Постанова від 03.07.2023 по справі 191/2088/23

Справа № 191/2088/23

Провадження № 3/191/832/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 липня 2023 року м. Синельникове

Суддя Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області Порошина О.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої та зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення-

ВСТАНОВИВ:

З Синельниківського РУП ГУНП в Дніпропетровській області до Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД №059004 від 15.05.2023 року, складений відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.184 КУпАП, в якому зазначено, що ОСОБА_1 в період з 13 березня по 01 травня 2023 року ухилилась від виконання передбаченим законом обов'язків щодо свого неповнолітнього сина, ОСОБА_2 , 2009 р.н., який має 80 пропусків уроків без поважної причини, з 13 березня жодного разу не прийшов до ліцею, матір впливу не має.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що зазначена справа підлягає поверненню органу, який його склав, виходячи з наступного.

Справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення, згідно ч.1 ст.276 КУпАП.

Відповідно до ст.278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Вимоги щодо складання протоколу про адміністративне правопорушення встановлені у ст.256 КУпАП.

Так, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

Відповідно до чинного законодавства України, протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і основним джерелом доказів у справі, оскільки саме він має містити повні та точні відомості про вчинення правопорушення, його кваліфікацію, дані про потерпілих, свідків, якщо вони є. Саме протокол про адміністративне правопорушення є документом, в якому формулюється суть правопорушення.

Проте, як вбачається з вищевказаного протоколу про адміністративне правопорушення, складеного стосовно ОСОБА_1 за вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.184 КУпАП, до протоколу про адміністративне правопорушення не надано документи, які підтверджували б статус ОСОБА_1 по відношенню до неповнолітнього.

За таких обставин посилатися на протокол про адміністративне правопорушення та інші матеріали справи, оскільки суд не наділений повноваженнями самостійно відшукувати докази на користь обвинувачення та вважає, що справа підлягає поверненню для додаткової перевірки та доопрацювання з метою усунення вказаних недоліків.

Невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам закону унеможливлює прийняття у справі законного й обґрунтованого судового рішення. Тому без усунення зазначених вище недоліків протоколу про адміністративне правопорушення розгляд справи є неможливим.

Верховний Суд України роз'яснив, що правомірним є вмотивоване повернення постановою суду протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог ст. 256 КпАП України, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення (п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року № 14).

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 251, 256, 277, 278, 283,284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.184 КУпАП - повернути до Синельниківського РУП ГУНП в Дніпропетровській області для доопрацювання.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя О. О. Порошина

Попередній документ
112105184
Наступний документ
112105186
Інформація про рішення:
№ рішення: 112105185
№ справи: 191/2088/23
Дата рішення: 03.07.2023
Дата публікації: 12.07.2023
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку; Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Повернуто: рішення набрало законної сили (03.07.2023)
Дата надходження: 17.05.2023
Предмет позову: Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей
Розклад засідань:
03.07.2023 08:15 Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
11.10.2023 08:10 Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ОКЛАДНІКОВА О І
ПОРОШИНА О О
ПРИЖИГАЛІНСЬКА Т В
суддя-доповідач:
ОКЛАДНІКОВА О І
ПОРОШИНА О О
ПРИЖИГАЛІНСЬКА Т В
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Голубенко Наталія Василівна