Справа № 161/12063/23
Провадження № 1-кс/161/3767/23
про дозвіл на огляд житла чи іншого володіння особи
19 липня 2023 року м. Луцьк
Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області ОСОБА_1 ,
при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Луцького РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 про проведення огляду об'єктів будівництва, що розташовані на земельних ділянках з наступники кадастровими номерами: 0710100000:33:022:0109; 0710100000:33:022:0138; 0710100000:33:022:0140; 0710100000:33:022:0139; 0710100000:33:022:0137; 0710100000:33:022:0145; 0710100000:33:022:0143; 0710100000:33:022:0144; 0710100000:33:022:0142; 0710100000:33:022:0135; 0710100000:33:022:0133; 0710100000:33:022:0134; 0710100000:33:022:0136; 0710100000:33:022:0126; 0710100000:33:022:0132, в АДРЕСА_1 , які належать ОСОБА_4 , за участю спеціалістів Управління ДСНС України у Волинській області, Управління Державної інспекції архітектури та містобудування у Волинській області, експертів Волинського НДЕКЦ МВС України та спеціалістів Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці,
З клопотання вбачається, що в провадженні СУ ГУНП у Волинській області знаходяться матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 42023030000000062 від 01 червня 2023 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 275 КК України.
Досудовим розслідувань встановлено, що відділом представництва інтересів держави в суді Волинської обласної прокуратури вивчено інформацію, розміщену в мережі Інтернет, відомості, з Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва про видачу вихідних даних проектування та будівництво об'єктів на території м. Луцька, Луцького району, інші відомості зібрані в ході здійснення представницької діяльності.
Відповідно до ч. 2 ст. 5 ст. 17 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» вимоги містобудівної документації є обов'язковими для виконання всіма суб'єктами містобудування. При цьому, генеральний план населеного пункту є основним видом такої документації на місцевому рівні.
Статтями 5, 19 Закону України «Про основи містобудування» передбачено, що при здійсненні містобудівної діяльності та розробці містобудівної документації повинні враховуватись державні та громадські інтереси при плануванні та забудові територій, основні завдання та заходи щодо забезпечення сталого розвитку населених пунктів та екологічної безпеки територій, збереження та раціональне використання природних ресурсів, санітарно-гігієнічних вимог щодо охорони здоров'я людини.
Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 11 Закону України «Про будівельні норми» застосування будівельних норм або їх окремих положень є обов'язковим для всіх суб'єктів містобудування. Будівельні норми, правила іноземних держав застосовуються в Україні відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Будівельні норми встановлюють обов'язкові вимоги до об'єкта нормування, що застосовуються при плануванні і забудові територій, проектуванні і будівництві.
З метою ухилення від установленого ч. 5 ст. 26, ст.ст. 27, 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» порядку видачі вихідних даних на проектування зблокованих багатоквартирних житлових будинків - містобудівних умов та обмежень та дозвільних документів на будівництво, невстановлені особи в обхід законної процедури отримання дозвільних документів на багатоквартирну забудову подали в департамент містобудування, земельних ресурсів та реклами Луцької міської ради заяви про видачу будівельних паспортів на проектування та будівництво індивідуальних житлових будинків.
В ході досудового розслідування було встановлено наявність земельних ділянок по АДРЕСА_1 , на які взагалі не видавалися дозвільні документи на забудову.
Дані земельні ділянки з кадастровими номерами: 0710100000:33:022:0109; 0710100000:33:022:0138; 0710100000:33:022:0140; 0710100000:33:022:0139; 0710100000:33:022:0137.
Повідомлення про початок виконання будівельних робіт на об'єкті з незначними наслідками (СС- 1) було подане щодо наступних земельних ділянок з кадастровими номерами (інші документи відсутні): 0710100000:33:022:0145; 0710100000:33:022:0143; 0710100000:33:022:0144; 0710100000:33:022:0142; 0710100000:33:022:0135; 0710100000:33:022:0133; 0710100000:33:022:0134; 0710100000:33:022:0136; 0710100000:33:022:0126; 0710100000:33:022:0132.
Таким чином, без дозвільних документів здійснюється будівництво зблокованих багатоквартирних житлових будинків по АДРЕСА_1 .
Згідно інформації отриманої з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, право власності на усі вищевказані земельні ділянки зареєстровано на праві приватної власності на ОСОБА_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 .
Фізична особа ОСОБА_4 , всупереч генеральному плану населеного пункту, вимогам ст. ст. 27, 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», п. 3.14, п. 6.1.16 розділу 3 ДБН В.2.2-15:2019 «Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення» та п. 3.10 розділу 3 ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій» здійснюють будівництво багатоквартирних житлових будинків (зблокованого типу) без отримання вихідних даних та дозвільних документів, на земельних ділянках садибної забудови та сільськогосподарського призначення на території АДРЕСА_1 ), тобто всупереч встановленим правилам, які є обов'язковими при проектуванні та будівництві об'єктів.
Таким чином, вищевказані факти порушення під час проектування чи будівництва правил, що стосуються безпечної експлуатації будівель і споруд, особами, яка зобов'язана дотримувати таких правил, створює загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків, особливо в умовах воєнного стану, а також зумовлює порушення прав та законних інтересів осіб пов'язаних із безпекою проживання забезпечення протипожежних та санітарних вимог, необґрунтованого додаткового навантаження на інфраструктуру, що створює загрозу життю та здоров'ю людей та може призвести до їх загибелі, настання інших тяжких наслідків, у тому числі загрожує безпеці жителів на прилеглій території садибної забудови, створює ризики негативного впливу на інфраструктуру населеного пункту вцілому.
ОСОБА_4 , в обхід законної процедури, визначеної ч. 5 ст. 26, ст.ст. 27, 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», без отримання дозвільних документів на багатоквартирну забудову подав в департамент містобудування, земельних ресурсів та реклами Луцької міської ради заяви про видачу будівельних паспортів на проектування та будівництво індивідуальних житлових будинків.
З метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення, встановленням факту наявності на земельних ділянках збудованих заблокованих багатоквартирних житлових будинків, виникла необхідність у встановлення об'єктивної істини по кримінальному провадженні, надання діям винних осіб правової оцінки, тому слідчий звернулась до слідчого судді з відповідним клопотанням.
В судове засідання прокурор та слідчий не з'явились, хоча належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання, водночас, подали суду клопотання про проведення судового засідання за їх відсутності та підтримання поданого клопотання, а тому у відповідності до вимог ч. 4 ст. 107 КПК України судове засідання проводиться за його відсутності, а також не здійснюється фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши додані докази, суд приходить до висновку, що клопотання слід задовольнити.
Так, згідно до вимог ч. 1 ст. 237 КПК України, огляд місцевості, приміщення, речей та документів проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення.
Враховуючи ті обставини, що стороною кримінального провадження доведено наявність підстав для надання дозволу для проведення огляду, передбачених ст. 237 КПК України, слідчим слідчого управління Головного управління Національної поліції у Волинській області ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 та іншим слідчим групи слідчих, прокурорам Волинської обласної прокуратури ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 та іншим прокурорам групи прокурорів, за участю спеціалістів Управління ДСНС України у Волинській області, відділу ДАБК Луцької міської ради, Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці та експертів Волинського НДЕКЦ МВС України, слід надати дозвіл на огляд.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 237, 372, 376 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл слідчим слідчого управління Головного управління Національної поліції у Волинській області ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 та іншим слідчим групи слідчих, прокурорам Волинської обласної прокуратури ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 та іншим прокурорам групи прокурорів, за участю спеціалістів Управління ДСНС України у Волинській області, відділу ДАБК Луцької міської ради, Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці та експертів Волинського НДЕКЦ МВС України на проведення огляду об'єктів будівництва, що розташовані на земельних ділянках з наступники кадастровими номерами: 0710100000:33:022:0109; 0710100000:33:022:0138; 0710100000:33:022:0140; 0710100000:33:022:0139; 0710100000:33:022:0137; 0710100000:33:022:0145; 0710100000:33:022:0143; 0710100000:33:022:0144; 0710100000:33:022:0142; 0710100000:33:022:0135; 0710100000:33:022:0133; 0710100000:33:022:0134; 0710100000:33:022:0136; 0710100000:33:022:0126; 0710100000:33:022:0132, в АДРЕСА_1 , які належать ОСОБА_4 , з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення, встановленням факту наявності на земельних ділянках збудованих заблокованих багатоквартирних житлових будинків, виникла необхідність у встановлення об'єктивної істини по кримінальному провадженні, надання діям винних осіб правової оцінки.
Огляд провести до 10 серпня 2023 року включно.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження у суді.
Слідчий суддя:/підпис/
Згідно з оригіналом:
Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду ОСОБА_1