Рішення від 17.07.2023 по справі 420/3307/23

Справа № 420/3307/23

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 липня 2023 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бжассо Н.В., розглянув у письмовому провадженні в м. Одеса за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Житлової комісії Малиновського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, за участю третьої особи на стороні позивача, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_2 про визнання протиправними дій та рішення, зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Житлової комісії Малиновського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, за участю третьої особи на стороні позивача, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_2 , в якому позивач просить:

- визнати дії (бездіяльність) Житлової комісії Малиновського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки м. Одеса, що до зміни складу родини на 3 особи, а саме: він ОСОБА_1 дві доньки ОСОБА_3 1977 р.н. та ОСОБА_4 - протиправними.

- визнати постанову Житлової комісії Малиновського районного територіального центру комплектації та соціальної підтримки м.Одеса (протокол № 7 від 22.12.2022року) яка позбавила права на забезпечення житлом за рахунок МОУ члена сім'ї, майора у відставці ОСОБА_1 колишньою дружину ОСОБА_2 - протиправними.

- визнати неправомірним та скасувати рішення Житлової комісії Малиновського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки м.Одеси, у пункті 2 протоколу №6 від 02.11.2022 року стосовно зняття з квартирного обліку, члена сім'ї, майора у відставці ОСОБА_1 , колишню дружину ОСОБА_2 .

- зобов'язати Житлову комісію Малиновського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки м. Одеса поновити на квартирному обліку члена сім'ї, майора у відставці ОСОБА_1 , колишню дружину ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 н

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що листом Голови ЖК військового комісаріату далі (РТЦК та СП) № 3683 від 14.11.2022 року, майором ОСОБА_5 було повідомлено про те, що він має намір зняти з квартирного обліку його колишню дружину ОСОБА_2 , у зв'язку з тим що у житловий справі відсутні документи, які посвідчують шлюбні відносини, тобто свідоцтво про шлюб. Позивач вважає, що складаючи протокольні рішення, комісія застосувала не ті норми права, та неуважно ознайомилась з матеріалами облікової справи та рішеннями судів. Позивач вважає, що діями Голови ЖК та прийнятими рішеннями ЖК РТЦК були порушені його та членів його сім'ї Конституційні права на отримання соціального житла та порушена заборона втручання в його сім'ю, його сімейні відносини і сумісне сімейне життя.

Ухвалою суду від 06.03.2023 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Від Житлової комісії Малиновського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки надійшла облікова справа ОСОБА_1 та пояснення, в яких представником зазначено, що в обліковій справі стосовно вказаною дружини ОСОБА_2 , 1956 р.н. відсутні документи, які встановлюють родинні стосунки з останньою, тобто відсутнє свідоцтво про шлюб на теперішній час. ОСОБА_1 пропонувалось надати оригінал свідоцтва про шлюб, для того щоб переглянути рішення житлової комісії, але він його не надав. В зв'язку з тим, що ОСОБА_1 не наданий документ, що підтверджує родинні стосунки з ОСОБА_2 житловою комісією змінено склад родини на 3 особи, а саме: він - ОСОБА_1 та 2 доньки - ОСОБА_4 та ОСОБА_3 , а колишню дружину ОСОБА_2 знято з квартирного обліку (протокол №6 від 02.11.2022).

У відповіді на відзив позивач заперечує щодо наведених відповідачем доводів та зазначає, що відповідач не надав жодного документа, які потрібні для проведення перевірки документів облікової справи комісією з контролю.

Суд розглянув матеріали справи, всебічно і повно з'ясував всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінив надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності та робить наступні висновки.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 1955 року народження, є інвалідом першої групи, колишнім військовослужбовцем звільненим у запас за пунктом 65 підпунктом «В» (за станом здоров'я).

Відповідно до витягу з протоколу № 1 засідання окружної житлової комісії від 09 квітня 1997 року майора ОСОБА_1 включено до списків безквартирних військовослужбовців Одеського гарнізону з 14.06.1996 року.

Відповідно до свідоцтва про шлюб 1976 року ОСОБА_1 одружився з ОСОБА_6 (спільне прізвище після шлюбу - ОСОБА_7 ).

У подружжя є дві доньки ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 .

15.12.1998 року Відділом реєстрації актів цивільного стану розірвано шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .

В судовому рішенні по справі № 815/1514/15 за позовом ОСОБА_1 до в/ч НОМЕР_1 про визнання бездіяльність посадових осіб протиправними та зобов'язання вчинити певні дії зазначено, що з витягу з протоколу №25 засідання житлової комісії військової частини НОМЕР_2 від 25.10.2007 року вбачається, що у зв'язку з наданням відомостей про розірвання шлюбу, внесено зміни до складу сім'ї майора запасу ОСОБА_1 .

При цьому, судом у постанові по справі № 815/1514/15 від 15.06.2015 року встановлено, що витяг з протоколу №25 засідання житлової комісії військової частини НОМЕР_2 від 25.10.2007 року, згідно з яким, внесено зміни до складу сім'ї майора запасу ОСОБА_1 не відповідає змісту самого протоколу.

В постанові від 18.03.2016 року по справі № 815/6758/15 суд зазначив, що з урахуванням того, що житловою комісією військової частини НОМЕР_1 , встановлено та визнано первинний склад сім'ї майору запасу ОСОБА_1 у складі 4 осіб, суб'єкт владних повноважень не має правових підстав не вносити зміни до списків військовослужбовців та осіб звільнених з військової служби, які потребують поліпшення житлових умов при військовій частині НОМЕР_1 щодо позивача із зазначеним складом сім'ї, із первинними датами постановки на облік.

Постановою від 18.03.2016 року по справі № 815/6758/15, суд визнав протиправними дії житлової комісії військової частини НОМЕР_2 (правонаступник військова частина НОМЕР_1 ) щодо надання витягу з протоколу засідання житлової комісії військової частини НОМЕР_2 від 25.10.2007 року № 25, стосовно зміни складу родини майора запасу ОСОБА_1 , який не відповідає змісту самого протоколу засідання житлової комісії в/ч НОМЕР_2 від 25.10.2007 року № 25.

Відповідно до наявної в матеріалах справи Відомості №Р7-11779б-ф/л від 20.12.2021 року про зареєстрованих осіб у житловому приміщенні/будинку, що видані Департаментом надання адміністративних послуг ОМР позивачу, за адресою АДРЕСА_1 зареєстровані такі особи: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11

В грудні 2021 року позивач звернувся з рапортом до начальника РТЦК та СП Малиновського району м. Одеса, в якому просив розглянути на засіданні житлової комісії військового комісаріату питання щодо взяття на облік осіб які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання онуку позивача - ОСОБА_9 2011 року народження, яка народилася у його доньки ОСОБА_3 , яка перебуває в черзі, разом з позивачем з 1996 року.

Відповідно до протоколу засідання Комісії з контролю за забезпеченням військовослужбовців ЗС України та членів їх сімей жилими приміщеннями №95 від 07.10.2022 року комісією розглянуті пропозиції відповідних командирів щодо розподілу 4 квартир, зокрема майору у відставці ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 . Комісією прийнято рішення «на доопрацювання» та у вказаному протоколі членами комісії зроблено зауваження: «Ж.К. розглянути правомірність забезпечення колишньої дружини житлом за рахунок МОУ».

Відповідно до Витягу з протоколу із засідання житлової комісії Малиновського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки м. Одеси №6 від 06.11.2022 року Житловою комісією встановлено, що стосовно дружини ОСОБА_2 , 1956 р.н. в обліковій справі відсутній документ, які встановлюють родинні стосунки з дружиною ОСОБА_12 , тобто відсутнє свідоцтво про шлюб на теперішній час (в обліковій справі свідоцтво про розірвання шлюбу, серія НОМЕР_3 ). Відповідно наданих документів пропонується змінити склад родини на 3 особи, а саме: він - ОСОБА_1 та 2 доньки - ОСОБА_13 та ОСОБА_14 , а колишню дружину зняти з квартирного обліку. При наданні оригінала свідоцтва про шлюб розглянути повторно.

22.12.2022 року за результатами засідання житлової комісії Малиновського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки м. Одеси складено протокол №7 від 22.12.2022 року, з якого вбачається, що рішенням житлової комісії Малиновського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки м. Одеси постановлено, що ОСОБА_2 , 1956 р.н. не має право на забезпеченні житлом за рахунок МОУ так, як ОСОБА_1 не зміг доказати родинні стосунки із ОСОБА_2 , 1956 р.н., а саме надати свідоцтво про шлюб.

Згідно з ч. 2 ст. ст.19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 47 Конституції України передбачено, що кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких громадянин має змогу побудувати житло, придбати його у власність, або взяти в оренду. Громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступною платою відповідно до закону.

Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» визначає основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі.

Відповідно до положень ст.12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення на підставах, у межах норм і відповідно до вимог, встановлених Житловим кодексом Української РСР, іншими законами, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової військової служби) та члени їх сімей, які проживають разом з ними, забезпечуються службовими жилими приміщеннями, що повинні відповідати вимогам житлового законодавства.

Військовослужбовцям, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей надаються жилі приміщення для постійного проживання або за їх бажанням грошова компенсація за належне їм для отримання жиле приміщення. Такі жилі приміщення або грошова компенсація надаються їм один раз протягом усього часу проходження військової служби за умови, що ними не було використано право на безоплатну приватизацію житла, з урахуванням особливостей, визначених пунктом 10 цієї статті.

За військовослужбовцями, які проходять військову службу за призовом осіб офіцерського складу, зберігаються жилі приміщення, які вони займали до призову на військову службу. Такі військовослужбовці не можуть бути зняті з обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, та зараховані на квартирний облік у військовій частині за місцем проходження служби (абзац 8 п.1 ст.12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»).

Порядок «Про забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями» (далі - Порядок), затверджений постановою КМУ від 3 серпня 2006 р. №1081 визначає механізм забезпечення житловими приміщеннями військовослужбовців - осіб офіцерського (у тому числі осіб, які проходять військову службу за призовом осіб офіцерського складу), старшинського і сержантського, рядового складу (крім військовослужбовців строкової служби) Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення та Держспецтрансслужби, Держспецзв'язку, розвідувальних органів, посади в яких комплектуються військово-службовцями, у тому числі звільнених в запас або у відставку, що залишилися перебувати на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, у військових частинах, закладах, установах та організаціях (далі - військові частини) після звільнення (далі - військовослужбовці) та членів їх сімей.

Відповідно до п.22-23 Порядку, облік військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов (далі - облік), ведеться у військових частинах та квартирно-експлуатаційних органах.

Для зарахування на облік військовослужбовець подає рапорт на ім'я безпосереднього командира (начальника).

До рапорту додаються:

довідки про реєстрацію місця проживання (перебування) військовослужбовця та членів його сім'ї, які потребують поліпшення житлових умов;

витяг з особової справи військовослужбовця про склад сім'ї;

довідка про те, чи перебувають члени сім'ї на квартирному обліку за місцем роботи (у виконавчих органах місцевих рад);

документи, що підтверджують право на першочергове та позачергове одержання житла, інші пільги.

Інші документи житлова комісія запитує у разі потреби через командира військової частини у відповідних державних органів, установ, організацій, громадян.

Відповідно до п.29 Порядку «Про забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями» військовослужбовці, які перебувають на обліку, у разі звільнення з військової служби в запас за станом здоров'я або у разі, коли вони на час звільнення мають вислугу військової служби не менше 20 років, або у відставку, а також у зв'язку із скороченням штатів чи проведенням інших організаційних заходів у разі неможливості їх використання на військовій службі залишаються на цьому обліку у військовій частині до одержання житла з державного житлового фонду або за їх бажанням грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, а в разі розформування військової частини - у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки і відповідних квартирно-експлуатаційних органах та користуються правом позачергового одержання житла.

Наказом МОУ від 31.07.2018 року №380 затверджено Інструкцію з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями (далі - Інструкція №380), яка визначає зміст та методику забезпечення жилими приміщеннями військовослужбовців Збройних Сил України (крім військовослужбовців строкової служби), а також осіб, звільнених в запас або відставку, що залишилися перебувати після звільнення з військової служби на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання (далі - військовослужбовці), та членів їх сімей, у тому числі членів сімей військовослужбовців, які загинули (померли), зникли безвісти під час проходження військової служби, що перебувають на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов (далі - члени їх сімей).

До членів сім'ї військовослужбовця належать особи, які внесені в особову справу військовослужбовця в порядку, визначеному Інструкцією з організації обліку особового складу Збройних Сил України, затвердженою наказом Міністерства оборони України від 26 травня 2014 року № 333, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 12 червня 2014 року за № 611/25388. Запис відомостей про зміни у складі сім'ї здійснюється у військовій частині за місцем зберігання особової справи, а особи, звільненої з військової служби в запас або відставку,- військовим комісаріатом (абзац 2 п.1 розділу I Інструкції №380)

Облік осіб які набули права та потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання визначений розділом VІ Інструкції №380.

Відповідно до п.1-2 розділу VІ Інструкції №380, житловими приміщеннями для постійного проживання забезпечуються військовослужбовці та члени їх сімей, які відповідно до вимог статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» набули права та не забезпечувалися постійним житлом протягом усього часу проходження військової служби і мають календарну вислугу на військовій службі 20 років і більше, зареєстровані в населеному пункті дислокації військової частини, в якій військовослужбовець проходить службу та перебуває на відповідному обліку.

Військовослужбовці та члени їх сімей визнаються такими, що потребують поліпшення житлових умов, відповідно до статті 34 Житлового кодексу Української УРСР.

Потребуючими поліпшення житлових умов також визнаються, зокрема:

військовослужбовці та члени їх сімей, які проживають в одній квартирі по дві і більше сім'ї незалежно від родинних відносин, та особи різної статі старші за 9 років, крім подружжя (у тому числі, якщо займане ними жиле приміщення складається більш як з однієї кімнати);

військовослужбовці з числа осіб з інвалідністю внаслідок війни, визначених у пунктах 11, 12 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та члени їх сімей.

На кожного військовослужбовця, зарахованого на облік, оформлюється облікова справа (п.11 розділу VІ Інструкції №380).

Відповідно до положень п.13 розділу VІ Інструкції №380, у разі зміни у військовослужбовця складу сім'ї, набуття права на отримання житла в першочерговому чи позачерговому порядку, поліпшення житлових умов тощо військовослужбовець доповідає про це командиру військової частини письмовим рапортом та надає копії відповідних документів.

Особи, звільнені з військової служби, про зміну складу сім'ї письмово повідомляють (інформують) командира (начальника) за місцем перебування на обліку.

Житлова комісія військової частини (об'єднаної житлової комісії) розглядає надані документи та приймає рішення про внесення змін до облікової справи.

Розгляд питання про внесення відомостей до облікової справи щодо членів сім'ї військовослужбовця здійснюється після внесення відомостей у встановленому порядку до особової справи військовослужбовця.

Про внесення відомостей до облікової справи житлова комісія військової частини (об'єднаної житлової комісії) інформує у встановленому порядку КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району.

Відповідно до абз.2-3 п.26 розділу VІ Інструкції №380, у разі розірвання шлюбу військовослужбовцем на обліку разом з ним залишаються діти, які за рішенням суду або за домовленістю сторін залишаються проживати разом з військовослужбовцем, крім випадків позбавлення батьківських прав.

У разі розірвання шлюбу члени сім'ї військовослужбовця (крім дітей), які перебувають з ним на обліку та не є військовослужбовцями, знімаються з обліку.

Пунктом 21 Інструкції №380 визначено, що зняття військовослужбовців з обліку проводиться у разі:

поліпшення житлових умов до встановлених норм забезпечення житловою площею громадян у відповідному населеному пункті;

подання відомостей, що не відповідають дійсності, але стали підставою для зарахування на квартирний облік, включення до списків осіб, що мають право першочергового та позачергового одержання житлових приміщень, або неправомірних дій посадових (службових) осіб при вирішенні питання про прийняття на квартирний облік;

в інших випадках, передбачених законодавством.

Відповідно до абз.1-2 п.2 розділу VІІ Інструкції №380, житлові приміщення, які надаються військовослужбовцям для постійного проживання, мають відповідати встановленим санітарним і технічним вимогам.

Житлові приміщення надаються військовослужбовцям та членам їх сімей не менше рівня середньої забезпеченості громадян житловою площею, але не більше 13,65 квадратних метрів житлової площі на одну особу за умови, що ними не було використано право на безоплатну приватизацію житла.

В контексті наведеного, суд зазначає, що підставою для зняття з обліку члена сім'ї військовослужбовця, який перебувають з ним на обліку та не є військовослужбовцями (крім дітей) - є розірвання шлюбу.

Прийняття рішення про зняття з обліку належить до повноважень житлової комісії, яка вирішує дане питання на засіданні комісії.

Судом встановлено, що протокольним рішенням житлової комісії Малиновського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки м. Одеси №6 від 06.11.2022 року, Житловою комісією встановлено, що стосовно дружини позивача - ОСОБА_2 , в обліковій справі відсутні документи, які встановлюють родинні стосунки, тобто відсутнє свідоцтво про шлюб, та на теперішній час в обліковій справі наявне свідоцтво про розірвання шлюбу серії НОМЕР_3 . Комісією запропоновано змінити склад родини на 3 особи, а саме: він - ОСОБА_1 та 2 доньки - ОСОБА_13 та ОСОБА_14 , а колишню дружину зняти з квартирного обліку. При наданні оригінала свідоцтва про шлюб розглянути повторно.

Проте позивачем не було надано свідоцтва про шлюб з ОСОБА_2 після розірвання шлюбу 15.12.1998 року.

Враховуючи відсутність доказів на підтвердження родинних стосунків позивача із колишньою дружиною ОСОБА_2 , зокрема ненадання свідоцтва про шлюб, житловою комісії Малиновського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки м. Одеси протокольним рішенням №7 від 22.12.2022 року, постановлено, що ОСОБА_2 , 1956 р.н. не має право на забезпеченні житлом за рахунок МОУ.

На підставі викладеного, суд вважає, що у відповідача були всі наявні підстави для зняття колишньої дружини позивача - ОСОБА_2 з квартирного обліку, а дії Житлової комісії Малиновського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки м. Одеса, що до зміни складу родини позивача є правомірними, протокольні рішення Житлової комісії Малиновського районного територіального центру комплектації та соціальної підтримки м.Одеса №7 від 22.12.2022 року та №6 від 02.11.2022 року є правомірними та прийнятими у відповідності до вимог законодавства та в межах повноважень Житлової комісії Малиновського районного територіального центру комплектації та соціальної підтримки м.Одеса.

З урахуванням встановлених та наведених вище судом обставин суд не вбачає підстав протиправності оскаржуваного рішення по відношенню до прав та інтересів позивача.

Згідно зі ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Відповідно до ч.1 ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З огляду на вищевикладене, суд робить висновок, що адміністративний позов не належить до задоволення.

Згідно з ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст.2, 3, 6, 8, 9, 73, 74, 75, 76, 77, 139, 205, 243, 245, 246, 255, 257- 262, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Відмовити у задоволені адміністративного позову ОСОБА_1 до Житлової комісії Малиновського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, за участю третьої особи на стороні позивача, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_2 про визнання протиправними дій та рішення, зобов'язання вчинити певні дії.

Відповідно до ст.255 КАС України, рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Згідно з ч.1 ст.295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного тексту рішення.

Апеляційна скарга подається учасниками справи до П'ятого апеляційного адміністративного суду.

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_4 )

Відповідач - Житлова комісія Малиновського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (вул. Заньковецької, 7/7, м.Одеса, 65005 ).

Третя особа на стороні позивача, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_5 ).

Повний текст рішення складений та підписаний судом 17.07.2023 року.

Суддя Н.В. Бжассо

.