Справа № 165/2436/23
Провадження № 1-кс/165/859/23
19 липня 2023 року м. Нововолинськ
Слідчий суддя Нововолинського міського суду Волинської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 ,розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Нововолинську клопотання слідчого СВ ВП №1 (м. Нововолинськ) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 , яке погоджене прокурором Нововолинського відділу Володимирської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про накладення арешту на тимчасово вилучене майно за матеріалами досудового розслідування, внесеного до ЄРДР за №12023030520000589 від 17.07.2023 за ч.2 ст.194 КК України
встановив:
До суду надійшло клопотання слідчого СВ ВП №1 (м. Нововолинськ) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 , про накладення арешту на тимчасово вилучене майно.
В обґрунтування клопотання посилається на те, що 17 липня 2023 року близько 05 год. 10 хв., в м. Нововолинську, невідома особа, через паркан, проникла на огороджену територію будинку АДРЕСА_1 , де умисно пошкодила, шляхом підпалу автомобіль марки "AUDI А6", д.н.з НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , спричинивши потерпілому ОСОБА_5 майнову шкоду, сума якої встановлюється.
17 липня 2023 року по даному факту слідчим відділенням відділення поліції № 1 (м. Нововолинськ) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області в ЄРДР за № 12023030520000589 внесено відомості про вказане кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 194 КК України.
17.07.2023 в період часу з 11:04 год. по 11:30 год., слідчим СВ ВП № 1 (м. Нововолинськ) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 , у відповідності до вимог ч.3 ст.214, ч.3 ст.233, ст.237 КПК України було проведено огляд місцевості, а саме ділянки місцевості за адресою м. Нововолинськ, територія перехрестя вулиць Східної та Заводської поблизу буд. №37 вул. Східна, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення.
Згідно ч. 7 ст. 237 КПК України в ході проведення огляду було вилучено 3 (три) недопалки, змиви з скляної пляшки марки «Бренда кола», а саме з горловини пляшки.
Дані речі мають значення речових доказів у кримінальному провадженні, можуть стати суттєвим доказом вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 194 КК України. Тому виникає необхідність у проведенні експертних досліджень та ряду інших слідчих (розшукових) дій з метою встановлення всіх обставин кримінального правопорушення, просить накласти арешт на вказані речі.
Слідчий в судове засідання не з'явився, у клопотанні просить проводити розгляд клопотання за його відсутності, клопотання підтримує, просить його задоволити.
Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
У відповідності до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину.
Дослідивши матеріали клопотання, беручи до уваги вищевикладене, слідчий суддя дійшов висновку, що з метою збереження речових доказів та з метою досягнення дієвості заходів забезпечення кримінального провадження арешту підлягає тимчасово вилучене майно, яке має значення речових доказів у кримінальному провадженні, а тому клопотання підлягає до задоволення.
Керуючись ст.40, ст.131, ст.132, ст.170, ст.172, ст.173 КПК України, слідчий суддя
постановив:
Клопотання задоволити.
Накласти арешт на тимчасово вилучене майно, в ході проведення огляду місцевості, за адресою м. Нововолинськ, територія перехрестя вулиць Східної та Заводської поблизу буд. №37 вул. Східна, а саме на 3 (три) недопалки, змиви з скляної пляшки марки «Бренда кола», а саме з горловини пляшки до прийняття кінцевого процесуального рішення у кримінальному провадженні.
Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим СВ ВП №1 (м. Нововолинськ) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 .
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Волинського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя підпис ОСОБА_1