Справа № 185/7577/23
Провадження № 2/185/2689/23
іменем України
18 липня 2023 року Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі головуючого судді Болдирєвої У.М. з участю секретаря судового засідання Бублик А.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дружини до досягнення дитиною трьох років,
07 червня 2023 року ОСОБА_1 звернулась з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дружини до досягнення дитиною трьох років.
09 червня 2023 року здійснено автоматизований розподіл судової справи між суддями.
Позивачка посилається на те, що разом з нею проживає дитина, народжена від шлюбу з відповідачем - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Відповідач у добровільному порядку не надає матеріальної допомоги на утримання дружини до досягнення дитиною трьох років.
Позивачка просить стягнути з відповідача аліменти на своє утримання у розмірі 1/5 частки заробітку (доходу) щомісячно, починаючи з дня пред'явлення позову до суду і до досягнення дитиною ОСОБА_3 трирічного віку.
13 червня 2023 року було відкрито провадження у справі, призначено справу до розгляду по суті у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
11 липня 2023 року надійшла заява відповідача ОСОБА_2 , за змістом якого позовні вимоги ним визнаються у повному обсязі.
Учасниками справи не подано клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін, також не подано заяви із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження.
З матеріалів справи видно, що між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 укладений шлюб 19 квітня 2019 року, що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_1 .
ІНФОРМАЦІЯ_2 народився ОСОБА_3 , батьками дитини записані ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 .
Дитина проживає разом з матір'ю ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_1 . Довідка про склад сім'ї, видана ОСББ «Будівельна 2», не містить дати її видачі. Проте факт проживання дитини з матір'ю не заперечується відповідачем.
Між сторонами не досягнуто згоди про добровільне утримання відповідачем дружини на період догляду за дитиною до трьох років.
Відповідно до частин 2, 4 статті 84 Сімейного кодексу України, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років.
Право на утримання дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того чи вона працює та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.
Як зазначено у позовній заяві, відповідач є працездатною особою і таким чином має можливість надавати матеріальну допомогу на утримання дружини. Доказів протилежного суду не надано.
Позивачка просить стягнути з відповідача аліменти на своє утримання у розмірі 1/5 частки заробітку (доходу) щомісячно.
Згідно з частиною 3 статті 70 Закону України «Про виконавче провадження» загальний розмір усіх відрахувань під час кожної виплати заробітної плати та інших доходів боржника не може перевищувати 50 відсотків заробітної плати, що має бути виплачена працівнику, у тому числі у разі відрахування за кількома виконавчими документами. Це обмеження не поширюється на відрахування із заробітної плати у разі відбування боржником покарання у виді виправних робіт і стягнення аліментів на неповнолітніх дітей. У таких випадках розмір відрахувань із заробітної плати не може перевищувати 70 відсотків.
Виходячи з загальних засад цивільного судочинства, якими є справедливість, добросовісність та розумність, враховуючи наявність обов'язку відповідача по утриманню дитини, суд вважає за можливе визначити розмір аліментів, які підлягають стягненню з відповідача на утримання дружини до досягнення дитиною трирічного віку - у вигляді 1/5 частки заробітку (доходу) щомісячно, починаючи з дня подачі позовної заяви, тобто з 07 червня 2023 року.
Позивачку звільнено від сплати судового збору, тому згідно з частиною 1 статті 141 ЦПК України судовий збір на користь держави підлягає стягненню з відповідача у розмірі, діючому на день звернення позивача до суду пропорційно розміру задоволених позовних вимог - у мінімальному розмірі, передбаченому Законом України «Про судовий збір» за подання фізичною особою позову майнового характеру (1073 грн 60 коп).
Відповідно до положень частини 1 статті 142 ЦПК України, у разі визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Позивачкою при зверненні до суду судовий збір не сплачувався, відповідач визнав позовні вимоги повністю до початку розгляду справи по суті, подавши відповідну заяву, тому з відповідача слід стягнути судовий збір на користь держави у розмірі 50 відсотків суми, яка підлягала сплаті при поданні позову (536 грн 80 коп).
Керуючись статтями 264-265 ЦПК України, суд
Задовольнити повністю позов ОСОБА_1 .
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який народився у місті Першотравенськ Дніпропетровської області, на користь ОСОБА_1 аліменти на її утримання у розмірі 1/5 (однієї п'ятої) частки заробітку (доходу) щомісячно, починаючи з 07 червня 2023 року і до досягнення дитиною ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , трирічного віку, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави у розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість) грн 80 коп.
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Дніпровського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його складення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Учасники справи:
- ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 ,
- ОСОБА_2 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 , фактична адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_4 .
Суддя У.М. Болдирєва