вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,
e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua
про участь учасника справи у судовому засіданні
в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду
13 липня 2023 року м. Рівне Справа № 918/513/23
Господарський суд Рівненської області у складі судді Пашкевич І.О., розглянувши клопотання представника Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "ЕНЕРГОАТОМ" від імені якого діє Відокремлений підрозділ "Рівненська атомна електрична станція" Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "ЕНЕРГОАТОМ" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у справі
за первісним позовом Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "ЕНЕРГОАТОМ" (01032, м. Київ, вул. Назарівська, буд. 3, код ЄДРПОУ 24584661) від імені якого діє Відокремлений підрозділ "Рівненська атомна електрична станція" Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "ЕНЕРГОАТОМ" (34400, Рівненська обл., м. Вараш, код ЄДРПОУ ВП 05425046)
до Приватного підприємства Науково-виробнича фірма "ІМЕКС ХІМГРУПП" (вул. Волкова, 36, Черкаси, Черкаська область, 18016, код ЄДРПОУ 36584093)
про стягнення 10 334 грн 42 коп.
за зустрічним позовом Приватного підприємства Науково-виробнича фірма "ІМЕКС ХІМГРУПП" (вул. Волкова, 36, Черкаси, Черкаська область, 18016, код ЄДРПОУ 36584093)
до Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "ЕНЕРГОАТОМ" (01032, м. Київ, вул. Назарівська, буд. 3, код ЄДРПОУ 24584661) від імені якого діє Відокремлений підрозділ "Рівненська атомна електрична станція" Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "ЕНЕРГОАТОМ" (34400, Рівненська обл., м. Вараш, код ЄДРПОУ ВП 05425046)
про стягнення 10 826 грн 76 коп.
без виклику учасників справи
26 травня 2023 року на поштову адресу Господарського суду Рівненської області надійшов позов Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "ЕНЕРГОАТОМ" від імені якого діє Відокремлений підрозділ "Рівненська атомна електрична станція" Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "ЕНЕРГОАТОМ" (далі - ДП "НАЕК" "ЕНЕРГОАТОМ" від імені якого діє ВП "РАЕС" ДП "НАЕК "ЕНЕРГОАТОМ", позивач), до Приватного підприємства Науково-виробнича фірма "ІМЕКС ХІМГРУПП" (далі - ПП НВФ "ІМЕКС ХІМГРУПП", відповідач) про стягнення 10 334 грн 42 коп. (з яких: 6 945 грн 65 коп. - пеня та 3 388 грн 77 коп. - штраф).
В обґрунтування позовних вимог ДП "НАЕК" "ЕНЕРГОАТОМ" від імені якого діє ВП "РАЕС" ДП "НАЕК "ЕНЕРГОАТОМ" зазначає, що ПП НВФ "ІМЕКС ХІМГРУПП" не виконало зобов'язання за Договором поставки № 53-122-01-22-11823 від 23.02.2022 із своєчасної поставки товару на суму 114 543 грн 72 коп. та поставки товару на суму 24 651 грн 00 коп., за що передбачена відповідальність у вигляді штрафних санкцій.
Ухвалою від 31.05.2023 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі № 918/513/23. Постановлено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін. Судове засідання для розгляду справи призначено на 29.06.2023.
20 червня 2023 року на поштову адресу Господарського суду Рівненської області надійшов відзив відповідача та зустрічний позов ПП НВФ "ІМЕКС ХІМГРУПП" до ДП "НАЕК" "ЕНЕРГОАТОМ" від імені якого діє ВП "РАЕС" ДП "НАЕК "ЕНЕРГОАТОМ" до ТОВ - фірми "Кортакоз" про стягнення 7 726 грн 00 коп. (з яких - 1 089 грн 21 коп. - 3 % річних та 6 636 грн 38 коп. - інфляційні втрати).
Ухвалою від 21.06.2023 зустрічну позовну заяву залишено без руху. Встановлено Приватному підприємству Науково-виробнича фірма "ІМЕКС ХІМГРУПП" строк та спосіб на усунення недоліків.
27 червня 2023 року через підсистему "Електронний суд" від ПП НВФ "ІМЕКС ХІМГРУПП" надійшла заява про усунення недоліків, до якої долучено позовну заяву у новій редакції, а також надійшла заява про збільшення розміру позовних вимог.
Із нової редакції зустрічної позовної заяви та заяви про збільшення позовних вимог вбачається, що позивач просить суд стягнути з відповідача 10 826 грн 76 коп. (з яких - 9 383 грн 78 коп. - інфляційні втрати, 1 442 грн 98 коп. - 3 % річних)
Судом встановлено, що позивач за зустрічним позовом усунув недоліки позовної заяви у спосіб, вказаний судом, та скористався правом, передбаченим ст. 46 ГПК України на збільшення позовних вимог.
Ухвалою від 03.07.2023 прийнято зустрічну позовну заяву ПП НВФ "ІМЕКС ХІМГРУПП" до ДП "НАЕК" "ЕНЕРГОАТОМ" від імені якого діє ВП "РАЕС" ДП "НАЕК "ЕНЕРГОАТОМ" про стягнення 10 826 грн 76 коп. інфляційних втрат та 3 % річних. Вимоги за зустрічним позовом об'єднано в одне провадження з первісним позовом. Здійснено перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження. Замінено судове засідання з розгляду справи № 918/513/23 по суті, призначене на 18.07.2023 на 13:20 год., підготовчим засіданням.
13 липня 2023 року від представника ДП "НАЕК" "ЕНЕРГОАТОМ" від імені якого діє ВП "РАЕС" ДП "НАЕК "ЕНЕРГОАТОМ" надійшло клопотання про участь у судовому засіданні 18.07.2023 в режимі відеоконференції.
Господарський суд, дослідивши вказане клопотання, встановив наступне.
Представник ДП "НАЕК" "ЕНЕРГОАТОМ" від імені якого діє ВП "РАЕС" ДП "НАЕК "ЕНЕРГОАТОМ" просить суд провести судове засідання у справі № 918/513/23 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням його власних технічних засобів за допомогою програмного забезпечення "EasyCon" - за участі Гутнік Мар'яни Анатоліївни (електронна пошта ІНФОРМАЦІЯ_1 ).
Відеоконференція - телекомунікаційна технологія інтерактивної взаємодії двох або більше віддалених учасників судового провадження з можливістю обміну аудіо - та відеоінформацією у реальному масштабі часу.
Відповідно до ч.ч. 1 та 2 ст. 197 ГПК України: Учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
На виконання п.18, 45, 49 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи із 01.10.2022 вхід (авторизація) до підсистеми відеоконференцзв'язку можливий тільки через Електронний кабінет Електронного суду - https://cutt.ly/OC8rDJ4. Після авторизації в Кабінеті необхідно вибрати пункт «Відеозв'язок».
Суд вважає за можливе задовольнити вказане клопотання представника ДП "НАЕК" "ЕНЕРГОАТОМ" від імені якого діє ВП "РАЕС" ДП "НАЕК "ЕНЕРГОАТОМ" у зв'язку з наявністю у суді відповідної технічної можливості (встановлена система відеоконференцзв'язку) та провести судове засідання 18.07.2023 по справі у Господарському суді Рівненської області із представником Гутнік Мар'яною Анатоліївною в режимі відеоконференції.
Керуючись ст. ст. 197, 234-235 ГПК України, господарський суд,
1. Клопотання представника Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "ЕНЕРГОАТОМ" від імені якого діє Відокремлений підрозділ "Рівненська атомна електрична станція" Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "ЕНЕРГОАТОМ" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у справі задовольнити.
2. Провести підготовче засідання 18.07.2023 о 13:20 год. по справі № 918/513/23 у Господарському суді Рівненської області із представником Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "ЕНЕРГОАТОМ" від імені якого діє Відокремлений підрозділ "Рівненська атомна електрична станція" Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "ЕНЕРГОАТОМ" Гутнік Мар'яною Анатоліївною (електронна пошта ІНФОРМАЦІЯ_1 ) в режимі відеоконференції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 13.07.2023 в порядку, встановленому ч. 2 ст. 235 ГПК України та оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://rv.arbitr.gov.ua/sud5019/.
Суддя І.О. Пашкевич