Постанова від 07.07.2023 по справі 384/312/23

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И № 384/312/23

№пр. 3/384/209/2023

07 липня 2023 року смт. Вільшанка

Суддя Вільшанського районного суду Кіровоградської області Галицький В.В., зі секретарем судового засідання Лалаян А.С., за участю прокурора Іваніщева О.В., Мояла О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Йосипівка Вільшанського району Кіровоградської області, громадянина України, працюючого директором Березовобалківської гімназії імені Т.Г. Шевченка Вільшанської селищної ради Голованівського району Кіровоградської області, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 скоїв адміністративні правопорушення передбачені ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст.172-7 КУпАП.

31.08.2017 начальник відділу освіти Вільшанської районної ради державної адміністрації (далі - Роботодавець) ОСОБА_2 , з однієї сторони та громадянин ОСОБА_1 (далі - Керівник), з іншої сторони уклали Контракт «з керівником комунального навчального закладу району» про таке: громадянин ОСОБА_1 призначається на посаду директора Березовобалківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. Т.Г. Шевченка (опорний навчальний заклад) Вільшанської районної ради Кіровоградської області (далі - Заклад), на термін з 01.09.2017 по 31.08.2022. Відповідно до розділу Контракту «Загальні положення», керівник зобов'язується здійснювати поточне управління (керівництво) закладом, забезпечувати його якісну та результативну роботу, ефективне використання і зберігання закріпленого за закладом комунального майна, розвиток його матеріальної та соціальної бази, а Роботодавець зобов'язується створювати належні умови для матеріального забезпечення закладу і організації праці Керівника. Керівник діє на засадах єдиноначальності. Призначення та звільнення з посади Керівника навчального закладу здійснюється відповідно до чинного законодавства, Статуту навчального закладу та Контракту. Керівник підзвітний та підконтрольний Вільшанській районній раді (засновнику) районній державній адміністрації та відповідному підрозділу райдержадміністрації в галузі освіти. Відповідно до розділу Контракту «2. Права та обов'язки сторін», Керівник зобов'язаний: здійснювати юридичне, економічне та інформаційне забезпечення діяльності установи, підбір кваліфікованих кадрів, упровадження прогресивних форм та методів навчання і виховання. Керівник має право: діяти від імені закладу, представляти і захищати його інтереси у відносинах із суб'єктами господарювання; укладати господарські та інші угоди; видавати доручення; користуватися правом розпорядження коштами закладу; у межах своєї компетенції видавати накази, розпорядження та давати вказівки, обов'язки для всіх підрозділів закладу та його працівників. Керівник укладає трудові угоди з працівниками (обслуговуючий персонал) закладу відповідно до чинного законодавства.

10.01.2022 року розпорядженням № 4-к Вільшанського селищного голови «Про перебування на посаді ОСОБА_1 », ОСОБА_1 , вважати таким, що продовжує перебувати на посаді директора Березовобалківської гімназії імені Т.Г. Шевченка Вільшанської селищної ради до проведення конкурсу, в межах строку діючого Контракту.

Таким чином, ОСОБА_1 , як директор Закладу, наділений організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями і в розумінні п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є посадовою особою юридичної особи публічного права.

Згідно довідки Березовобалківського старостинського округу, ОСОБА_1 має склад сім'ї: дружина - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; донька - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Відповідно до повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб № 00039469234 від 28.04.2023 року, ОСОБА_1 зареєстрував шлюб з ОСОБА_3 , прізвище після реєстрації шлюбу « ОСОБА_3 ».

У відповідності з повним витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження № 00039469297 від 28.04.2023, ОСОБА_7 є матір'ю ОСОБА_3

21.10.2021 р. наказом директора Березовобалківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. Т.Г. Шевченка №53-к ОСОБА_7 призначено на посаду машиніста (кочегара) котельні Березовобалківського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів ім. Т.Г. Шевченка з 25.10.2021 року на період опалювального сезону.

Відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону та застосовуються обмеження і зобов'язання, передбачені Законом.

ОСОБА_1 як директор Закладу, перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів, в порушенні Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону), не повідомив про наявність реального конфлікту інтересів у порядку та строки, визначені Законом, вчинив дії та приймав рішення в умовах реального конфлікту інтересів - видав та підписав наказ від 21.10.2021 №53-к (епізоди №1,2), наказ від 13.10.2022 №152-к (епізоди №3,4), чим порушив вимоги вищевказаного Закону, за наступних обставин.

Стаття 1 Закону дає визначення таким термінам:

близькі особи - члени сім'ї суб'єкта, зазначеного у частині першій статті 3 цього Закону, а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб'єкта;

приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях;

реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень;

правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Стаття 28. Закону «Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів» передбачає, що особи, зазначені у пункті 1 частини першої статті 1 цього Закону, зобов'язані:

вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;

повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно;

не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Стаття 172-7 КУпАП встановлює відповідальність за порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, а саме: за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, а також за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 Закону, зобов'язані не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів, а також вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів. Після отримання рішення керівника або ж роз'яснення Національного агентства чи іншого визначеного законом органу слід діяти у суворій відповідності до визначеного вказаними суб'єктами способу врегулювання конфлікту інтересів або ж роз'ясненого порядку дій щодо врегулювання конфлікту інтересів.

Відповідно до положень частини другої статті 29 Закону, особи, у яких наявний реальний чи потенційний конфлікт інтересів, можуть самостійно вжити заходів щодо його врегулювання шляхом позбавлення відповідного приватного інтересу з наданням документів що підтверджують це безпосередньому керівнику або керівнику органу, до повноважень якого належить звільнення/ініціювання звільнення з посади.

Відповідно до частини п'ятої статті 28 Закону у разі існування в особи сумнівів щодо наявності в неї конфлікту інтересів вона зобов'язана звернутися за роз'ясненнями до територіального органу Національного агентства, який надає підтвердження про відсутність конфлікту інтересів (частина шоста статті 28 Закону). До утворення в установленому порядку територіальних органів підтвердження про відсутність конфлікту інтересів на звернення вказаних вище осіб надає Національне агентство.

При цьому, як видно з положень статті 28 Закону:

- з таким зверненням може звернутися тільки особа, зазначена у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 Закону, у якої існують сумніви щодо наявності в неї конфлікту інтересів;

- у зверненні за роз'ясненням до територіального органу Національного агентства або зверненні до Національного агентства необхідно зазначити дії, щодо яких виник сумнів.

Одночасно, відповідно до пункту 15 частини першої статті 11 «Повноваження Національного агентства» Закону до повноважень НАЗК належить, у т.ч. надання роз'яснень, методичної та консультаційної допомоги з питань застосування актів законодавства з питань етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та прирівняних до них осіб.

Відповідно до п. 2.1 Методичних рекомендацій НАЗК від 21.10.2022 №13 «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції», стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції», основними складовими конфлікту інтересів є:

приватний інтерес;

службові/представницькі повноваження;

суперечність між приватним інтересом та службовими повноваженнями (для реального конфлікту інтересів).

Рекомендаціями Комітету Міністрів Ради Європи № Я (80) 2 визначено, що дискреційні повноваження - це повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто коли такий орган може обирати з кількох юридичних допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за таких обставин.

Крім того, методологією проведення антикорупційної експертизи, затвердженою наказом Міністерства юстиції України від 24.04.2017 № 1395/5 «Про затвердження Методології проведення антикорупційної експертизи» визначено, що дискреційні повноваження - це сукупність прав та обов'язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначати повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених нормативно-правовим актом, проектом нормативно-правового акта.

1. 21.10.2021 року наказом директора Березовобалківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. Т.Г. Шевченка №53-к ОСОБА_7 призначено на посаду машиніста (кочегара) котельні Березовобалківського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів ім. Т.Г. Шевченка з 25.10.2021 року на період опалювального сезону.

Відповідно до п.п. «а» п.2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону та застосовуються обмеження і зобов'язання передбачені Законом.

За вищевказаних обставин, директор Закладу, перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів, не повідомив про наявність реального конфлікту інтересів у порядку та строки, визначені Законом України «Про запобігання корупції», видав та підписав наказ, чим порушив вимоги вищевказаного Закону.

Аналізуючи події, що відбулися 21.10.2021 у зв'язку із виданням та підписанням наказу, а також положень вказаних вище нормативних актів можна дійти до висновків про:

Наявність у ОСОБА_1 повноважень на видання наказів, як директора Закладу.

Наявність приватного інтересу у ОСОБА_1 , зумовленого особистими, сімейними стосунками. Приватний інтерес ОСОБА_1 полягає у бажанні піклуватись про свою близьку особу (тещу), шляхом надання ОСОБА_7 оплачуваної роботи.

Наявність протиріччя між службовими повноваженнями ОСОБА_1 і його приватним інтересом, яке в даному випадку впливало на об'єктивність прийняття рішення, вчинення діяння, у тому числі щодо підписання Наказу.

Тобто у ОСОБА_1 виник реальний конфлікт інтересів.

Таким чином, ОСОБА_1 порушив вимоги п.п.1,2 ч.1 ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», тобто не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, а також не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів у спосіб та строки, визначені Законом, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, що полягає у неповідомленні особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

2. 21.10.2021 року наказом директора Березовобалківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. Т.Г. Шевченка №53-к ОСОБА_7 призначено на посаду машиніста (кочегара) котельні Березовобалківського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів ім. Т.Г. Шевченка з 25.10.2021 року на період опалювального сезону.

Відповідно до п.п. «а» п.2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону та застосовуються обмеження і зобов'язання передбачені Законом.

За вищевказаних обставин, директор Закладу ОСОБА_1 , перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів, не повідомив про наявність реального конфлікту інтересів у порядку та строки, визначені Законом України «Про запобігання корупції», видав та підписав Наказ, чим порушив вимоги вищевказаного Закону.

Аналізуючи події, що відбулися 21.10.2021 у зв'язку із виданням та підписанням Наказу, а також положень вказаних вище нормативних актів можна дійти до висновків про:

1.Наявність у ОСОБА_1 повноважень на видання наказів, як директора Закладу.

2.Наявність приватного інтересу у ОСОБА_1 , зумовленого особистими, сімейними стосунками. Приватний інтерес ОСОБА_1 полягає у бажанні піклуватись про свою близьку особу (тещу), шляхом надання ОСОБА_7 оплачуваної роботи.

3.Наявність протиріччя між службовими повноваженнями ОСОБА_1 і його приватним інтересом, яке в даному випадку впливало на об'єктивність прийняття рішення, вчинення діяння, у тому числі щодо підписання Наказу.

4.Вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів, що підтверджується виданням та підписанням Наказу.

Тобто ОСОБА_1 вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів.

Таким чином, ОСОБА_1 порушив обмеження, встановлені у п.3 ч.1 ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції» щодо невчиненні дій та не прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, що полягає у вчиненні дій та прийнятті рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

3. 13.10.2022 року директор Закладу ОСОБА_1 видав наказ №152-к, яким призначив ОСОБА_7 на посаду машиніста (кочегара) котельні Березовобалківської гімназії імені Т.Г. Шевченка Вільшанської селищної ради з 17.10.2022 року на період опалювального сезону.

Відповідно до п.п. «а» п.2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону та застосовуються обмеження і зобов'язання передбачені Законом.

За вищевказаних обставин, директор Закладу, перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів, не повідомив про наявність реального конфлікту інтересів у порядку та строки, визначені Законом України «Про запобігання корупції», видав та підписав наказ, чим порушив вимоги вищевказаного Закону.

Аналізуючи події, що відбулися 13.10.2022 у зв'язку із виданням та підписанням наказу, а також положень вказаних вище нормативних актів можна дійти до висновків про:

Наявність у ОСОБА_1 повноважень на видання наказів, як директора Закладу.

Наявність приватного інтересу у ОСОБА_1 , зумовленого особистими, сімейними стосунками. Приватний інтерес ОСОБА_1 полягає у бажанні піклуватись про свою близьку особу (тещу), шляхом надання ОСОБА_7 оплачуваної роботи.

Наявність протиріччя між службовими повноваженнями ОСОБА_1 і його приватним інтересом, яке в даному випадку впливало на об'єктивність прийняття рішення, вчинення діяння, у тому числі щодо підписання Наказу.

Тобто у ОСОБА_1 виник реальний конфлікт інтересів.

Таким чином, ОСОБА_1 порушив вимоги п.п.1,2 ч.1 ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», тобто не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, а також не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів у спосіб та строки, визначені Законом, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, що полягає у неповідомленні особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

4. 13.10.2022 року директор Закладу ОСОБА_1 видав наказ №152-к, яким призначив ОСОБА_7 на посаду машиніста (кочегара) котельні Березовобалківської гімназії імені Т.Г. Шевченка Вільшанської селищної ради з 17.10.2022 року на період опалювального сезону.

Відповідно до п.п. «а» п.2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону та застосовуються обмеження і зобов'язання передбачені Законом.

За вищевказаних обставин, директор Закладу, перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів, не повідомив про наявність реального конфлікту інтересів у порядку та строки, визначені Законом України «Про запобігання корупції», видав та підписав наказ, чим порушив вимоги вищевказаного Закону.

Аналізуючи події, що відбулися 13.10.2022 у зв'язку із виданням та підписанням наказу, а також положень вказаних вище нормативних актів можна дійти до висновків про:

Наявність у ОСОБА_1 повноважень на видання наказів, як директора Закладу.

Наявність приватного інтересу у ОСОБА_1 , зумовленого особистими, сімейними стосунками. Приватний інтерес ОСОБА_1 полягає у бажанні піклуватись про свою близьку особу (тещу), шляхом надання ОСОБА_7 оплачуваної роботи.

Наявність протиріччя між службовими повноваженнями ОСОБА_1 і його приватним інтересом, яке в даному випадку впливало на об'єктивність прийняття рішення, вчинення діяння, у тому числі щодо підписання Наказу.

Тобто у ОСОБА_1 виник реальний конфлікт інтересів.

Таким чином, ОСОБА_1 порушив вимоги п.п.1,2 ч.1 ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», тобто не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, а також не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів у спосіб та строки, визначені Законом, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, що полягає у вчиненні дій та прийнятті рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Прокурор в судовому засіданні просив об'єднати справи про адміністративні правопорушення в одне провадження, визнати ОСОБА_1 винним в скоєнні зазначених адміністративних правопорушень та відповідно до ч.2 ст. 36 КУпАП накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 3400 грн..

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, визнав повністю. Просить суд прийняти рішення на розсуд суду.

Вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, підтверджується наступними доказами:

- протоколами про адміністративне правопорушення №141/23, №143/23 від 12.05.2023р., якими зафіксовано вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;

- протоколами про адміністративні правопорушення №142/23, №144/23 від 12.05.2023 р., якими зафіксовано вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;

Згідно відповіді №56 від 16.03.2023, в підпорядкуванні директора Березовобалківської гімназії імені Т.Г. Шевченка Вільшанської селищної ради ОСОБА_1 , наявні близькі особи: теща - ОСОБА_7 , яка працювала на посаді машиніста (кочегара) котельні у період з 25.10.2021 р. на період опалювального сезону та з 17.10.2022 р. на період опалювального сезону (Т.1, а.с.69-70);

- контрактом з керівником комунального навчального закладу району від 31.08.2017 року (Т.1, а.с.14-20);

- розпорядженням Вільшанського селищного голови Кіровоградської області від 10.01.2022 за №4-к, відповідно до якого ОСОБА_1 , вважати таким, що продовжує перебувати на посаді директора Березовобалківської гімназії імені Т.Г. Шевченка Вільшанської селищної ради до проведення конкурсу, в межах строку діючого Контракту (Т.1, а.с.21);

- додатковою угодою до Контракту від 31.08.2017 року, згідно якої назву закладу «Березовобалківський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів ім. Т.Г. Шевченка Вільшанської селищної ради» вважати як «Березовобалківська гімназія імені Т.Г. Шевченка Вільшанської селищної ради» (Т.1, а.с.22);

- статутом Березовобалківського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів ім. Т.Г. Шевченка Вільшанської селищної ради, затвердженим рішенням Вільшанської селищної ради від 06.01.2021 р. за № 62, в якому, в тому числі зазначено, що відповідно до п. 4.1, Керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти (Т.1, а.с.27-52);

- статутом Березовобалківської гімназії імені Т.Г. Шевченка Вільшанської селищної ради (нова редакція), затвердженим рішенням Вільшанської селищної ради від 24.12.2021 р. за № 590 (Т.1, а.с.53-63);

- наказом директора Березовобалківського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів ім. Т.Г. Шевченка Вільшанської селищної ради ОСОБА_1 від 21.10.2021 №53-к «Про призначення ОСОБА_7 », згідно якого ОСОБА_7 призначено на посаду машиніста (кочегара) котельні Березовобалківського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів ім. Т.Г. Шевченка з 25.10.2021 року на період опалювального сезону (Т.1, а.с.69-70);

- наказом директора Березовобалківської гімназії імені Т.Г. Шевченка Вільшанської селищної ради ОСОБА_1 від 13.10.2022 №152-к «Про призначення ОСОБА_7 », згідно якого ОСОБА_7 призначено на посаду машиніста (кочегара) котельні Березовобалківської гімназії імені Т.Г. Шевченка Вільшанської селищної ради з 17.10.2022 року на період опалювального сезону (Т.1, а.с.44-45);

- відомостью з Державного реєстру про джерела/суми виплачених доходів ОСОБА_7 від 10.04.2023 р. (Т.1, а.с.74);

- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 28.04.2023 року (Т.1, а.с. 75-77);

- довідкою Вільшанської селищної ради №38 від 14.03.2023 року про склад сім'ї ОСОБА_1 (Т.1, а.с.64)

- витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб № 00039469234 від 28.04.2023 року встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрував шлюб з ОСОБА_3 , прізвище після реєстрації шлюбу « ОСОБА_3 » (Т.1, а.с. 65-66).

- витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження № 00039469297 від 28.04.2023 року встановлено родинний зв'язок між ОСОБА_1 та ОСОБА_7 , яка є тещею ОСОБА_1 (Т.1, а.с. 67-68).

Оцінюючи досліджені докази по справі, суд вважає доведеним вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП - неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів (за епізодами № 1,3) та за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП - вчинення дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів (за епізодами № 2,4).

При накладенні стягнення за адміністративне правопорушення у відповідності до вимог статті 33 КУпАП, враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.

Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Беручи до уваги те, що ОСОБА_1 вчинив чотири адміністративних правопорушення, суд вважає за необхідне об'єднати справи про адміністративне правопорушення за №384/312/23 №пр.3/384/209/2023, №384/314/23 №пр.3/384/210/2023, №384/315/23 №пр.3/384/211/2023, №384/316/23 №пр.3/384/212/2023 в одне провадження.

Приймаючи до уваги положення ст. 36 КУпАП накласти стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Таким чином, приймаючи до уваги обставини справи, ступінь скоєного правопорушення та особу порушника, суд прийшов до висновку, що стягнення повинно бути у виді адміністративного штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Згідно із п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, а тому з ОСОБА_1 необхідно стягнути 536 грн. 80 коп. судового збору.

З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 33-36, 40-1, ч.1 ст. 172-7, ч.2 ст. 172-7, 221, 245, 280, 283-285 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-7 КУпАП, ч.2 ст.172-7 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення:

- за ч.1 ст. 172-7 КУпАП у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень на користь держави;

- за ч.2 ст.172-7 КУпАП у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень на користь держави.

Об'єднати справи про адміністративне правопорушення за №384/312/23 №пр.3/384/209/2023, №384/314/23 №пр.3/384/210/2023, №384/315/23 №пр.3/384/211/2023, №384/316/23 №пр.3/384/212/2023 в одне провадження та присвоїти об'єднаним справам №384/312/23 №пр.3/384/209/2023.

На підставі ст.36 КУпАП остаточно застосувати до ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень на користь держави.

Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у вказаний строк постанова надсилається для примусового виконання, в порядку якого з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначених правопорушень.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 536 (п'ятсот тридцять шість) грн. 80 коп. судового збору на користь держави.

Постанова може бути оскаржена відповідно до ст.ст. 287-289 КУпАП до Кропивницького апеляційного суду шляхом подачі протягом десяти днів з дня винесення постанови апеляційної скарги.

Строк пред'явлення постанови до виконання - три місяці з моменту набрання нею законної сили.

Суддя: