Постанова від 11.07.2023 по справі 572/536/23

Сарненський районний суд

Рівненської області

Справа № 572/536/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 липня 2023 року м. Сарни

Суддя Сарненського районного суду Рівненської області Довгий І.І., за участю прокурора Мельничук І.Б., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , захисника Данильчика В.І., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки та мешканки АДРЕСА_1 , директор Немовицького ліцею Сарненського району Рівненської області , за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, ч. 2 ст 172-7 КУпАП, ч. 2 ст 172-7 КУпАП, ч. 1 ст 172-7 КУпАП, ч. 2 ст 172-7 КУпАП, ч. 1 ст 172-7 КУпАП, ч. 2 ст 172-7 КУпАП, ч. 2 ст 172-7 КУпАП, ч. 1 ст 172-7 КУпАП, ч. 2 ст 172-7 КУпАП, ч. 2 ст 172-7 КУпАП, ч. 1 ст 172-7 КУпАП, ч. 2 ст 172-7 КУпАП, ч. 2 ст 172-7 КУпАП

права та обов'язки, передбачені ст.63 Конституції України, ст.268 КУпАП роз'яснено,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №24 від 30.01.2023 року про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 , будучи депутатом Немовицької сільської ради Сарненського району Рівненської області, згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, зокрема в частині обов'язків із запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачених пунктом 2 частини 1 статті 28 Закону, порушила встановлені Законом вимоги щодо повідомлення про наявність реального конфлікту інтересів Немовицьку сільську раду Сарненського району Рівненської області та вчиняла дії в умовах реального конфлікту інтересів.

Згідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Немовицька сільська рада є органом місцевого самоврядування.

За результатами чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, які відбулись 25.10.2020, ОСОБА_1 обрано депутатом Немовицької сільської ради 8-го скликання.

У відповідності до рішення Немовицької сільської ради від 20.11.2020 № 7, утворені постійні комісії сільської ради, зокрема постійна комісія з питань планування, бюджету, фінансів, податків та соціально-економічного розвитку, та затверджено персональний склад постійних комісій, зокрема до складу постійної комісії з питань планування, бюджету, фінансів, податків та соціально-економічного розвитку увійшло 5 депутатів, в т.ч. ОСОБА_1 .

Крім депутатської діяльності, у відповідності до контракту від 30.07.2018 ОСОБА_1 являється директором Немовицького ліцею Немовицької сільської ради на термін з 30.07.2018 по 30.07.2024.

У відповідності до наказу по Немовицькому ліцею від 25.10.2021 № 113-к/тр, на посаді кочегара працює ОСОБА_2 .

У відповідності до актових записів про народження № 28 від 17.05.1976 та № 47 від 15.08.1978 ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , мають спільних батьків і являються рідними сестрою та братом. У відповідності до актового запису про шлюб № 59 від 21.10.1994 ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , змінила призвіще на ОСОБА_4 .

14.03.2022 наказом по Немовицькому ліцею № 44-к/тр ОСОБА_2 увільнено від роботи кочегара з 14.03.2022, у зв'язку з призовом на військову службу за призовом по загальній мобілізації в особливий період зі збереженням місця роботи, посади і середнього заробітку.

28.07.2022 на засіданні постійної комісії з питань планування, бюджету, фінансів, податків та соціально-економічного розвитку розглянуто питання порядку денного № 2 «Про розгляд проекту рішення Немовицької сільської ради «Про залишення права за роботодавцем зберігати середній заробіток, місце роботи та посаду мобілізованим працівникам». На якому ОСОБА_1 , виступила та запропонувала проект рішення щодо залишення середнього заробітку за 15 мобілізованими працівниками, в т.ч. ОСОБА_2 .

28.07.2022 на 32-й сесії Немовицької сільської ради прийнято рішення № 1219 про залишення права за роботодавцем зберігати середній заробіток, місце роботи та посаду мобілізованим працівникам комунальних підприємств та організацій Немовицької сільської ради у вигляді додаткових порівняно із законодавством пільг та гарантій для мобілізованих працівників. Відповідно до результатів поіменного голосування по вказаному питанню ОСОБА_1 голосувала «За».

Враховуючи, що у відповідності до ст.1 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_2 являється близькою особою (братом) ОСОБА_1 , в останньої під час розгляду та прийняття рішення на засіданні постійної депутатської комісії та під час голосування на 32 сесії сільської ради з питання «Про залишення права за роботодавцем зберігати середній заробіток мобілізованим працівникам», мала приватний інтерес, зумовлений родинними стосунками з ОСОБА_2 , який полягав у зацікавленості ОСОБА_1 надати можливість своєму рідному брату мати додатковий заробіток та покращити матеріальне становище.

При наявності у ОСОБА_1 зазначеного приватного інтересу, реалізація нею депутатських повноважень під час вирішення питання про надання права на отримання середнього заробітку мобілізованим працівникам (додаткових порівняно з законодавством трудових і соціально-побутових пільг), в т.ч. своєму брату, відбувалась під впливом суперечності між її приватним інтересом і депутатськими повноваженнями, яка полягала у тому, що з одного боку, ОСОБА_1 , як фізична особа зацікавлена допомогти своєму брату ОСОБА_2 одержати право на отримання середнього заробітку мобілізованим працівникам (додаткових порівняно з законодавством трудових і соціально-побутових пільг), а з іншого боку - депутат Зубчинська О.Г., як представник інтересів територіальної громади, повинна використовувати надані їй повноваження виключно в інтересах територіальної громади, об'єктивно та неупереджено, виключаючи вплив приватного інтересу на їх реалізацію, що в розумінні Закону України «Про запобігання корупції» є реальним конфліктом інтересів.

Таким чином, своїми умисними діями, які виразились у не повідомленні Немовицької сільської ради про наявність реального конфлікту інтересів під час голосування по питанню «про залишення права за роботодавцем зберігати середній заробіток, місця роботи та посаду мобілізованим працівникам комунальних підприємств» 28.07.2022 на 32-й сесії сільської ради та не повідомленні постійної депутатської комісії про наявність реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення №1219 від 28.07.2022«про залишення права за роботодавцем зберігати середній заробіток мобілізованим працівникам» 28.07.2022 на засіданні комісії, депутат Немовицької сільської ради ОСОБА_1 , в порушення пункту 2 частини 1 статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №25 ОСОБА_1 , будучи депутатом Немовицької сільської ради Сарненського району Рівненської області, згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, зокрема в частині обов'язків із запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачених пунктом 3 ч.1 ст.28 Закону, прийняла рішення та вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: маючи право ухвального голосу з усіх питань, які розглядаються на сесіях ради, а також на засіданнях постійної та інших комісій ради, до складу яких її обрано, взяла участь у розгляді та прийнятті рішення № 1219 від 28.07.2022 на засіданні постійної депутатської комісії та проголосувала на 32 сесії сільської ради за питання «Про залишення права за роботодавцем зберігати середній заробіток мобілізованим працівникам», у тому числі своєму брату ОСОБА_2 , чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.172-7 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №26 ОСОБА_1 , будучи депутатом Немовицької сільської ради Сарненського району Рівненської області, згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, зокрема в частині обов'язків із запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачених пунктом 2 частини 1 статті 28 Закону, порушила встановлені Законом вимоги щодо повідомлення про наявність реального конфлікту інтересів, а саме: будучи незгідною з рішенням Немовицької сільської ради № 1229 та з метою оскарження дій посадових осіб та депутатів Немовицької сільської ради, 06.09.2022 депутат ОСОБА_1 скерувала на ім'я сільського голови Немовицької сільської ради запит в порядку ст.ст. 13, 14 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», щодо відмови у розгляді на 33-й позачерговій сесії проекту рішення сільської ради «щодо додаткових порівняно з законодавством трудових і соціально-побутових пільг для мобілізованих» розробленого депутатом ОСОБА_1 та надання відповідних документів. Запит був підготовлений на відповідне звернення від 24.08.2022 працівника Немовицького ліцею ОСОБА_2 «Про виконання рішення сільської ради від 28.07.2022 № 1219», який являється рідним братом ОСОБА_1 , чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №27 ОСОБА_1 , будучи депутатом Немовицької сільської ради Сарненського району Рівненської області, згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, зокрема в частині обов'язків із запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачених пунктом 3 ч.1 ст.28 Закону, прийняла рішення та вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: будучи незгідною з рішенням Немовицької сільської ради № 1229 та з метою оскарження дій посадових осіб та депутатів Немовицької сільської ради, 06.09.2022 депутат ОСОБА_1 скерувала на ім'я сільського голови Немовицької сільської ради запит в порядку ст.ст. 13, 14 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», щодо відмови у розгляді на 33-й позачерговій сесії проекту рішення сільської ради «щодо додаткових порівняно з законодавством трудових і соціально-побутових пільг для мобілізованих» розробленого депутатом ОСОБА_1 та надання відповідних документів. Запит був підготовлений на відповідне звернення від 24.08.2022 працівника Немовицького ліцею ОСОБА_2 «Про виконання рішення сільської ради від 28.07.2022 № 1219», який являється рідним братом ОСОБА_1 , чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.172-7 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №28, ОСОБА_1 , будучи депутатом Немовицької сільської ради Сарненського району Рівненської області, згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, зокрема в частині обов'язків із запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачених пунктом 2 частини 1 статті 28 Закону, порушила встановлені Законом вимоги щодо повідомлення про наявність реального конфлікту інтересів Немовицьку сільську раду Сарненського району Рівненської області під час голосуванні по питанню та рішенню № 1229 від 15.08.2022 «Про встановлення додаткових порівняно з законодавством трудових і соціально-побутових пільг для мобілізованих жителів Немовицької громади, в тому числі працівників Немовицької сільської ради та її комунальних установ» в тому числі для рідного брата ОСОБА_2 » 15.08.2022 на 33-й сесії сільської ради, в порушення пункту 2 частини 1 статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №29, ОСОБА_1 , будучи депутатом Немовицької сільської ради Сарненського району Рівненської області, згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, зокрема в частині обов'язків із запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачених пунктом 3 ч.1 ст.28 Закону, прийняла рішення та вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: маючи право ухвального голосу з усіх питань, які розглядаються на сесіях ради, взяла участь у розгляді та проголосувала за питання та прийняття рішення № 1229 від 15.08.2022 «Про встановлення додаткових порівняно з законодавством трудових і соціально-побутових пільг для мобілізованих жителів Немовицької громади, в тому числі працівників Немовицької сільської ради та її комунальних установ», в тому числі для рідного брата ОСОБА_2 » 15.08.2022 на 33-й сесії сільської ради. Таким чином, своїми умисними діями, які виразились у прийнятті рішення в умовах реального конфлікту інтересів, депутат Немовицької сільської ради ОСОБА_1 , вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №30, ОСОБА_1 , будучи директором Немовицького ліцею Немовицької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, зокрема в частині обов'язків із запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачених пунктом 2 ч.1 ст.28 Закону, порушила встановлені Законом вимоги щодо повідомлення про наявність реального конфлікту інтересів безпосереднього керівника під час прийняття рішення про призначення свого рідного брата ОСОБА_2 на посаду кочегара на період опалювального сезону, згідно наказу від 25.10.2021 № 113-к/тр, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність згідно ч.1 ст.172-7 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №31, ОСОБА_1 , будучи директором Немовицького ліцею Немовицької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, зокрема в частині обов'язків із запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачених пунктом 3 частини 1 статті 28 Закону, порушила встановлені Законом вимоги щодо заборони вчиняти дії та приймати рішення в умовах наявності реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення про преміювання свого рідного брата ОСОБА_2 та видання наказу № 156-к/тр від 16.12.2021, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність згідно ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу №32, ОСОБА_1 , будучи директором Немовицького ліцею Немовицької сільської ради, що є посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, зокрема в частині обов'язків із запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачених пунктом 2 ч.1 ст.28 Закону, порушила встановлені Законом вимоги щодо повідомлення про наявність реального конфлікту інтересів безпосереднього керівника під час прийняття рішення про преміювання свого рідного брата ОСОБА_2 згідно наказу № 156-к/тр від 16.12.2021, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність згідно ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу №33, ОСОБА_1 , будучи директором Немовицького ліцею Немовицької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, зокрема в частині обов'язків із запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачених пунктом 3 частини 1 статті 28 Закону, порушила встановлені Законом вимоги щодо заборони вчиняти дії та приймати рішення в умовах наявності реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення про преміювання свого рідного брата ОСОБА_2 та видання наказу № 156-к/тр від 16.12.2021, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність згідно ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу №34 ОСОБА_1 , будучи директором Немовицького ліцею Немовицької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, зокрема в частині обов'язків із запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачених пунктом 2 ч.1 ст.28 Закону, порушила встановлені Законом вимоги щодо повідомлення про наявність реального конфлікту інтересів безпосереднього керівника, під час прийняття рішення про преміювання свого рідного брата ОСОБА_2 згідно наказу № 14-к/тр від 24.01.2022, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність згідно ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу №35 ОСОБА_1 , будучи директором Немовицького ліцею Немовицької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, зокрема в частині обов'язків із запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачених пунктом 3 частини 1 статті 28 Закону, порушила встановлені Законом вимоги щодо заборони вчиняти дії та приймати рішення в умовах наявності реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення про преміювання свого рідного брата ОСОБА_2 та видання наказу № 14-к/тр від 24.01.2022, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність згідно ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу №36 ОСОБА_1 , будучи директором Немовицького ліцею Немовицької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, зокрема в частині обов'язків із запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачених пунктом 2 ч.1 ст.28 Закону, порушила встановлені Законом вимоги щодо повідомлення про наявність реального конфлікту інтересів безпосереднього керівника під час прийняття рішення про преміювання свого рідного брата ОСОБА_2 згідно наказу № 48-к/тр від 18.03.2022, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність згідно ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу №37 ОСОБА_1 , будучи директором Немовицького ліцею Немовицької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, зокрема в частині обов'язків із запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачених пунктом 3 частини 1 статті 28 Закону, порушила встановлені Законом вимоги щодо заборони вчиняти дії та приймати рішення в умовах наявності реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення про преміювання свого рідного брата ОСОБА_2 та видання наказу № 48-к/тр від 18.03.2022, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність згідно ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Прокурор Мельничук І.Б. протоколи про адміністративні правопорушення підтримала, просить застосувати мінімальне покарання особі, яка притягується до адміністративної відповідальності.

ОСОБА_1 вину у вчинені адміністративних правопорушень не визнала, зазначила, що в її діях не було умислу на скоєння правопорушень, тому вважає, що в відсутній склад адміністративного правопорушення під час розгляду всіх витань в неї не було реального конфлікту інтересів. Зазначила, що відповідно до ч.2 ст.27 ЗУ «Про запобігання корупції», оскільки вони працюють в сільському населеному пункті може мати в підпорядкуванні близьких осіб, а тому просить справу закрити у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.

Вина ОСОБА_1 доводиться доказами, які містяться в матеріалах справи про адміністративне правопорушення.

Заслухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи та приймаючи до уваги, що належних та достовірних доказів на підтвердження відсутності в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення не надано, суд приходить до висновку, що його вина повністю підтверджується матеріалами справи.

Враховуючи, що протоколи №№ 24,25,26,27,28,29,30,31,32,33,34,35,36,37 від 30.01.2023 року складені відносно однієї і тієї ж особи, надійшли в один день, суд відповідно до положень ст.36 КУпАП об'єднав їх в одне провадження.

Враховуючи викладене, особу правопорушника, її відношення до скоєного, слід призначити ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу на рівні нижньої межі санкції статті, що передбачає відповідальність за вчинене правопорушення.

Крім того, згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку покладено таке стягнення.

Отже, відповідно до вимог п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, на користь держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 536,80 грн.

На підставі викладеного, ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, ч. 2 ст 172-7 КУпАП, керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста ) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок.

Копію постанови протягом трьох днів вручити особі, щодо якої її винесено.

Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Сарненський районний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: