іменем України
"17" липня 2023 р. Справа153/974/23
Провадження3/153/500/23-п
Код суду: 231
Суддя Ямпільського районного суду Вінницької області Дзерин М.М. розглянувши адміністративну справу, яка надійшла від ВП №1 Могилів-Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительку АДРЕСА_1 , непрацюючу, громадянку України, за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно із протоколом про адміністративне правопорушення, серії ВАВ № 625273 від 26 травня 2023 року, 26 травня 2023 року приблизно о 18 год. 00 хв. по АДРЕСА_2 , ОСОБА_1 вчинила домашнє насильство психологічного характеру та порушила терміновий заборонний припис серіїАА№094141 від 25 травня 2023 року.
Дії особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.173-2 КУпАП, кваліфікуються як вчинення домашнього насильства особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених ч.1 ст.173-2 КУпАП.
Тобто, єдиною підставою для кваліфікації дій особи за ч.2 ст.173-2 КУпАП є наявність постанови судді про визнання особи винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП, яка набрала законної сили.Матеріали справи не містять вищевказаної постанови.
Відповідно до статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
У відповідності до ч.1 ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я по-батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається у протоколі
Протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 625273 від 26 травня 2023 року, оформлений з порушенням вимог ч.1 ст.256 КУпАП в якому неправильно зазначений склад адміністративного правопорушення, передбачений ч.2 ст.173-2 КУпАП, який передбачає кваліфікаційну ознаку повторність.
Окрім цього, на виконання вимог ст.280 КУпАП в матеріалах справи відсутня постанова про притягнення ОСОБА_1 за ч.1 ст.173-2 КУпАП до адміністративної відповідальності, яка вступила в законну силу, а також відсутній терміновий заборонний припис серії АА№094141 від 25 травня 2023 року на який здійснено посилання у протоколі про адміністративне правопорушення. А тому встановити в діях ОСОБА_1 склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення неможливо.
Відповідно до ч.1, 2 ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності та надавши їм належну правову оцінку, повно, всебічно і об'єктивно з'ясувавши всі обставини справи, приймаючи до уваги конституційний принцип презумпції невинуватості, згідно якого обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях і усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь (стаття 62 Конституції України), приходжу до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.173-2 КУпАП, що є підставою для закриття провадження в справі про адміністративне правопорушення.
Керуючись ст. ст. 221, 247, 276, 277, 278-280, 283-286, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
Адміністративне провадження відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.173-2 КУпАП закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, в зв'язку з відсутністю в її діях складу правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з часу її винесення через Ямпільський районний суд Вінницької області.
Суддя: М.М.Дзерин