Ухвала від 17.07.2023 по справі 420/17017/23

Справа № 420/17017/23

УХВАЛА

17 липня 2023 року м.Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Білостоцький О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову Головного управління Національної поліції в Херсонській області до ОСОБА_1 про стягнення суми вартості предметів, -

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління Національної поліції в Херсонській області до ОСОБА_1 , в якому позивач просить суд стягнути з ОСОБА_1 на користь Головного управління Національної поліції в Херсонській області 4 233,35 грн. - вартість предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився.

Відповідно до ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3)відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4)належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Дослідивши адміністративний позов, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Частиною 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.

Пунктом 8 частини 1 ст. 4 КАС України позивач визначений, як особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подано позов до адміністративного суду.

При цьому згідно положень частини 4 ст. 5 КАС України суб'єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду виключно у випадках, визначених Конституцією та законами України.

Право на звернення суб'єкта владних повноважень до фізичних осіб (громадян України, іноземців чи осіб без громадянства) також визначено положеннями частин 2 та 5 ст. 46 КАС України.

Відповідно до ч. 1 ст. 26 КАС України, позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

З матеріалів адміністративного позову по справі №420/17017/23 вбачається, що відповідачем по даній справі зазначено фізичну особу - ОСОБА_1 , фактичним місцем проживання якого, згідно довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи №4802-5001550120 від 10.05.2022 року, є наступна адреса: АДРЕСА_1 .

Тому, керуючись приписами ст. 26 КАС України, суд доходить висновку, що справа належить до територіальної юрисдикції іншого суду.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

На підставі вищезазначеного, суд вважає, що справа за позовом Головного управління Національної поліції в Херсонській області до ОСОБА_1 про стягнення суми вартості предметів має бути передана на розгляд Миколаївського окружного адміністративного суду.

Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.

Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення (ч.ч. 6, 8 ст. 29 КАС України).

На підставі викладеного, керуючись приписами ст.ст. 2, 4, 5, 6-11, 25, 26, 29, 241, 243, 248, 256, 293, 295 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Головного управління Національної поліції в Херсонській області до ОСОБА_1 про стягнення суми вартості предметів передати на розгляд до Миколаївського окружного адміністративного суду (місцезнаходження: вул. Декабристів, 41/10, м. Миколаїв, 54000).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до П'ятого апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, встановлені статтями 293, 295 та пп. 15.5 п.15 ч.1 розділу VII «Перехідні положення» КАС України.

Головуючий суддя Білостоцький О.В.