Постанова від 19.07.2023 по справі 688/2029/23

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 липня 2023 року

м. Хмельницький

Справа № 688/2029/23

Провадження № 33/4820/409/23

Суддя Хмельницького апеляційного суду Матущак М.С., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення за апеляційною скаргою захисника Сахнюка О.В. на постанову судді Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області від 21 червня 2023 року,

ВСТАНОВИВ:

Цією постановою

ОСОБА_1 ,

ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку м. Полонне Хмельницької області, зареєстровану та проживає в АДРЕСА_1 , з вищою освітою, одружена, начальник продовольчої служби логістики військової частини НОМЕР_1 ,

визнано винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-15 КУпАП, і застосовано до неї стягнення у виді штрафу в розмірі ста сорока п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 2 465 грн.

Стягнуто на користь держави судовий збір в сумі 536 грн 80 коп.

За постановою судді, ОСОБА_1 , виконуючи обов'язки начальника продовольчої служби логістики військової частини НОМЕР_1 , будучи військовою службовою особою, на яку покладено організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські обов'язки, в період часу з 01 січня 2023 року по 04 квітня 2023 року в умовах особливого періоду (під час дії воєнного стану) недбало ставилась до військової служби, самоусунулась від виконання посадових обов'язків, оскільки не контролювала облік продуктів харчування у військовій частині НОМЕР_1 , не подавала первинні документи щодо надходження та витрачання продовольства у фінансово-економічну службу військової частини, не керувала роботою їдальні та систематично порушувала терміни виконання письмових наказів, розпоряджень та доручень щодо ведення ввіреної їй служби, не здійснювала контроль за наявністю та якісним станом продуктів харчування, не додержувалась правил приймання, зберігання, видавання та здавання матеріальних засобів (продуктів харчування), не вела кількісний та якісний облік майна продовольчої служби (продуктів харчування), в порушення вимог п.1 розділу 19 Інструкції з обліку військового майна у Збройних Силах України, затвердженої наказом МО України №440 в період часу з 01 січня 2023 року по 05 квітня 2023 року не були заведені та не велись книги обліку військового майна (склад, підрозділ), в облікових регістрах підсумки щодо прибутку і видатку не підбивались, залишки за кожним найменуванням продовольства не виводились, правильні нарахування продовольства, його видачі та зняття з обліку не перевірялась, що створило передумови для втрати військового майна на загальну суму 143 423,30 грн. та унеможливило проведення інвентаризації майна продовольчої служби в 2022 році в повному обсязі. Крім того, в порушення Положення про інвентаризацію майна у Збройних Силах України, затвердженого постановою КМУ №748 від 03 травня 2000 року, не відпрацьовані акти разом з інвентаризаційними описами проведеної інвентаризації військового майна продовольчої служи (продуктів харчування на складі) за 2022 рік, з копіями облікових документів та письмовими поясненнями (за наявності), одержаних від матеріально відповідальних осіб щодо виявлених надлишків і нестач військового майна (за наявності), та командиру на затвердження не подавались разом з висновками та пропозиціями інвентаризаційної комісії. Вказаними діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-15 КУпАП.

В апеляційній скарзі захисник Сахнюк О.В. просив постанову судді Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області від 21 червня 2023 року скасувати та прийняти нову постанову, якою ОСОБА_1 визнати невинуватою у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-15 КУпАП та на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі закрити у зв'язку з відсутністю в її діях складу вказаного адміністративного правопорушення.

Захисник уважав, що постанова суду першої інстанції є незаконною, бо неправильно було застосовано норми матеріального права, рішення та висновки викладені у ній є невідповідними чинному законодавству.

Звертав увагу на те, що наказ командира військової частини НОМЕР_1 на проведення комісійної перевірки, за наслідками якої був складений акт комісійної перевірки майна служби продовольчої служби у військовій частині НОМЕР_1 м. Шепетівка, який був затверджений 04 квітня 2023 року і наявний у додатках, не виносився до відома членів такої комісії, під підпис не доводився.

Зазначав, що інвентаризаційні описи не складались, одиниці виміру навіть в акті не зазначено, обсяг нестачі та надлишок не відповідний.

Також виявлено інші порушення, передбачені п.п.21, 22, 23, 26, 29, 31 Положення про інвентаризацію військового майна у ЗСУ, затвердженого постановою КМУ від 03 травня 2000 року №748.

Окрім того, у протоколі про військове адміністративне правопорушення ЛВХ №230 від 02 травня 2023 року вбачаються незрозумілі математичні неточності.

Крім того, до матеріалів протоколу про адміністративне правопорушення ЛВХ №230 від 02 травня 2023 року не долучено акт зважування, щоб виявити вказані розбіжності (тим паче вказано у протоколі, що товар переважувався, а також багато де не вказано одиниці виміру).

Жодних доказів про те, що ОСОБА_1 є матеріально-відповідальною особою, матеріали справи не містять.

Також відсутні та не долучені до матеріалів справи функціональні обов'язки ОСОБА_1 .

Недолучення посадової інструкції начальника продовольчої служби логістики військової частини НОМЕР_1 не дає змогу перевірити, чи входили до її повноважень ті обов'язки, невиконання яких ставиться останній у провину, а також те, чи були такі обов'язки доведено до ОСОБА_1 під підпис. Аналогічні висновки викладені у постанові Закарпатського апеляційного суду від 20 березня 2023 року у справі №299/4258/22 та у постанові Житомирського апеляційного суду від 02 лютого 2023 року у справі №296/7817/22.

Суд першої інстанції був позбавлений можливості надати оцінку вищезазначеному протоколу та розглядати його по суті, а відтак, повинен був повернути його на доопрацювання, чого судом зроблено не було.

Уповноважена посадова особа складає протокол не пізніше 24 годин з моменту виявлення військовослужбовця (військовозобов'язаного), що вчинив військове адміністративне правопорушення, у двох примірниках, один з яких під розписку вручається військовослужбовцю (війсьвовозобов'язаному), який притягується до адміністративної відповідальності.

Так, протокол був складений 02 травня 2023 року відповідно акту, що був складений 04 квітня 2023 року, отже майже через місяць після складання акту перевірки.

За таких обставин, постанова підлягає скасуванню, а провадження у справі закриттю у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-15 КУпАП.

Перевіривши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку про таке.

У судове засідання до суду апеляційної інстанції ОСОБА_1 та її захисник Сахнюк О.В. не з'явились, були належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи та просили про проведення судового розгляду без їх участі.

Представник Хмельницького ЗВ ВСП Єван О.А. був належним чином повідомлений про дату, час і місце даного судового розгляду. У судове засідання не з'явився. Клопотань про відкладення розгляду справи від останнього не надходило.

За таких обставин нез'явлення до суду не перешкоджає розгляду справи в їх відсутності відповідно до ч.6 ст.294 КУпАП (неявка в судове засідання особи, яка подала скаргу, інших осіб, які беруть участь у провадженні у справі про адміністративне правопорушення, не перешкоджає розгляду справи, крім випадків, коли є поважні причини неявки або в суду відсутня інформація про належне повідомлення цих осіб).

Згідно зі ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови.

Відповідно до вимог ст.ст.251, 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд повинен з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, для чого дослідити і дати оцінку зібраним у справі доказам.

Так, вказані вимоги при розгляді даної справи судом першої інстанції було виконано в повному обсязі.

Висновок місцевого суду про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-15 КУпАП, ґрунтується на зібраних та досліджених у судовому засіданні місцевого суду доказах, яким суд дав належну правову оцінку.

Отже, суд першої інстанції, дослідивши матеріали справи, прийняв законне та обґрунтоване рішення і в повному обсязі виконав вимоги ст.245 КУпАП.

Відповідно до Глави 13-Б КУпАП військове правопорушення- правопорушення, вчинене військовослужбовцем, що тягне за собою адміністративну відповідальність. Військовослужбовець - особа, яка проходить військову службу.

Так, диспозицією ч.2 ст.172-15 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за недбале ставлення військової службової особи до військової служби в умовах особливого періоду.

Суб'єктом даного правопорушення є військова службова особа. Під військовими службовими особами розуміються військові начальники, а також інші військовослужбовці.

Об'єктивна сторона правопорушення полягає у вчиненні таких дій, як недбале ставлення до військової служби в умовах особливого періоду.

Особливий період - це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Для встановлення факту недбалого ставлення до військової служби є необхідним встановити не тільки факт невиконання військовослужбовцем певного обов'язку, але й те, що він мав місце саме внаслідок недбалості, тобто у зв'язку із тим, що особа за наявності реальної можливості виконання своїх обов'язків проявила до них байдужість та несумлінність.

Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні вищевказаного правопорушення підтверджується відомостями з протоколу про адміністративне правопорушення серії ЛВХ №230 від 02 травня 2023 року, де зафіксовано факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення за встановлених обставин.

Протокол про адміністративне правопорушення є документом, що офіційно засвідчує факт вчинення неправомірних дій і є одним із джерел доказів в силу положень ст.251 КУпАП.

Витягами з наказів командира військової частини НОМЕР_1 №158 від 22 липня 2019 року та №170 від 05 серпня 2019 року ОСОБА_1 призначено начальником продовольчої служби в тилу військової частини НОМЕР_1 , отже остання є військовою службовою особою.

Відповідно до акту комісійної перевірки майна продовольчої служби у військовій частині НОМЕР_1 АДРЕСА_2 , затвердженого командиром військової частини 04 квітня 2023 року, встановлено відсутність системи внутрішнього контролю виконання вимог керівних документів щодо законного, ефективного та заощадливого витрачання матеріальних засобів та збереження військового майна продовольчої служби, а також ведення обліку. ОСОБА_1 в облікових регістрах не підбиває підсумки щодо прибутку і видатку, не виводить залишки за кожним найменуванням продовольства, не перевіряє правильність нарахування продовольства, його видачі та зняття з обліку. Підсумки не відпрацьовані та відсутні. Аналогічно не підбиваються підсумки в регістрах складського обліку, які підтверджує підписом начальник продовольчого складу, оскільки складський облік у військовій частині НОМЕР_1 не заведений. Інвентаризація майна продовольчої служби у 2022 році не проводилась. В ході перевірки встановлено нестачу продовольчого майна на загальну суму 143423,30 грн. Вказане підтверджується даними звіту про рух товарів за період з 31 березня 2023 року по 04 квітня 2023 року та накладними на видавання (здавання) військового майна у військовій частині НОМЕР_1 за №94-97/пс, виданими в період з 04 по 07 квітня 2023 року.

Відповідно до витягів з книг обліку наявності та руху військового майна продовольчого складу військової частини НОМЕР_1 слідує, що такі книги заведені 05 квітня 2023 року.

Наказом командира військової частини НОМЕР_1 №718 від 22 листопада 2022 року визначено, що в термін з 25 листопада по 25 грудня 2022 року інвентаризаційними внутрішньо-перевірочними комісіями слід провести щорічну планову інвентаризацію озброєння і військової техніки, боєприпасів, матеріально-технічних засобів, військово-технічного майна, незалежно від їх походження, технічного стану, станом на 01 січня 2023 року. Заступникам командира, начальникам служб військової частини в строк до 30 листопада 2022 року організувати та провести звірку облікових даних служб у фінансово-економічній службі військової частини, зі службами забезпечення Командування Повітряних Сил Збройних Сил України, центральними управліннями забезпечення ЗСУ. Для звірки облікових даних відповідальним особам мати книги обліку матеріальних засобів та інші документи, які визначені наказом МОУ від 24 грудня 2010 року №440.

Актом інвентаризації матеріальних засобів продовольчої служби логістики військової частини НОМЕР_1 станом на 01 січня 2023 року встановлено, що він не затверджений командиром військової частини.

На підставі довідки - доповіді головного бухгалтера військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_2 щодо неналежного виконання посадових обов'язків начальником продовольчої служби логістики військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_1 , наказом командира частини за №8 від 04 січня 2023 року призначено проведення службової перевірки, за результатами якої ОСОБА_1 притягнуто до дисциплінарної відповідальності у виді догани за невиконання службових обов'язків, доручених за посадою начальника продовольчої служби логістики військової частини НОМЕР_1 та за несвоєчасне відпрацювання первинних та звітних документів.

За аналогічне ж порушення наказом №179 від 02 березня 2023 року ОСОБА_1 притягнуто до дисциплінарної відповідальності та накладено стягнення у виді догани, а в подальшому наказом №334 від 18 квітня 2023 року на ОСОБА_1 накладено дисциплінарне стягнення у виді суворої догани.

Згідно рапорту №1163 від 10 лютого 2023 року начальник продовольчої служби логістики ОСОБА_1 звернулась про незаконне вимагання фінансово-економічною службою військової частини НОМЕР_1 надавати комплект документів на списання та оприбуткування продуктів харчування у розрізі кожного найменування за його ціновими та кількісними еквівалентами, що в свою чергу значно збільшує обсяги роботи продовольчої служби та затримує вчасну подачу звітів, а також призводить до розбіжностей у обліку продовольчої та фінансово-економічної служб. По вказаному факту проведено службову перевірку, за результатами якої складено акт, в якому вказано, що вказані вимоги начальника фінансово-економічної служби військової частини не суперечать п. 5, 6 розділу 8 наказу МОУ від 29 квітня 2020 року №140. Наказом №195 від 09 березня 2023 року доручено заступнику начальника логістики - начальнику тилу військової часини НОМЕР_1 в термін до 17 квітня 2023 року, на підставі план-конспекту, затвердженого командиром військової частини, провести додаткове заняття та під особистий підпис довести начальнику продовольчої служби ОСОБА_1 вимоги вищевказаних пунктів наказу.

На підставі довідки - доповіді начальника фінансово-економічної служби військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_2 від 21 лютого 2023 року щодо неналежного виконання посадових обов'язків начальником продовольчої служби ОСОБА_1 , наказом командира №162 від 21 лютого 2023 року наказано провести службове розслідування, за результатами якого складено акт. Згідно вказаного акту, в ході проведення службового розслідування з'ясовано, що ОСОБА_1 не здійснює належного документального оформлення харчових продуктів зі складу військової часини в їдальню для приготування їжі. Накладні, які відпрацьовуються на підставі розкладки продуктів та даних обліку осіб, які харчуються у військовій частині НОМЕР_1 в період з 25 липня 2022 року по 28 січня 2023 року не відпрацьовані, у роздрукованому вигляді не представлені. Накладні в період з 29 січня по 27 лютого 2023 року відпрацьовані формально з порушенням вимог наказу МОУ від 17 серпня 2017 року «Про затвердження Інструкції з обліку військового майна у Збройних Силах України». Розкладка продуктів військової частини на час з 02 по 08 січня 2023 року, з 09 по 15 січня 2023 року, з 16 по 22 січня 2023 року на час перевірки не представлені (відсутні). Облікові документи, що ведуться в продовольчій службі, а саме книга реєстрації та руху облікових документів, книга обліку руху осіб, що харчуються, не зареєстровані, вчасно не заповнюються, ведуться формально. Облік та звітність ведеться не в повному обсязі, із запізненням їх виконання та порушенням вимог наказу МОУ №140 від 29 квітня 2020 року. За результатами службового розслідування наказом командира частини за №15 від 03 березня 2023 року на ОСОБА_1 накладено дисциплінарне стягнення у виді попередження про неповну службову відповідність.

Крім того, за несвоєчасне виконання розпорядження з продовольчого забезпечення ОСОБА_1 оголошено дисциплінарне стягнення у виді «Сувора догана», що підтверджується наказом №239 від 22 березня 2023 року.

Проаналізувавши вказані докази, можна прийти до висновку, що вони узгоджуються між собою та є належними, підстав визнати їх недопустимими чи недостовірними немає.

Тому дії ОСОБА_1 обґрунтовано кваліфіковано за ч.2 ст.172-15 КУпАП.

Доказами відповідно до ст.251 КУпАП є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Згідно вимог ст.252 КУпАП України орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.

З огляду на викладене, дослідивши докази, які містяться в матеріалах справи про адміністративне правопорушення в їх сукупності, приходжу до висновку про обґрунтованість та законність притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.2 ст.172-15 КУпАП.

Указаний висновок суду відповідає зібраним у справі доказам, яким судом дана належна оцінка, правильно визначена юридична природа правовідносин, що виникли, і закон, який їх регулює.

Переконливих доводів у апеляційній скарзі, які б спростовували висновки суду першої інстанції, не встановлено.

Зазначені захисником мотиви направлення справи для належного оформлення в частині виявлення неточностей при математичному підрахунку виявленої нестачі, а також мотиви закриття провадження в справі в частині виявлення суперечностей у документації військової частини щодо проведення позапланової перевірки та інвентаризації не мають значення для кваліфікації дій особи за ознаками вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-15 КУпАП.

Як обґрунтовано встановив суд першої інстанції, дане правопорушення є правопорушенням з формальним складом.

Відповідно до Постанови Пленуму ВСУ №5 від 26 квітня 2002року організаційно-розпорядчі обов'язки - це обов'язки по здійсненню керівництва галуззю промисловості, трудовим колективом, ділянкою роботи, виробничою діяльністю окремих працівників на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форми власності. Такі функції виконують, зокрема, керівники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, державних, колективних чи приватних підприємств, установ і організацій, їх заступники, керівники структурних підрозділів (начальники цехів, завідуючі відділами, лабораторіями, кафедрами), їх заступники, особи, які керують ділянками робіт (майстри, виконроби, бригадири тощо).

Адміністративно-господарські обов'язки - це обов'язки по управлінню або розпорядженню державним, колективним чи приватним майном (установлення порядку його зберігання, переробки, реалізації, забезпечення контролю за цими операціями тощо). Такі повноваження в тому чи іншому обсязі є у начальників планово-господарських, постачальних, фінансових відділів і служб, завідуючих складами, магазинами, майстернями, ательє, їх заступників, керівників відділів підприємств, відомчих ревізорів та контролерів тощо.

Особа є службовою не тільки тоді, коли вона здійснює відповідні функції чи виконує обов'язки постійно, а й тоді, коли вона робить це тимчасово або за спеціальним повноваженням, за умови, що зазначені функції чи обов'язки покладені на неї правомочним органом або правомочною службовою особою.

Працівники підприємств, установ, організацій, які виконують професійні (адвокат, лікар, вчитель тощо), виробничі (наприклад, водій) або технічні (друкарка, охоронник тощо) функції, можуть визнаватися службовими особами лише за умови, що поряд із цими функціями вони виконують організаційно-розпорядчі або адміністративно-господарські обов'язки.

Відповідно до ст.16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, кожний військовослужбовець зобов'язаний виконувати службові обов'язки, що визначають обсяг виконання завдань, доручених йому за посадою. Ці обов'язки визначаються статутами Збройних Сил України, а також відповідними посібниками, порадниками, положеннями, інструкціями.

Статтею 83 Статуту визначено, що начальник служби бригади зобов'язаний вести облік і складати звітність у встановленому порядку, щомісяця проводити з підрозділами і підпорядкованим складом бригади звірку облікових даних, в установлені терміни проводити перевірку підрозділів відповідно до своїх обов'язків із складанням відповідних актів.

Начальник продовольчої служби бригади підпорядковується заступнику командира бригади з тилу і є прямим начальником особового складу продовольчої служби бригади. На доповнення до вимог, викладених у статтях 82-84, начальник продовольчої служби бригади відповідає за організацію якісного та своєчасного харчування особового складу, санітарний стан об'єктів служби і зобов'язаний: керувати роботою їдальні, продовольчого складу і підсобного господарства, проводити під час відсутності заступника командира бригади з тилу інструктаж чергового їдальні. Вказане передбачено ст. 97 Статуту.

Згідно абзаців 1, 6, 28, 29 пункту 3.1.9 Положення про військове (корабельне) господарство Збройних Сил України, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 16 липня 1997 року №300, усі посадові особи військової частини (з'єднання), які відають військовим (корабельним) господарством, повинні:

- знати вимоги чинного законодавства України, наказів, положень, настанов, інструкцій та інших керівних документів щодо організації та ведення військового (корабельного) господарства та неухильно керуватись ними у своїй діяльності;

- організовувати та контролювати ведення обліку, правильне зберігання і своєчасне оновлення запасів матеріальних засобів усіх видів, а також експлуатацію, ремонт та технічне обслуговування озброєння, бойової та іншої техніки, казармено-житлового фонду, інженерних та спеціальних споруд у підпорядкованих службах (службі);

- організовувати облік договорів та угод щодо наданих стороннім підприємствам (організаціям), фізичним та юридичним особам послуг, а також контроль за їх виконанням і вчасним переглядом;

- організовувати претензійну роботу у підпорядкованих службах (службі).

Згідно п. 3.2.4 даного Положення, начальник продовольчої служби частини відповідає: за забезпечення частини продовольством та майном служби; за організацію доброякісного та своєчасного харчування особового складу; за правильне утримання продовольства та майна служби; за бойову та мобілізаційну готовність продовольчої служби; за бойову підготовку підлеглого йому особового складу, військову дисципліну. Він підпорядкований заступнику командира частини по тилу і є прямим начальником особового складу продовольчої служби частини. Він повинен керувати роботою їдалень, продовольчих складів та підсобними господарствами, а також слідкувати за справним станом та правильною експлуатацією технічних засобів, призначених для готування та транспортування їжі у польових умовах, технологічного та холодильного устаткування, столово-кухонного посуду та іншого майна продовольчої служби; вести облік та звітність у продовольчій службі частини.

Відповідно до вимог п.1 розділу 19 Інструкції з обліку військового майна у Збройних Силах України, затвердженої наказом МО України №440, облік військового майна в центрі забезпечення ведеться в обліково-операційному підрозділі, фінансово-економічному органі, підрозділах зберігання, сховищах, ПТЗВ, у майстерні (цеху), у лабораторії (підрозділі контролю якості пального) та інших підрозділах центру забезпечення. Звіряння даних обліку наявності і технічного (якісного) стану військового майна в обліково-операційному підрозділі (ПТЗВ) з даними обліку військового майна у підрозділах центру забезпечення здійснюється в строки, що встановлюються начальником центру забезпечення. Для контролю за проведенням звірок даних обліку військового майна в обліково-операційному підрозділі (ПТЗВ) ведуться журнали звірки обліку.

Згідно п.29 Положення про інвентаризацію майна у Збройних Силах України, затвердженого постановою КМУ №748 від 03 травня 2000 року, результати інвентаризації оформляються актом, до якого додаються інвентаризаційні описи і який підписується головою і членами інвентаризаційної комісії, а також у порядку ознайомлення командирами (начальниками) відповідних служб. Акт разом з інвентаризаційними описами, оригіналами облікових документів та письмовими поясненнями, одержаними від матеріально відповідальних осіб, щодо виявлених надлишків і нестач військового майна, висновками та пропозиціями інвентаризаційної комісії подається на затвердження командиру (начальнику) військової частини.

Окрім цього, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ЛВХ №230 від 02 травня 2023 року по суті правопорушення ОСОБА_1 пояснила, що свою вину визнає частково.

Останній роз'яснено, що згідно із ст.256 КУпАП вона має право подавати пояснення та зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викладати мотиви відмови від його підписання.

У ОСОБА_1 заяви, клопотання та зауваження до вказаного протоколу були відсутні, що засвідчено її особистим підписом.

Обставин, які б виключали провадження у справі, на що є посилання у апеляційній скарзі, відповідно до ст.247 КУпАП, не встановлено.

Підстави для закриття провадження у справі з наведених в апеляційній скарзі мотивів відсутні.

Порушень вимог законодавства, які б ставили під сумнів доведеність винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-15 КУпАП, немає.

Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе за умови наявності в її діянні складу адміністративного правопорушення.

Адміністративне стягнення накладено відповідно до вимог ст.33 КУпАП.

Керуючись ст.294 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Постанову судді Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області від 21 червня 2023 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст.172-15 КУпАП залишити без змін, а апеляційну скаргу захисника Сахнюка О.В. - без задоволення.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Суддя Хмельницького

апеляційного суду Матущак М.С.