Постанова від 17.07.2023 по справі 717/1236/23

Справа № 717/1236/23

ПОСТАНОВА

17 липня 2023 року суддя Кельменецького районного суду Чернівецької області Туржанський В.В., розглянув справу про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 КУпАП ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , директор підприємства споживчої кооперації «Вікторія» Кельменецького сільського споживчого товариства.

ВСТАНОВИВ:

Згідно до протоколу про адміністративне правопорушення №307/Ж13/24-13-07-09 від 29 червня 2023 року, ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за те, що «п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України №2755-VI від 20.12.2010 року (із змінами та доповненнями) в результаті чого занижено податок на прибуток в загальній сумі 514 гривень за 2017 рік.»

Частиною 1 статті 163 КУпАП передбачено відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.

Згідно з ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення, зазначаються, зокрема, дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

При цьому, суть адміністративного правопорушення повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП або нормах інших нормативно-правових актах, якими передбачена відповідальність за вчинення чітко визначених протиправних дій. Розгляд справи про адміністративне правопорушення проводиться лише в межах обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, при цьому суд не наділений повноваженнями самостійно змінювати фактичні обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, що ставляться у провину особі.

Згідно з вимогами КУпАП, а також відповідно до практики Європейського суду з прав людини (рішення у справах „Малофеєв проти Росії?, „Карелін проти Росії?, „Лучанінова проти України?) суд не вправі виходити за межі змісту протоколу про адміністративне правопорушення, де зазначено зміст вчиненого правопорушення не вправі самостійно змінювати на шкоду особі фабулу, викладену у протоколі, яка, по суті, становить виклад обвинувачення особи у вчиненні певного правопорушення. Суд також не має права самостійно відшукувати докази винуватості особи у скоєнні правопорушення, адже, діючи таким чином, суд неминуче перебиратиме на себе функції обвинувача, позбавляючись статусу незалежного органу правосуддя, що є неприпустимим.

Отже суд під час розгляду справи не вправі виходити за межі обвинувачення, сформульованого в протоколі про адміністративне правопорушення.

Таким чином, протокол про адміністративне правопорушення №307/Ж13/24-13-07-09 від 29 червня 2023 року не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, а саме у такому протоколі не зазначено місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, за вчинення якого ОСОБА_1 притягується до відповідальності, а саме коли, де та які самі дії або бездіяльність допустила ОСОБА_1 .

Корім того, в протоколі не зазначено точне місце проживання порушника, а саме назва вулиці та номер будинку.

Зокрема у протоколі вказано, що ОСОБА_1 проживає в с. Лівенці Дністровського району Чернівецької області, назва вулиці та номер будинку не вказані.

Згідно ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

В даному випадку виконати вимоги ст. 268 КУпАП неможливо.

Вказані недоліки протоколу унеможливлюють повний, всебічний та об'єктивний розгляд справи і прийняття законного рішення.

Керуючись ст.ст. 245, 256, 280, 283 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративну справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-1 КУпАП повернути Головному управлінню Державної податкової служби у Чернівецькій області для належного оформлення .

Постанова оскарженню не підлягає.

СУДДЯ: