Справа № 354/701/23
Провадження № 3/354/605/23
13 липня 2023 року м.Яремче
Суддя Яремчанського міського суду Івано-Франківської області Остап'юк М.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від ГУ ДПС в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українку, громадянку України, проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 , особу з інвалідністю другої групи, реєстраційний номер облікової картки платника податків Суду не надано,
про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Від Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Державної податкової служби України до Яремчанського міського суду Івано-Франківської області надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 про притягнення її до адміністративної відповідальності за частиною першою статті 155-1 КУпАП.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення №1364 від 02.05.2023 за результатами фактичної перевірки магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у АДРЕСА_2 , встановлено порушення порядку проведення розрахунків через РРО без використання для підакцизних товарів режиму попереднього програмування коду товарної підкатегорії, згідно з УКТ ЗЕД, чим порушено пункт 11 статті 3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР.
Адміністративний протокол складено відносно фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 за частиною першою статті 155-1 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що дійсно малт місце обставини, вказані в адмінпротоколі. На даний час такі порушення усунено.
Дослідивши письмові матеріали справи, оцінивши їх у своїй сукупності, приходжу до такого висновку.
Згідно з нормами частиною першою 155-1 КУпАП передбачена відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Відповідно до правил статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані, в тому числі, проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій для підакцизних товарів з використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості, а також із зазначенням цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер) при роздрібній торгівлі алкогольними напоями;
Вивчивши матеріали адміністративної справи, дослідивши наявні у справі докази в їх сукупності, приходжу до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні за наведених вище обставин підтверджується сукупністю досліджених судом доказів, зокрема даними, які містять протокол про адміністративне правопорушення №1364 від 02.05.2023 (а.с.2), акт (довідка) фактичної перевірки №090285 від 02.05.2023 (а.с.3-4), пояснення ОСОБА_1 від 02.05.2023 (а.с.5).
За таких обставин Суд вважає доведеним те, що ОСОБА_1 порушила встановлений законом порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст.155-1 ч.1 КУпАП.
При накладенні на ОСОБА_1 стягнення, Суд згідно з вимогами статті 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, дані про її особу.
Обставинами, що пом'якшують відповідальність є щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність, Судом не встановлено.
Враховуючи викладене, Суд вважає необхідним і достатнім призначити ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу.
Положеннями статті 40-1 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до пункту 9 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» особи з інвалідністю I та II груп, від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються.
Судовим розглядом встановлено, що ОСОБА_1 є особою з інвалідністю другої групи, що підтверджується пенсійним посвідченням № НОМЕР_1 , виданим 15.11.2012, отже, відноситься до осіб, які підлягають звільненню від сплати судового збору.
Керуючись статтями 9, 33, 155-1, 221, 251, 268, 283-285 КУпАП, пунктом 9 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір», -
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 155-1 КУпАП та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 85 (вісімдесять п'ять) гривень 00 копійок.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Івано-Франківського апеляційного суду через Яремчанський міський суд Івано-Франківської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред'явлення до виконання три місяці з дня винесення постанови.
Повний текст постанови складено 13.07.2023.
Суддя: М. В. Остап'юк