Справа № 161/9429/23
Провадження № 3/161/3075/23
м.Луцьк 06 липня 2023 року
Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого судді Ковтуненка В.В.,
за участі секретаря судового засідання Камінського Ю.В.,
особи, яка притягається до відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Луцьк справу № 161/9429/23 про вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючою менеджером зі збуту, ІПН НОМЕР_1 , адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП,
08.06.2023 року на адресу суду з ГУ ДПС у Волинській області надійшли матеріали про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП не визнала.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до відповідальності, дослідивши письмові матеріали справи в їх сукупності, суд приходить до висновку про закриття провадження в справі про адміністративне правопорушення, з наступних підстав.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин:відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 155-1 КУпАП порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг - тягне за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від двох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до вимог закону формулювання суті правопорушення повинно бути чітким і конкретним, із зазначенням місця, часу, способу вчинення його, мотивів і форми вини, а висновки суду щодо оцінки доказів мають вказуватись у вигляді точних і категоричних суджень, які виключали б сумніви з приводу достовірності доказів на обґрунтування висновку про винуватість особи.
Судом достовірно встановлено та підтверджується письмовими матеріалами справи, що із змісту протоколу № 001692/213/07-05 від 08 травня 2023 року вбачається, що ОСОБА_1 вчинено правопорушення та порушено п. 1,2 ст. 3 Закону України № 265/95ВР від 06 липня 1995 року «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме проведено розрахункову операцію без застосування РРО та без видачі відповідного розрахункового документу.
Відповідно до вимог закону формулювання суті правопорушення повинно бути чітким і конкретним, із зазначенням місця, часу, способу його вчинення, мотивів і форми вини, а висновки суду щодо оцінки доказів мають вказуватись у вигляді точних і категоричних суджень, які виключали б сумніви з приводу достовірності доказів на обґрунтування висновку про винуватість особи.
З протоколу про адміністративне правопорушення № 001692/213/07-05 від 08 травня 2023 року неможливо зробити висновок про cуб'єктивну сторону правопорушення. Оскільки із його змісту достовірно встановлено, що останній складений у відношенні ОСОБА_1 як фізичної особи .
Однак, із змісту протоколу про адміністративне правопорушення № 001692/213/07-05 від 08 травня 2023 року достовірно вбачається, що в останньому взагалі відсутні докази та посилання, що ОСОБА_1 є безпосередньо особою, якою проводяться розрахунки у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, або посадовою особою, та, відповідно, є суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155 КУпАП. А також відсутні дата, час та місце нібито вчинення правопорушення.
Однак, підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності, встановленої ч. 1 ст. 155-1 КУпАП є порушення саме відповідальною особою встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Таким чином, у даному випадку взагалі відсутні подія і склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 статті 155-1 КУпАП.
А тому за таких обставин, суд приходить до обґрунтованого висновку про закриття провадження у справі.
Керуючись п. 1 ст. 247 КУпАП, суд,
Провадження в справі про вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючою менеджером зі збуту, ІПН НОМЕР_1 , адміністративного правопорушення, адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 статті 155-1 КУпАП - закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Волинського апеляційного суду.
Скаргу на постанову про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В.В. Ковтуненко