11 липня 2023 року
м. Київ
cправа № 910/5151/22
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Кондратова І.Д. - головуючий, судді - Вронська Г.О., Студенець В.І.
розглянувши клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Луї Дрейфус Компані Україна"
про розподіл витрат на професійну правничу допомогу
у справі за позовом Приватного агропромислового підприємства "Дзвін"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Луї Дрейфус Компані Україна"
про визнання недійсними договорів поставки № К210-5522 від 03.02.2021, № К2102-5523 від 03.02.2021,
08.05.2023 Приватного агропромислового підприємства "Дзвін" звернулося до Верховного Суду з касаційною скаргою на постанову Північного апеляційного господарського суду від 30.05.2023.
11.07.2023 Верховний Суд ухвалив постанову у справі, якою касаційну скаргу Приватного агропромислового підприємства "Дзвін" залишено без задоволення, а додаткове рішення Господарського суду міста Києва від 29.11.2022 та постанову Північного апеляційного господарського суду від 26.04.2023 у справі № 910/5151/22 залишити без змін.
27.06.2023 до Верховного Суду надійшов відзив, в якому Товариства з обмеженою відповідальністю "Луї Дрейфус Компані Україна" просить стягнути судові витрати з Приватного агропромислового підприємства "Дзвін".
Відповідно до норми пункту 3 частини 1 статті 244 Господарського процесуального кодексу України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.
Згідно з частиною 4 статті 244 Господарського процесуального кодексу України у разі необхідності суд може викликати сторони або інших учасників справи в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
Враховуючи, що розгляд справи за касаційною скаргою Приватного агропромислового підприємства "Дзвін" у справі здійснювався у судовому засіданні, Верховний Суд вважає за необхідне призначити до розгляду клопотання про розподіл витрат на професійну правничу допомогу також у відкритому судовому засіданні з повідомленням учасників справи.
Керуючись статтями 234, 235, 244, частинами 2 та 3 статті 314 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Призначити клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Луї Дрейфус Компані Україна" про розподіл судових витрат на професійну правничу допомогу у справі №910/5151/22 до розгляду на 18 липня 2023 року об 11:40 год у відкритому судовому засіданні у приміщенні Касаційного господарського суду за адресою: м. Київ, вул. О.Копиленка, 6, в залі судових засідань № 209.
2. Явка представників учасників справи не є обов'язковою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Головуючий І. Кондратова
Судді Г. Вронська
В. Студенець
До уваги учасників судового процесу!
Суди продовжують працювати. Проте в умовах воєнного стану проведення відкритих судових засідань має певні особливості щодо належного повідомлення учасників процесу про час та місце судових засідань, явки до суду та забезпечення безпеки відвідувачів. Неявка сторін з невідомих причин може завадити своєчасному розгляду справи навіть за умови явки представників інших сторін.
Просимо дотримуватися процесуальних норм, виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу:
- максимально реалізувати право на участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, передбачене статтею 197 Господарського процесуального кодексу України;
- за відсутності нагальної потреби в участі в судовому засіданні в приміщенні Касаційного господарського суду подати клопотання про розгляд справи без участі учасників справи, а за наявності такої потреби - повідомити про це суд.
Про свій вибір просимо завчасно повідомити суд поштою чи в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису на електронну адресу суду (kgs@supreme.court.gov.ua) або використати для цього підсистему Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи "Електронний суд".
Звертаємо увагу на особливості розгляду справи в особливий період (на період дії правового режиму воєнного стану) та порядок дій учасників судового процесу під час сигналу "Повітряна тривога":
- після надходження сигналу "Повітряна тривога" розгляд справ, призначених до розгляду у відкритому судовому засіданні, не здійснюється. У судовому засіданні буде оголошуватися перерва;
- розгляд справ відбудеться через 30 хвилин після відбою тривоги у порядку черговості відповідно до переліку справ, призначених до розгляду у відкритому судовому засіданні. У разі, якщо повітряна тривога триватиме після 15:00 год, судові справи будуть зняті з розгляду. Про дату, час і місце наступного судового засідання учасники справи будуть повідомлені ухвалою;
- найближча до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду (вул. О. Копиленка, 6) захисна споруда, визначена Київською міською державною адміністрацією, для укриття населення під час сигналу "Повітряна тривога", розташована на: вул. Лейпцизька,2 (2-ий під'їзд). Захисними спорудами визначено також станції метро "Печерська" та "Арсенальна";
- до повідомлення про закінчення повітряної тривоги заборонено пропуск учасників судового процесу на територію Верховного Суду;
- якщо за об'єктивних обставин учасник справи не може прибути в судове засідання після відбою тривоги, рекомендовано подати клопотання про відкладення судового засідання з наведенням поважних причин або про проведення відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Касаційний господарський суд