прав особи, що випливає з принципу правової визначеності, який є елементом принципу верховенства права.
Строк давності не тільки забезпечує правову визначеність та остаточність судового рішення, попередження порушень прав осіб, які притягуються до адміністративної відповідальності, але й надає законне право порушнику уникнути переслідування або притягнення до суду за закінченням певного строку після скоєння правопорушення, в даному випадку - притягнення до адміністративної відповідальності особи, яка підозрюється у вчиненні адміністративного правопорушення, за закінченням строку давності, що передбачений національним законом - ч. 2 ст.38 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 датою вчинення правопорушення є 05.04.2023 року.
Таким чином, на час розгляду справи закінчилися строки накладення адміністративного стягнення, передбачені ч. 2 ст. 38 КУпАП.
При вирішенні питання щодо закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення у зв'язку із закінченням на момент розгляду строків накладення адміністративного стягнення, визначених ст. 38 КУпАП, суд враховує положення статті 6 Конституції України, згідно з якою органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією в межах і відповідно до законів України.
Пункт 7 ч.1 ст. 247 КУпАП не містить положень про наявність у суду повноважень щодо встановлення обставин вчинення адміністративного правопорушення, наявності вини особи у його вчиненні у разі закриття провадження про адміністративні правопорушення.
Тлумачення абзацу 1 ст. 247 КУпАП дозволяє дійти висновку, що встановлення зазначених у цій статті юридичних фактів є єдиною необхідною підставою для припинення будь-яких дій щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності незалежно від встановлених будь-яких інших обставин, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення, утому числі й вини особи у його вчиненні.
Враховуючи, що на час розгляду справи строки, передбачені ч.2 ст. 38 КУпАП, закінчились, то провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 та ч.1 ст.163-3 КУпАП підлягає закриттю у зв'язку із закінченням строків, передбачених ч.2 ст.38 КУпАП, на підставі п.7 ч.1 ст.247 КУпАП.
Керуючись ст. 163-1, 247, 279-280, 283-285, 289 КУпАП, суд,
Провадження у справі про адміністративні правопорушення передбачені ч.1 ст 163-1 та ч.1 ст.163-3 КУпАП стосовно ОСОБА_1 закрити на підставі п.7 ст.247 КУпАП у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Кропивницького апеляційного суду через Олександрівський районний суд Кіровоградської області.
Суддя: І.В. Максимович